Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JohnyTheZik

    Starci rozjimaji nad tim, proc uz je nebavi hrat 5x dokola stejnou hru :D .

    Chlapi, sorry, veskrz se s vasema komentarema da souhlasit, ale pusobi to tak nejak lehce naivne. Bejt zklamanej, ze nejsem tak nadsenej ze hry, kterou jsem predtim dohral v puvodni verzi, pak ji hral v bete a ted znovu, podle me zas tak prekvapivy neni.

    Mozna to mate jinak, ale snad u zadnyho remasteru se mi nestalo, ze bych bezel z prace dom a tesil se, az pustim dalsi level. Resp. ty hry me porad bavej, ale holt je mi o 20 let vic nez kdysi, takze to kouzlo u remasteru uz preci jen trochu vyprchalo.

    Za me je to vybornej remaster (na urovni nedavno vydanyho CnC tib dawn/red alert, realne srovnatelnej s demon's souls remakem), na ktery maj lidi celkem nepochopitelne sileny ocekavani. Je tam par drobnejch QoL uprav, samozrejme to znamena, ze zustavaj i otravny mechaniky typu stamina, ale osobne tyhle remastery hraju, protoze si chci pripomenout vylesteny stary hry i se svejma mouchama.

    Thank you for listening to my TED talk.

    • zanek.s

      Asi jako mít po 20ti letech opět tu stejnou "slečnu".  Jako dobrý, ale to nadšení už je jaksi pryč    😉

      • Inferius

        No, nemyslim si, ze je to uplne presne prirovnani. Je to spis jako po 20ti letech si zacit neco s dcerou te slecny, ktera ma stejnou povahu. Jsou tam sice drobna vylepseni, ale v podstate je to to stejny. 

    • Gulivera84

      Souhlas...., kdyby to prekopaly tak by se bečelo, kdyz to nechaji tak se beči....Dostaly sme presne to, vco sme doufaly.....puvodni hru v lepsim kabatku plus QoL

      • A právě tak to má být, 1:1. Kéž by takových remaků bylo více.

        • Inquisitor

          "This is not a remake," says Rod Fergusson, who's been in charge of all things Diablo at Blizzard since early 2020. "We're not trying to reverse-engineer the game and build it from scratch to look like D2. This is D2. This is the same core gameplay, the same story and tone, even the same voices of the same actors."

          • Argumentační klam apel na autoritu. Nezájem. Je to remake.

            • J.V.Stalin

              Bezva, takže jsi nám ukázal, že vůbec nevíš co je to remake. Ok chápeme a dál?

              • Reakce na příspěvek:

                To náhodou vím velmi přesně a D2R je jím zářným příkladem. 🙂

                • uher

                  Reakce na příspěvek:

                  svina je očividně velký odborník 😂

                • J.V.Stalin

                  Reakce na příspěvek:

                  Ne, ty to právěže vůbec nevíš 😀

                  Cituji Blizzard: "Diablo II: Lord of Destruction®, now remastered"


                  Možná by si jim teda měl jít poradit, očividně tomu rozumíš víc než oni 😂

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Ne že by teda existovala definice, která jasně odděluje remake od remasteru.

                A teda mě ten rozdíl zajímá jen po stránce finanční a tady jsem za svých tisíc korun dostal spoustu práce navíc, takže ať už remake nebo remaster, za mě dobrý.

            • Maxianimal

              Není, ale řekni nám, proč žiješ v bludu, že to je remake?

        • uher

          Tohle hlavně není remake...

  • konecne nastaveny zrcadlo hram tohoto typu

    skoda, ze si toho nevsimlo vic lidi uz pred 24 lety, stejne jako ja

    nemuseli jsme tu ted byt u zbytecnyho remasteru hry ze zbytecnyho zanru

    (a dost mozna i vetsine mmo, ktery stoji jen na grindovani gearu)

    kdyby se tomu aspon nerikalo rpg

    • FanatiXX

      Takze hra, ktera defacto definovala RPG zanr podle tebe neni RPG mkayy xD

      A neni to o zadnem zrcadle, kazdy presne vedel o cem tahle hra bude a presne to dostal. O tom, zda je remaster zbytecny by se dalo  polemizovat :) 

      Ja si ho uzivam stejne jako pred 20 lety a mozna i vice. Mam nahrane tisice hodin ja v puvodnim D2, tak treba v PoE.

      • Maxianimal

        "Takze hra, ktera defacto definovala RPG zanr"

        Ufff tak tohle hodně bolí. Hele, neupírám Diablu 2 legendární status, ale tenhle statement být tebou opravím. Zaprvé, Diable není RPG, ale Hack & Slash, popřípadě ARPG - Action RPG. RPG znamená Role Playing Game.
        Zadruhé: V týhle hře můžeš tak maximálně roleplayovat způsobem, že se převlíkneš do koženejch hadrů pomažeš se blátem, u kompu si rozděláš ohen a děláš, že jsi barbar. 

        A k tomu definování RPG žánru - Baldurs Gate vyšlo o několik let dřív. Dokonce i Icewind Dale vyšlo o chloupek dřív. ;)

    • Thyrmael

      Čo presne si malo všimnúť viac ľudí už pred 24 rokmi ? Môžete to trochu špecifikovať ? Ak ide o stereotyp a repetetívnosť, tak tam môžeme zaradiť snáď každú jednu hru. V každej jednej dookola hráč robí to isté. Akýkoľvek žáner bez výnimky. Maximálne sa menia len kulisy.

      Hoci sa ani ja nechcem k D2 vrátiť, má svojich hráčov, ktorí ho hrajú radi, ale hlavne ho vedia hrať. To sú hráči, čo veďia čo a kde grindovať, pretože hrájú na najvyšších obťiažnostiach, kde to už chce poriadne sústredenie a koordináciu. Tam sa ale väčšina hráčov ani nepozrie a platí to aj pre redakciu.

      Z titulu svojej práce robia recenzie na casual úrovni pre mainstream publikum. Nikdy sa nicomu nevenujú dlho a nikdy nejdú do hĺbky, pretože na to nemajú čas.


      • ale je zasadni rozdil, pokud stereotyp prijde, protoze uz si clovek osaha ve hre vse nebo je to zakladni stavebni kamen jako u vsech grindovacek

        ty hry jsou v podstate prazdny a jediny, co hrace u toho drzi je doufani, ze treba uz priste jim konecne padne to, co chteji/potrebuji

        coz je pro me neco mezi zvrhlosti a socialnim inzenyrstvim

        to jestli nekdo "vie kde a co grindovat" na tom nic nemeni, to je mozna
        uplne to nejsmutnejsi, ze se musi stravit desitky hodin grindovanim, aby
        clovek mohl grindovat spravne

        • FanatiXX

          By mne zajimalo jake next gen krutoprisne vymakane, nikdy se neopakujici hry hrajes ty :)

        • Grindování je základní stavebni kamen vsech ARPG a mmo her obecně.  Pakliže tě grind nebaví, tak tyto žánry nejsou pro tebe.

          U Diabla je grind nezbytný pro postup na vyšší obtížnost. Pro mnohé hráče hra končí zabitím Balla na obtížnost hell. Pro jiné hráče jako jsem já hra v tuto chvili teprve začíná 😀

        • Thyrmael

          Naozaj je to taký rozdiel ? Podľa mňa je úplne jedno či niekto hrá hru kôli ťomu že chce dosiahnuť čo najlepšie vybavenie alebo niekto zahrá hru len tak, aby niečo hral. Venuje sa niečomu, čo ho baví a čo dobre pozná. Ono totiž po pár rokoch hrania aj tak ľudia alebo prestanú hrať úplne, alebo si vyberú nejaký hru, ktorá mu vyhovuje a roky hrajú tú istú hru dookola. Nielen preto že nemajú toľko času, ale aj preto, že sa toho s novými hrami veľa nemení. Trochu lepšia grafika, ale herné mechanizmi plus/mínus to isté. Stačí sa pozrieť na rebríček Steamu, ake hry sú najhranejšie. Hráči sa vracajú k tým istým hrám a hrajú ich roky.

          Tak prečo nie Diablo,  na obtiažnosť "hell" na ktorú je ale potrebné sa trochu pripraviť, prípadne hrať "ladder" ? Naviac, hra je prístupná všetkým. Je tam SP aj MP, obtiažnosti podľa chuti, je tam niečo pre casual aj hardcore hráčov. Neobsahuje to žiadne mikrotranzakcie, nikto nikoho grindovať nenúti, robia to len fandovia, čo hrajú end-game. Inak sa to dá hrať z toho čo padne po ceste.

  • jack

    Jak funguje D2R po dohrání na Normal? Musíte zahodit postavu,  vytvořit novou a s tou jít na těžší obtížnost? Nebo pokračujete se stejnou s inventorářem a buildem?

    • Werewius

      Se stejnou postavou a inventářem hráč pokračuje na vyšší obtížnost. Takto je udělaný třeba i Titan Quest.

  • dworkin

    Recenze bude kdy?

    • Derp_1337

      Myslíš, že ta recenze má nějaký význam? Je to úplně ta samá hra jako před 2 dekádami. Není to žádný remake.


      Mladší hráči si něco takového spíš nekoupí, protože to má už fakt zastaralé herní mechanismy. Tohle je jenom pro nostalgiky, co si chcou připomenout tehdejší dobu.

      • dworkin

        Jo, myslím, jinak bych se po ní neptal.

  • Jako remake by tomu slušel víc. Nebo se inspirovat některými módy. Shared truhla je určitě super. Ale větší inventář by byl taky super. Paradoxně mě nejvíc baví efekty v hdr. D2 jsem dohrál jinak circa 30-40x, takže mě čistě remaster nemá čím překvapit. Za mě dobrý, ale mohlo to stát spíš 600.

    • Však to je remake, lol.

      • Jak by to mohl být remake, když to běží na stejném enginu 🤦‍♂️

        Jediné co je nové jsou textury,některé efekt a reskin postav ve vyšším rozlišení.

        • Předělaná grafika = remake (a to ani nemluvím o zásahu do hry). Jestli je to na stejném enginu, je irelevantní. Pokud by jen navýšili rozlišení a umožnili bezproblémový chod, pak je to remaster.

          • Do ty hry se zasahovalo minimálně v rámci hratelnosti ale i mechanik , má to jenom vylepšenou grafiku a textury, pokud bude hra překopaná a poběží na jiným enginu jako třeba nadcházející Dead Space , pak je to remake. To je jak kdyby nějaký moder v nějaké hře vylepšil grafiku a říkal , že udělal remake hry. Nemluvě o tom ,že to sami autoři označují za remaster. Kde by se o tom dalo spekulovat jsou remastery starých GTA, které poběží UE. 😉

            • Ne. Je to remake. Modeři obvykle nepředělávají kompletní textury.

              • Reakce na příspěvek:

                To byl jen příklad, každopádně si o tom něco zjisti ať  zas nejsi někde za blbce. 

                Měj se🙋‍♂️

                • Reakce na příspěvek:

                  Tak to byl špatný příklad, protože jen dokázal, že mám pravdu já. 😇

                  • Reakce na příspěvek:

                    Pleteš si dojmy a pojmy. Jak už ze samotných pojmů vyplývá:

                    remaster - jakákoliv komplexní úprava stávající hry, optimalizace nebo vylepšení grafiky/zvuku atp.

                    remake - vytvoření de facto úplně nové hry s cílem více či méně se podobat originálu.

                    Stejně tak v případě vydávání "vyčištěných" audiovizuálních děl se hovoří o remasterech, protože remake je vytvoření díla zcela nového.


                    • Reakce na příspěvek:

                      No právě. Předělali kompletně grafiku - remake, ne že přidali pár pixelů. Díky za potvrzení, že mám pravdu.

                      • Reakce na příspěvek:

                        Jestli ty chlapče nebudeš trochu natvrdlý. Ale spíš budeš jen troll.  "Kompletně" předělat grafiku může kdejaký modder. 

                        Přidali nové grafické prvky do staré hry. Nedali staré věci do nové hry. Ani nevytvořili novou hru aby se podobala té staré. 

                        Můžeš přidat obsah, kompletně změnit grafiku hry, přidat kompletně nový postprocessing, ale pořád budeš jen měnit/vylepšovat/rozšiřovat původní materiál a pořád to nebude remake. Přidání nového grafického enginu je vlastnost ne nová hra.

                        Remake hry je úplně nová hra, ne jakkoli upravená stará hra. 

                        Ale pokud si to nepochopil  do teď, tak to nepochopíš nikdy. Tak buď alespoň od té lásky a začni racionálně argumentovat, nebo přestaň trolit.

                      • Inferius

                        Reakce na příspěvek:

                        Prestan tu spamovat nesmyslama, remake, neznamena predelani grafiky, ale to, ze ta hra se nechova stejne, ale jen napodobuje/inspiruje se v  puvodnim chovani. Prestan tu porad sirit svoje zmateny bludy.

  • Sám jsem se jako malej Diablu vyhýbal - nelákalo mě to, kluci kolem to milovali. Já hrál Gothic, mám rád rpg, i Fallout jsem hrál - takže ta kamera není překážka. A celý ty roky jsem přemýšlel co na tom Diablu kdo vidí, přišlo mi to jako hloupá klikačka. Takže ressurected je vlastně moje skoro první Diablo když nepočítám pár minut v trojce. Nevím jestli je fér to hodnotit optikou dnešního hráče - je to prostě ošklivě zastaralý a plochý - ale já v tom pořád cítím ten punc "té doby" a i přesto že jsem to nehrál mě to nějak vrací do dětství. A bojím se že to je to jediný co mě na tom baví. Za víkend jsem pár hodin dal ale znovu se mi do toho nechce, nic v tom nevidim, naopak..ztráta času.

  • GodofBar

    Já jsem spokojenej oldskool gamer🤓👍 chápu, že to není pro každého...

  • Maxianimal

    Jsem příjemně překvapen, že jste si dovolili jít proti modle. Ano, tenhle remaster není nic jiného, než další dojení odcházejícího Blizzardu. Král je mrtev, ať žije král.

  • KrPa

    Ted jsem nahodou zkusil zahrat W3:R a porad je to rozbite-nefunkcni. Vestim D2:R stejnou zarnou budoucnost.

    • Tak protože na to nikdo nesahl, ten tým co na tom dělal , byl rozpuštěný. 

      Zázrak že to vůbec běží na serveru 😁

  • romankubanektisc

    Obdivuji Váš idealismus Vašku, ale není na čase sundat si ty zaprášené růžové nostalgické brýle? Sám jsem žádný díl Diablo nikdy nehrál, což paradoxně může být pro objektivní posouzení výhoda. Sledoval jsem Games play (Jak se povedl remaster Diablo II?) a musím se přiklonit k hodnocení Aleše. Nenašel jsem nic, co by mne byť jen motivovalo k tomu si hru zakoupit. Toužil jsem po tom abych byl zasažen podobným okouzlením jako Vašek, ale nestalo se tak. Možná že v této perspektivě nabývá jasnějších kontur Alešovo tvrzení - morálně zastaralé. Obávám se Aleši, že Vám Varus vaše legie nevrátí. A tedy korouhev kvalitního hraní zůstává ztracena kdesi v ďábelských hájích bájné Germánie. Vaše hodnocení Pavle, ač velmi techno / pragmatické jest správné, ano tato hra je určena pro hardcore hráče a singularity typu Vašek Pecháček 🙂

    • Inferius

      Ruzove bryle, ta hra je 20 let stara, je to pocta legende a nelze ji hodnotit dnesni optikou a uz vubec ne, pokud ste Diablo nikdy nehral a tohle ma byt hra, kterou mate hodnotit. Pro lidi jako ste vy to hra neni, bude vas to pravdepodobne nudit. A moznost kdy bude hra pro vas bude pravdepodobne ve chvili pokud samotni vyvojari tam zacnou pridavat novy obsah, ale v soucasne podobe od toho nelze ocekavat nic jineho nez 20 let starou hru v epickem kabatku a to je presne to co vetsina z nas nostalgiku chtela, ale zaroven by samozrejme vetsina z nas ocenila i novy obsah, ktery by tu hru ozivil opet vic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit