Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • filias
    Je to sajrajt, ale na US nic překvapivého. Tam mají podobných šílených zákonů a la Čína už několik.
    Ale že tohle podporuje i ESA, tak to je jen důkaz, že velký herní průmysl už začíná kostnatět jako ten hudební. A za chvíli půjdou velcí vydavatelé dolů obdobně.
    Jedním z nejdůležitějším (pro podporovatele) důsledků tohoto, je snaha zakonzervování stávajícího stavu, kdy si na svoje kolbiště něchtějí nikoho pustit a dusit malé indie vývojáře.
    • Nejde o to, jestli je to zrovna hudební, filmovej, herní průmysl. Všude, kde necháš lidi moc nalokat prachů to prostě půjde dřív nebo pozdějc do háje - to je hlavní problém kapitalismu. Každej se chce mít dobře, líp, než ostatní, a pak chce pořád víc a víc - nemá strop. Neexistuje

      Jak říkal TotalBiscuit ve vidku, nejde jim jen o piráty, jde jim o cenzuru, možnost prosazovat sebe přes net - možnost ničit konkurenci, vydělávat pořád víc a víc - jak říkáš.

      Za všechno pak můžeme my hráči, diváci, posluchači, kteří jsme průmyslu tak či tak umožnili vyrůst a ustanovit korporace. Co s tím? V současnosti už asi nic, z těch odvětví by se opět musel stát underground. Není šance, už se nalokaly peněz. Ani bojkovat stupidní EA hráčská obec nedokáže, tak co by chtěla??
      • Hezky řečeno.
      • Odulin
        Amen. *9*
      • http://i41.tinypic.com/e8a3ya.jpg
        • řešení, kterýmu se oddáváme každej den:) No nic jdu si koupit Divinity II, neasi :)
  • Umělec vytvořil dílo... a pak přišel jeden zku*vený lakomec a řekl, že dílo nemůže nikdo vidět, dokud mu nedá prachy. Celá současná definice autorských práv a jejich porušování je zcestná a mimo realitu.
  • Odulin
    Tak....a vrátíme se k vypalovačkám a annoncím:D
    • ok, ale internet bude v prdeli, neva?
      • Odulin
        Na jednu stranu samozrejme va jako svin, ale na druhou stranu, kdyby byl net pro vsechny totalne cenzurovanej, tak by pro me ztratil svoje kouzlo a holt bych se zameril na jiny veci co me bavi *2*
      • smejki
        zachrání nás Minitel! *14*
      • Vrátíme se na IRC.
        • IRC? Myslíš *Internet* Relay Chat?
        • tak to bude v roce 2012 velká pecka..
  • Je to jen snůžka idiotů, kteří se snaží nečím přividělat.
  • bych nedal za hru ani korunu, za hry muze platit jen blbec omg wtf lol drahy to je jak cyp a prachy jsou na poradny veci a ne na hry
    • Veskoslav
      Dementní trol diskuzí na Tiscali dorazil. Už ti dali v léčebně prášky?
      • ty si myslis dementni troll, ale muj nazor sdili statisice dalsich lidi a to je fakt!! v historii lidstva se udalo mnohem vic nez si dokazes predstavit a za vsim byli lidi co meli jiny nazor nez vetsina a presto meli velkou zakladnu spolusmyslejicich lidi a dokazali mnohem vic a lidi jako ty zustaly otroky sbohem a tes se na neprijemny a bolestivy konec. *9*
  • Na tohle téma je hezká přednáška přeložena na http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/sopa-americka-vlada-se-snazi-znicit-internet

    Je to video zhruba z doby měsíc či dva před schválením danýho zákona, kde jsou celkem dobře rozebraný jeho problémy od někoho kdo tomu rozumí.

    edit: vydeo opraveno na video *1*
    • Určitě shlédněte. *3*
  • matty-the-gamer
    Jasně, je vidět co tam pracuje za tupce. Fajn, dejme tomu, že bude cenzura, kvůli které se nedostaneme na stránky s pirátským obsahem, jenže to se lidem přeci líbit nebude a tak když to nepůjde přes internet, vrátíme se hezky do dob pálených kopií DVD za 20 Kč *4* . To byly zlatý časy *15* ...
    • Zlatý časy budou až lidi přestanou hry krást a začnou za ně platit!!!
      • matty-the-gamer
        Prosímtě, se slovem krást běž k našim politikům. Sdílení dat je krádež a porušení licence jen podle zákonů, jinak na tom není nic špatného. Jestli si někdo koupí hru a líbila se mu tak to hodí na rapid share kamarádům, aby si to nemuseli zbytečně kupovat, co je na tom zlého? V domě mám 2 PC, proč si mám sakra kupovat kvůli tomu dvě kopie hry? Lidi co maj nízký platy si aspoň díky tomu můžou taky zahrát, řekni kterej obyčejnej člověk má na to aby si mohl pravidelně kupovat ty kraťoučké hry za tisíce a tisíce korun? A to ani nemluvím o dětech, které nevydělávají vůbec nic! Ty v podstatě jinou možnost nemají, pokud chtějí hrát více než jednu hru za rok. Když jsem byl malinký, neznal jsem nic jiného než pirátské kopie her... A prej krádež... Jasně
        • Zle je na tom to, ze hra je vysledkem neci prace a za praci se lidem plati. Odmena za praci je dokonce zakladni lidske pravo, ktere tu pirati bezostychu poslapavaji. A to v takove mire, ze je to nutno resit. Upreni odmeny za praci je kradez. Steune jako kdyz se nechas ostráhat u kadernice a odejdes bez placeni. Beztrestnost pachani zlocinu na internetu je potreba resit. Deti nemaji prijmy, ale maji rodice, kteri k nim maji mimo vychovne i vyzivovaci povinnost, takze rozhodne nejsou odkasany na kradeni. To ze nekdo na neco nema neni opravneni ke kradezi ani jinemu porusovani zakonu.
          • XorxoxTalarius
            Zapominas na to ze 90% vydelku hry si rozdeli manazeri :) Takze ti co na te hre delali vidi stejne houby ;)
            • Mluvis treba o Zaklinaci 2? Lzes. Mas pocit, ze kdyz zamestnanec dostane zaplaceno, tak muzes okradat firmu a je vsechno v poradku? Bavim se tu asi s malymi detmi, protoze tohle prece rozumny jedinec nemuze myslet vazne.
            • manažer musí manažovat manažera kterej manažuje další manažery... a práce stojí.
            • matty-the-gamer
              Taky pravda... zasr*ní manažeři... *4* Stejně, minimálně polovina z nich v té firmě vůbec nic nedělá, všechnu práci by za ně dokázalo odvést pár zkušených a šikovných manažerů.
          • matty-the-gamer
            Ti lidé, co na tom pracovali, však zaplaceno dostali.
            • Kdyz studio zkrachuje, tak ne vzdy dostanou zamestnanci zaplaceno. Kdyz nezkrachuje, ale sotva se drzi nad vodou, tak dostanou malo a jeste mozna prijdou o praci. Nezavisli vyvojari take nic nedostanou. Kdyz se jedna o studio pracujici pro vydavatele, pak je bit zase investor...

              Jinymi slovy, kdyz ti nekdo za dobre odvedenou praci bude 1 Kc, tak jsi dostal zaplaceno, tak je podle tebe vsechno v poradku? Kdyz nabidnes k prodeji produkt a zaplati ti za nej jen nekdo a ostatni si ho ukradou, tak je vsechno v poradku, protoze jsi prece od nekoho jineho dostal zaplaceno? Vazne uvazujes az tak detinsky?
        • Přesně ale to nerdovi kterej ve 3O-ti bydlí u maminky nikdy nevysvětlíš :D :D
      • Veskoslav
        Klidně budu platit 1200-1500 Kč za hru, ale ksakru za ty prachy chci kvalitní hru! Ne, že za 6 hodin dohraji single a obtížnost je jak pro cvičenou opici (CoD) nebo že hra nepůjde vůbec spustit (rage). Tudíž až výroci začnou dělat pořádně hry, budou lidi pořádně platit. Jelikož si myslím, že ačkoliv si hru člověk stáhne, ale zjistí, že koupená verze ho otravuje 100krát více než "nelegální" verze, tak holt zůstane u té nelegální. Zákazníci, co nejvíce platí jsou nejvíce buzerování ze srany vydavatelů atd....
      • zlatý časy budou až se opět obě strany začnou respektovat a táhnout za jeden provaz, firmy se zbaví manažerů a dalších zbytečnejch lidí. Ale to se nestane. Už to zašlo moc daleko.
    • Veskoslav
      Hmm to abych si pořídil novou vypalovačku *1*
  • Amim
    Mám mírný problém s tím, že 90% informací, která o zákonu vím pochází ze stránek lidí, kteří jsou jasně proti, takže by mi asi neuškodilo si někde najít nezávislou zprávu.

    Ale i tak se mi to zdá, jako absolutní chobotina. Jestliže je záměrem celého zákona potírat pirátství, tak se jim to asi nějak "mírně" omezit podaří, nicméně za cenu, která je podle mne absolutně neúnosná.

    Jestli jsem to dobře pochopil, tak nějaká organizace bude moct blokovat celé weby na základě jedné (dokonce nepotvrzené a nedoložené) možnosti porušení autorských práv. Kdyť to zní naprosto směsně už v zárodku. Nechápu, jak o tom může někdo vůbec uvažovat.

    Zkrátka a dobře, malá ochrana za obrovskou ztrátu práv a informovanosti. Debilita na n-tou.
    • smejki
      "Mám mírný problém s tím, že 90% informací, která o zákonu vím pochází ze stránek lidí, kteří jsou jasně proti, takže by mi asi neuškodilo si někde najít nezávislou zprávu."

      nezávislá zpráva ohledně zákonu? co takhle zákon samotný?
      • vlastik.plaminek
        A je ten zákon psaný nějakým normálním jazykem nebo "právničtinou"? Na jazyk můžu použít translator, když nerozumím, ale hledat o zkouškovém nevytíženého právníka je celkem challenge.
        • Chlape ten zákon bys translatorem moc nepřeložil, stačí ti vědět, že se snaží získat právo zamezit jakýkoliv stránce hostovat obsah, kterej porušuje autorský práva blokací DNS serveru, čili shozením celýho serveru offline. Zatím to platí pro US servery a firmy, časem by to mohlo platit celosvětově. Ale neblbni nepřekládej si to celý:)

          Je to každopádně pěknej prušvih.
          • vlastik.plaminek
            Já myslel, jestli je psaný nějak srozumitelně a nebo je to kupa právnických obratů a frází, které si laik může vysvětlit na tisíc způsobů.
            • je to psaný srozumitelně, v rámci možností. Každopádně tady jde o to lobby a že do toho nanaili takový prachy aby to prosadili, víš jak
          • a teď na odlehčení :) http://www.youtube.com/watch?v=ZJANVx-BtDQ&feature=related (doufám, že to SOPA nesmaže :D)
    • "Mám mírný problém s tím, že 90% informací, která o zákonu vím pochází ze stránek lidí, kteří jsou jasně proti" Kdo může být pro proboha? Ani zaměstnanci firem podporujících ten zákon dvakrát nemusí.
    • Veskoslav
      Přímo na jejich stránkách se můžete dočíst, co a jak chtějí zákonem upravit:) Není to hezké čtení.
  • Internet je úspěšný , proto že není zpoplatněn ani rapidně omezován (pedofilelévové už o omezování vědí své a přesto minimálně pod touto záminkou se nám snaží omezit internet i u nás )
  • Jestly tahle picovina projde, tak se muzete rozloucit s yt, fb, twitter, s 90% stranek kterych znate a radi nastevujete...
    • Veskoslav
      Těm debilkům, co to tady obhajují, to v životě nedojde....Ti všude vidí piráty atd....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit