Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paradoxně jsem s GFWL nikdy problém neměl. I tak je dobře, že končí. Nic než další DRM totiž nepřinesl. Nicméně na steam nedám dopustit. Všechny hry mam v cloudu, kdykoliv ke stažení.

    Teď ještě tak ukončit Origin a Uplay, resp. končit nemusí, ale ať uvolní hry pro steam.
    • A az nebude mit steam konkurenci, tak budes za hru platit litr mesicne a az platit prestanes, tak uz si ji nezahrajes ...
    • Spatne se vyjadřuješ..ne MAM v cloudu..ale MAJI v cloudu
      • To máš sice pravdu, ale když už se hra musí aktivovat online, tak už jí bez netu stejnak hrát nemůžu. Pro mě je to pohodlí. Já osobně krabicový verze nemàm rád. Holt doba je jinde a plný obejvákový stěny VHSek už vyšli z módy.
        • Hmm..pohodli?..ono strcit dvd do mechaniky je fakt obtizny úkol a jiste to bez nej je pohodlnejsi. Ovšem netusim co delas když bys třeba mel jit cesst jablka, to by zrejme byl totalni prusvih, takového nepohodli:)
          • Proč by mi mělo vadit, že někdo shromažduje data jako kdy jsem co hrál atd, když vše co o mě ví je jen muj nick? , i platit můžeš anonymně.
            V gamefaq se na nic nezeptáš, pokud se neregistruješ, a co ten zbytek, autom. uchovávání savů a patchování, to není pohodlí ??? Proč by mi mělo vadit, že sledujou kdy hraju když, to sám využívám - klidně i o půlnoci vidím co hrajou kámoši na steamu, a bez nutnosti otvírat další comm. program ( vědět co kdo používá, a mít štěstí že ho vůbec spustil )se zeptám jestli nedají coop.
            Facebook taky nemám, moc dobře si hlídám co o mě kdo ví, ale nejsem natolik paranoidní, aby mi vadily anonymní záznamy chatu, to bych asi nepsal ani tady -ne?
            • je to jen o veku a osobních potřebách a preferencích, ja steam moc rad nemam a vim ze kdyby nebyl vůbec by me to nijak nevadilo a necitil bych se nijak ochuzen. Jestli je pro nekoho dobra věc vedet co hraje Jarda z koprivnice o pulnoci za hru a tim je pro nej steam dulezita věc, jedeme na dost jiné vlne a nemá smysl se tu dohadovat:)
          • Tobě hodně vadí že někdo vydělá peníze-že? Z čeho žiješ- ze vzduchu?
            " Steam vytvari pocit pohodli a ze ma clovek vse jakoby po ruce..." - to není pocit ale fakt, s pocity tady operuješ ty.
            " Steam je především marketingovy nastroj a sbira vsemozna data o hracich které pak pouziva pro to aby generoval peníze" - tohle je dnes naprosto běžné, a co se týče osobních dat - mužou sbírat jen to co jim dáš, pokud všude uvádíš pravé jméno a svůj hlavní e mail -dobře ti tak.... btw máš facebook ?
            • Omyl, steam sbira vse, i věci co jim nedas. Steam kupříkladu uskladnuje chat konverzace, kdy jsi byl online, co jsi hral, s kym jsi to hral, co jsi kde vykseftoval, koupil atd a samozrejme při pouziti kreditni karty se jaksi spravnym udajum nevyhnes.
              Ne steam vytvari POCIT ze mas jakoby vse po ruce, protože po ruce to mas i bez nej, Kuprikladu stranky gamefaq, najdes tam vse a řekl bych i vic nez na steamu, bez registrace bez udaju, bez niceho.A kliknes presne asi 3x, stejne jako na steamu.
              Nevadi mi ze někdo vydelava peníze, ale vadi mi když za něco platim a svazuje mi to ruce, to me pak vadi ze na tom někdo vydelava peníze. A ne, facebook nepouzivam.
          • a btw: k čemu je ti fyzický nosič, kterej stejnak musíš minimálně jednou aktivovat. To ti nestačí číselnej kód? Co budeš dělat až za pět deset let optický mechaniky vymizej. Ukaž mi dneska komp s disketovkou...
            • mam plno her které se nijak aktivovat nemusíš, takze to jde když se chce, delat hry bez online aktivace. Opticke mechaniky jen tak nevymizi, vždycky musí byt nejaky způsob jak do pocitace dostat data a vždycky bude nejaky ekvivalent kterym to pujde.Coz je zasadni rozdil, jakmile nemas net hru na steam nedostanes zadnym zpusobem.Staci vypadek netu na par hodin a jedine co muzes je cekat.Steam a další je proste program který ti umozni hrat hru a je zavisly na treti(steam)a ctvrte(poskytovatel netu) strane a ty jako clovek co za to dal peníze s tim nemuzes delat vůbec nic a to je to co me vadi.
            • Aby ti mohl komp hučet ještě o trochu víc :)
          • Ono by stačilo neplést si lenost s pohodlím. DVD mechaniku jsem už několik let nepoužil. Proč taky, když nemusim...
        • Na Steamu ji můžeš hrát offline, připojen musíš být jen při instalaci. Znáš někoho kdo permanentně nemá přístup k netu ? Kde žíje v Gobi ?
          • Az na to, ze na tebe po 14ti dnech vybafne hlaska, ze se musis pripojit, jinak jsi v cudu. To zaprve. No a za druhe, zkus si dojet dal nez na okraj nejakeho velkeho mesta u nas a koneckoncu i kdekoliv jinde na svete a zkus sehnat nejaky slusne rychly a levny net. Chci te videt.
            • to Killer
              Můj net momentálně běží 1m tak možná po půlnoci, a když se nedaří, tak stahuju hru i víc jak den, -no a co !? , nekupuju hry každý den, a stahování se dá pozastavit, pokud mě to přes den brzdí. btw za rychlost tvého netu a ceny nemůže steam, a ani ti nebrání ji koupit v krabici.
              Pukud vím řešil se tu problém online registrace/ověření, při instalaci třeba i s krabicovky, a nutnost občasného vypnutí offline, tak co sem taháš rychlost, na tohle ti stačí J A K E K O L I V připojení, třeba propojením s int. v mobilu, které dnes pořídíš za cca 150kč celorepublikově.....
              Přestaň už smolit další důvody pro důvody, lžeš si sám do kapsy...
            • Ano, to je opravdu logika. Videl jsi nekdy ceny netu, kde je jen nejaky mistni provider, co mu to jede jen trochu rychleji nez dial up? Ale to se vyplati treba takovy, at nezeru, 1MB za 800 mesicne, ze? Opravdu by mne zajimalo, kde zijes, ale cesky, moravsky ci slezsky venkov to urcite neni.
              Za tretinove ceny? Ano, v akci mozna. Ale jinak je Steam ve vetsine pripadu DRAZSI nez jine obchody (kamenne ci online).
              Ale jak rikam, kdyby alespon ten offline mod fungoval. A odpoved Valve? Offline mode was never designed or intended to be used permanently. Opravdu si z lidi delaji prd*l. A nejhorsi je, ze jim to lidi jako ty zerou a jeste je obhajuji....
            • Steam potřebuje nad hraci kontrolu a potřebuje korigovat vse co muzou a nemůžou.Totalni kontrola nade vsim.Kdyby tomu tak nebylo, tak hru kterou si na Steamu koupis a je zcela prokazatelne legalni by mela umoznovat non steam instalaci, takze by ti Steam mel poskytnou non DRM instalator kterym si svoji legalne koupenou hru naistalujes, ale tim by se odsunul na druhou kolej a to z hlediska generovani zisku a marketingu neprichazi v úvahu.
            • Steam je především marketingovy nastroj a sbira vsemozna data o hracich které pak pouziva pro to aby generoval peníze. Samozrejme je třeba zakaznikum nabidnout nejake vyhody, jinak by tam nesli.Steam vzasade umi generovat peníze z niceho třeba prodejem virtuálních predmetu jako sberatelske karty atd.Ale skutecny zisk z těchto predmetu ma jen pan Newell, hraci se pohybuji pouze na hranici virtualni meny. Když clovek hraje hru, stava se ze steamu zcela zbytecny program který bezi nekde na pozadi. Hrac jako takovy nevlastni na steamu vůbec nic a v pripade jakéhokoliv problemu mu zbyva jen jedine, cekat. Coz je zasadni rozdil od non steam her, když mate problém jde většinou resit hned diky mnoha moznostem které na netu mate. Dále je steam DRM, ovšem v dnesni době spatna DRM a uplne zbytecna, prumernej pirat steam hru crackne během chvile.Slevy na steamu jsou mozna zajimave ale není to nic co by nemeli i jinde..a mnohdy lepsi..viz třeba humble bundle. Steam vytvari pocit pohodli a ze ma clovek vse jakoby po ruce a spousta hracu na to slysi, ale verit tomu ze steam bude vecny a je neznicitelny, muze jen blazen, a potom teprve lide co do nej narvali desetitisice poznají jakou udelali chybu.
            • Proč rychlý, na reg. nové hry nebo jen občasný log na tvé konto ti stačí jakékoliv připojení, třeba jen přes mobil operatora, a to je všude.
              Jo a co mi Steam nabízí kromě pohodlného nákupu za třetinové ceny? , no duplikuje a ukládá mé savy, takže o ně už nepříjdu pokud padne hadr, a své hry tak mohu hrát z jakéhokoliv Pc od místa kde jsem naposledy skončil. Pokud povolíš- automaticky instaluje nové patche, nemusím hledat a pak se registrovat na desítkách stránek kvůli přístupu na fóra k různým hrám, pokud potřebuju s něčím poradit, nebo jenom zjištuju jestli se vyplatí koupit, -mám všechno včetně návodu na jednom místě, a je to fajn, protože komunita na steam foru nechodí jen pózovat a mínuskovat ale stará se ....
          • Lidi co ziji v Gobi, muzou sve hry pujcovat, prodat, vymenit, vyhodit, darovat. Lide co mají hry na steamu, si je tak maximalne muzou stahnout (když mají tu moznost,ovsem)
            Hra v krabicce muze pro dnesni mladez působit archaicky, ale ma taky svoje vyhody a navíc navozuje pocit ze když uz jsme za to dal peníze, tak skutecne něco vlastním.
            Ale to je porad dokola...
            • Ano, o věku, čím jsem starší tím míň mám času na hraní, a tak prostě nechci trávit čas před každou novou hrou hledáním akt. patche, jako u krabicovek, abych pak zjistil že kámoš, (ne nějaký Jarda co mě nezajímá), má jiný a pak to složitě ladit, abychom mohli hrát spolu.
              Steam mě v ničem neomezuje, nepamatuju kdy naposledy nefungoval, ba naopak pokaždé když mi nešlape net a nemůžu smažit onlinovky, jdu na steam hrát singl offline.
              Mám doma tunu krabicovek, ale dig. distribuce je prostě budoucnost a steam to dělá dobře, zjednodušil instalace, srazil ceny, dává prostor novým věcem na greenlitu....
              Před 10 lety byl steam poze DRM, a já ho nenáviděl, protože mi bránil hrát můj legální HL, dnes je podle mě Valve firma co dělá nejvíc pro PC hráče, viz nový ovladač/OS. :)
            • C-BEAM
              Killer: ľudia ako topol prijali toto nutné zlo a napokon seba samých presvedčili, že je to pre nich vlastne výhodné a že by to malo byť výhodné aj pre ostatných. Je to forma viery ktorú tieto spoločnosti od svojich konzumentov potrebujú. Ľudia si časom zvyknú na všetko.
            • Ludia co ziju v Gobi ale maju dskrabane DVDcka, pretoze piesok v mechanike.
            • to Topol: Ano? A co presne mi Steam nabizi navic? To by mne zajimalo. Debilni hraci karty? No potes koste, jak jsem bez nich mohl zit? Steam beru jako nutne zlo, protoze bez nej si ty originalni hry nezahraju. Ale kdykoliv je moznost koupit hru jinde, treba na gog.com, vezmu ji tam.
            • Ano, a hlavne Steam umoznuje refundace, ze? Kdy ti nekdo proda alfa verzi za 50 a vice ecek (Rome 2 napriklad), tak staci napsat a vrati prachy, ze? Ale mmt, nestaci. Tak nic.
            • Očividně nemáš absolutně představu o tom co Steam nabízí, digitální prodej je jen část .....
              Stejně jako karl jsem Steam v době HL2 nenáviděl, ale hodně se ale změnilo ....
            • No a i v tom steam brzo nabídne zlepšení a umožní hry půjčovat. Zatím to sice nevypadá nějak extra , ale časem věřim, že se to vyladí.

              Já taky v době HL2 nesnášel steam, ale prostě mě přesvědčili. Nabídli mi funkční službu.

              Fyzický nosiče nikomu neberu, když je chce. Já nidky moc nebyl na shromažďování věcí. Teď se chystám na stěhování a vyházel jsem dvě tašky CD a DVD. I ňáké originálky. K čemu to je když to leží deset let ve skříni...
  • Ronox
    Nejlepší je jak se všichni ohání proti steamu, že aktivace online apod. přitom určitě větší část z nich tu hru stejně stáhne ONLINE, image ani nevypálí, protože na co, když to pak můžou znova stáhnout a zabíralo jim to místo na disku. Já budu furt podporovat inovaci a krok s dobou. Krabičky si tak i tak kupuju, protože je mám rád, ale to že to musím aktivovat? S*re pes. Například posledně jsem měl Skyrim nainstalovaný rychlejš ze Steamu než přes mechaniku. Stejně tak i XCOM:EU. Volím online, protože při cestách nezabírá místo a vše mám dostupný odkudkoliv.
  • Proč ten hate na Steam ? Za problémem přece stojí konec GfWL-zbytečnost od Microsoftu, společnosti, která hravě mohla být to co je dnes Valve, kdyby léta nes%ala na PC platformu.
    A pro ty co se tu strachují nad tím, co bude až skončí Steam bych rád podotkl, že až na to příjde, tak už se bude hrát na úplně jiném hardwaru a OS, takže ty vaše placky s cracky vám budou asi tak dobré jako MC kazeta pro Atari, a zatím co budou ostatní hrát své staré pecky přes nějaký druh cloudu, vy budete sedět ve sklepě s pájkou ??? - nebo je to jen jeden ze 1000+1 debilních důvodů proč být pirátem ???
    • všechny hry jdou dneska spustit na novem systemu, a nevim proc by tomu mělo byt v budoucnu jinak(emulátory atd) a uz vůbec nevim proc bych k tomu mel potrebovat nejakej cloud, když to jde bez nej asi uz 25 let.Navic stare hry co nabízí Steam dost často poradne nefunguji a sance an nejakej patch je miziva, takze clovek stejne pouzije nejakej neofocialni patch, stejne jako by to udelal bez steamu.
    • C-BEAM
      otvorená sw-hw platforma akou je PC zaručuje, že si na nej zahráš všetko i tie tvoje hry z atari staré 3 dekády aj hry "staré" 1 deň. A to je niečo čo každý normálny človek chce zachovať, je totiž normálne mať možnosť voľby a istotu, že nebudeš ničím obmedzovaný teraz ani v budúcnosti. A to je práve niečo čo herným spoločnostiam nevyhovuje, tým vyhovujú uzatvorené platformy, košiariky kde môžu pekne oj*bávať svoje ovce a tie im za to ešte pekne poďakujú. Steam je len začiatok.
      • To jako že lidi z Bilderbergu provozují Steam aby šlapali po svobodě:) Tohle není konspirace ale business, a až budeš dělat vlasní hry a nabízet je na netu zdarma - hoď kamenem.
        • C-BEAM
          prečo sem pletieš konšpirácie ? si to nejak zase domotal. Ja práve hovorím o biznise a kam ten biznis smeruje ak sa mu ľudia bez zábran podvolia.
    • XorxoxTalarius
      Protoze to je ukazka toho jak to dopada kdyz je neco "you must" a ne "you can"
      • Dokud hry neporostou na stromě a nevymřou hackeři bude vždy něco co " you must ", tyhle věci ale lze dělat dobře nebo taky ne, Steam je dobrý kompromis.
        • dobry kompromis je gog, nie steam
        • Naopak, nebyt lidi vyrabejicich cracky, tak by dneska gameska stala petilitr, a dohral bys ji za 10 minut (pokud by se ti ji tedy behem prvniho roku vybec povedlo spustit).

          Sak se podivej na audio - dneska se "placka" da koupit za par fufni, dtto video ...
          • 1000+2
  • Dobre, že to rušia, hrozná prasačina to bola.
    • Shaker
      Prej uz ale kuti jinou misto toho... MS si prece nenecha ujit zdimani prachu z lidi.
  • Chtelo by to dodat ze:

    1) Valve problem s aktivacema obou Batmanu resi
    2 savy se daji editovat aby fungovaly dal, viz

    http://steamcommunity.com/app/200260/discussions/0/810938810707303888/ Program
    http://steamcommunity.com/app/200260/discussions/0/810938810549705289/ Rucne pro neduverivy
  • C-BEAM
    no nemali sme sa v minulosti lepšie ? 10 hier na jednom CD, k dispozícii kedykolvek bez netu a aktívacie na ktoromkolvek počítači. A niečo také že by sme mohli prísť o savy sme ani nepoznali *1* nj, doba sa mení, žial nie vo všetkom k lepšiemu.
  • prudislav
    savy v čudu ale furt lepší než tam trpět GfWL kterej byl schopnej ty savy mazat sám od sebe a GoTY upgrade zdarma je taky fajn
  • Presne o tom som kedysi písal, keď som tvrdil , že nie som ochotný kupovať tácky pod kávu. Pretože to z naších hier ostane , keby skončili všetky tie sračky, čo v súčasnosti musite aktivovaľ len aby ste si zahrali off-line hru. Som zvedavý, čo by sa dialo ďalej, keby náhodou
    skončil aj Steam. Keď skončili S LIVE mali vydať patch, ktorý celú túto blbosť deaktivuje a budete môcť hrať tak ako kedysi bez týchto "príveskov". Ono aj napriek tomu, že mnohí si
    Steam a služby s ním spojené pochvaľujú, tiež to nie je žiadna výhra, najmä keď sa Vám do hry natiahne automaticky nejaký nie veľmi vydarený patch, domrví Vám všetko, čo ste už odohrané mali a vy potom musíte čakať na patch, ktorý ten predošlý patch opraví. Aspoň, keby sa Vás to opýtalo či tam ten patch chcete. Len dúfam , že čoskoro nepôjde do múky aj Steam, pretože toby som mal tých podnosov na kávu na niekoľko životov dopredu,.
    • napisal si picovinu pretoze v steame si mozes nastavit ci ti bude hry aktualizovat automaticky alebo nie, dokonca kazdu osobitne a okrem toho vzivote sa mi tam nestalo aby steam vypustil nejaky patch naslepo ktory by mi zajebal celu hru.
      valve neni ziaden cirkus takze velice pochybujem o nejakych zavaznych problemoch.
      a GFWL je dobra zbytocnost, len to ludi otravuje takze huraa ze to rusia.
      • Zajimave. Ja i kdyz ty aktualizace vypnu, ale vyjde patch, tak mi to pri spusteni te hry zacne ten patch stahovat. Opravdu super placebo. Asi stejne, jako ty kecy o offline reziimu, co ale vydrzi 14 dni...
        A opet logika, mne se to nestalo, tak to neni pravda. Predstav si, ze mne posledni patch na Civ 5 tu hru totalne rozjebal. A muzu se vratit k predchozi funkcni verzi? Samozrejme, ze ne. Jsem prece idiot, co si neumi patche naistalovat sam a musi na to mit program...
      • XorxoxTalarius
        No vidis a mne Steam doje*al pocitac jelikoz mi nainstaloval nevhodne ovladace, takze po kazde Steam instalaci radeji kontroluju co ten blbecek zase nahral
        • Zřejmě profesionální hráč *1*
        • Steam ti stahoval systémové ovladače? WTF
          • Proc systemove ovladace? Mohl to byt Netframework nebo nejaky C++ Mne uz s timhle Steam take neskutecne se*re, takze prvni, co delam po stazeni hry je, ze instalacky tehle veci mazu. Jednak uz tam davno jsou a jednak mi to take jednou znefunkcnilo launcher u Witchera 2.
    • no mozna po tehle male prihode s GFWL lidem konecne dojde ze Steam a jemu podobne nejsou tak uzasna věc jak si mnoho lidi mysli. osobne si ke kazde original hre co mam pořizuju i crack, ten mi zajisti bezproblémovou funkcnost az tyhle služby pujdou k sipku.
  • trolo
    Rusia GFWL? OMFG YES!!!!
    • Hmm..GWFL,Steam,Origin,Uplay..myslim ze je to uplne jedno, všechno je to jedna a ta sama pakaz.
  • zrovna jsem teď na ně koukal, byly ve steamu ve zlevněnce (ale to by se jich to asi předpokládám netýkalo...)

    nicméně nekupuju, protože já tyhle hry prostě nemůžu hrát - vždycky tam jsou všude děsný tuny věcí, co se dají sbírat, a já nemůžu dál, dokud nenajdu/nevyřeším/neposbírám naprosto všechno... což je průšvih, to aby to člověk hrál s návodem, navíc jsou tam věci, co jdou sebrat až při druhým hraní hry, a to je největší pakárna

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit