Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pichpe

    A nikomu nevadí, že studio Legend dělá ukecané textové agentury?

  • Butters

    Rozhodně mi tu chybí pecka Red Faction

    • To byla ta FPS z Marsu? jako jo, tehdy to byl docela Woow efekt. Na druhou stranu "zničitelnost" prostředí se rychle omrzela a rozhodně se nešlo prostřílet skrz skálu někam extra daleko. Rozhodně se nejednalo o titul, který by měl člověk potřebu znovu instalovat. 

      • Butters

        jo jo svýho času... mělo to dobrej příběh, skvělou hratelnost slabší AI a fyzikální model ale žádná tragédie. Geo  destruktivní prostředí v té době bezkonkurenčí (a snad první fps?)


        Dá se to říct o polovině hrách v seznamu, že jednou stačilo.

  • Kissino81

    JO a ještě k Riddickovi. Tu hru jsem si koupil s časopisem...a..... kurwa neskutečněj výmrd mozku! Jak se tak říká. A Dark Athena, čili druhý díl je ještě lepší.

    • jj. Ta hra byla naprosto nečekaná pecka. Od té bych klidně snesl remake :-)

  • Kissino81

    Quake 4 byla naprostá nukleární bomba....neznám nikoho z okolí, kdo by tu hru nevelebil a nedohrál minimálně 2x. Moje origoška tak minimálně 3x obletěla svět, než se někam vypařila.

    • Butters

      Pro mě byla nezapomenutelná scéna kdy ti uřezali končetiny a udělali z tebe strogga. Jo taky mě to celkem bavilo. Ale nukleární bomba bych zase neřekl.

  • TheGGG

    a většina z nich je lepší než ta overrated slátanina a borefest half life 2

    • Kissino81

      HL2 nebyla rozhodně slátanina, ta hra měla svůj jasný koncept, scénář. Prostě dvě důležité věci pro kvalitní hru....no ale nuda to teda tak trochu byla.

    • TheGGG

      quake 4 za mě jedna z nejlepších military scifi stříleček co jsem kdy hrál. Halo nebylo špatné, ale stroggové a jejich biomechanické obludnosti si barevné covenanty mažou na chleba. Doom 3 byl dobrý, ale to byl taky jediný doom co za něco stál. A jak už jsem psal half life příšerně nudná série, která už nemusí nikdy pokračovat.

  • Terminator future shock rozhodne nebol plne 3D tak ako quake, hral som tu hru v 96. a pamatam si minimalne zbrane ktore drzal hrac v rukach boli sprity, rovnako ako aj tie co boli na zemi + municia. Dalej rozne predmety v prostredi, mrtvoly ludi a podobne, zrovna v tejto hre bolo vazne dost spritov, aj ked nepriatelia boli komplet “3d” vyzerali tak hrozne (niektori pozostavali asi tak z piatich polygonov)  ze by bola lepsia volba keby boli tiez sprity

  • XIII je jedna z mych oblibenych her (NOLF je ale samo jinde), Unreal 2 jsem nedohral ani demo jak priserne to bylo, Pacific Assault je naprosto priserny, Riddick super atmosfera, neotrely design a kvalitni hratelnost, Quake 4 je prumer ale ja se u nej bavil. Painkiller je druhem strilecky (nazval bych to arenovym designem, zadne kryti, proste jen hop mezi nepratele a strilet), ktery jsem nikdy nemel rad. Ani prvni dva Doomy, ani novodoby Shadow Warrior a jemu podobne. Doom (2016) je v tomto podzanru strilecek v podstate jedinou vyjimkou pro me, jinak davam prednost jinak designovanym strileckam jako je treba Crysis nebo Metro.

    Za sebe bych pridal jeste F.E.A.R. nebo Tron 2.0.

  • palec nahoru za Riddicka.. opravdu fps klenot.  Ještě bych si přihodil původní Prey (2006) - sice konec nic moc, ale šmrnc to mělo. Z té doby bych taky vyzdvihl Jedi Knight II a z MP soudku bych přihodil Battlefield 2.. Jó to byly časy.. 😀

  • Miichaell

    Zajímavé je, že já z Quake 4 měl přesně opačný pocity - příběh mi byl fuk, ale střílení, levely a celkově tempo bylo výborný. Halo 1 a 2 (další jsem nikdy nehrál) naopak dle mého patří k tomu nejnudnějšímu, co kdy v FPS žánru vzniklo.

    Když se nad tím zamyslím, tak zjišťuji, že nejvíce mých nejoblíbenějších stříleček pochází právě z doby 2000-2006.

    Kromě zmíněných v článku Project IGI, Soldier od Fortune, Max Payne, RTCW, 007 Nightfire, Chaser, Armed And Dangerous, Red Faction, Devastation, King Kong, Fear, Project Snowblind, Pariah, Chameleon, El Matador, Just Cause a určitě jich bude víc, jen po těch letech už na ta jména nevzpomenu.

    • 16cmfan

      presne som myslel na F.E.A.R., to bola pecka hra

  • Zapomenout na System Shock 2?! No styďte se!

    • Maxianimal

      Když pominu, že SS2 vyšlo v roce 1999, tak považovat SS2 za střílečku je docela mimo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit