Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hogwarts Legacy u nás vyjde bez české lokalizace🤮

    • Carnage666

      No to je hrůza teda...😂

      • Vzhledem k tomu, že je to hra spíš pro děti, tak to problém je. 

        • Sallvator

          Pokud dnesni dite neumi anglicky tak je ve vychove neco hodne spatne a co vim u nas v rodine tak dnesni deti (8-15) harry potter vubec nezajima je to pro ne stara nudna vec, hra je pro lidi co na pottrovy vyrostli takze 25-35 a ty anglicky tajy umej pokud nevyrustaly v jeskyni

        • michaelfoucault

          Prosím tě, dnešní děcka ovládají anglický jazyk líp než čtyřicátníci. 

        • Carnage666

          Naštěstí se dnešní děti učí angličtinu i ve škole takže to určitě zvládnou na rozdíl od "starých" uplakánků.

      • ravux

        Kdybys byl negramotny, taky by te to mrzelo!

        • Tak si zkouším představit negramotného jak ovládá PC a hraje jakoukoliv rpg hru :-D

          • Derp_1337

            Tak negramotný si RPG asi nezahraje, ale to PC nějak zvládne ovládat (klikáš myší na ikonky a tohle se naučila dělat i nějaká opice při výzkumů vědců).

            A navíc je tu spousta her, které cílí na tuhle skupinu lidí, kteří nechcou u her moc přemýšlet: třeba CoD. 😀

  • Nečekal jsem to tak špatný. Takže počkám na slevu, jako už tradičně. 😀

    • A nebo si precist recenze i jinde ;)

      • Horst

        Méně než Šárka dal této hře už jenom britský levicový Guardian (60%), nechvalně proslulý svými výpady vůči Rowlingové. 70% hodnocení se tam objevilo celkem 3x (včetně Games.cz), zbytek ze 49 recenzentů dávali 80-100% (aktuální průměr 85%).

        • přesně


  • kkING

    Ma smysl, abych si hru vubec porizoval, kdyz je universum Harry Pottera pro me  zdimacka penez  z deti, dospivajicich a jejich rodicu neco jako ceckova verze Pana Prstenu ze ktere jsem nikdy nic necetl ani nevidel?

    Uz jednou jsem se takto spalil, kdyz jsem vydrzel se nedivat na Battletar Galacticu do posledni sezony a o to vic jsem si to pak kralovsky uzil ...

    • Ne, pokud jsi už předem rozhodnutý, že se ti to nelíbí, tak to nekupuj.

    • ALHAZRED

      NE NEMA, měl by si pak nočni mury, že HP z tebe vyždimal penize a ktovi co ješte ! 😂

  • ALHAZRED

    Šárko seduuum ? Ty seš drsňačka...😂😍

    No, esli je to takovych 7, jako Daying Light, taaak to BERU všemi deseti...

    Teď koukam Agriho, a vidim to spíš na 9...😛

    njn PS5, easy nasatveni, aby hrani nezdržovalo od hraní... muže bejt celkem nuda...

  • RAMIUS89

    BOŽEEEEEEEEE. Už s tým dajte pokoj s tou hrou.


    • twicer

      Přesně, psát o hrách na herním webu, to je úplný vrchol !!!!

    • Jakože v den kdy padne review ebargo se nemají vydávat recenze? :-D

  • Slavik_Jenda

    Na mě to od první trailerů působí strašně marně... A po shlédnutí GP, děkuji nechci... Je to přesně to čeho jsem se obával, generický fantasy OW s hradem uprostřed... Připomíná to pána prstenů apod.


    Já jsem jako čtenář HP, svého času moc toužil po HP hře... Chtěl bych OW Bradavice, les, Prasinky, ale chtěl bych hrát za HP. Víc objevovat a méně bojovat... Stealth s neviditelným pláštěm v noci na chodbách bych si dal radši... Než generické souboje se skřety...

  • Morraw

    Už se těším až budu hrát za temného čaroděje ze Zmrdozelu a spolužáky a učitele všelijak šikanovat, než jejich mrzké životy ukončím nějakou kletbou. Naštěstí vůbec nejsem potterhead, takže odchylky od lore a plytký příběh mě nechávají chladným.

    • redicius

      To snad prý vůbec nejde - jakkoli kouzlit na spolužáky a učitele, podle všeho útočný kouzla a kletby používáš jen v části, kde se bojuje .. tak nevím, jestli si nemaluješ nějaký marný naděje ..  ;)

      No uvidíme za tři dny ;)

    • Tak on je celý ten lore sám o sobě už z knížek tak rozbitý a nelogický, že je v podstatě úplně fuk co tam vyvedeš.

      • Morraw

        Upřímně, knihy jsem nikdy nečetl a z filmů mám radši ty poslední, temnější. Takže jestli i ve hře budou ty černější momenty a nebude to úplně pohádka, tak se těším.

  • KronosDeret

    Hmm tak nějak sem si to představoval. Nostalgická past na fanoušky s přehršli obsahu, ale jinak dost plytká. Myslím že bychom do her, zvlášť do takhle náročných produktů co musí vydělat stovky milionů, měli přestat projektovat svoje naděje. Většinou když se objevila nějaká skvělá inovativní hra, bylo to spíš z levého pole.

  • Hraje v hodnocení nejakej vliv to, jak se Rowling vyjadřuje k transgender osobám, nebo s přihlédnutím k tomuto by bylo hodnocení ještě nižší? 

    • Tohle fakt někdo nějak víc řeší i u nás v čr?

      • ravux

        Basic hetero? Co to je? Neco jako cis-gender? Cili normalni potrebuje privlastek a uchylka je novy default, jo? :D

        • Jak to delis na normalni a uchylka je nesmysl. Ukazuje to, jaky  jsi v tomto laik.

        • redicius

          ano, uznávám, je to tam navíc :D

          já sem taky hetero, ale nejsem ten, kterej to potřebuje zdůrazňovat a tlačit před sebe jako vykřičník, tak sem mu chtěl dát nějakej kredit uznání navíc - jako když hetero je kmen stromu, ale on je tak čistej a osekanej až na dřeň, že už to nemá ani kůru a možná ani už žádný dřevo, tak osekanej strom, že už zbyla jen jeho esence :D

          • Derp_1337

            Nesmysl. Tak to nefunguje. Buď jsi hetero, nebo ne. Žádné víc, nebo míň a nebo "osekaný strom" není.

            Prostě je hetero a do toho ještě sociální aktivista nebo něco podobného. Třeba američané používají označení attention w**** 😉

    • Horst

      Ne, woke penalizace Rowlingové je již do verdiktu započtena. Průměrné hodnocení ze 42 recenzí na Metacritic je v současné chvíli 86%.

      • LiarForHire1

        Se Šárkou často nesouhlasím a už jsem od ní schytal i pár banů za diskusi ohledně podobných témat, ale tady má pravdu. Hra s tak průměrným core gamemplay loopem, nudnými questy a technickými problémy není 9tková ani 8čková hra.

    • jo, je legrace když se radikální feministka hádá s radikálními transgender aktivisty, a ti ji nazývají terfkou (TERF = trans-exclusionary radical feminist). Když se dva hádají, třetí se směje (což jsem v tomto případě já)

      • michaelfoucault

        Feminismus není jednotný ideový monolit. Myšlenky TERF hnutí se dají datovat do 80. let do proudu tzv. "lesbického feminismu", který nejrůznější (anti)utopické koncepce, jako třeba segregace pohlaví, izolované komunity žen a podobně. Brali transgender ženy jako "převlečené chlapy" (konec citace), kteří jim chtějí uzmout i ten feminismus. 

        Rowling trpí strachem z mužů kvůli svému násilnickému ex. Je to vlastně smutný příběh jedné zlomené ženy, která by to raději, než na svém blogu, měla řešit na terapii. 

      • palcov

        Přesně tak. Když se woke aktivisté požírají mezi sebou, tak mě už jenom kávičku :)

    • Carnage666

      Co má cokoliv co řekla společnýho s tím jestli je hra kvalitní nebo ne? Ona tu hru nedělala, nepsala.

      • Hlavně je otázka, jestli by podle autora příspěvku měli penalizovat Rowlingovou jako autorku předlohy nebo penalizovat/bonifikovat autory hry, kteří se proti jejím vyjádřením ohradili a podle slov recenzenta od konkurence tam hodili "woke" témat až příliš :-D

      • matej.lesko.1

        nemusí to mať súvis s hrou samotnou, ale so subjektívnym prístupom recenzenta/ky. Predstavme si situáciu, že slečna/pani Tmejová sa pohybovala na rozhraní hodnotenia 7/8. Istá podvedomá pachuť sa pridružila ku hernému zážitku a hodnoteniu a naklonila ho k sedmičke. 

        To do istej miery nie je zlé, resp. je len veľmi ťažké sa tomu vyhnúť. Šárka Tmejová je profesionálka a verím, že s týmto pri hodnotení rátala, resp. sa pachuti snažila vyhnúť. 

        Otázka od 1892 je provokatívna, to áno, ale je správne na túto stránku v diskusii poukázať. 

        • redicius

          tak ona recenze je vždy textová a to číslo na konci je tak nějak "nutné, ale o ničem".. pokud jsi text četl, máš hodnocení přesně zdůvodněný a jestli to pro tebe bude podle text 3/10, tak je úplně jedno, jestli Šárka dala na konci vyšší číslo... ;)

      • V nejakym fight clubu se holky vyjádřily ve smyslu, že jak jim vadí Rusko a Atomic Heart  , tak jim vadí Rowling a její názory na transgender. A Rowling = Potter. Můžu se tedy důvodně domnívat, že hodnocení autorky recenze je timto ovlivněno. 

        • Slavik_Jenda

          Nikdo nemluvil o tom, že budou dávat nižší známky v recenzích apod... Že si to nekoupí je zcela legitimní... 

          • SlavicBes

            Na PC Gameru v podnadpise recenzie pisu "I'm impressed by my first 32 hours, but also haunted by JK Rowling." lol

            • Tanatonaut

              Ti už dlouho mají těžký Orwellismus a samocenzůru. 

        • Hidden

          Rekl bych, ze redakce Games je dost profesionalni na to, aby dokazala oddelit osobni postoje k tomu ci onomu od hodnoceni hry. Nedovedu si nejak predstavit, ze by zde treba nejakou desitkovou hru od studia A zalozenou na motivy knizni predlohy spisovatele B strhali jen proto, ze pan ci pani B je treba tak trochu blb. I kdyz ne, ze by nebyly herni servery, kde bych podobne chovani necekal. ;)

          • Uvidíme u Atomic heart😀

  • 7/10 o.O , lepší combat jak forspoken rly šarko už sem nebudu chodit :D


    • SlavicBes

      forspoken je totalny nonsens

    • A ne snad, však Forspoken je hra 4/10

      • Derp_1337

        Jo, ale prakticky (skoro) VŠECHNO má lepší combat než Forspoken.

        To je jako kdyby jsi hodnotil závodní hru a řekl, že to je "lepší než Big Rigs: Over The Road Racing" (poznámka: snad nejhorší hra historie, 8% na Metacritic).


        Big Rigs Commercial

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit