Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alien

    když byl stejný problém u řady 1000 tak říkali že příští generaci uzamknou pro težení a vydají grafiky specialní pro tento účel. ted to říkají znova, kde se stala chyba ?

    • Rostej

      grafiky "specialne pro tento ucel" vyrobci zkouseli nasadit na trh, ovsem naprosto neuspesne.

      tezari jsou mazani a pouzite karty chteji po case prodat hladovejicim hracum. to by se zaslepenymi konektory nemohli. 

      a hraci, co jim zbyva, si od nich ty vyzdimane karty bez zaruky (nebo treba jeste s polovinou zaruky) ochotne koupi, protoze si jinak novejsi hry jednoduse nezahraji.


  • tak na druhou stranu Bitcoin nemuze jit nahoru donekonecna (a uz jde nahoru hooodne dlouho)... samozrejme muze jeste chvili kolisat v ruznych intervalech... spis ale myslim ze (relativne brzy) padne hodne dolu a to panecku bude pekna prda...  :D

    • Stat se muze cokoliv. Urcite pujde nahoru a zase dolu, jako nekolikrat v minulosti, ale mozna bude min a min volatilni, jak budou nastupovat vesti hraci jako Microstrategy nebo Tesla. Mozna bude za pet let jeden bitcoin za milion dolaru :) https://www.lookintobitcoin.com/charts/stock-to-flow-model/

      • Tak Musk sice nakoupil BTC za 1,5 miliardy dolaru, ale jestli si nekdo naivne mysli, ze se chova jako Robin Hood, kteremu jde jen o to, podporit nebohoucke kryptomeny, tak se seredne plete. Je to obchodnik a jako kazdemu obchodnikovi jde o to, jak zhodnotit sve investice. Nakoupil za 40k$/ks, a nejen timto aktem a svymi tweety vysponoval cenu na aktualnich 56k.Rozhodne nehodla takovou sumicku nechat nekde v BTC penezence nejak dlouho. Ve chvily, kdy se tato tato davova hysterie zacne uklidnovat, je zase proda s hodne slusnym ziskem. 

  • jindra.veliky

    Stačí, aby vláda trestala těžaře jako trestá domácí tisk bankovek

    • Derp_1337

      U nás těžařina není moc výhodná. Sice vyděláš třeba 50k, ale pak na konci roku dojde vyrovnání za elektřinu a doplatíš 40k.


      Spíš mě štve to, že čínští těžaři můžou vykoupit většinu světových zásob (včetně toho, co mohlo dojít třeba k nám). Ten globální trh bez jakéhokoliv řízení má své mouchy.

      • Evidentně nevíte jak to funguje. RTX 3080 momentálně měsíčně vydělá těžkou eth po odečtení nákladů přes 6k korun...

        • Derp_1337

          Jo, to je ale teoretický zisk se správnou kartou. Kolik ale lidí má ideální kartu?

          Jelikož téměř nic není na trhu, tak jsem viděl lidi těžit s opravdu nevhodnými (nebo zastaralými) kartami se špatným poměrem výkon/energie. Pak ten zisk jde dost dolů.

          • Jste v comment sekci pod článkem o nedostatku karet RTX 30xx...

            • Derp_1337

              A to se jako nemůžeme bavit o jiných grafických kartách a nebo graf. kartách všeobecně??


              A v tomhle názoru nejsem sám. Když rychle projedu komenty, tak se tady zmiňují karty z několika různých řad. Např. 10xx , 16xx, 56xx, 6xxx, 8xxx

  • Row

    Kdyz to slo naopak, tedy z "nehernich 1060" udelat herni (pri vyuziti pass through skrz CPU kvuli video vystupu) tak si nedelam iluze ze by omezeni na pocitani hashu vydrzelo nejak dlouho.

    Nvidia Said We Couldn't Game On This Crypto Mining Card...

  • dworkin

    Paráda, tohle jsem si přál už dlouho. Akorát doufám, že to nVidia rozšíří i na sedmdesátkovou řadu.

    Vedle toho instinktivně nemám rád lidi, kteří jsou líní vydělávat si na živobytí prací, takže když někdo těžařům ztrpčuje život, pociťuju drobné osobní potěšení. :)

  • VladanD

    Já na sestavení PC po měsících čekání nakonec rezignoval a teď v únoru si koupil hotový s RTX3060 a světe div se, dodání trvalo jen týden. Takže já jsem teď spoko.

    • jindra.veliky

      Můžu se zeptat, kde si kupoval? Taky už přemýšlím nad hotovou sestavou, ale stejně jsou všechny vyprodaný

      • VladanD

        Jak psal kolega, kupoval jsem od HAL3000 na CZC. Objednáno 4.2. (0 ks skladen) dodáno 12.2.

      • www.hal3000.cz/product/list-categories

        Tady mají něco k dispozici. U těch sestav mají sice vypnuté konfigurátory, byť tam tlačítka zůstaly, ale mají k dispozici nějaké varianty s 3070 a 3080. Všechno nad 40 tisíc.

        • VladanD

          Mně stačí FullHD, takže jsem šel do 3060 a stálo mě to 33k. Všechny hry, včetně třeba DOOM Eternal jedu na max detaily a FPS je stabilně na 144 - mám 144Hz monitor.

    • Derp_1337

      Moc se mi to nelíbí, že prodejci dávají grafiky přednostně do hotových sestav. Člověk si vždycky sám sestaví lepší sestavu (a levnější) sestavu než to, co mu vnutí prodejce.

      Jestli tahle situace přetrvá, tak asi mi taky nezbude nic jiného než si nějakou (pochybnou) hotovku koupit...

      • Jack1947

        Jo ted se toho zneužívá stačí zadat nsa Heurece "3060" to ne radši počkám není kam spěchat😉

  • jack

    Situace kolem konzolí, grafik a čipů obecně na mě má velmi blahodárný efekt.

    1) musel jsem chtě nechtě odolat hypu a nic z toho nekoupit

    2) uvědomil jsem si, že nemusím vše hrát ve 4K

    3) potvrdil jsem si, že nepotřebuji  kupovat hry hned po vydání - budou pak levnější a opravené a třeba i nakonec bude dostupný HW na 4K 60fps hraní

    4) herní vývoj v náročnosti na grafiku opravdu nikam moc nepokročil a má 5 let stará GTX 1080 zvládne dle YT videí CP 2077 ve FullHD na Ultra detaily s průměrnými 40fps

    Děkuji

    • Jack1947

      4K ? heheh no to moc lidí ani dneska nemá takže proč ne ;) no když dneska se koupí něco předraženého jen proto abych měl! dává to jasný signál že, prostě ta cena nevadí a kazí to vývoj a obchod.

    • Vzhledem k monitoru, který používám, tak potřebuji lepší grafiku. Bohužel se nedostává a občas má moje 5600XT problémy. Proto čekám na nové. 

      • prave proto mam porad jen 24" - 1080p - 60fps kousek  a neminim to menit.... samozrejme ti co okusili 1440p nebo 144Hz kousky uz jsou jednou nohou v prdeli :))

      • Jack1947

        Monitor taky busdu řešit teda až budu mít na čem zobrazit prvně :D

        • já ho vyřešil dřív než přišla grafika no :D 

          • Jack1947

            Njn, pokud by byly nedostaktové zvoží tak celkem neřeknu ale takhle, to máš fuk no ... ale nechtěl bych být na tvém místě moc.

    • sugyn

      Odkdy je cyberpunk na youtube benchmarkem grafiky?

      • jack

        Hru nemám, takže názor vychází z mnoha videí na YT, které to shodně ukazují.

        • sugyn

          V tom pripade Microsoft Flight Simulator 2020 s foto realistickou grafikou prave se urazil.

        • Jack1947

          Zvládne no bez RTX... to není úplně next gen hra ale smysl to dost dává.

  • Jack1947

    To by bylo určitě dobré... ale jedno velké ale, zdali tomu tak bude njn při nejhorším by třeba přišlo k nákupu z zahraničí... hodně blbá situace no :-/ ale snad se to nějak vyřeší aspon +- do léta plus je že krom Cyberpunk není na co by tu kartu člověk víceméně využil.

    Moc se mi nechce přeplácet zbytečně nějakou tu 3060 o 5 a více tisíc to už bych radši vzal 1660gtx kdybych měl nouzi a byla by skladem... Ted už mám velké ponaučení radši měnit kartu  rychleji. Zdá se že, oproti jiným komponentám se stává ještě více nepostradatelnou😉

    • Já aktuálně hraju max warzone, protože nic jiného není k hraní. Ale se 4k monitorem už má docela 5600xt problém a proto doufám, že konečně nějakou dokážu ukořistit. 

      • Jack1947

        Tak to potěš štěstí, já maximálně zvážím po přechodu na 3060 ( 12gb verze na 2K je super teda WQHD) ale nikam až tak nespěchám.

        Jo někdo může říct že mít 7 let grafiku je blíznovství když mi ale vyhovovala jela dost dlouho na vysoké... tak co se dá dělat. Příště budeme chytřejší a nebrat to že jede jako samozřejmost aneb chybami se člověk učí. Učí se něčemu celý život 😉

  • sugyn

    A pritom staci aby se ta imaginarni kravina kde staci aby nekdo napsal na twitter #Bitcoin a cena ty meny leti nahoru.

    Ze to Nvidii posramocuje v ocich plebs to investory nezajima, akcie leti nahoru.  Omezeni pocitani hashe u 3060 vyresi konkretne co? Tezari skupuji i notebooky.  AMD ma stejny problem. 

    Za chvili HW komponenty a konzole se budou prodavat na obcanku.

    • Derp_1337

      Spekulace s komoditami byla vždy součástí lidské společnosti. Obdobně lítají nahoru a dolů třeba ceny akcií.

      • sugyn

        Nemam nic proti spekulacim ale mam vsechno proti fiktivni mene. 

        • Derp_1337

          Ty, kryptoměny, které se skutečně používají jako jakási e-měna, nejsou strůjci současných problémů. Problém vznikl, když lidi začali do těch měn investovat prachy a obchodovat s nima.

  • Lukyz

    Mám na CZC objednanou RTX 3080 ode dne launche, tj. 17.9. 😅


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit