Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • owny

    Minulé léto jsem prodal 2x GTX 1060 za cca 3 tisíce/kus, které se mi doma válely a bál jsem se klesající hodnoty. Kdybych tehdy věděl...

    • Já loni na jaře koupil 2ks bazarove rx580 po 2000Kc. K tomu ryzeny 3100 a 2600. Ty jsem pak na podzim se ziskem prodal. V létě jsem ještě koupil rx5700xt v obchodě při cenovém dnů. Dnes bych za ní dostal skoro 3x tolik. Po vánocích jsem 5.1. chytil cenově dno na ryzena5950. K nu 64 GB RAM. Dnes bych za to dal o 4000 více a ještě ten Ryzeny není nikde skladem. Teď mi jde ještě z Německa Radeon 6900. Obratem bych ho tady prodal se ziskem 20 000.

  • untentrauer

    Ježišmarja, díky za to, že sem si kdysi koupil 1080ti.....Všichni mě odrazovali a říkali, jaký je to nesmysl.....

    • Kissino81

      S ní ještě užijete zábavy.

    • QueenBee

      Přesně tak, mám to podobně. Na konci 2019 jsem si koupila 1080Ti a díkybohu za to.

  • Prej "vzhůru do bazarů". Minulý týden jsem jen tak že zvědavosti kouknul na bazoš. Starší karty až o 500%, novější i o 100% dražší. Přešla mě chuť. Přece nejde kupovat kartu za 50000,-,nebo GTX 760 za 5000,-. Ryzen Apu určitě zažívá boom. Do bazarů teď určitě né.

    • Row

      Zrovna jsem dalval segre do kompu svoji starou 1060 6GB... jen tak pro zajimavost jsem kouknul na trh s "ojetinama" a zjistil jsem ze bych ji prodal stejne, jak jsem ji 4 roky zpet koupil... masakr. Kolega v praci zase rozprovdava svuj starej rig z minuly zlaty horecky, kde mel 10x 1060 3GB a do ted mu cena tech karet za tu namahu ani nestala to nosit z pudy. Rikal si ze by o to stejne nikdo nemel zajem ze na hrani to moc neni... ted je boucha na aukru 5 - 6k za kus... 

    • Hele a opravdu se to za ty ceny prodá? Já mám pocit, že tam ty předražený karty vidím viset několik týdnů. Opravdu si někdo koupí 2 roky starou RX580 8GB za 11k? Nebo to ti lidi přestřelí a doufají? 

      • Row

        Nestrelis ji hned, ale kdyz si 2 3 tydny pockas, tak ji za ty nehorazny prachy nakonec udas.

    • Hele a opravdu se to za ty ceny prodá? Já mám pocit, že tam ty předražený karty vidím viset několik týdnů. Opravdu si někdo koupí 2 roky starou RX580 8GB za 11k? Nebo to ti lidi přestřelí a doufají? 

      • Hele, já tomu věřím. Protože když to udělá každej, jakože udělá (čest výjimkám),tak ti nic jiného nezbyde. Prostě to tak je. Lituju týpky co staví kompy.

  • jindra.veliky

    Ať už Číňani udělají zátah na ty těžařský farmy a pozavíraj jejich majitele. A na západě bych za to taky dával hodně vysoký pokuty

    • Magister_Peditum

      Že takové názory čtu na novinkách, to chápu, tam je to samej důchodce, ale že podobný blbosti si přečtu i na webu, kde by jeho čtenáři nějakou znalost o moderních technologiích měli mít, to jsem nečekal. :D

    • sugyn

      A jaky zakon oni porusili? Mimojine jedna z tech vetsich farem se nachazi na Islandu to neni ani zapad tak co s tim? Navic jsou dotovany mistni vladou.

      EDIT: Je problem s vyrobni kapacitou, Samsung i TSMC investuji do novych tovaren ale ty budou provozu schopny az pristi rok. Covidus taky nepomohl situaci kdyz vsichni sedi doma a nemaji co delat, jen na steamu byl narust tusim do 20 mega lidi online a ted co mas delat kdyz nic nesmis "a hele novy playstation, nova grafika, novy iphone, novy whatever co pouziva ty stejny vyrobni kapacity". Taky velky firmy mohli si nechat svoje novinky na pozdeji, nemusime mit zaroven ve stejny rok, novou radu grafik, konzoli, procesoru atd. Nemluve o tom, ze datacentra bezi furt a maji jistou prioritu pred nami plebs. Chces preci koukat na netflix ne? 

      • Row

        No, zrovna v cine je cokoliv kolem kryptomen aktualne nelegalni jestli se nepletu. Cinske vlade se vubec nelibilo ze by mohla by v obehu mena nad kterou by nemeli kontrolu. Taky v momente kdy vyhlasili v cine ban se docela proleteli kurzy vsech kryptomen... i kdyz uz jsou davno zase zpet nebo dal...

        • Derp_1337

          Jo, ten ban kryptoměn se v Číně vskutku stal, ale to bylo nějakou dobu zpět. Ale po nějakých legislativních změnách (více šmírování) to zase "odbanovali" a těžařské farmy jedou vesele dál.

  • no tak pockame az rupne crypto dolu...

  • Magister_Peditum

    No, ještě že jsem si pořídil 3060ti na konci loňského roku. Zásilka do CZC vyprodaná za cca 15 min. Na Alze to bylo snad ještě rychlejší. 

    • Jj taky jsem mel stesti - na Alze za 11500, -... A svou 2060ku jsem prodal za necelych 8k...no, dneska ji tam borci jsou schopni prodavat i 2x draz :) 

      • Row

        Ty 3060ky tam v tu dobu vubec byli? Ja se v lednu kousnul a koupil 3070 kdyz byla, protoze jsem shledal, ze se te 3060 proste nedockam. 😐

        • Magister_Peditum

          Myslím, že někdy začátkem prosince to v jeden všední den měli všichni přesně ve tři odpoledne naskladnit, takže jsem to jakože zkusil a měl jsem štěstí. Během pár okamžiků vyprodáno! 

        • Jj byly, ale do minut vyprodano, mel jsem stesti.... A kolik te stala ta 3070?

          • Row

            No katalogova cena byla 19k, ja se dostanu u nejakym slevam tak byla za  15 a pul. I tak jsem skripal zubama. Ale ukazuje to, jak nastreleny ceny jsou i na shopech, ze nakupka zdaleka tak brutalni neni.

            Za 2 dny na to uz byla katalogova cena 22k. Proste masakr.

  • Grifus

    Pritom by pro hrace stacilo udelat jednu vec - opravdu funkcni hardwarovou ochranu proti tezeni. Ne tu parodii s 3060 co sme videli. A karet pro normalni lidi by bylo dostatek...

    • Row

      Tak pro spotrebilete je to taky na prd. 24/7 na ni nikdo hrat nebude, tak nevidim duvod proc by nekomu nemohla doma tezit kdyz je zrovna v praci nebo spi. Ac mi celej humbuk kolem kryptomen prijde na hlavu postavenej, nejsem fanousek omezovani toho co se svym jednou koupenym HW clovek smi a nesmi podle vyrobce delat. Navic kdyz uz za ni clovek ted vysoli ty nekresansky penize, tak jecelkem legitimni zkusit kdyz je ta moznost si neco vydelat zpet.

    • cNNk

      Ono to vyhovuje vsem. Grafika se obcas i koupit da, ale hrac ji samostatnou nekoupi, protoze cena je premrstena. Tu slavnou 3060 jsem v utery videl u vetsiho ceskeho prodejce za pouhych 30k.  Ja uz jsem po par mesicich refreshu eshopu rezignoval a objednal si hotovou sestavu a budu doufat, ze ji nakonec opravdu dodaji.

    • jack

      Souhlas.  Dnešní situace s těžením se jim náramně hodí. Oni ví, že hráči je neuživí.  Cokoli tento duopol vyrobí, se okamžitě prodá. Navíc Nvidia si udržuje a zvyšuje svůj již tak drtivý market share vůči AMD. V roce 2007 se dodalo skoro 100 milionu grafických karet. Od té doby to skoro neustále klesalo na lonských 41 milionu. Oni nesmutí proto, že by s více komponentami dodali více karet hráčům. Oni smutí, protože by prodali dle mého klidně dvojnásobek těžařům.

      • Derp_1337

        Problém je v tom, že trh s těžaři je nestabilní. Jak se propadne kurz kryptoměn, tak většina těžařů přestane těžit a (bazarový) trh zaplaví neskutečné množství graf. karet. V tom momentě se prodeje podstatně propadnou, protože těžaři už nebudou nakupovat a navíc velká část klasických hráčů šáhne po laciných bazarových kartách.

  • sugyn

    Ono take situaci nepomohlo ze Nvidia “myslela na hrace” a polovinu chipu osadila do minerskych karet na kterych si clovek nezahraje. Takhle by byla moznost koupit aspon vytezenou grafiku.  Ale tak aspon jsme dostali v ovladacich resizable bar ktery podporuje snad jen 7 her.

  • malachi

    taak som  ešte stihol v januári kúpiť novú ...dobre že som nečakal ako som rozmýšlal že počkám na lepšiu cenu.....a vyzerá že to bol posledný kus na skladoch....😎

    • Row

      mam to taky tak... ted jsem koukal, ze bych ji pri trose trpelivosti prodal za trojnasobek... absurd...

  • Inquisitor

    No jo hlavně že budou pořád ohlašovat nový modely

    • Grifus

      Víc modelů, víc Adidas!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit