Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tady jsem našel dobre videa a gamplaye crysis 3. http://crysis3.cz/
  • chudinky ... Crysis 2 byla hrozná srajda. Předpokládám, že mlčenlivost hl. hrdiny se ted dá vysvětlit tím, že zaměstnanci museli držet hubu a krok.

    je to tak a vždycky bude "Pravda je někde uprostřed"
    blog si přikrášluje, protože si potřebuje vylejt srdíčko a šéf cryteku aby neztratil tvář tak říká, že všechno je v pořádku a blog lže ...... vždyt je to pořád dokola.. upřímě si myslím, že na tom crytek moc dobře není
  • Jasne, ze je to pravda v hernim prumyslu... pred lety jsem precetl knihu Game Architecture and Design (Rollings/Morris) a v ni presne toto autori popisuji...
    V hernim prumyslu je to mnohem hur nez v druhych IT firmach...
    Kapitalisti...
    • Je a neni. Hodne lidi co jdou videt nejsou zrovna dvakrat prizpusobivi. Kolikrat jsem svedkem klasiky "tohle je v p*ci, tamto nejede a ja se s tim pokusim neco udelat, ale nebude to hned". Pritom by si stacilo o tom neco v klidu precist, vzdelat se a zmenit pristup, ne jen nasranej to stale zkouset dokola. *1* Ale jo, j pech, kdyz to je nekdo nahore. Nej me tu nedavno rozesmali komenty o 2k, kde se jeste v IS napsal "perfektni" scenar, jen to ubohy 2k si to dovolilo orezat. Jenze kde brat prachy na vyvoj, kdyz te rozpocet stoji nekolik milionu korun mesicne a ten perfektni scenar neni prizpusobeny enginu, misto toho se to draze prekopava, pac designer vidi pouze svou vizi, misto nastroju ktere ma a zdime to firmu + lidi co na tom drou... Ale to je jeden priklad z mnoha, protoze to neni vzdy vina firmy. Nemluve o tom, ze v tech firmach kolikrat nepracujes rok, nybrz treba i 5 let na dvou projektech, z toho jeden ani nevyjde. Takze si pochopitelne vsichni lezou skryte na nervy. Takovy manzelstvi s praci *1*
  • Paulcz
    Mají se bránit, když se něco řeší musí se ozvat všichni a ne pár. Většina lidí se ale nechá šikanovat a akorát mektaj jak to tam je hrozný, ovšem pro zlepšení nic neudělaj. Anonymní dopis nebo blog je k smíchu. Nakonec to dopadne tak, že ty co po sobě nenechaj špapat odejdou a většinový zbytek bude jen koukat jak jim zaměstnavatel všechno přiškrcuje. Jinej scénář jsem ještě neviděl
    • Vy pomery na zapade nechapete, tam se vyhazuje "jen tak" a v mziku a nikdo nema pravo vubec na nic... zlaty socializmus v tom Cesku teda ...
      • Cože? *8* Vyhazuje se jen tak? Na o co jako? Když zaměstnanec není pro firmu potřebný tak ta firma těžko může platit mzdu a daňové odvody za něj, to by ta firma zkrachovala a přišly by o práci všichni. Ale tohle komóši nechcó vědět že.
        • Jenze ono je to o tom, ze si votevres hubu - a byt mas pravdu a snazis se neco resit, tak dostanes padaka, protoze sis dovolil kritizovat managora (ktere vi uplny kulovy vo tom, co, proc a jak delas).

          Proto sou ty blogy vzdycky anonymni, paac i kdyz dotycny firmu opusti, tak (vetsinou) chce sehnat praci nekde jinde v oboru a managori sou vsude stejny => kdyby se vedelo ze to byl on kdo si votevrel hubu, tak ho nevemou nikde.
        • Ja jsem odpovedel na ten argument, ze nekdo anonymne pouziva blogy a emaily aby si stezoval, protoze muze hned prijit o praci.
          Ten mytus o demokracii je urcen pouze pro vychodni Evropany, vsechno od vychodu Nemecka.
      • filias
        Západ není jen USA.
  • Takže pravda bude někdě uprostřed, jako obvykle...
  • A co vy, komunikujete mezi sebou a s hlavouny Tiscali a.s. ? ^^
  • ješte aby se nebranil
    takový bulvarni nadpis
  • jiste ze to tak castecne je. Zivim se jako prg a byl sem taky ve firme kde se k nam chovali jako k lejnu od kravy. Odesli take velmi zkuseni lide kteri nastavili latky a nikdo to neresil. Takze tomu verim. Ted sem v jine firme a je to tu mnohem lepsi. Samozrejme to nebylo tak spatne ze by se museli soudit jen proste odesli jinam. Coz si myslim ze pro firmu je neskutecna skoda. Ale co uz manageri totiz cumej jen na pitome cisla v grafech a na poradach se placaji u kolacu po zadech to ze by je 3/4 zamenstancu nejradsi vysypala z okna uz radsi nevidi. Nastesti jeste existuji opravdu firmy ktere si lidi z rozhledem vazi. Horsi bude az to lejno bude v kazde firme coz zatim tak smeruje. Tak nejak se vytracuje z tech vsech veci okolo ten lidsky faktor (tim myslim ze nekdo si vazi toho cloveka a neresi ze bere treba skoro 2x tolik nez ten zelenac ktery je schopny maximalne prilepkovat)
    • tak takhle to chodí opravdu v hodně firmách, někdy se až divím že vůbec fungují. Nejvíc mě irituje, když firma má velmi kvalitního odborníka a nějaký namyšlený mamlas naprosto ignoruje jeho rady a doporučení. Taky úžasné slovo je "outsourcing", to když slyším tak mi naskakuje vyrážka, v naprosté většině případů se jedná o naprosto nevhodné někdy i nefunkční řešení několikanásobně dražší než to které by se vyrobilo ve firmě.
      • CEZ outsourcuje IT - vymena klavesnice 14 dnu. Ovsem managor zodpovedny za "lidske zdroje" si vyplatit odmeny, protoze usetril na ITcich, ze to stoji 10x vic nikoho nezajima.

        Celkem bezna vec pak je, ze managor bez mrknuti oka zaplati stovky tisic za reseni problemu, kterej jeho vlastni lidi umej vyresit taky - jenz jim nenabidne ani korunu => proc by to delali (videl sem uz zaplatit 200kKc za vygenerovani nekolikaradkovycho txt souboru).

        Jediny funkcni firmy jsou takovy, kde sef zacinal u stejny lopaty jako kazdej novacek v ty firme - on totiz vi co jde/nejde, vi za jak dlouho/za kolik se co da udelat...
    • jojo takovy kolegove maji sve jmeno, jak se v jakekoliv firme najde z***d rychle pryc: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201
      • filias
        Pozor! Z**** nejsou jen ve vedení. Ale může to být klidně i zaměstnanec, který měl na výplatní pásce méně než si představoval/dostal padáka (rohodně míň, než manažer). A teď se takhle mstí. Ono to není vždy tak lehké poznat.
  • Je zvláštní, že u tak významných firem jako jsou IDSoft nebo Valve k takovým věcem vůbec nedochází. Přitom právě oni, kteří s každou hrou posouvají laťku na úplně jinou úroveň, by měli pociťovat největší stres. Zřejmě takové firmy jako je Crytek řídí lidé, kteří počítačovou hru viděli jenom na obrázku a najímají si zaměstnance, kteří si chtějí jenom odkroutit svoje hodiny.
    • Tak ID a Valve bych tu vubec nezminoval. Valve zije ze steamu, ID ma jmeno a engine - stejny jako Epic. Ty firmy maji bocni prijmy, coz je neco jineho, nez byt pod EA.
    • no jsem na ten ID soft zvedavej ale zatim Rage vypada na konzolovou sragoru nez posunutou pricku... staci srovnat screeny z metra 2033 a z metra v Rage *11*
      • U Rage se obávám dementních pojíždění autem. *11* Neznám akční FPS kde by bylo ježdění autem zábava, spíš to je větší nebo menší nudný opruz. *11* Auta by se v akčních FPS měli zakázat zákonem.
        • zabavne to je napr. v Terminator: Future Shock
          http://www.youtube.com/watch?v=ArSE32XOcBY
          • Hej, čéče díky... o této hře jsem neměl tušení. Zkusím si ji pořídit. I když je pěkně stará ale hratelnost je to podstatné...
            Podle informací co jsem našel jede jen přes DOSBox a na něm mi jedou hry dost líně... třeba Blood měl šílený lag.
            • zkus stahnout nejnovejsi "SVN" Dosboxu ten rozchodi i Win 3.1 a ma nejakou podporu i OpenGL pro stary tituly z obdoby W95 ja hral na dosboxu blood a nelagovalo to asi jsem mel novejsi verzi
    • Tak hlavně ve Valve nikdo nikomu neříká, co má dělat, a věci se dávají do pohybu, až je na to společná chuť. Prostě firma, která nemá konkurenci *2*
      • Přesně. Valve na to jde přávě přístupem k jednotlivci. Motivuje svoje zaměstnance. Oni mají jistotu práce a chtějí odvést co nejlepší výkon, protože je to pak společný úspěch. Vývoj je pak sice delší, ale kvalita je špičková.
    • Ale dochazi... id se po odchodu Romera nekdy po vydani Quake 1 malem rozpadl. Viz knizka Masters of Doom aj. Spis se o tom nevi, je to vec interni politiky firmy.
      • Ohledně Romera to byla trochu jiná záležitost. Romero nebyl řadový zaměstnanec, ale spoluzakladatel firmy a klíčový disigner. Navíc Romero měl problém s pracovní morálkou, kdy například namísto vývoje se věnoval internetu, a také nejspíš už plánoval svojí vlastní firmu.
        • "...nejspíš už plánoval svojí vlastní firmu"

          a onu veleúspěšnou Daikatanu...

          *1*
    • Jo tak přesně tohle jsem po přečtení článku chtěl napsat. Jakoby takové problémy u některých firem ani nebyli.
  • "Že se nepodařilo nervozitu mezi lidmi rozptýlit Yerli zjevně nepovažuje za chybu, uvádí to jako součást vývoje firmy a jejího růstu, k němuž údajně dochází."

    Hip hip hurá, asi vstupuje do nové fáze prosperity!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit