Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ináč, je Windows Live spomínaný to isté ako Games for Windows Live? O tom druhom menovanom kolujú zvesti, že budúci rok v Júni má byť zrušený. To by mohlo znamenať koniec AoE Online...
  • da se to u nas vubec spustit? mne to ukazuje ze tento region neni podporovany
  • Hlavní problém byl Games for Windows - kdyz jsem chtel hra ve hře coop tak jsem musel vypínat antivirus jinak to hodilo error *15* Po Steamu přišel patch ktery hru udělal strašně hardcore a uz jsem si tu hru nedokázal uzit, zajimave tohle tam nezminuje přitom to byl duvod proč polovina hraču odešla...
  • MS jsou d*menti v tomhle, takhle zničili řadu fungujících (čti: vydělávajících) značek na pc a když si nakonec uvědomili že to byla blbost, tak udělají to že vytvoří podřadné F2P AoE (a MS flight) s minimálními náklady na vývoj. Co hůře, ještě se pak diví že jim to nevyšlo a nevydělalo ty "miliony" jak se očekávalo v jejich statistikách. :/
    Kéž by se MS v otázce těchto starých legendárních značek vzpamatovali a udělali plnohodnotná pokračování.
    • Jelikoz se to netyka jen games, ale i OS, Office ... a dalsicho SW, tak to spis vidim na to, ze M$ pujde do peknych sracek komplet ... a nejspis dobre tak. Aspon se zase zbavimejednoho molocha ... a muzem se pustit do dalsiho ... trebas google ...
    • Stálo by je to nesrovnatelně víc a pravděpodobnost dosažení těch tebou zmiňovaných milionů není podle mě o moc větší (ano, může jim to vynést hodně ale taky nemusí, stejně jako u F2P). To co chci já a co chce většina potenciálních zákazníků není vždy totéž (což je koneckonců i v článku, naslouchání hardcore komunitě považují za chybu). Z pohledu fanouška AoE se mi tvoje myšlenka líbí, ale rozhodně bych MS kvůli tomuhle neoznačil za d*menty. Hádám, že rizika většiny svých kroků mají spočítaná povětšinou poměrně dobře ;)
  • Ja napriklad som tu hru ani nevyskušal a to osm fanušik AoE. Ale ked mi ponukaju dve rasy iba... tak to som si hned myslel, že niečo nie je v poriadku. System ala LoL... chces vsetky jednotky / herov / narody ? Zaplat si.
    V Dote to vymysleli najlepšie. Všetko free a platiš len za kozmeticke predmety, ktore ti su pravdupovediac k hovnu, iba si "krajší".
    Bohužiaľ na to prišli neskoro.
    • dethro
      System ala LoL? V LoL taky nemusis za nic platit pokud nechces. Platis taky jen za "kosmeticke" upravy.....
      • Naposled kdyz jsem hral LoL, tak byli herove locknuti a k dispozici nejaka weekly rotace. A kdyz jsi nejakyho chtel tak bud koupit nebo vygrindit. A vzhledem k tomu ze reagujes na nekoho kdo pise "kdyz chces VSECHNY" tak doporucuju zacit myslet. *7*
        • tak to je presne to, co rika ten pred tebou. V LoLku platis za kosmeticke veci, vse ostatni (vcetne VSECH hrdinu) lze ziskat hranim.
          • Blbost, není to kompletně free, jste jen všichni naivní. Koukni se kolik je tam hrdinů a kolik jich většina stojí. Herní měnou si na všechny nemáš šanci vydělat když nehraješ 6 her denně...
          • Tak pro blbecky naposled. bn mluvi o systemu ala Dota 2, kde mas vsechno odemceny od zacatku oproti systemu LoL, kde to musis vygrindit nebo koupit. Uz chapes?
  • Vsechny ty duvody neuspechu co pisou jsou blbost. Hlavnim duvodem neuspechu, byl zpusob jakym hru vubec zpustit. Ten jejich Windows Live do dnes nefunguje. Hra byla prevedena na Steam a presto musis hru aktivovat ve Windows live. Celou dobu ctes free free a pak to chce po tobe key a ve finale kdyz uz chces konecne utratit sve penize, tak z poloviny zemi nefungovaly platby ani pres Paypal a mesic mi blokovali penize nez mi je nakonec vratili, protoze transakce se nezdařila.
    Kdyz nejakou free hru nemuzou nahodit ani IT, tak jak ji ma nahodit 10 lety kluk, který chce utracet tatinkovi penizky.
    Dejte si do vyhledavace "how ti install AoE" a vyskoci na vas stovky diskuzi z celeho sveta a vsichni se zasekli na G4WL.
    To myslim byl hlavni duvod krachu AoE online. *11*
    • Já kupoval normálně v obchodu kód k národu a nebyl s tím problém. Respektive krom toho, že jsem to dost brzo přestal hrát (což se mi u zaplacené hry snad ještě nestalo).
  • hra by to sama o sobě špatná nebyla ale nikdy sem neviděl horší F2P systém než v aoe online
    a to nejsem žádný odpůrce F2P her, vlastně hraju jen je
    • Ale to vis ze je horsi F2P model, krasny priklad je SWTOR to je takovy hnus,az by jeden blil
      • ten sem taky hrál a taky je extrémně špatnej ale pořád mi přijde o trošku lepší (v aoe se nedalo hrát pvp kvůli tem výhodám platících hráču ale v SWTOR to celkem kompenzují)
        i když v SWTOR mě taky nepřestává fascinovat ten jejich přistup
        než se člověku podaří najít partu lidí třeba na flashpoint tak to muže trvat i hodiny ale místo toho aby motivovaly f2p hráče k tomu je hrát a tim to čekání skrátit tak jim neumožňují používat odměny který se za flashpointy dostávají *1*
        • ono tam je tech veci vic ... prisel se do HUBu (takovy to misto odkud se leze do tehle misi) a cekali tam +- desitky na to, nez se sejdou aby si splnili Qst. Tak sem jim rek, ze je protahnu ... a nejvetsi prd…el nakonec ... nemoh sem jim dat posbirany veci ... proste jako free hrac nemuzu nikomu (ani platicimu) nic dat ... to ty platici jiste potesi.
        • Me to udivuje taky. Ta hra (swtor) trpi znacnym nedostatkem hracu a f2p hrac je sikanovanej docela krute.
          Nedostava za questy boxy s itemama a prachama (to je rekneme mensi problem), nemuze hrat pvp (jen 5 tydne), ma jenom 75% xp prakticky ze vseho (to je docela velkej problem, sub s boostem ma 125% coz je temer 2x tolik).
          Nemuze nosit fialovy veci (kvalita veci klasika jak wow - bila zelena modra fialova) to neni velkej problem.
          Hrac co to mysli vazne si to proste zaplati, f2p je takovy lepsi demo. Nebo by se dalo rict singlplayer je zdarma.
          • Viz vejs, tam nejde o to co nemuze free hrac, ale o to, co nemuze vuci tem platicim a tudiz bych je stim jakozto platici hrac poslal osobne doprdele (= nedostanou ani korunu). Co se tyce hrani, tak Qsty na velky potvory (ted nevim jak se to jmenuje, ale je treba slozit 12+) ... sem sel do lv 40 vseho vsudy 2x ... a to vicemene nahodou, protoze jinak je defakto nerealny to slozit. Jako jeste dokazu pochopit, ze me to neteleportuje na misto ... ale ze se nemuzu do Qstu nekde lognout (klido nekde ingame u nejaky cedule stylem "necjam se najmout ..." pokud to ma byt kvuli atmosfere) ... a ocekavam, ze jakmile je dost lidi, tak jim vyskoci hlaska ze jsou ocekavani na planete/souradnicich /... a ne jak chuj neustala vyrvavat do chatu.
      • Zas na obhajobu SWtoru, kdyz zaplatis premko mas vicemene temer vsechno unlocknuty + 500 ingame shop meny za mesic na kupovani ptakovin.
        Tohle ti vetsina f2p/p2w her nenabizi.
        • Mno ... vetsina ... snad uplne vsehcny jiny hry ... kdyz prestanes platit, tak ti nechaji to, co si nahral. V swtor prijde o fialovou vybavu - respektive nejrijdes, ale nemuzes ji pouzivat ... dokud si na to nekoupis pas ... a takhle je to se spoustou veci.
          • Zajimavy, a proto ma moje 50tka na sobe vsechny veci fialovy i kdyz nemam zaplaceno a na tech vecech je napsany Authorized by previous subscription, nebo tak neco. *7* Zas vymejslet piczoviny si nemusis. O nic neprijdes.
  • Mimochodem, kdo si dneska vzpomena na M$ flight? Ne, neni rec o FSX, ale o jeho "nasledovnikovi" ... A ma presne totozny problem. Nikdo o to nestoji. Taky "f2p". Zadarmo k dizpozici dve letadla a jeden ostrov ... a za dalsi letadlo chteli $40 ... proste lol.

    Takze problem je dlouhodoby a tyka se vseho co od M$ pochazi. Sak viz uzasne vyhodny najem office, odesilani lokalniho hledani do M$ a distribuce reklam ve win 8 ...
  • Ja nechapu jak muzou mit s klidnym srdcem ve FAQ napsany ze to neni P2W, a hned o bod nize ze platici zakaznik ma pristup k itemum co zlepsi jeho jednotky. *15*
    • ono to nefunguje v pvp jenom v pve
      • Tak to je solidni, to je od zacatku nebo to dodelavali? Ja to zkousel na zacatku a jak to bylo netusim.
        • Na začátku to fungovalo tak, že platící mohl používat všechny předměty, kdežto free pouze šedivé a zelené. Ty byly navíc vázany úrovní hráče, takže měl platící vždy navrch.
  • mne se líbil ten kreslenej vizuál a hrálo se to taky dobre. ale meli to cele udelat jinak jen nevim jak

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit