Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SMutnejtypek

    Nevíte chlapi kdy už oznámí to nové Call of Duty ??? vždyt by to mělo vyjít na podzim a ještě nic neoznamili to nějaky divný ne ??

  • A přitom je to tak jednoduché. Nelíbí se mi ve firmě, položím výpověď a co nejdřív jdu. Když by tohle udělali všichni místo protestu, firma by své chování hned změnila.

    Pokud ale plánují protestovat stylem "chceme dát najevo, že se nám něco nelíbí, ale nebojte, neodejdeme, do toho se nám nechce, tak moc nám to tu zase nevadí", tak se změn nedočkají :-D

    • Maxianimal

      Ty to vidíš jako Hurvínek válku. Vlastně je to docela roztomilý.

      • A přesto má pravdu. Zajímavé, viď?

        • Reeki

          Už jen tvůj nick hovoří za vše 

          • Nahoď, co nám má dojít? Pokud se ke mě bude zaměstnavatel chovat tak, že to bude pro mě nepřijatelné, napsat výpověď je otázkou pár minut. Jasně, pak dva měsíce výpovědní lhůty a hotovo. Dál s ním nebudu mít nic společného. Jendoduché, efektivní.

            Co je na tom naivního?

            • Dělal jsi práci, která tě bavila? Ve firmě kde jsi byl spokojený v dobrém týmu? Propracoval jsi se někam výše?

              Pokud děláš někde dělníka a chodíš do práce pouze pro prachy tak se to říká jednoduše, když se ti něco nelíbí tak prostě změňiš práci a vůbec tě to nemusí trápit.

              Ovšem pokud ti lidé mají k Blizzardu, ke svému kolektivu, nebo k práci a hrám, které dělají nějaký vztah, tak jen tak nechtějí zahodit to co tam za ty roky vytvořili. Oni mají k té firmě nějaký vztah a chtějí bojovat za to aby ta firma byla lepší. Ne se na všechno vykašlat a prostě odejít. Tak jim prostě vadí jak se chová vedení a snaží se to nějak ovlivnit, ze své pozice jak jen mohou ze své omezené pozice. Pořád mohou firmu mít rádi a chtít po ni aby byla lepší a nechtějí to hned vzdát a odejít.

              • Reakce na příspěvek:

                Mě prostě přijde, že se to trošku vylučuje. Dělat ve skvělé firmě a dobrém týmu kde jsem spokojený a fakt z ní nechci odejít a zároveň si stěžovat na toxický kolektiv a to jak se firma chová k zaměstnancům, že mám potřebu pořádat protesty a křičet do médií.

                Ano, nastoupil jsem do firmy, kde jsem nebyl spokojený s tím jak to tam fungovalo. Výpověď jsem dal ve zkušebce a hotovo. Fakt by mě ani nenapadlo místo toho jít dělat pochody do ulic a sepisovat jim tam petice :-D Řešení je fakt mnohem jednodušší.

                A dokonce si troufnu říct, že jsem se i někam dopracoval. A právě o to to bylo jednodušší (třeba právě jistota, že práci si najdu)

              • sugyn

                Reakce na příspěvek:

                Tomuhle by se dalo verit v nejake mensi firme pripadne ve startupu a ne u kolose Activision Blizzard. Doba kdy Blizzard nabiral lidi co jsou vasnivy hraci a daval im prednost pred 100% profikem ktery ale hry nehraje je davno pryc. Nyni tam jsou obyc vyvojari co to maji jako nine to five job, hry je nezajimaji, nebavi a jen delaji to co im nekdo ze zhora rekne. 

                Mimochodem Kalifornie taky zakazala high-end herni pocitace.

            • a pujdes na pracak

  • Na jednu stranu doufám že se jim situace zlepší na druhou stranu se takhle toho OW asi nikdy nedočkám :(

  • KronosDeret

    Jak jsou tyhle příběhy už 120 let stejný. Majitelé a vedoucí kteří si ze zaměstnanců dělají onuce a užívající si moc. A rostoucí kolektivní hněv nevyhnutelně mířící k tu násilné, tu nenásilné revoluci. Pracujících bude vždy víc než majitelů a vždy si uvědomí že hodnota plyne z jejich práce nikoliv ze soukromého vlastnictví firem, kde dřou. A okořeněné arogancí CoD floutků tomu jen přidává šťávu. Za každou holku použitou jako věc, za každýho neplacenyho brigadnika. Za každýho tátu a mámu co nevidí kvůli ceně akcií někoho jinýho svoje děti. Nahažte je do zátoky i s jejich sporťakama.

    • Kompost

      pekna agitka. nezabudni ze u nas ta revolucia prebehla aby sme sa zbavili kreatur co radi vykrikovali podobne hesla ako ty...

      • KronosDeret

        Ty kreatury získali moc díky stejnému zacházení s pracujícími jako v současném vidřidušském kapitalismu. Vše má svoje důvody a následky.

    • To jsou bláboly infantilního komunisty. Jestli máš pocit, že se to ve státním neděje, běž si zkusit pracovat v libovolném státním špitále.

      • KronosDeret

        Pracuju ve státním špitále a kdyby něco podobnýho zkusili tu tak to tu odbory celý zastaví.

        • Nevěřím ti ani slovo. Státní špitál je místo, kde se porušuje zákoník práce zdaleka nejvíc z celé ekonomiky.

          EDIT: kdybys měl zájem, napíšu ti klidně podrobnosti

          • KronosDeret

            FN středně velkého města, doktoři tu mají svoje odbory, sestry mají odbory, sanitáři mají odbory, uklízečky mají odbory aj my technici máme. A všichni tvrdé vyjednávají každou drobnost v pracovní smlouvě. Jo doktoři slouží přesčasy ale mají za to kompenzace. A světe div se, když se vedení k zaměstnancům chovají jako k lidem, všem se tu dobře pracuje.

            • Zdravotnické odbory ještě nikomu nic pořádného nevybojovaly, jsou zcela bezzubé, ani tu stávku neumí udělat, když vláda už asi po stopadesáté poruší předchozí slib o zvyšování platů.

              Ale jestliže nejsi zdravotník, tak chápu, že moc nevidíš do toho, jak to chodí na oddělení.

    • Ne vždy to tak je. Třeba Valve je jiný případ. Tam si peklo mezi sebou dělají zaměstnanci sami. 

      • KronosDeret

        Čest výjimkám a koopům.

  • Tohle bude chtít popkorn. 

    • Popcorn? K cemu? Pochopil jste, o co jde? Ignorovani sikanozni firemni kultury je kor v kreativnim prumyslu mimoradne zavazny prohresek a muze to vest i k odlivu lidskeho kapitalu a tedy konci firmy, vc. jejich znacek.

      • Ano, a přesně na to chci popkorn. Očividně to Activistion ochromilo a něco mi řiká, že to bude zajímavá podívaná... Můj původní příspěvek rozhodně neříká, že to zlehčuju nebo že je šikana v pořádku. Dívat se na revoltu proti vedení ale docela příjemný zážitek. Ono to asi bude potřeba, aby se něco změnilo.

        • palcov

          To je takovy problem jit pracovat jinam? At si shori cela ta firma i jeji zamestnanci co to leta beztak spoluvytvareli. 

          • To se chce zeptat těch lidí, proč je problém odejít...

            • Derp_1337

              Proč? To je lehké, hlavně kvůli penězům.

              Kdyby tam byli hrozné podmínky a malé prachy, tak by většina lidí určitě odešla. Spousta lidí je ochotna snést hodně věcí kvůli penězům. Ale to, že to nějak překousnou neznamená, že se jim to líbí.


              Jinak to obtěžování a šikanu si dokážu představit. Tohle se většinou děje lidem, kteří by se dali označit jako introverti. Takoví lidé mají problém někomu říct razantní "ne" a nebo prostě odejít.

              • Reakce na příspěvek:

                To nejsou introverti, ale blbci.

              • palcov

                Reakce na příspěvek:

                Js jsem tez introvert. Je to spise otazka osobni vyspelosti.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Není introvert jako introverz. Jsou různé stupně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit