Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Holldir

    Před rokem jsem kupoval počítač. Komplet bez grafiky. Tu mám starou. Ale mám ryzen 7 5800x, 32 gb ram ddr4, litr zdroj, zakladovka optimální pro toto a vlastně mám starou i bednu a 4 HDD. Avšak koupil jsem taky své první SSD. K tomu dva monitory. Jeden za 4 a druhý za 6. Dohromady však 30 táců včetně těch monitoru...takže za dvacku bez skříně a grafiky na kterou čekám až klesne. Je docela vtipné koukat na ty ceny high end ceny když vím, že jsem to měl v době koronaviru nebo hned po něm době kdy nebyly vůbec grafiky za zlomek těch cen

    A ano zahraju si hry ve 4k i s mou 1060 nvidii 6gb. Sice mi běhá na 100% a v některých případech třeba 40 GPS, ale co se dá čekat od 1060 kterou jsem koupil v roce 2016

  • Tak asi konečně půjdu do desktopu, ale ten design komponent je z 99% do teen pařanského doupěte. Chci si ho dát do obýváku a zatím jsem nenašel bílý monitor, který má rozumné parametry. Nebo je to jako od Forda, můžu si vybrat monitor v libovolné barvě, pokud bude černá.

  • celoush

    Trklo mne do očí, že na konci tabulky "Grafické karty nižší až střední třídy" je RTX 3060 Ti uvedena s cenou 15000, kdežto hned na začátku další "Grafické karty střední až vyšší třídy" s 14500.

    • jiri.svak

      Jo, díky, to je chyba, opravím!

  • Bacha na alternativní MB, kde je třeba updatovat bios aby bylo CPU funkční...

  • Jevo83

    Ak nahodou niekto bude stavat PC podla high endu tak pridavam vysledok svojho guglenia, ktory mi cas montaze zostavy natiahol o dobre 2 hodiny, kedze som si potreboval byt isty ze mi nezhori GPU :)

    moja MSI 3080 ma 3x 8 pinove napajanie a mam presne ten isty modularny 850W zdroj ako v clanku. Su k nemu pribalene 2 PCIe kable vo formate pigtail (rozdvojka na konci, cize vo vysledku 4x 6+2 PCIe konektor). Mozete to do GPU zapojit na 2+1, cize jeden kabel zapojit do jedneho konektora a potom druhy kabel zapojit tak, ze pouzijete obe koncovky na zvysne 2 konektory (=daisy chaining).

    Pozor, odporuca sa to len pri napajani, kde je 3x 8 pinov. Ak je napajanie 2x8 pinov treba pouzit dva samostatne kable a nie pigtail koncovku toho isteho kabla. MSI vraj hlavne preto zacalo robit pri high end kartach 3x8 pin napajanie, aby donutili uzivatelov pouzit aspon 2 kable. Nie su potrebne 3 samostatne PCIe kable.

  • unicz

    Eee kde v sekci o high-end GPU vypadla informace o nejvýkonnějším GPU na trhu, AMD RX6950XT?

    • Maxianimal

      lol

    • V žádném případě.

      https://www.youtube.com/watch?v=RkShFwE2TRs

      https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-6950-XT-vs-Nvidia-RTX-3090-Ti/m1843533vsm1818101

      • skaven

        radsej ako nejake benchmarky je lepsie pouzit realne hry:

        Techspot:

        1080

        1440

        4K

        je sranda, ze v 1080p je 6950 rychlejsia ako 3090ti, v 1440p je to remiza a v 4K je rychlejsia 3090ti

        tj neviem ako testoval pan Svak, lebo ked najdem na techspote (robia priemer z testovania  50 hier) testy 6800xt a 6900xt, vychadzaju rychlejsie ako 3080 a 3090

        • jiri.svak

          Vycházel jsem z dat techpowerup a computerbase.de, je to ostatně napsané v článku, přičemž high-end je meřen ve 4K. Záleží hodně na skladbě testovacích her, techspot má úplně jinou sadu, takže je zde prostor pro odchylky

          • unicz

            J, mohou být odchylky dle hry, ovladačů, patche....

            Nicméně otázka je stále na stole, kam se ta karta ztratila? 🙂

            • jiri.svak

              V přehledu grafik je, ale nemá tak dobrý poměr cena/výkon, takže jsem ji v high-endu neupotřebil.

              • unicz

                Reakce na příspěvek:

                Eee zato 3090ky jsou známé pro svůj dobrý poměr cena:výkon..... :facepalm

                • jiri.svak

                  Reakce na příspěvek:

                  No to nejsou, však je taky nedoporučuju. Musíš si holt přečíst ten článek no.

                  • unicz

                    Reakce na příspěvek:

                    Stále není odpověď, proč v sekci high-end jsou jen nVidia GPU. Zvláště, když jsou uvedeny ve spojení se špatným poměrem cena:výkon, který je u AMD lepší.

                    • jiri.svak

                      Reakce na příspěvek:

                      Jsou tam i AMD, přečti si to a přestaň trollit.

                      • unicz

                        Reakce na příspěvek:

                        "V high-endu už také situace optikou ceny ... (RTX 3080 Ti a RTX 3090 Ti). ... i za těchto příznivých podmínek nárůstu výkonu."

                        U stavby high-end PC o AMD ani slovíčko, 6900, 6950 prostě neexistují.

          • skaven

            v tabulke je relativny vykon vs 3050 v 1080p.

            zase by bolo dobre spomenut, ze radeony su lepsie v 1080p-1440p (a kua vyhodnejsie, nielen v pocte fps ale aj v spotrebe)a v 2160p im dochadza dych. tj kto chce 4K nech ide jednoznacne do nvidie. Ale cely clanok je robeny tak, ze amd je len alternativa

            ..edit:

            prave mi napadla info, ohladom RT, sem tam sa objavi sprava:

            RT  ...a to je vsetko...developeri skusaju a implementuju(co je fajn), takze stale mi to pride, ze RX a RTX je len marketingova znacka na zvysovanie ceny grafickej karty, a RT je len beta featura, ako aj DX12  :/

            • jiri.svak

              Je to oproti RTX 3060 Ti, 3050 je pro nižší třídu, ale vidím tam vskutku FHD, to je chyba, má tam být ve 4K (díky za upozornění). V grafu níže už je to nicméně správně, rovněž hodnoty odpovídají, takže v tabulce je to jen typo (už opraveno).

              Jinak k tomu, že AMD je jen alternativa: low end sestava: doporučení Radeon RX 6500 XT. Střední třída: doporučení 6600 XT. Tak teda nevím.

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Místo 6600 XT připlatit 2500 a máš 6700 XT.

              • skaven

                Reakce na příspěvek:

                nj, low end, jupi...hoci rtx 6700 - rtx 6900 je cenovo aj vykonnostne do 2K(1440p) vyhodnejsie

      • Veskoslav

        Tak ono zásadní je hlavně to, že 6950 se dá sehnat okolo 30 táců a nepotřebuješ k tomu ruční elektrárnu a kolik že stojí 3090 Ti? 50? Většina recenzentů píše, že je to zbytečná karta, která žere naprosto nesmyslně a cena je naprosto přepálená. Takže 3090 maximálně ale i ta stojí 40 táců a v průměru je to tak +5-10% FPS ve hrách. Cenový přímý konkurent pro 6950 je 3080 TI a tam s 6950 prohraje o en samý rozdíl oproti 6950 vs 3090. Ale bavíme se o 4K:) V klasickém FullHD porazí 6950 i 3090 Ti. Divné? Ano:)


        Takže pokud člověk chce brutální kartu, tak nepůjde ani do 3090 Ti a ani do 3090. Ale buď 6950 XT nebo 3080 TI. Oboje jsou teď okolo 30 000. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit