Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • celoush

    Kdyby Valve vyplo Steam v Rusku.... má na to koule?

    • Derp_1337

      Valve je korporace jako každá jiná. V první řadě jim jde jenom o prachy a politika je nezajímá.

      Podobně je to s většinou nádnárodních korporací. Stačí se třeba podívat na to, jak Apple montuje iPhony v Číně a provalilo se, že tam v továrnách zaměstnávají děti, protože těm nemusí platit tak velký plat. Prachy, prachy a jenom prachy...

    • Nebude problem pro Rusy platit a pro Ruska studia dostat se k zisku kdyz jim odriznou bankovnictvi? Ohledne tohodle uz sem videl i video jak Rusove masove vybiraji hotovost. Mohl by to byt dost slusny prvni krok, ktery se netyka pouze Steamu.

  • A bude třeba i vyjádření od Gaijin Entertainment? Nebo 1C Company?

    • Mě by třeba zajímal názor vývojářů Ice-Pick Lodge, jelikož mají na kontě indie hry tak spíš od nich bych čekal nějaké smysluplné vyjádření. Na druhou stranu chtít od vývojářů/vydavatelů sídlících v Rusku objektivní vyjádření je celkem nonsens vzhledem k tomu že pravda se tam cenzuruje aby byla vyhovující.

    • No, vzhledem k tomu ze sem docela nedavno vyhmat 1C/777 ze ackoliv jejich marketing rika ze mapy v novem Sturmoviku jsou "accurately recreated" a pritom jim tam chybi absolutne stezejni lokace nejvyznamnejsich bitev, a jedine ceho se mi dostalo ze je to v podstate zametli pod koberec zrovna od nich necekam nic ani v tomhle ohledu. Ne ze by to nejak extremne souviselo, ale rozhodne to nedodava na jejich verohodnosti.

  • Dík pěkný článek!

  • KIMCID

    Netahejte mě politiku do her!

    • renoraines

      Nejsem rád, když se tahá politika do her a často jsem za to Games kritizoval. Každopádně, toto překročilo i nějaké hranice toho, že je to "jen" politika. Na Ukrajině umírají nevinní lidé a co hůř, umírají tam i děti. Nikdo by v těchto dnech neměl dělat, že se nic neděje a na nic neupozornit. A týká se nás to více, než jakýkoliv jiný konflikt.

      • KIMCID

        ty tam umírali 8 let do teď ale to nevadilo

      • tuco

        Copak deti, tech umira denne 50 000 podvyzivou.

    • To není politika, ale válka (ano, znám ten citát, že válka je jen pokračování politiky jinými prostředky). A bohužel ovlivňuje i (a samozřejmě nejen) hry a herní průmysl.

      • KIMCID

        Asi takhle svět se na UA vykašlal to je fakt a politika.

        • Jo ty myslíš příliš obsáhlou diskuzi mimo téma komplikací herních vývojářů v postižených oblastech a ne článek samotný. To bych v principu souhlasil.

  • Gruzie - Evropa udelala prd

    Krym - Evropa udelala prd

    Ukrajina - Evropa dela prd

    .... tak kdo bude priste ?

    • Co má asi Evropa dělat, když by jinak přišla prakticky o jediný zdroj ropy a zemního plynu? Bez ropy z Ruska by asi těžko bylo z čeho vyrábět palivo třeba jen pro armádu.

      • To uz davno neni pravda, letos se napriklad uz dovazi 2x vic zkapalneneho plynu, nez k nam proudi z Ruska a u ropy je to v pohode jeste vic. 

    • KIMCID

      Klasický projev kapitalistického pokrytectví. Rusko fuj, ruský plyn ano. Okupace Tibetu fuj, výrobky z Číny za dvacet haléřů ... ANO

      • Klasický projev maloměšťáctví. Plyn je komodita. Není dobrý nebo špatný, je neutrální a bohužel ho všichni stále ještě potřebujeme. Tím že ho nekoupíme od Ruska nezpůsobíme krach ruské ekonomiky (prodají ho prostě někomu jinému, možná za o něco míň peněz) ale my tu budeme v zimě "hrdě" mrznout. 

        Jakmile na volném trhu nabízíš nějakou věc o kterou má někdo jiný zájem, nemůžeš 100% zabránit prodejci ji prodat tomu kupujícímu. Viz. drogy, nelegální slonovina, atd. Kde je poptávka, tam je i nabídka.

        Navíc až do teď jsme v žádném vyhroceném konfliktu s Ruskem nebo Čínou nebyli, takže "preventivní" bojkotování jejich komodit nebo výrobků fakt nedávalo smysl.

        • honcka

          Neprodají, jinam nemají trubky s dostatečnou kapacitou, ani nemají zařízení na zkapalňování.

        • KIMCID

          No ani nejsme zatím v konfliktu.

  • Thanquol

    No man is an island, entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main. If a clod be washed away by the sea, Europe is the less, as well as if a promontory were, as well as if a manor of thy friend's or of thine own were: any man's death diminishes me, because I am involved in mankind, and therefore never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee.

  • dworkin

    Jedna věc je jistá - ukrajinské vlaječky v profilech a slova soucitu a podpory na sociálních sítích jsou hezké věci, ale Ukrajina potřebuje pomoc, která se, řečeno s Yennefer, dá přepočítat na peníze.

    Sbírka na pomoc Ukrajině od Člověka v tísni:

    https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=1000&accountId=7&fbclid=IwAR0tYMTNE3Bn_UBtk9MoG-TJyIBuFaoim5RJ_WCIA-X9knJXnY7Y_3hmlNc

    Sbírka na pomoc Ukrajině od Paměti národa:

    https://www.darujme.cz/projekt/1205934?fbclid=IwAR2n5B2mmsNQyUr_5640j_GB8e9bc5YSYP32RWhVkszkFfVyE4rXqX1XQOo

    Odkazy jsou pouze pro inspiraci. Pokud máte k některé z těch organizací nepřekonatelný odpor a zároveň chcete Ukrajincům pomoct, dají se rychle vygooglit i jiné sbírky, třeba na Donio.cz

    Teď je ta chvíle, kdy můžeme přestat mluvit a začít jednat.

    • dworkin

      Vyhlašuju výzvu:

      Kdokoliv, kdo přispěje jakoukoliv částku na shora odkazované sbírky Člověka v tísni nebo Paměti národa a doloží screenshotem (anonymizovaným!), že takovou částku poslal, za jeden každý takový příspěvek pošlu částku ve stejné výši na stejnou sbírku, až do celkového limitu 50 000 Kč.

      Screenshoty je možné odkazovat zde nebo posílat na dworkin@tiscali.cz

      Konec výzvy: Pátek 4. 3. 2022 v 24.00 hodin.

      P.S. Komu se to nelíbí, ať mě překoná. Třeba se i nechám vyhecovat.

      • dworkin

        Výzva, kterou jsem vyhlásil, dnešním dnem o půlnoci končí.

        Díky všem, kteří se zapojili!

        Ještě v týdnu jsem zvažoval, jestli trvání výzvy prodloužit, ale mezitím do města dorazili první ukrajinští uprchlíci a chci teď pomáhat už konkrétním lidem, kteří jsou v republice a potřebují pomoc.

        Pokud ale některý ze čtenářů přijde s vlastní výzvou, rád se do ní zapojím.

      • Přiznávám se, že po včerejším vyjádření (Ras)Putina nemám moc důvod k optimismu a podpoře bojů. I když možná proto říkal, co říkal.

        Nicméně zdravotnická pomoc určitě škodit nebude, tak jsem ještě něco přihodil na účet Červeného kříže: https://www.cervenykriz.eu/aktuality/ukrajina-prevzata-dalsi-pomoc

        Platba: https://imgur.com/a/JLViC0N

        Jestli to bude přes tvůj limit, nevadí. Na tohle rád přispěju i sám.

        • dworkin

          Ahoj, výzva platí jenom pro dvě sbírky, které jsou uvedené v jejím vyhlášení.

          Ale seš borec a skláním se před tebou.

      • Row

        Doufam ze to plati i retrospektivne, na Post Bellum / Pamet naroda jsem posilal hned ve ctvrtek. 😅

        Jestli jo, tak viz mail.

        • dworkin

          I have been lawyered. :D

          Máš to v mailu.

          • Row

            Pecka, je fajn se hecovat pro dobrou vec. :)

      • 0011

        Nejsem superbohatej a na zbraně nepřispívám, ale člověk v tísni ano, dělá tam mj i můj nejlepší kamarád, ale to není důvod, proč přispívám, nenechal jsem si při zadávání platby poslat ověření platby, stačí to takhle?

        • dworkin

          Díky, že ses zapojil! Poslal jsem stejnou částku.

          https://imgur.com/a/N8XWXVz

      • Koukám že nezmiňuješ podporu Armed forces of UA, tak místo toho jsem poslal další mail o dalším daru pro org. člověk v tísni.

        Fajn výzva, konečně má člověk pocit že je smysluplná :)

        • dworkin

          Ahoj, díky, že ses zapojil! Dostal jsem dva e-maily s příspěvky přes Člověka v tísni, oba na stejnou částku. Časově to odpovídá tvýmu příspěvku tady, tak snad je to správně spárované. Částky z e-mailů jsem spojil a poslal jednorázově Člověku v tísni.

          Obecná informace: Blížíme se jedné polovině celkového limitu výzvy. Pro případ, že bude i nadále takový zájem, upřesním, že příspěvek, kterým bude překročen celkový limit výzvy (50 000 Kč), bude zduplikován do výše zbývajícího limitu výzvy, zakrouhleno na celé tisíce nahoru (čili pokud bude zduplikováno 49 500 Kč a přijde doklad o příspěvku 2 000 Kč, bude základ mojí duplikace činit 500 Kč a zakrouhlím to na 1 000 Kč; celkem tak bude limit de facto navýšen na 50 500 Kč.

          Díky všem a sláva Ukrajině!


          • Ahoj, tak nakonec jsem i dnes našel nějaký drobák bez kterého se obejdu 😅 Posílal jsem emailem potvrzení o daru.

            V případě že by se výzva prodloužila do ca 15.3. bych se po výplatě mohl ještě zúčastnit, nyní už bohužel ne. Snad se najde ještě někdo.

            Díky za takovouto super iniciativu. Za mě především mír a klid, s nadějí (byť nepříliš reálnou) na procitnutí ruského lidu a pokus o změnu u nich.

            • dworkin

              Ahoj, díky za opakované zapojení do výzvy! Poslal jsem stejnou částku a potvrzení máš v e-mailu.

              Pokud půjdou příspěvky tímto tempem, bude limit výzvy vyčerpán ještě před 4. 3. 2022. Pokud nebude, rozmyslím, jak dál.

              Díky všem, kteří už se zapojili!

              • sylens

                Reakce na příspěvek:

                Pokud jsem poslal ukrajinské armádě dohodíš taky?

                • dworkin

                  Reakce na příspěvek:

                  Ahoj, výzva platí pouze pro dvě sbírky, které jsem uvedl v jejím vyhlášení.

      • https://imgur.com/a/kJTTJRB

        Již jsem přeposlal přímo mail o daru přes člověka tísni ze svého emailové účtu, toto je další platba.  Není to moc, ale alespoň něco.

      • LessPh

        Na email co si uvedl, nejdou z gmailu posilat maily, poslal jsem tedy ze sluzebniho e-mailu, tak snad to prijde.

        • dworkin

          Jestli je to ta zpráva z i-phone, tak dorazila v pořádku. Vůči ní jsem poukázal stejnou částku, v diskusi sbírky je komentář pod přezdívkou GCZ-3. Kdyžtak jen napiš, jestlis to byl ty, dík!

          • LessPh

            Ano, to jsem byl já "odesláno z iphone" a banka byla KB. Díky.

      • To se mi líbí. Přes Paměť národa loni přispíval na jiný projekt můj zaměstnavatel výměnou za můj pot, teď něco málo přispěju sám.

        https://imgur.com/a/d2Qjm5a

        • dworkin

          Díky, že ses zapojil! Stejnou částku jsem poukázal i já, viz níže. Odpovídající komentář v diskusi sbírky je pod přezdívkou GCZ-2, ale koukám, že rychle roluje dolů, protože dárců je hodně. Což je ale dobře!

          https://imgur.com/a/1l4fzWd

  • Londo_Mollari

    Běloruské World of Tanks se také připojuje speciálním eventem:

    "Otestujte své síly, získejte ZK bonus a oslavte karneval"


  • Marines

    Válka se kecy nevyhrává, teď je čas na činy, jinak bestie do nory nezaleze....!!!

  • celoush

    Game-Labs, autoři "Ultimate General" a "Ultimate Admiral" série či nedávné "This Land is My Land" (ta ironie), si taktéž dávají pauzu.

    https://store.steampowered.com/news/app/1069640/view/3137324424280363321

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit