Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podobnou dobu si pamatuji nekdy v roce 2008 kdyz nvidia vydala tehdy nejrychlejsi kartu GTX280 za neco kolem 20 000 korun. Pak po par tydnech prislo AMD se svoji HD4870 (celkove to byla lepsi karta i kdyz kapanek pomalejsi) za cenu kolem 8000 korun. Nvidia musela zlevnovat i 50% dolu a taky vracet penize tem co koupili prodrazene karty 

    S touhle “obchodni strategi” (prodavat radu 70 za cenu 80 nebo nasobeni cen) at si naserou, klidne prejdu na amd i kdyz jsem vetsinou kupoval nvidii


  • proto je treba byt s nakupem HW "pozadu cca 2 roky"

    karty rady 3000 se prave az ted se realne blizi svym doporucenym cenam

    (i kdyz to byla trochu nestandardni krypto-situace)

    • victor

      Hodně mimózní situace ,kdy šílenství s Covidem a kryptem drancovalo omezené dodávky komponent a mezi spekulanty s tím zbytkem , který se dostal až do Evropy se zařadily i ti největší prodejci na našem trhu .

  • MalyZeli

    Doporucuju pockat na RDNA3. Nvidia uz me zacina pekne sr@t, a AMD vypada velice lakave, zatim teda jen par uniku informaci a vysoka ramena ze strany AMD, ale celkem bych jim veril, zvlast po tom co ukazali s novymi ryzeny.

    • medveddd

      No jo, jenomže DLSS... všechny ostatní společnosti hrají catch-up - sotva se začínají objevovat další metody upscalingu, co se aspoň dokážou měřit s DLSS2, nvidia přijde s trojkou, která je zase o level dál.

      Proto mi přijde docela rozumný koupit od nich jednou za čas jednu z těch nejlevnějších karet, mít všechny bells and whistles a nenechat v tom půlku výplaty.

      Mám 3060, takže tuhle generaci vynechám, ale tu příští půjdu zase do 5060, nebo nějakého ekvivalentu.

      • unicz

        Nj, jenže jaksi nedává smysl koupit GPU na ostré 2160p hraní, které si následně rozmažeme upscalingem. Nežerme zase tak ten nVidia marketing 😉

        • Stejne cim vic pixelu nativne renderujes, tim vyhodnejsi Nvidia karty jsou. Pokud se ti vystup z DLSS nelibi, u konkurence si stejne nepolepsis, protoze lepsi rekontrukce obrazu ted neni. Nicmene tim, ze hamiznost Nvidie nezna mezi, AMD muze stale velmi solidne zabodovat agresivnim nacenenim.

        • medveddd

          Tak máš asi lepší oči než já, protože mně přijde upscale na 4k třeba z polovičního rozlišení přes DLSS 2.0 sotva rozeznatelný od nativního. Obzvlášť v pohybu. Ale samozřejmě proti gustu, žádný dišputát.

          nVidia marketing rozhodně nežeru, asi mám prostě blbej zrak :D

          • victor

            320*240 stačí všem ;) Nebuďte tak rozežraní ,pak vám uteče smysl hry ;) 

            • medveddd

              Proč vlastně potřebujeme ty dimenze dvě? Stovky pixelů, ještě KRÁT DALŠÍ STOVKY?

          • Vacsia pravdepodobnost ako to, ze mas blby zrak, je skor to, ze unicz DLSS okrem youtube nevidel, ale rozhodne si je isty, ze je to len NVIDIA marketing. Stavim sa, ze si je isty tym, ze vlastne NVIDIA nic ine ako marketing vlastne ani nerobi. :-)

            • ale dela i jiny veci

              dela i nepokryty ojeby jako je ta "4080" s 12g vram

              • Reakce na příspěvek:

                To sa u NV pocita do toho marketingu. :-)

    • spoock

      těma cenama to jde opravdu proti běžným uživatelům


      • victor

        Běžný Franta Uživatel čeká na zázračné APU od AMD ...a přiznám se , že po těch dvaceti létech slibů mne to přestává pomalu bavit .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit