Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ti vrati na kreditku penize a muzes si koupit svoje krabicky. Bohuzel Steam v nejblizsich triceti letech urcite nevypne *6*
    • 2027: terminator wars, takze smula. *6*
  • Tak ti vrati na kreditku penize a muzes si koupit svoje krabicky. Bohuzel Steam v nejblizsich triceti letech urcite nevypne *6*
  • Na co vam jsou krabicky, kdyz vasi kolekci stejne uvidi jenom minimum lidi. Na Steamu, kdyz si koupim hru a zacnu ji hrat, tak mam 10 zprav ptajici se jaka je to hra, jestli je dobra. Sberatelstvi na Steamu dostava novy, vetsi, lepsi rozmer, protoze svoji kolekci aktivne sdilite s komunitou lidi, kterou si kolem sebe vytvorite. Steam je pro me jenom pozitivum a ke hrani pouzivam uz jenom Steam. Steam je sluzba hracum, ktera jim usnadnuje a zlepsuje zivot na tolika urovnich. Je to rychle, instatni, flexibilni, efektivni a snadne. Co vic si prat ? *5* Ignorance nadava, Inteligence si uziva.
    • Víš proč lidi začli sbírat známky a dělají to dodnes i když můžou posílat e-maily?
    • Zásadní problém je, že tu tvoji slavnou sbírku nemáš ty, ale Steam. Až Steam vypne, jsi bez sbírky. Přesně jak stojí v licenční ujednání...
      • smejki
        když si koupíš krabici a zlomíš CDčko, jsi deb*l. Když si koupíš hru na steamu a nevyužiješ backup utilitu, jsi deb*l zrovna tak. A až pak steam zavře krám, půjde klient odstranit snadno... ať už oficiálně nebo ne.
        • Jak se potom tahle tvá verze liší od warezu? :-) Odpovím ti - nijak... funkčně i právně.
          • smejki
            ?
      • Až vypne Steam tak Valve zveřejní utilitu k odstranění STEAM komunikace ve hrách takže pojedou i bez Steamu. Tohle se řešilo na jejich foru už hodně davno a Valve řeklo, že v nejbližších letech tuto službu neplánuje vůbec vypnout takže bych se toho vůbec nebál.
      • Tak ti vrati na kreditku penize a muzes si koupit svoje krabicky ... a Steam v nejblizsich triceti letech urcite nevypne *6*
        • Může vypnout zítra. Zcela bez postihů. O to jde.
          • Otázkou je, proč by to dělali. Steam jen tak nezkončí. Navíc, je dost možný, že až bude končit, alespoň na některé tituly bude vydán patch, který by je od Steamu osvobodil (aspoň si to myslim, v minulosti se myslim něco podobného stalo).
            Ztrátu pocitu vlastnictví ale taky vnímám jako jedno z mála mínusů Steamu.
            • No pro me je treba mnohem silnejsi pocit vlastnictvi, kdyz mam onu hru na Steamu, kde vetsina her podle me dosahuje sveho maximalniho potencialu. Nepotrebuju videt a sahat na krabicku, abych si uzil pocitu vlastnictvi. Me se to libi vic, kdyz je to jakoby abstraktni a ten pocit jeste umocnuje, ze to vlastnictvi je vlastne definovano digitalne, strojove a je temer absolutni a nezpochybnitelne *2*
  • Když se vlastně člověk zamyslí, Valve k tomu musí mít důvod. Jak už bylo řečeno, moh by to pak chtít každý, EA taky může své severy vypnout a problémy se budou samozřejmě řešit tak, že za to může Valve. Přesto si myslím, že by to byla úspora pro Valve (co se týče serverů a tak), kdyby updaty tekly přes individuální servery určitého vydavatele, ale má to spíše nevýhody, konec konců i pro nás, zákazníky. Já prostě chci zapnout Steam a vidět, jaké hry se updatují a ne abych musel nějakej BF3 nejdřív zapnout. EA se může jít zahrabat, je to stejnej brak, jako v dobách před Mirrors Edge, pak se trochu vzpamatovali a dneska, škoda mluvit. Mám plné zuby jejich Originu, jejich chvástání a hlavně ničení dobrých her (Dragon age). A už mě vytáčí, jak si myslí, bůhví jak nejsou vtipní, když se každý týden navezou do nového Call of Duty (a to že Activision a jejich COD nesnášim)a porovnaj tyto dvě zcela odlišné hry ve svůj prospěch a pak ještě řeknou, že kvůli složitosti enginu (který, jak nedávno řekli je JEDNODUCHÝ) nebude ani SDK. No comment, EA by mohlo projít nějakou restrukturializací a začít by se mělo zezhora.
  • Jestli je ten EA Origin stejně "kvalitní" jak Games for Windows Live, tak ať si ho narvou do špic *7*
    Nakupuju jen na Steamu (ve slevách) a měnit to nemíním. A nemusím mít každou hru hned, počkám si na -50, -66, -75%. Vlastně už hodně dlouho jsem nedal za hru více jak 10€.
  • Ak battlefield 3 nebude na steame, dufam ze odpovedou hracskej komunity bude absolutne minimalny digi. predaj a kazdy radsej zajde po krabicu. Lenze ako poznam debilizmus ludi tak si narobia 10 uctov na 10 roznych distribucnych systemoch a kupia si to aj tak.
    Jedine ako vyjadrit nesuhlas s tym ze to na steame nebude je to, ze digi. nekupit nikde inde.
    Je mi upne putna preco to tam nebude a kto je navine. Faktom je ze steam je najpopularnejsi a najlepsi system a je v ich (ea) zaujme aby to tam bolo.
    A zacinam byt bf3 stale viac znechuteny, kecy kokolo SDK len koli tomu ze budu ryzovat na trapnych dlc za peniaze, no dakujem neprosim.
    • Vis co je vetsi debilizmus nez deset uctu, nutnost mit Steam ucet kdyz si clovek kupuje krabicove verze hry. *3*
      • bohuzel toto se presne stalo treba u AVP (2010). Mam krabicovku a bez STEAM si nevystrelis ze spuntovky. Ale u GFWL to neni jiny, treba SFIV/SSFIVAE.....
      • si asi nepochopil princip steamu. ON funguje jako patch server proto tam tu hru m usis mit nebo ty nepatchujes hry? viz treba zaklinac atd? Na steamu si jak trubec nastavis keep up to date nebo jak to je a mas neustale hlidanou a aktualizovanou hru. Ja to beru jako vyhodu steamu mi v nicem nevadi. Mam ho dokonce jeste hodne mezi prvnima tenkrat nutnost kvuli cs 1.6 . A tedka co maj ty letni pecka akce to je neskutecne ja ani nikde jinde hry nekupuju kdyz beru digitaly nema to cenu. Radsi mam samo krabicku pac sem takovy sberatel vetesi :DD
        • Ale kdež... Patchování existovalo dávno před Steamem. Autoupdate má dnes kdejaká garážová aplikace. A kdybych si chtěl přihřát polívčičku, zahudruju, že prvnotní vina padá na Microsoft, neboť ve svém OS nemá autoaktualizační službu přístupnou třetím stranám, narozdíl třeba od linuxů.
          • prosim? takze kazda i starsi hra ma autopatcher? chlape svet her existuje dele nez 2 roky... Jsou hry kdy proste patch musis hlidat. U steamu je to automat a to jsem zminoval a to je jeho vyhoda. JInak samozrejme by bylo idealni kdyby toto zakomponoval ms do widli a nemuselo se to resit takto pres treti stranu. APlikaci na to ms ma jde jen o to povolit ji vyuzivat ostatnim. Ale tusim ze by z toho zase chtel akorat nejake dolary...
            • @mijunior: A co třeba někdo, koho nebaví čekat a pozorovat progressbar patche? U některých her ty patche jsou i přes 1GB... To je potom tak trošku ztracený čas, když se to mohlo dávno udělat samo, že?
            • No jo a taky si muzes obleknout pampers aby si od pocitace nemusel vstavat a dojit si na zachod. Za chvili se sami lenosti neposkrabeme ani na p.deli. *5*
      • Hmm, souhlas, zvlášťě u SP her. Nejlepší je volba, chci/nechci Steam. Ono to jde, jen musí vydavatel chtít (například Focus Home vydával Cities XL 2011 na Steamu, ale krabicpvá verze a další jiné verze z internetu jsou bez Steamu. Pro vydavatele to ale asi bude extra práce, mít vlastně 2 verze stejné hry...
  • tak tieto ich problemi su mi uplne putna
  • Ethy
    Jednoduše: Steam > Origin
  • zx_spektrum
    EA distribuuje všechny krabicovky Valve, vydělává na tom a teď se jim odvděčí takovýmto hnojem. Myslím, že pár markeťáků v EA potřebuje přes hubu.
    • Já bych to mohl napsat opačně.

      Valve může být rádo, že jim největší herní vydavatel distribuuje hry a oni se jim takhle odvděčí.

      Si klasiký Valvefanboy...

      osobně proti Valve nic nemam, mínuskaři.
      • zx_spektrum
        Podívej, jen Portalu 2 se letos prodalo v krabicích pár miliónů, to by klidně mohlo znamenat, že EA prodalo víc Valve her, než Valve/Steam prodal EA her. Ačkoliv je to určitý důvod proč by z toho v EA mohli mít nafouklé ego, taky to znamená, že je to penězovod který si nemusí nutně chtít zastavit... Pro EA to byla win-win situace, vydělávají na obou věcech, když nebudou dávat hry na Steam, a kdyby jim Valve za to nedal další tituly pro retail, byla by to prohra pro EA na obou frontách. Stojí jim Origin za to?
      • Ne, jako Steam je prima vec ale jen do chvile kdy si clovek chce koupit novou hru a za to digitalni holatko musi vysolit o 20% vic nez v "predrazenem" ceskem obchode. To pak cloveka nadseni ponekud opusti. *5*
        • obracenyKybl
          Pokud narážíš na podivnosti s kurzem, tak je to ale rohodnutí vydavatele hry (třeba EA), že bere $ = € (mimochodem slavný Origin to má stejně). Hry od Valve (a zřejmě i něco dalšího) mývají přepočet kurzu správný.
          To, že ale v ceně nových her (krabice vs digi verze) většinou nebývá propastný rozdíl (jaký by člověk možná čekal), je ovšem věc druhá ...
          • prestigo88
            No, ale ten přepočet se týká jen zemí v Tier 2 (Valve si Evropu rozdělilo na dvě části, Tier 1 a Tier 2) v Tier 1 používá Valve $=€. Kam, která země patří najdeš na netu. Holt pro nás Čechy je nakupování nových her na Steamu HODNĚ nevýhodný. Zatracený Euro!
      • Ja myslim,ze radi muzou byt oba,tedy az do ted.Valve byli radi,ze maji EA hry na steamu a EA bylo zase na oplatku rado,ze mohli pres steam distribuovat,protoze trzni podil steamu neni zanedbatelny.
  • smejki
    Myslím, že ke vzniku oněch podmínek má Valve jednoduchý důvod - pokud by se DLC prodávala (klidně i stahovala gratis) mimo systém steamu, pak by šlo jednoduše o produkt, za který se Valve nemůžou nikdy zaručit. Prodali-li by hru prodali třeba za tři roky, onen separátní systém už může být mimo provoz a hrozí nasrání zákazníka. A jak jsou lidi blbí, tak se nikdy nenaštvou na vydavatele (EA) ale na prodejce (Valve).

    A známe EA, že? Kvalita jejich podpory je nechvalně známá.
    • Je podpora EA ještě horší než na Steamu? No tak to musí být opravdu tragické, protože na Steamu podpora podle mých zkušeností žádná není, maximálně samoobslužná ve znalostní databázi, ale živého pracovníka se mi kontaktovat zatím nepodařilo. No zkouším to teprve týden...
      • smejki
        Podpora steamu je rozhodně dobrá. Že tebe nakrkne, že nemůžeš plakat na infolajně, nebo že odpovídají tak do dvou tří dnů, na tom nic nemění. Uvědom si třeba i to, že teď mají jistě support přetížený, protože se díky probíhající prodávaly hry v neskutečném množství. Nejsou to nadlidi.
        • 2-3 dny bych ještě skousl, tohle už trvá týden. Já nechci na infolajně plakat, já chci jenom tolik, aby mi dodali to, co jsem si zaplatil. Nemám žádný technický problém na mojí straně, Steam mi prostě nedovolí zakoupená DLCčka nainstalovat, protože si usmyslel, že nemám základní hru. To je jen a jen jejich chyba a peníze si strhli ihned, tak proč bych, zatraceně, měl na zboží čekat?
          • Urug
            Některá DLC se vůbec nestahují/neinstalují jsou již v původní Steam verzi hry, jen je ingame odemkneš (např BC2 Vietnam). Počítám, že to nebude tvůj případ, ale kdyby přeci jen...
            Zkusil jsi třeba původní hru smazat a znovu nainstalovat nebo alespon validovat integritu hry?
            • pokud vim tak na steamu sou hry vlastne jenom flagnuty u uctu takze problem se stehovanim by nemel byt, ale neco o FNV sem cet, je mozny ze ta hra je na steamu dvakrat (dve steam appid jedna EU a jedna USA), ale to by byla jedina o ktere vim, bo kdyz me kamos z USA kupoval Magicku za dolary jako gift tak sem s ni nemel zadny problemy na EU uctu
            • Urug
              Sry jsem si nevšiml tvých příspěvků níže. Tady asi holt bude problém na straně Steamu a nezbyde ti zřejmě nic jiného než čekat, případně se furt přípomínat. Je to vopruz, nasere to a naprosto tě chápu. Na druhou stranu nemůžeš očekávat, že by jakákoli jiná digitální služba fungovala bez problémů . Kolegovi vyřešili problém s transakcí při podobný slevový akci cca do týdne. Já osobně jsem se Steamem zatím žádný problém neměl. Ale přijde mi teda retardovaný, aby hry aktivovatelný na Steamu měli regionální zámky. Se jednou někam odstěhuju a půlka her mi nepůjde? O tom sem popravdě, v případě digitální distribuce, vůbec nepřemýšlel. Docela by mě zajímalo jestli tyhle kraviny má i verze koupená přímo na Steamu.
            • smejki
              ne, u FNV se normálně stáhnou, jako update. hlavně se pak ale musí zaškrtnout v launcheru.
            • Myslím, že na Steamu lze u každé gamesky spravovat DLCčka skrze vlastnosti ("properties" na pravém tlačítku myši). Tam mám zatím pořád jenom brnění, které bylo u sběratelské edice, jinak nic. Navíc mám ta DLC poslaná od kámoše jako dárek ("GIFT") a Steam mi je nedovolí přijmout, protože prý nemám základní hru, ale to už se opakuju...
              Přeinstalovávat se mi moc nechce, alespoň ne dokud se někdo ze Steamu neuráčí laskavě k tomu něco říct. Zkoušel jsem validaci a nepomohlo to, ale i tak díky moc alespoň za snahu mi pomoci!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit