Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele proc se stresujete?

    Hezka grafika, misto na trhu pro ni je, byt ji hraci neuvidi... no a o co jde? Uz dneska tu mame streaming za par kacek... Nechapu proc se stresujete.

    Vubec stavet dnes high-end HW mi moc smysl nedava (jedine co ma pc cenu jsou data, nikoliv hw). Ale vypada ze nostalgie proste furt probouzi emoce (sam jsem stavel pc/servery pres 15 let, ale poslednich par let je to zbytecnost // doba se zmenila)

    PS: Osobne doufam ze se mi povede chytit par kusu, at je s prirazkou mohu poslat dal. A vite proc mi to vycitky delat nebude? Protoze lidi co chcou hrat maji zpusob (stream), no a na minerech vydelam rad ;-)

    • Skalgrin

      Streaming za pár kaček funguje spíš jen těm co jsou na optice a jsou lidi kteží chtěji hrát i hry které zrovna ve (streamovací služba dle volby) knihovně prostě nejsou.

      High-end PC se nevyplatilo nikdy, vždy bylo optimální držet se lepšího středu (tzn. ca na úrovni výkonu aktuální konzole, momentálně vzhledem k generačnímu skoku někde mezi PS4 Pro a PS5).

      Navíc se jako "kmet" musím smát nynější honbě za 200 FPS na 4k a mračení se na cokoliv horšího. Rozlišení ještě beru, pokud máte 4k monitor (já teda ne, ale chtěl bych :)

      Není to zas tak dávno kdy 30 fps bylo svatým grálem, ještě méně dávno to bylo 60 fps (ahoj PS4 Pro jehož jediným důvodem bylo 60 fps) a najednou potřebujem celé stovky.

      Ano - je to lepší na oči, na reakce na pohled. Ale 30 fps ujde a 60 fps stačí, pokud má člověk hlouběji do kapsy (tzn nestaví high-end).

      Momentální situace ale je že nejsou ždáné nové GPU - nepostavíte ani pozlacenou topku, ani lepší střed. A to je problém.

      Protože já jetou "střední" grafiku po roce u minera kupovat teda nebudu - to odpovídá 5+ rokům u náruživého hráče. A tam ty ceny teda nejsou ani u 20XX nVidií.

  • Rostej

    a jak rychle to tezi bitcoin? bo hraci se k tomu stejne nedostanou...

  • Rozdíl mezi RTX 2080 a RTX 2080Ti byl 20-30%, pokud tomu nebude stejně i u modelu RTX30xx tak jaký má potom ta grafika smysl?

    Druhá věc je, že tady nebude k sehnání, pouze na bazoši za 70k...

    • Grifus

      Výkonově smysl reálně nemá. Nebude ani dostupná, Nvidia uvolní pár tisíc čipů na celý svět, při čemž klasicky 70% jich spolkne Čínský trh a po 15% si rozdělí Americký s celoevropským. Do CZ se tak dostanou napřímo maximálně jednotky kusů...

  • KrPa

    grafiky tak nejak poslednich 5 let stagnuji, pridavaji se tam kraviny, ktere maji vliv na obraz v radu jednotek procent, ale zerou vykon v radu desitek procent a ceny jsou vyssi v radu desitek az stovek procent

    • Maxianimal

      Napsal bych něco o koze a petrželi, ale nemá to cenu...

    • Anon-ym

      Rozdíl výkonu mezi 1070 a 3070 je kolem 90 %. Zhruba dvojnásobný výkon je stagnace?

      • medveddd

        +DLSS! :)

    • jindra.veliky

      Tak to bych nesouhlasil. Stagnují spíš procesory. 

    • Grifus

      Nahodou DLSS od Nvidie je super technologie v poslednich generacich. A uz jen diky tomu ve hrach co to podporuji doslova drti vykonem AMD.

      • no uz je Fidelity verze i na AMD

        • Derp_1337

          Slyšel jsem, že Fidelity ještě není úplně bezchybné. Pozorné oči si můžou všimnout občasné neostrosti. Předpokládám, že taky bude pár měsíců (nebo let) trvat vychytat všechny chybku, přesně jako tomu bylo u prvních verzí DLSS.

  • Až začne AMD dělat high-end grafiky  tak Nvidia pude do kopru stejně jako Intel. Radši si koupím grafiku co bude mít v 4k o 10-15% menší výkon ale bude stát o 50% míň. Nvidia potřebuje konečně v high-end oblasti skutečnou konkurenci protože využívá toho že žádnou nemá a diktuje si nesmyslné ceny.Grafiky od Nvidie stojí pořád víc a víc ale výkon tomu naprosto neodpovídá  RTX 3080ti vs 2080ti  v průměru má o 20 snímku ve 4k víc ale cena je o 150% větší a dát 35-40 tisíc navíc za 20-25 snímků je naprostá šílenost. Než bude vůbec RTX3000 řada k dostání za oficiální cenu tak už zase vyjde nová řada.Pokud bude nadále cenová politika ohledně pc komponentů pokračovat tak v budoucnu si lidi radši koupí Konzoli za 14-20 tisíc místo herního pc za 70-100 tisíc. I když herní konzole nikdy nepřekonají PC v oblasti grafiky tak je nakonec porazí kvůli cenové dostupnosti.Radši si na PS5 zahraju hru ve 4k 60fps a horší grafikou za 13500. než abych si kvůli 20-30 snímkům navíc a o trochu lepší grafice kupoval grafickou kartu za 50-60 tisíc.V dnešní době dobrý herní pc vyjde na 70-100 tisíc a to ještě většina věcí nejde koupit a dlouho ješte nepůjde za to konzole koupit bokem jde a celkem za dobrou cenu.Když porovnám hraní na PS5 a na mém pc tak ve 4k mám o 20-25 snímků víc a trochu lepší grafiku ale ten rozdíl nestojí za ty peníze co jsem vrazil před 3 lety do pc.

    • Beep_Beep_I_am_Jeep

      Až na to, že AMD už je dělá. RX 6800, 6800 XT a 6900 XT.

    • jindra.veliky

      Tcl, co to meleš? Rozdíl mezi 3xxx a 2xxx je velký a cena šla dolů. Naopak AMD využilo, zřejmě, situace s těžením a zdražilo. Lol

    • Ghost47

      Stačí aby Číňanovi zdražila elektřina nebo pár zemí omezilo kryptoměny a trh je zase zpátky...

      • tomasrippl

        Bohužel země jen tak neomezí ktyptomeny aby několik hráčů mělo grafiky, spis se obavám ze budoucnost her se chýlí k zániku. Nejsou herní konzole, nejsou karty, není jediny náznak že by se to v blížící a nejspíš i ve vzdálenější budoucnosti mělo změnit. Vývojáři asi taky nebudou mít moc velký trh vydávat nové a nové hry pro hráče bez konzolí a grafických karet

        • Ghost47

          Nejde o omezení kvůli hraní... pochybuju, že třeba Turci to udělali ve snaze dostat na trh 3080 🙂 Ale ne každému z politických důvodů krypto vyhovuje. A globálně každý takovýhle zákaz vede k poklesům ceny.

          Osobně ale spíš sázím na zdražení vstupů (elektřiny), v tak masivním měřítku, aby to takhle pokřivilo trh, těží akorát Čína - a zrovna tam začíná být čím dál větší tlak na ekologii, image největšího znečišťovatele na planetě už nechtějí. No a přechod z uhlí na čisté zdroje není zrovna levný a v cenách se musí projevit. Obzvlášť u těch, co mají odběry v řádu MW a přitom nepatří mezi důležitou výrobu.

        • Derp_1337

          "obavám se, ze budoucnost her se chýlí k zániku. Nejsou herní konzole, nejsou karty"

          LOL

          To je nesmysl. Proč by dočasný nedostatek nějakého zboží měl zapřičínit propad vývoje her? Naopak se z toho nedostatku dá odhadnout, že je velký zájem o herní zařízení a to by naopak mělo vést k navýšení nabídky (vyjde více her).

          A očividně máš krátkou pamět, protože jsi zapomněl, že podobný nedostatek zažili konzole i při vydání PS4 a Xbox One. Chceš snad říct, že kvůli tomu tehdejšímu několika měsíčnímu nedostatku přestali vývojáři vydávat nové hry?? Ne. Prostě je jenom dočasně mnohem větší poptávka než nabídka a výrobci nestíhají.


          PS: Jinak grafiky se dají bez problémů sehnat, když si koupíš celou hotovou PC sestavu. Většina prodejců sestav má na skladě nasyslené grafiky a drží si je jenom pro sestavy. Já to nevydržel a nakonec jsem si koupil hotovou sestavu s RTX3080 a do týdne doma.

          • tomasrippl

            Ano byl nedostatek ps4 ale v řádů měsíců. Už teď mi v obchodě řekli že nenaskladni ani v listopadu moji obědnávku z února. Což to bude už rok nedostupná konzole. A z důvodu nedostupnosti karet bude daleko větší zájem o ps a xbox. Taky je nedostatek čipů. Ano je větší zájem o herní zařízení ale v tuhle chvíli neznamená zájem=nákup. Pouze že ve všech obchodech neznámé naskladnení i cena

    • Než ultra PC za 70-100, tak radši o fous dražší PC než konzole, které pojede v FHD a jsem spokojený. Na konzoli bych neměl co hrát. Už teď skoro nepoznám rozdíl mezi 720p a 1080p, 4K mi přijde zbyetčné na rozumě velký monitor. Na TV nebo projektor je to dobré, ale na PC hraní to za tu investici nestojí.

      • LiarForHire1

        Musím tě ujistit, že na té levné konzoli PS5 nebo XBOX Series X můžeš hrát FHD ve stabilních 60 fps úplně s přehledem.

      • jindra.veliky

        Když si něco zahraješ ve 4k a pak si zapneš na konzoli hru ve fullhd tak ten rozdíl uvidíš a je sakra velký. Sám jsem tomu nevěřil.

        • Na velké TV rozdíl poznáš, ale na monitoru do 20 palců ne. Tam budeš mít ve 4K problém s čitelností textu, pokud hra nemá UI scaling.

          • jindra.veliky

            Kdo má dneska monitory do 20 palců? :d to se snad už ani nevyrábí a jestli jo, tak maximálně do kanceláře. Už spousty let je standardem 24 palců. 

      • To docela nechapu,  obvzlast dnes, kdy je vetsina enginu postavena na TAA, ktere rozmazava az az na 1080p a znacne se to zlepsi az s 1440p.

  • Grifus

    Takže když vezmeme v potaz bazarové ceny 80 a 90, bude nemožné se ke kartě dostat za méně než cca 65tisíc. No nekup to Horste!

    Jinak nvidia ať jde někam, nepokryje poptávku po stávajících modelech a uvádí další, kterej vlastně dostupný vůbec nebude...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit