Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY8.11.2010 21:25
83241 příspěvků

Obecná diskuse k bleskovkám

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MickeyMutant

  Gearbox Software, v návaznosti na zjištění příčiny špatné umělé inteligence v Aliens: Colonial Marines, publikoval pracovní nabídku na pozici kontrolora veškerého kódu.

  Jako kontrolní otázku ověřující kvalifikaci uchazeče tam mají: Vyberte prosím slovo se správným hláskováním - tether, nebo teather🙂

  • Draken69CZ

   Veškerého kódu? Kolik taková hra může mít řádků kódu?

   p.s. mi neříkejte že na to nejde naprogramovat nějaká AI, když google dokáže opravovat pravopis češtiny...

   • radim.zaty

    Sémantika kódu a návratové hodnoty se pomocí algoritmu blbě kontrolují. Problém je, že program nepadá, jen v jistých situacích dává špatné výsledky.

    • Draken69CZ

     Ok já jako někdo kdo tomu absolutně nerozumí prostě vidím tu analogii s kontrolou pravopisu, word ti podtrhne slovo ve kterém je hrubka/překlep a dokáže ti zvýrazní i celou větu když divně poskládáš slova k sobě a vyhodnotí že by u sebe takhle úplně být neměla. 

     Na takovou základní kontrolu by to snad mohlo fungovat ne? Ale třeba je to úplně něco jiného a představuji si to jako Hurvínek válku, prostě jen nápad. Nedokážu si představit, že by se tohle dalo kontrolovat ručně a s nějakou úspěšností.

     • radim.zaty

      Představuješ si to logicky, ale to co popisuješ, je syntaxe, tedy že jsou příkazy správně zapsány. Tahle kontrola probíhá defakto u všech programů při kompilaci (převod do binární podoby, např .exe ) nebo spuštění. A umí to i editory, takže ta kontrola probíha při psaní programu, podobně jako ve Wordu kontrola pravopisu. Bohužel, stejně tak jako ti kontrola pravopisu nedokáže vyhodnotit, že ta věta dává smysl (sémantika), nebo obsahuje správné informace, nedokáže tohle ani kompilátor. 

      Je to něco jako když napíšeš: "Kelímek jogurtu řídil auto." Syntakticky je ta věta správně, je tam podmět, přísudek, předmět, má správný slovosled. Ale je to blbost :)

      Nebo když ti žena napíše sms "Kup cestou z práce 6 rohlíků", ale překlepla se v textu a chtěla 9 rohlíků. Věta je správně syntakticky i sémanticky, ale obsahuje nesprávnou hodnotu, protože uživatel/programátor se překlepl, ale tak, že to nemělo vliv na běh programu, ale funkcionalita je chybná. 

      Tyhle věci se testují, je na to přímo určitý způsob programování, TDD (Test driven development), kdy přímo s programem, nebo jeho částí (to většinou) píše programátor i test, kde si nadefinuje, jak to nad testovacími daty má dávat výsledky a při každé změně v programu tyto testy spustí. Když neprojdou, provede opravy v programu a zase spustí ty testy a tak pořád dokola, než to projde všemi testy. Pak se testují jednotlivé celky, těch metodik je spousta a testování SW je podobor IT sám o sobě. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Testov%C3%A1n%C3%AD_softwaru


   • MickeyMutant

    Je to jen vtip z jejich strany. Šibeniční humor.

 • Lukyz

  Two Point Hospital vychází už 30. srpna 😍

  Pre-order za sympatických 31,49€, plná cena pořád za super 35€ -> jen doufám, že nízká cena při vydání neznamená blížící se záplavu placených DLC 😬

  • Mart9

   Nízká cena? Při vší úctě, osobně vidím hodnotu této hry kolem 10€

   • Lukyz

    Sto lidí... já bych vývojářům za splnění mého dlouholetého snu klidně céódéčkový full price  60€. Ty si raději počkej na slevu 😉

   • Draken69CZ

    A z čeho jsi to vypočítal? Miluju tyhle odhady 😂

    • Mart9

     Jaké odhady? Toto je můj fakt. Řekni, já ti ocením jakoukoliv hru.

     • Pethulla

      Tak třeba...Tennis World Tour?

      • Mart9

       Díky za návrh hry k ocenění. Pro mě má hodnotu 350 Kč.


       Bohužel jsem koupil 5x dráž. Svou chybu jsem si uvědomil už během první hodiny hraní, ale ten hlad po tenisové hře byl prostě obrovský. Nicméně je potřeba uznat, že už tu hru přece jen trochu vylepšili a stále na ní pracují. V mých očích tak hodnota oproti vydání spíše vzrostla, ale zklamání je pořád velké.

 • SalemCZ

  Nový Humble bundle

  1dolar - Sniper: Ghost Warrior, Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual, Combat Wings: Battle of Britain

  průměrná cena (aktuální $7.50) -  Lords of the Fallen, Sniper: Ghost Warrior 2 Collector's Edition + World Hunter Pack

  15dolarů - Sniper Ghost Warrior 3 + multiplayer mapy

 • Jack1948

  Pre všetý tycoon hráčov stojí za pozornosť hra Sky Heaven

  https://store.steampowered.com/app/674090/Sky_Haven/

  http://realwelders.com/devblog/

  • Lukyz

   GUI obšlehnutý z Cities Skylines a mizerná grafika, zatím toho teda moc neukázali 😅

   • Jack1948

    No tá grafika je taká maková. GUI je v pohode aj keď je okopírovaný... 

 • cumpi3

  trochu to tu umrelo...spoustu lidi jste odradili od prispivani, mnozi trollove tu troli dal...vypada to hnusne...achjo

 • froztik

  No Man's Sky: Next trailer


  https://www.youtube.com/watch?v=h3HphgSn0o4

 • SalemCZ

  Po úmrtí dvou dětí, které se zabily při hraní tzv. Modré velryby, se Saudská Arábie rozhodla zakázat prodej 47 her (např. Grand Theft Auto V, Assassin's Creed 2, Zaklínač).

  takže za modrou velrybu nemůže ruská mládež, ale GTA,AC a Zaklínač. 

  • i586

   Jaký bude trest za porušení zákazu? Useknutí prstu nebo celý ruky?

  • LV426

   Středověk neskončil, středověk trvá ... :D

 • x_ander

  Video: Nathan Fillion a jeho tým natočili 15 minutový film na motivy hry Uncharted.

  Je to pecka a ta scéna, kdy dění přejde "do hry" a zmizí o černé okraje, mi vykouzlila takový úsměv, jako už dlouho nic. Kéž by se u Sony chytili za nos, Hollanda poslali do háje natočili to v téhle sestavě.

 • Khanemis

  Uncharted fan film

  Informace v nedávné bleskovce se potvrdily a na Youtube je nyní k shlédnutí fan film na motivy Uncharted, kde se hlavní role nezhostil nikdo jiný než Nathan Fillion. Krásná pocta sérii plná nezbytných dobrodružných propriet a typického humoru. Doporučuji:)

  • LV426

   Místo toho dostaneme mladého Drakea v podání Hollanda. Fillion má prostě smůlu, nejdřív mu zaříznou Serenity jak seriál, tak film a teď tohle.

   • SalemCZ

    Castlem si to celkem vynahradil měl 8 sérii.  To je na něj dost.

 • jindra.veliky

  "Obcane Belgie a Nizozemska nadala nemohou otevirat lootboxy..."


  Rikejte si, co chete, ale je to dobre. Zakazal bych to stejne jako veskerej hazard - od automatu po ruletu, ktera je jen matematickej podvod na hrace.

  Aspon z her vymyzej ty stupidne barevny skiny na zbrane

  • SalemCZ

   Hry dát od osmnácti a neřešit. 

  • Mart9

   Nevim proč. Když jsou lidi blbí, ať do toho strkají peníze, jak chtějí. V tom se to neliší od alkoholu nebo cigaret.

   • MickeyMutant

    V tom případě ať mají děti možnost bez omezení taky hulit a chlastat dle svýho uvážení. Když se to neliší a když jsou tak blbí, ne? Proč je chránit a suplovat rodiče v hlídání rodinné kasičky ohrožené lootboxy?

    Ať firmy vymyslí dětský balení kratších cigár a s pokémonama a malý plastový flašky Johnnie Skater s čepicí dozadu míst cylindru. Ať si rodiče svý ratolesti hlídaj sami - trh jim jen nabídne svobodnou volbu prožít delirium tremens a vykašlat si plíce, ještě než složí maturitu.

    • Mart9

     Pro děti je do 18 let zakázaný alkohol, cigarety i hraní, tak nevim, co řešíš. Pokud nějaký spratek vyhazuje rodinné peníze za lootboxy, je to chyba rodičů, že si ho neohlídají.

     • MickeyMutant

      Tak jinak, když ti to přijde dostatečný. Představ si, že by dítě normálně pustili do herny, kde třeba nechá pár desítek tisíc, a když si rodiče přijdou stěžovat, tak jim řeknou: "Jó, máte si Pepíka hlídat, vaše chyba, víte přece, že děti do herny nesmí, to je vaše zodpovědnost." Blbost? Jistě, ale stejně absurdně se brání herní producenti: "Hra je přece pro dospělé, na krabici je věkové doporučení, z naší strany jsme udělali maximum. Vaše chyba, že se dostala do rukou klukovi."

      Loot boxy jsou podobná past jako hazard, jen je to vzrušení ze hry o prachy servírované v atraktivním audiovizuálním obalu, který si mimochodem herní firmy navíc nechají dobře zaplatit. Tedy něco jako vstupné do kasina bez možnosti skutečné výhry.

      • Mart9

       Ale proč furt řešíš děti? První příspěvek zněl "Občané Belgie a Nizozemska nemohou otevírat lootboxy".


       Já si neumím představit tebou popisovanou situaci, protože dítě by nenechala hrát obshula herny. To, že loot boxy jsou svinstvo jako hazard nerozporuju, a proto mě ani nenapadlo nějak řešit děti. Prostě tyhle věci mají být od 18 let a děti ať si rodiče hlídají.


       Pokud si 50letý občan Nizozemska nemůže otevřít loot box nebo si zahrát na automatu (nevím, jak to tam mají), ale může si zahulit, tak je to chyba systému. O tom tady mluvím.

       • MickeyMutant

        Reakce na příspěvek:

        Řeším děti, protože právě o děti se v případě loot boxů jedná - tam leží podstata problému.

        Píšeš, že si neumíš představit situaci, kdy by obsluha herny nechala hrát dítě. A právě o to jde. Tohle si představit nedokážeš, ale odpovědnost herních firem při zapojení nezletilých do loot boxové mánie řešit nechceš?

        Samozřejmě není ideální, že dospělý člověk nemá právo volby a nemůže otevírat loot boxy, když ho to třeba tak hrozně baví. Ale to je daň za stav, kdy vydavatelé nejsou v současnosti schopni ohlídat věk hráče ve své hře. A zřejmě ani moc nemají zájem - snižovalo by to zisky.

        Loot boxy jsou děsivá hovadina, která existuje jen a pouze z důvodu vysávání peněz tam, kde je jejich další dřenění pouhou vychcanou nenažraností. V oblasti, kde by výnosy měly plynout odjinud. Proto nemám ani nejmenší problém s jejich oficiální regulací.

        • ringmancz

         Reakce na příspěvek:

         "Loot boxy jsou děsivá hovadina, která existuje jen a pouze z důvodu
         vysávání peněz tam, kde je jejich další dřenění pouhou vychcanou
         nenažraností. V oblasti, kde by výnosy měly plynout odjinud."

         Na čem má potom vydělávat třeba CSGO nebo Rocket League, když ne na lootboxech?

         • MickeyMutant

          Reakce na příspěvek:

          Třeba na tom, na čem hry vydělávaly před příchodem loot boxového fenoménu? Mě napadá. Chci říct, že v případě her, jejichž hlavní příjem by tvořil obrat z hazardní mechaniky, je mi úplně jedno, jak si na sebe vydělají po jejich eventuálním zákazu.

        • Mart9

         Reakce na příspěvek:

         Jak nejsou schopni ohlídat věk hráče? Dám tomu 18+, a pokud to rodiče dovolí dítěti hrát, je to jejich chyba.

         • MickeyMutant

          Reakce na příspěvek:

          Jednoduché srovnání pro lepší pochopení:

          1) Dítě utratí peníze za hazard v herně - vina obsluhy herny.

          2) Dítě utratí peníze za hazard ve hře - vina rodičů.

          Omlouvám se za další opakování. Píšu to v naději, že takhle osekané na kost ti to konečně docvakne.

          • Mart9

           Reakce na příspěvek:

           Já chápu, co mi tím chceš říct, ale prostě s tím nesouhlasím.


           1) Dítě utratí peníze v herně - vina obsluhy herny

           2) Dítě utratí peníze ve hře - vina obsluhy obchodu. A pokud to dítěti koupil rodič, vina rodiče.

           • MickeyMutant

            Reakce na příspěvek:

            "2) Dítě utratí peníze ve hře - vina obsluhy obchodu. A pokud to dítěti koupil rodič, vina rodiče."

            Jakého obchodu? Třeba Steamu? Vždyť věkové doporučení je ve valné většině zemí pouhým doporučením. To přece obchod k ničemu nezavazuje. Je to informace pro rodiče, která se navíc netýká hazardu (loot boxů), ale "dospělého" obsahu (sex, násilí atd.). Žádná vina za prodej kvůli hazardnímu obsahu dnes prostě neexistuje - to je právě to, o co se pokouší v Beneluxu a co se ti nelíbí.

            • Mart9

             Reakce na příspěvek:

             Tak v tom případě jen vina rodiče. Já se ti snažím říct, že hra s lootboxama má být 18+ a hotovo. Aby si mohl ten, co může hulit, i otevřít loot box.

             • MickeyMutant

              Reakce na příspěvek:

              Takže změna, už zase za to může jen rodič, ne obchodník. Hmm.

              Já se ti zase snažím marně vysvětlit, že plácnout nálepku 18+ na krabici je lehké, problém je prakticky dokázat, aby se herní hazard skutečně nedostal k dětem. "18+ a hotovo" fakt v současné situaci není řešení, protože jednoduše nefunguje. Navrhuješ něco, co tu už je, a co se ukázalo jako zcela nedostatečné.

              • Mart9

               Reakce na příspěvek:

               Ano, změna, když si napsal, že je to jen doporučení a obchod k ničemu nezavazuje. Ale rodiče by to zavazovat mělo. Dále nechápu, jak si může dítě koupit 18+ hru na Steamu... to jako vytáhne svou nabušenou kreditku, kterou si bylo v bance založit, zadá nepravý věk v tom formuláři na Steamu a pak koupí?
               • MickeyMutant

                Reakce na příspěvek:

                Myslím, že vše podstatné už bylo v našem rozhovoru řečeno. Pokračovat dál, aniž bychom se neopakovali, nejspíš nemá smysl. Dík za debatu.

              • x_ander

               Reakce na příspěvek:

               ForwardWorks odhalí 30. července novou hru RPG série Arc The Lad pro mobilní telefony.

               Ale co to má za logiku? Kdo jiný než rodič by to měl hlídat? V obchodě nebo v herně je úkol personálu, aby dítě nekupovalo produkty / neužívalo služby, které jsou pro jeho věk nevhodné.  U digitální distribuce tohle jaksi nejde, tak je právě na rodičích. Tzn. je na rodiči aby si hlídalo, co dítko hraje (a pro rodiče právě nálepka 18+ může být vodítko) a pokud vím, tak třeba ve steamu rodič může nastavit zámek na konkrétní hry.

               • MickeyMutant

                Reakce na příspěvek:

                Kdo jiný než rodič by to měl hlídat? No o tom tady přece celou dobu vedeme dlouhou debatu. Můj názor, kdo kromě rodičů by to měl řešit, je snad z předchozích řádků jasný, proč ho opakovat.

                Pokud herní firmy chtějí do svých her zahrnovat hazardní prvky, je třeba, aby se nějaká legislativní autorita k věci postavila jako k ostatnímu hazardu. Kvůli rovnému přístupu. Když výherní automaty, herny, online kasina, loterie a podobné mají zvlášť ošetřený legislativní rámec, proč by měl být zrovna hazard v počítačových hrách ignorovaný, zvlášť když se z podstatné části týká mladistvých.

   • i586

    Podle tvojí logiky bys mohl rovnou zlegalizovat tvrdý drogy. Je to přece každýho blbost.

    • Mart9

     To docela přeháníš, tohle smrtící svinstvo je snad zakázané automaticky. Ale alkohol a cigarety zakázané nejsou a v tom případě nevidím důvod zakazovat ani jiný typ požitku ničího život - hazardu. Je to na stejné úrovni, přičemž hráč alespoň kouřem neobtěžuje ostatní, jako ti cigaretoví feťáci.


     • i586

      Tak tohle pobavilo.

      1) Alkohol a cigarety mají na svědomí víc životů, než heroin.

      2) Hazard je silně spojen s kriminalitou. To, že je regulován ve spoustě vyspělých zemí, o něčem vypovídá. 

      3) Jižní Korea, která má největší zkušenosti s digitální závislostí, banuje tyhle hry naprosto běžně.

      4) Jiný kraj, jiný mrav. Jsou země, kde je zakázán i alkohol. 

      Pomijím fakt, že zrovna Holandsko patří ke špičce, co se týče životní spokojenosti obyvatel (daleko před USA). 

      • Mart9

       Absolutně nevidím žádnou souvislost mezi mým a tvým příspěvkem. Něco tě pobavilo, ale vypsal si nějaké nesouvisející body.

     • radim.zaty

      A přitom jedna z nejtvrdších drog, alkohol, je legální a společensky akceptována. Jak paradoxní.

      • Mart9

       Bohužel je to tak. O tom tady píšu.

   • skaven

    ludia musia byt chraneni, lebo sami to nezvladnu... 😐 vdaka za velkeho brata co sa o nas stara

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit