Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rostej

    tato recenze mi prijde zbytecne prehustena nepotrebnymi informacemi.

    zcela by stacila informace o spotrebe a rychlosti tezeni bitcoinu.

    hrat hry na nich stejne nikdo nebude. 😐

  • iSpirit

    Lidi tahle doba není dobrá. Už mě z toho všeho mrazí. Jsem úplně v prdeli a ani na ty třicetiny mi PS5ka nedojela😂. Asi karma, že jsem moc hejtoval CDP. Za chvíli se budem bát chodit do práce.... 

    Nějak mně nevychází z toho vše pozitivní závěr do budoucna. 

    • Třeba bude dostupný dřív PS5 pro než udělají další kusy :D

  • na konci 2019 sem stavěl novou sestavu s 5700xt, zatím je to fakt skvělá karta, jsem rád že to tak dopadlo, když teď vidím to šílenství kolem gpu..

    • Koukám sme na tom stejně. Jsem se bál původně že bude moc topit protože si na to lidi stěžovali ale nestalo se.

      • jaký máš model? já mám pulse od sapphire, s teplotama vůbec problém nemám. chvíli teda trvalo než jsem to potaktoval a vyladil větráky a napětí, ale od té doby šlape fakt parádně.

        • Od Gigabytu a neni problem asi to vyladili si to neumim predstavit kdyz to nekomu jede na 110 stupnu :D

  • Velke Mining firmy maju urcite priamy contract s Nvidia a AMD a beru vacsinu ich produkcie, predtym nez sa vobec dostane nieco do retailu. To ale verejne NVIDIA ani AMD nepriznaju lebo by sa na nich spustila vlna kritiky. Navyse AMD chipov je menej, lebo je vyroba rozdelena aj potrebou vyrabat chipy pre nove konzole, a NVIDIA ma dost nizku uspesnost pri vyrabani novych chipov, preto ich je malo uz odzaciatku.

    • Nízká úspěšnost? Lol, kde jsi tuhle informaci vyhrabal? Vzhledem k politice Nvidie bych řekl, že to je naopak 😂

    • "NVIDIA ma dost nizku uspesnost pri vyrabani novych chipov"?? 

      Zobud sa, teraz vsetky vadne cipy 3070/3060ti oseka na 3060 a preda raz-dva a este za nafuknutu cenu.... rovnako u vyssich modelov, len vypne vadne casti a preda ako nizsi model, takze nevyhodi takmer nic.

  • Známému se podařilo koupit asi 20 3070tek za cenu, za kterou šli prvně do distribuce. Je pochopitelně těžař. řekl jsem mu, že pak chudáci hráči nemají na čem hrát

    • Maxianimal

      Dej známému jménem hráčů jednu zleva prosím.

  • Veskoslav

    To už rovnou můžete psát recenze na jednorožce a podobné kraviny....Celé těžební šílenství dojebalo celou sérii karet a zároveň poslalo do pekla i předchozí. Nikdy bych nevěřil, že jsem rád, že jsem stihl přítelkyni koupit obyčejnou 1650 kartu.

    • Taky tomu moc nerozumím, proč těžaři nesáhnou raději po ASIC systémech.

      • Ethereum (tedy to, co žene ceny grafik nahoru) se na ASIC nevyplatí
        těžit. Celý výpočet byl vlastně navržen přesně proto, aby se to na klasických ASIC mašinách nevyplatilo. Dedikovaný stroj jen na ethereum (se spoustou paměti a vysoké paměťové propustnosti) by byl moc "drahý" a i při dnešních cenách je pořád levnější to počítat na GPU. Bohužel.

  • Jsem rád, že jsem v prosinci ukořistil 3070 :) 

    • SudcaNajvyssiehoSudu

      kde sa ti podarilo taký kus hw zohnať? Ja čakám na rtx 3080 Ti a dúfam, že sa na mňa dostane , siete sú rozhodené

      • U České "dvojky" na trhu s elektronikou :) 

        S 3080Ti držim pěsti ! 

        • Derp_1337

          Přesně tak. Ta 3070 se dá ještě sehnat v sestavách, ale 3080Ti to jsem fakt nikde neviděl.

          • SudcaNajvyssiehoSudu

            lebo ešte nevyšla, ale v kuloároch sa povráva že v lete, resp koncom leta by mala vyjsť

    • Inquisitor

      To ti přeju. To je teď něco jako výhra v loterii :D

      • Radši bych teda těch 10M v loterii než RTX 3070, ale co už :D

        • Inquisitor

          To jo, ale ani za těch 10M si teď novou grafiku nekoupíš:D

  • 0011

    Jediná šance jak koupit RTX 3XXX je prebuild PC nebo notebook, ale na samostatnou kartu zapomeňte.

    • v prebuild PC jsou spis 2060super, 2070 a 2080 co se neprodaly loni

      • 0011

        V době, kdy jsem psal svůj komentář měla Alza skladem 3 počítače s RTX 3080 (jejich vlastní sestavy), už skladem nejsou, ale máš pravdu většina je minulá generace grafik. Prebuild sestavy s novou řadou ale občas sehnat jdou, proč by ti mimozemšťan prodával kartu, když ti k tomu může prodat celé PC za 90k a lidi to stejně koupí... teď tam mají bazarové msi s 3070 za lidových 93k, ale i to se brzy prodá.

  • LessPh

    No ja jsem koupil rx6900xt za 40T, cely komp za asi 72T CZK. Chvilku to zabolelo, ale uz je to dobry a mam z novyho HW uprimnou radost:D

    Proste nema cenu brecet nad rozlitym mlikem, kdyz musis, tak musis:D

    • Inquisitor

      Čistě jenom na hry?

      • LessPh

        Čistě jen na Microsoft Flight Simulator, ostatní tituly mi chodily na starém PC ještě dobře;-)

  • x_ander

    Já jsem teď v klidu, jedu obgeneraci. Před rokem jsem 970 vyměnil za 2070 a na QHD hraju zatím všechno na 60 fps+, takže si počkám na 4070 :) 

    • u mne to samy, z 2x 970 ve SLI jsem stihnul skok na 2060super, ve vetsine her mam temer 2-nasobek Fps, v RDR2 tak o 50% vice, v ACO samozrejme jenom asi o 5? FPS vice, takze zatim v pohode

    • Derp_1337

      No já jsem si minulý rok řekl, že ještě jednu generaci počkám a teď lituji. Kdo mohl tušit, že se to tak sesmolí kvůli těžbě kryptoměn. 😂

      • to není je díky těžařům, čipů je teď nedostatek obecně. Patrně díky covidu jsou nižší výrobní kapacity a máme problém sehnat i routery a switche.

        • Derp_1337

          To je výmluva, že jsou nižší výrobní kapacity. Továrny byly zavřené minulý rok v březnu a dubnu... od té doby všechny fabriky jedou na plno. Nejdůležitější asi je, že hlavně v Číně jedou fabriky na plno, kde se dělá většina HW.

          • radim.zaty

            Ale nejedou, viz https://archiv.ihned.cz/c7-66889000-r5ucq-f1e2d2aa2a51147

            • Derp_1337

              V článků se píše o tom, že teď v únoru měli tchajvanské firmy snížit spotřebu vody o více než 10%. V předchozích měsících žádné omezení ještě neměli, takže za ten předchozí nedostatek čipů opravdu nemůžou.

              Ale máš pravdu, že v následujících měsících určitě pocítíme ještě větší dopad nedostatku čipů kvůli Tchaj-wanu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit