Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dolero

    Jó to byly v FPSkách zlatý časy. Dodnes si mnohé z nich zahraju. Do mýho zlatýho fondu patří ještě o trošku starší Wolfenstein, No One Lives Forever, Project IGI, Call of Duty 1, Aliens vs. Predator 2, Far Cry... 

    Přijde mi, že tehdy byl ten vývoj strašně rychlý, viz. rozdíl mezi Wolfensteinem (01), HL2 (04) a pak třeba Crysis (07). Zatímco dneska, když si pustíte Far Cry 4 a Far Cry 6, tak rozdíly jsou mizivé. Přitom je mezi nimi 8 let. 

    • unicz

      Njn, chyběl vývoj HW. Dekádu se Intel tvářil, že 2c stačí a nVidia jela s DX11 na věčné časy. Dnes už je to naštěstí jinak, ale zase jsou pozadu vývojáři...

  • houmrhoumr

    kingpin byl fajn

  • Já třeba vzpomínám na hry  jako No One Lives Forever, Project IGI,  Serious Sam,  Max Payne,  a české hry Mafia, Vietcong nebo neprávem téměř zapomunuté hry jako Chameleon a Cold War.

    • Kissino81

      Tak mě třeba tyto tituly naprosto minuly. Mafii hraju teďka v definitivní verzi.

  • 0011

    Vzhledem k tomu, že patřím k těm lidem, co se jim dělá z HL 2 opravdu hodně špatně i po aplikování "zaručeně funkčních" metod (zajímavé že Portaly mi to nedělají), jsem nejvíc času trávil v imho dost často opomíjené Soldier of Fortune. Za mě nejlepší střílečky vyšli až po HL 2, nejradši mám první F.E.A.R a Stalkery, ale i když nejlepší atmosféru má SoC, tak se nejraději vracím k uživatelsky nejpřívětivějšímu CoP.

    • Soldier of fortune byl super. Dobré taky bylo codename: outbreak. 

      • 0011

        Nebyl špatný, nicméně mnohem raději jsem měl výše zmíněný Project I.G.I, akorát se mi nikdy nepodařilo dostat tu mrchu s jackhammerem na konci, ale ten poslední level jsem zkoušel tolikrát, že jsem ho znal nazpaměť.

        • Dolero

          EKK, de facto neznámý a pro mě jeden z nejlepších záporáků ever. Člověk ji potká až na úplném konci hry a zabije na tři rány s Jackhammerem, přičemž ji uslyší jen dvakrát v cutscénách a jednou o ní dostane info, že je "naprosto jeblá", což sedí, vzhledem k tomu, že chce odpálit v jaderném reaktoru na zemi atomovku o síle několika desítek MT. :D

          Jinak první IGI je naprostá super pecka. Jasně, ta hra má jednu z nejhloupějších AI všech dob, NPC chodí po naučených stezkách, místy jsou kolem hráče schopné proběhnout několikrát dokola... Na druhou stranu si toho byli vědomi i vývojáři, takže jim dali velice slušný dohled a vysokou přesnost (třeba ostřelovač je někdy schopný hráče zaměřit přes skoro celou mapu a zastřelit na ránu).

          A některé ty mise na hard jsou neuvěřitelné. Tuším šestá, sedmá, desátá, dvanáctá a poslední čtrnáctá, přičemž tu druhou musí člověk projít tak 20×, než se naučí správný postup, čímž se má asi otrkat na pozdější mise. pak narazí na desítku, kde umře tak 40×, načež se dostane do dvanáctky, kde ho z hradeb při křížové palbě opět zabijou tolikrát, že má chuť tu hru smazat, aby následně projel celkem lehkou misi třináctou... A pak se dostal do 14. Upřímně, tuhle misi jsem zvládl dohrát jen na lehko a střední, na těžkou nikdy, i když jsem si stejně jako ty zapamatoval celý postup, kde co je, co udělat, kde jsou přesně nepřátelé a jak se spawnují, ale stejně jsem to nedokázal dát. Párkrát jsem se dostal na konec, tuším jednou mě zabila zrovna EKK a jednou mi zabili tu blondýnu, co chce zrušit odpálení bomby. Ta smrt blondýny byl jeden z mých posledních pokusů, tehdy jsem se naštval a praštil do myši a přestalo mi na ní tehdy fungovat kolečko, to je pár let zpět. :D 

          Už to mám pár týdnů nainstalovaný zase, vložil jsem si do toho prográmek dgVoodooCpl, který umožní odemknout FPSka a hlavně pomocí virtuální GPU ta hra jede více jako na 20 FPS, což zvyšuje podle mě šanci na dokončení. Aktuálně jsem v misi 12 na hradě a opět jsem umřel už více jak 10× na hard. :D 

          Celkově mě ta hra děsně chytla, tatík to pařil v době, kdy jsem byl malej, ta hudba a atmosféra postsovětskýho Ruska je naprosto skvělá, super je i používání dalekohledu ke snipování a taktické mapy, kterou ale pravda člověk moc nepotřebuje poté, co v každé misi xkráte umře. :D 

           Vím, že se dělá nový díl, ale bojím se, aby to nebyla obyčejná FPSka namísto surové hardcore řežby, která v některých misích zavání spíše survivalem... :) 

          Přál bych si remake, který inovuje určité prvky hry, zlepší AI, zavede možnost pokročilejšího stealth systému, přidá realistický gunplay, ale zachová tu neuvěřitelnou obtížnost. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit