Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grifus

    Neco mi rika ze ty grafiky budou zase velky fail, bohuzel. Chtelo by to zase poradnou konkurenci pro Nvidiu, tak snad se pletu.

    • unicz

      Co je přesně na mysli? Poslední dvě GPU mám od AMD, jak RX580 tak RX5700XT mají bezkonkurenční poměry cena/ ýkon a např. aktuální RX je jediná GPU na trhu, která nakrmí moderní 4K TV/monitory v plné kvalitě daně specifikace.


      Nějak jsem neměl pálení 3 roky pocit, že koukám na velký fail?

      • Maxianimal

        "např. aktuální RX je jediná GPU na trhu, která nakrmí moderní 4K TV/monitory v plné kvalitě daně specifikace."


        Hele a jinak zdravej? 

      • Budu hádat, že tím failem je na mysli ten top, kde AMD nemá kartu, která by dorovnala top od NVidie. Viz Tvá RX5700XT (2019) je na úrovni 1080ti (2017). Nemusíme snad mluvit o ovladačích, tam je to kapitola sama pro sebe.

        Bylo by strašně super, aby se z AMD stala konkurence i pro ten aboslutní top, ale začíná to vypadat, že ani BIG NAVi si neškrtne. Uvidíme, jestli se vzmůžou alespoň na 3080, ale začínám o tom silně pochybovat. Nicméně chvíli to vypadalo velice slibně. Budu se rád mýlit, NGridia alespoň ještě více zlevní...

        • unicz

          Pochybuješ zcela zbytečně. nVidii za 10k mají "jen tak bokem" v APU. Opravdu by bylo smutné, kdyby neměli nVidii za 20k v dGPU. To by bylo skutečně fiasko🙂

  • Pro mě je jedno, kolik má CPU jader. Důležitá je pro mě hodnota IPC.

    • unicz

      To je dost specifický požadavek. Pročpak?

      • Protože většina aplikací, které používám, jsou stavěna maximálně na 2 jádra. Takže ani čtyřicetijádro mi moc nepomůže. Proto potřebuji IPC.

        • unicz

          A nebylo by lepší tedy chtít více výkonu na jádro než IPC? S IPC se v podstatě moc nehýbe. Zajímavé. A navíc, aplikace,  u kterých záleží na výkonu a ignorují třeba 14 jader v CPU? To je dost smutné...

          • Jde o to, že ty aplikace nejsou na stavěné na asynchronní procesy.

  • skaven

    "Zvědavi jsme i na to, zda se AMD podaří vylepšit latence čipu, což by mohlo pomoci v herním výkonu."

    tak ma ist uz o CCX zlozeny z 8 jadier, a maju mat spolocnu L3 cache, takze nie je dovod mysliet si, ze sa im to nepodari vylepsit


    • unicz

      Tedy pokud nejsi OBR🤣

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit