Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Škoda, že PC verze nejede s Ray tracingem ... 

  • Ja sem hlavne rad za to lego co s tim vychazi. Ideal investicniho lega🙂

    • twicer

      A jak jsou na tom modely z předchozího dílu, jak se zvedla hodnota? 

    • Kolik do toho budeš invstovat? :-D

      • tak 10 kousku vezmu :)

  • rudysakal

    Myslím, že je na co se těšit. Rád bych dodal, že jednička mě bavila i za půlkou .... teď jsem ve finále. Myslím si jestli to vy co si stěžujete,  nehrajete na moc lehkou obtížnost. Hraju to na předposlední obtížnost a je to pěkně zábavná výzva.

    • Spíš si říkám, jestli to nezdali moc brzo?

      Ono co si budeme povídat, tak hra má hodně pomalý rozjezd a stealth souboje s watchery a občas do toho občas nějaký grazer není zase kdo ví jaká výhra. To spíš až se člověk dostane do Meidianu (a poud nesprintuje a trošku zkoumá okolí a vedlejší questy, tak je to klidně deset hodin), tak se teprve dostane k pořádným soubojům na kterých ta hra stojí. Jako až tu hru mám fakt rád, dost dobře dokážu pochopit, že to někdo po pěti hodinách odložil.

  • dds72czech

    60 USD zaplaceno a 60 GB (zatim) stazeno ;) Uz aby byl patek ;) 

  • RPG. Jel jsem svoji oblíbenou figuru snipera. Dojel jsem na prvního bosse, bez buildu bojovníka na blízko se to nedá. Prostě ti dovolíme udělat postavu podle tvých představ, ale pokud si ji neuděláš podle našich představ, nevyhraješ. Tento dnes oblíbený model "zabij bosse v doupěti" mě jeduje a děkuji, první díl jsem vráti a dalšího se nedotknu ani vidlemi.

    • twicer

      Jo, hrát pár meta buildů je pro mě též nuda, ale Horizon na tohle teda fakt netrpí. 

      Zásadní je používat adekvátní element na které jsou monstra slabé, typ zbraně už pak jen rozhoduje otom, čím ten adekvátní element přenášíš na monstrum.

      Díky za hodnotou informaci že dvojku hrát nebudeš, vypadá to krásně, když to píšeš pod její recenzi.

    • x_ander

      Jestli to nebude spíš rukama...

      • Nebo tím, že podle streamů, které jsem viděl potřebuje konzolista od  bosse 5 ran, zatímco já lehnu na PC po dvou při stejné obtížnosti.

          • Snad herních studií, která jedou stejné hrůzy jako přes kopírák? A když něco očůrají a ono jim to projde, stává se to novou normou. Já to chápu, jsem moc starý na to abych byl jejich cílovka, která si nechá .... na hlavu, a ještě jim zatleská.

    • Asi vůbec nechápu co je to v Horizonu "figura snipera". Vždyť tam máš k dispozici snad všechny zbraně a bez buildu na blízko (jestli se něčemu takovému dá vůbec v rámci skillů říkat) jsi tam úplně v pohodě, protože ta hra je stejně o kombinaci Stealthu a u bossů o boji na dálku.

      • Sniper- co největší účinnost na co nejvetší vzdálenost na jednotlivý cíl za cenu pomalého nabíjení. Kruhová aréna o průměru 20m, kde se není za čím krýt, a když, tak to brání ve střelbě, není dálka a hrát za blba, který 20x za hru jako šašek vleze do pasti s bossem a nepoučí se z toho, mě nebaví. A ano, boss se dá rozstřílet i na krátkou vzdálenost, pokud hrdina dokáže couvat a netočí se dokola, ovšem takové hry se kvůli konzolím téměř nedělají.

        • Já ti asi pořád nerozumím.

          • Derp_1337

            Pokud jsem to pochopil dobře, tak on chce hrát nějakým konkrétním bojovým stylem (na který si nejspíš zvyknul v jiné hře)... jenže ten jeho bojový styl nefunguje moc dobře v Horizon.

            • No jo. Ale podle toho jak to popisuje, tak se snaží hrát způsobem na který je ta hra stavěná (střelba z luku)

              On měl problém, že ta har po něm prý chtěla nějaký build na blízko, přitom bojovat na bízko to snad nikde nevyžaduje a od chvíle kdy přijdou větši roboti, tak je skoro zbytečné se o to pokoušet.

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Ne. Ta hra po něm nechtěla nějaký konkrétní build.

                I se "nevhodným" buildem se ta hra dá hrát. Jenže o si udělal nevhodný build a ještě k tomu si hodně zvykl na bojový styl na velkou dálku. A když se najednou dostal do malé místnosti, tak mu ten jeho bojový styl byl spíš na obtíž.

                • Reakce na příspěvek:

                  Ale bylo tam vůbec něco takového?

                  Já tu hru dohrál třikát a jen jsem vyloženě jen boj na dálku (šípy, bomby) a k tomu stealth (pasti,...). Fakt si nevybavuji na situaci kdy bych musel jít mlátit potvory oštěpem a byla to navíc jediná použitelná cesta.

            • 😃😃😃

    • michaelfoucault

      Tato hra není RPG. Jde o akční adventuru v otevřeném světě. 

    • toka

      Taky jsem si jel svojí obíbenou figuru snipera, hrál jsem na nejtěžší obtížnost a neměl jsem s nikým problém, zapotil jsem se v pozdější fázi asi jenom u Stormbirda.

      Možná by stačilo git gud? 😉

  • Čekat na PC verzi několik let se mi asi ani nechce, tak jsem dneska objednal PS5 :D

    • spoock

      I tak nejspis chvilku pockas. Svagr si ted konecne minuly tyden predobjednal PS5 u CZC, tak jsem zvedav, jak dlouho mu to bude trvat 

      • Nedá se to pořád koupit z Polska? Cca před rokem jsem to tam kupoval a dodání bylo do tří pracovních dnů od objednání. Nějak nevěřím tomu, že to teď bude horší. Ceny měli lepší. A reklamace se řeší přímo přes Sony, takže je nákup ze zahraničí fuk.

      • zanek.s

        Nechci dělat reklamu, ale u zelenýho skřeta jsem měl PS5 za 2,5 měsíce (říjen-prosinec). Takže tentokrát pochvala.

        • Planeo, jeden týden od objednání.

      • Píšou že je skladem a posílají do pár dnů. Mají napsáno, že když se dají objednat, tak jsou skladem a je možné hned odesílat. Pár lití mi to taky říkalo, tak se uvidí.

        • radim.zaty

          Pokud je to mamut, tak ano, co se dá objednat, to mají skladem. Doručení 2-3 dny. 

          • Dneska mi přišel meil od DPD, že balík je na cestě a zítra budou doručovat, tak super :)

          • Tak prej že objednávka už je na cestě. Masakr. Moc díky za tip. Člověk čeká, že ps5 není a ona je normálně skladem za normální cenu (ano v bundle, ale cena bundle odpovídá normálním cenam).

            Díky!

          • Tak jsem objednal ps5 + cerny ovladac + Miles morales na Mamutu. Jsem zvědav:-).

  • spoock

    By me celkem zajimalo, zda by me mohla dvojka bavit vic nez jednicka.

    Strasne me stvalo, ze skoro vsichni roboti na me utocily, byly skoro na kazdem kroku, genericke ukoly i v hlavni linii byly dost opruz, tech problemu mela jednicka plne hrsti.

    • Jevo83

      problem jednicky bol, ze 90% pribehu sa odohralo v prvych 5 a poslednych 10 hodinach

      a zvysnych 50 hodin hry bol open world, ktory bol chvilami zabavny, chvilami opruz.... 


    • njn klasika...mezi slepymi, jednooky kralem...

  • erasser

    Horizon Zero Dawn se mi pokaždé spouští asi 20 minut ("optimizing shaders for your hardware" nebo tak něco), to je normální?

    • 0011

      Ona se nenačítá 20 minut, tohle optimizing shaders dělá na pc po každém spuštění hry i po patchích, ignoruj to a spusť hru.

    • nejspis ne, to by melo udelat jen poprvy

      • unicz

        No třeba i po update ovladačů GPU. "Nový" HW.

        • "pokaždé"

  • Těším se, až to bude za 5 let na PC :-) 

    U předešlé verze mě mrzely dialogy, jak už bylo zmíněno i nyní. Co člověk vybere je jedno a ani není třeba je číst, protože pro další pokrok ty informace nejsou vůbec třeba. Jinými slovy, jen tím nabalují herní dobu. Moc velká škoda! Zde mají rezervy. 

    Ale jinak , hlavně příběhově parádní hra! 

    • mousekrup

      Přesně :). Recenze fajn, hra vypadá hezky. Docela se těším až si to za pár let koupím v kompletní edici na PC :D.

  • zanek.s


    Ještě dotaz: 4k 30 FPS, nebo 1800p 60 FPS ?

    "...všechno běží jako po másle a necukne to ani v těch nejintenzivnějších scénách... "

    V jakém rozlišení bylo recenzováno? Koukal jsem na ytb na srovnání a paradoxně 1800p 30 FPS na PS4 Pro byl ostřejší obraz než 1800p 60 FPS na PS5. Mluvím teď o vizuálním vzhledu, ne plynulosti, který by měl být stejný ale není. Odkaz můžu poslat, ale nevím jestli se to tu může

    • Derp_1337

      Tohle je diskuze, pokud je to relevantní k tématu, tak v klidu můžeš sdílet odkazy.

      • zanek.s

        Tak jo. Tady je to srovnání. Podle toho se zdá že není 1800p jako 1800p

        https://www.youtube.com/watch?v=4vDTE7PutHA

        • Derp_1337

          Hmm, máš pravdu. To PS5 1800p 60FPS vypadá trochu hůř než PS4Pro 1800p 30FPS. Samozřejmě PS5 2160p 30FPS vypadá bezkonkurečně nejlépe.

          Ale on taky může být problém v komprimaci videa na Youtube. Youtube nenabízí možnost se dívat na videa v 1800p a všechny videa překomprimuje do 2160p, 1440p nebo 1080p. Ta komprese je dost ztrátová a překomprimované video často vypadá hůř než originální video nahrané v tvém PC nebo na konzoli...

          Takže úplně bych na 100% neveříl kvalitě videí na Youtube.

          Když si přečteš textový komentář autora videa, tak tam napsal, že PS5 vypadá o trochu lépe. PS5 oproti PS4 vykresluje trochu více vegetace, více stínů, textury jsou trochu víc detailnější a kvalita textur vody je lepší.

          • zanek.s

            No jasně. Já bych to moc chtěl hrát ve 4k (vypadá to fakt nejlíp), ale trošku mě děsí těch 30 fps. V Uncharted jsem také nakonec zvolil 60 fps, bo to rvalo oči. Ale se*e mě to. Jsem koupil 4K TV, PS5 a naivně jsem myslel že budu hrát ve 4K. No zdá se že až na PS6  😉 Na PC je to lepší. Naklikám nastavení co nejvíce oku lahodící, použiji DLSS a jedu třeba 50 fps. No co už...

            • LessPh

              Počkej si na rozborku na digital foundry, už tam mají nějaký video, podle mě max. zítra bude detailní přehled s rozlišeními a FPS.

              Jinak u PS6 už bude "standard 8K", takže si stejně myšáčka na 60 FPS nepustíš.

              A taky obecně ve 4K v dnešní době nemůžeš pohodlně hrát AAA tituly, prostě na to není PC HW, natož pak HW PS nebo Xka.. to už je úplná utopie i z papírového pohledu..

              • unicz

                Reakce na příspěvek:

                No počkej počkej😀

                AMD RX5700XT (tzn GPU před dvěma roky a ceny PS5) s FSR dává 50+fps v poměrně vysokém nastavení. I u mě s lehkým CPU bottleneckem (1. ZEN).

                Jak nedává? 🙂

                • LessPh

                  Reakce na příspěvek:

                  Sis odpověděl sám:D

                  Cituji:

                  "FSR dává 50+fps v poměrně vysokém nastavení"

                  FSR nepoužívám, je to k ničemu pro high-end GPU, proč bych měl? FSR je pro low až mid-end sestavy.

                  50+ FPS je pro mě prostě zatraceně málo.

                  "poměrně vysoké nastavení" jakbysmet, to je málo... já hraju na Ultra :D

                  Prostě 4K s dobrým frameratem a Ultra je v dnešní době utopie a nejde to... jako když budeš dělat pořád ústupky, tak si nakonec v těch 4K zahraješ, ale upřímně ve 1440p ten zážitek dostaneš mnohem lepší a hlavně plynulejší..

                  Prostě žádná raketová věda ;-)

              • zanek.s

                Reakce na příspěvek:

                Njn já vím, když jenom karta mě stála 20k a PS stojí 13. Asi jsem myslel že to mají pořádně optimalizovaný. Zvlášť exkluzivity. No naivita. Jasný. Možná z těch 30 fps tady nebudou tak oči bolet. Uncharted se ale nedalo. Pak by ale celé 4k/30 fps ztratilo úplně smysl když to nejde hrát. 

                • Reakce na příspěvek:

                  Z 30 fps určitě oči nebolí. Jsem PC hráč, ale na playku jsem hrál mnoho titulů na 30fps a v pohodě. Ale je pravda, že když jsem si teď pustil novej horizon a porovnal 4K30 vs pseudo4K60, tak i přes lehkou ztrátu detailů jsem hned věděl, že musím zůstat na 60ti :-). Jak už to jednou prostě vidíš vedle sebe, tak se to nedá. 

                • LessPh

                  Reakce na příspěvek:

                  Jo a ještě, čím větší FPS, tím je to lepší na oči.. ne naopak ;-)

                • LessPh

                  Reakce na příspěvek:

                  20T za kartu je pořád ještě dobrý, já přesně před rokem kupoval 6900XT za dvojnásobek a hádej co... 4K prostě ta karta s Ryzenem 5800X a 32GB-RAM pohodlně nedává, musíš dělat kompromisy. Tak si vesele hraju ve 1440p s frame capem na 80 FPS a jsem naprosto spokojenej. Za mě 60 FPS je naprostý minimum, ale upřímně už si nedokážu představit hrát pod 75 FPS na 165Hz monitoru, prostě plynulost je u mě daleko před nějakou grafikou.

                  A co si budeme povídat, aktuálně není na trhu titul, který by mě graficky uspokojil. Nevím jak Horizon 2, ale jednička měla statickej hnusnej 2D skybox. Nechápu jak někdo o tý hře mohl říct, že je hezká... tohle je základ a skybox tvoří cca 1/3 rendrovaný obrazovky. Já jsem na grafiku pes a koukám na to zblízka, tak ze 2 centimetrů a jdu po pixelech, někde dám i lupu na 16x abych dobře viděl, když si nejsem jistej... a můžu říct, že řemeslně po stránce grafiky dnes nevychází moc dobré hry, je to odfláknuté / šetří kde se dá... dřív se hry graficky dělali mnohem řemeslně kvalitněji (samozřejmě s ohledem na tehdejší HW a technologie), každý druhá měla dynamický nebe a dýchala životem, dneska to má tak 1 z deseti.

                  Vyjímka je MAFIA remake, tady opravdu můžu zaškrtnout všechny checkboxy, naprosto kvalitní provedení.

                  A taky hry od Ubi jsou graficky naprosto zmáknuté a světy perfektní, bohužel se to nedá absolutně hrát :D

                  • zanek.s

                    Reakce na příspěvek:

                    Tak ty jsi tedy dobrý nadšenec. Já mám ještě předkovidovou RTX 2080 a jdu spíš po rozlišení než fps. Ale pod 40 se mi fakt nic hrát nechce a vždy vše naladím tak aby to vycházelo. Ale prostě 4k musím už mít. Je to o zvyku a všechno ostatní je už pro mně rozmazaný. Když už jsem pořídil 4K monitor... Jinak já tak náročný nejsem (lupa mně fakt pobavila). Mně stačí že je hra ostrá a barevná  (HDR) 😂 a skybox ani nevím co je   😉 Prostě typický konzument    😇

                    A Ubi hry hraju moc rád, tedy než zařízli češtinu  😠 Vím že je to repetetivní, ale zkrátka mně vyzobávání otazníčků baví.


                    • unicz

                      Reakce na příspěvek:

                      Konzument a OCD, ideální zákazník vydavatele😆 Ale rozumím.

                      • zanek.s

                        Reakce na příspěvek:

                        Já vím a ani se za to moc nestydím. Těch her odehraji za rok fakt celkem dost a to zejména otevřené světy (ideálně RPG, nebo akční adventury). BTW co je OCD? 

                        • Derp_1337

                          Reakce na příspěvek:

                          (OCD) Obsessive-compulsive disorder

                          Je to neurotická duševní porucha, kdy člověka trápí různé nutkavé obsese.

                          Např. vadí vám různé nedokonalosti v okolí a máte je potřebu napravovat, máte potřebu si neustále mít ruce, atd. atd.

                          • zanek.s

                            Reakce na příspěvek:

                            Aha. Tak sice nevím proč to mám jako mít, ale děkuji za vysvětlení. Asi budu muset ve svých 46 letech už konečně zajít k psychiatrovi  😂

                            Jo, tak už vím. Vyzobávání otazníčků a žádný nesmí na mapě zůstat. Tak to jóóó 😂😂

                            • unicz

                              Reakce na příspěvek:

                              😉😃

                            • Derp_1337

                              Reakce na příspěvek:

                              Haha

                              Pokud se cítíš nesvůj, když si nevyzobal všechny otazníky na mapě, tak to by vskutku mohla být nějaká lehčí forma OCD 😉


                              PS: Ale nic si z toho nedělej. Studie psychologů ukázaly, že spousta lidí trpí lehčí formou OCD a že se s tím naučili žít a ani si toho nejsou vědomi.

                              • zanek.s

                                Reakce na příspěvek:

                                Hele nic si z toho nedělám, bo vím že jsou i horší případy typu: Musím mít všechny archivementy, musím mít všechno na 100% atd... Např teď jsem řešil na netu kde v GOW najdu poslední Valkýru. No a narazil jsem na plno bláznů co musí najít i posledního havrana aby hra byla na 100%. Tak to už mě fakt nebaví něco hledat. 96% mi stačilo. Otazníčky jsou proti tomu cajk, co kdyby zrovna tam bylo něco zajímavého... Ale např. takový Skellige ve W3 už byl s opruzem už fakt na hraně 😉

                                • Derp_1337

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Jo, Skellige ve W3 byl takový ten zlom pro většinu hráčů, kdy jim prolézání všech těch otázníků začalo pomalu vadit.

                    • LessPh

                      Reakce na příspěvek:

                      Ja nejsem nadsenec, spis se cejtim jako pacient :D

                      Kazdej to mame jinak, a jak se rika, proti gustu... :D

                      Hlavni je, ze nas porad bavi hrat;-) I kdyz ja uz se k tomu hodne premlouvam, spis me o tom hrani bavi premyslet nez hrat :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit