Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • uher

    Souhlasím, je to neskutečná bomba.

    Na Platinum Games se mi strašně líbí jak nedojí pořád dokola svoje značky (až na Bayonettu, ale tam jim to asi těžko někdo může vyčítat 🙂) a pořád se snaží přijít s něčím novým.

    A když vidím teď miliontý díl Gears of War a hromadu balastu od EA, Ubisoftu, Activision atd... tak je mi smutno...

    • Derp_1337

      Nechval dne před večerem. Příští rok vyjde Bayonetta 3.


      Ale je pravda, že je to pořád lepší než prakticky totožný balast, který se vydává co rok (a nebo co 2. rok) ve stylu EA, Ubisoft, atd.

  • lito

    Hajda, Switch hra = 10. Tahle desítka je opět přehnána. Je to samozřejmě dobrá hra, ale tady mně připadá zase 10 hlavně proto, jelikož je to Switch. Oproti jejich poslední hře je to dost povrchní záležitost, samozřejmě chybí Taro, tady je to spíše zaměřené na gameplay. Rozhodně to není nejlepší Platinum hra, nedal bych ji ani do top tři. Pro pana autora, trošku šetře desítky a hrajte toho více.

  • Mart9

    Chudáci herní začátečníci, co si na Games otevřou katalog her a jako první čtyři nejlepší hry uvidí hned tři na Switch a čtvrtou Apex.

  • TheGGG

    tydle anime hry trochu obrušují mé opovržení nintendem... no kvůli fire emblemu a tomuto switch kupovat zatím nebudu

    • Derp_1337

      Cítím to podobně. Trošku mě láka Fire Emblem, Astral Chain a Bayonetta 2 (příští rok by měl vyjít 3. díl).

  • zaslouženě. Jediné mínus je, že nemám Switch 😱

  • Bumtaratabumbumbum

    To zní jako by už skoro bylo na čase si ten switch konečně pořídit. No, dlouho už se tomu asi neubráním.

    • kkING

      Vzdyt vetsinu tech lepsich her si muzete zahrat i na PC ... 

      • TheGGG

        trapné emulátory (pirátství a zlodějna BTW), se kterými je moře problémů, člověk potřebuje PC od NASA a stejně nikdy neví kdy mu to krešne, o to fakt raději zájem nemám, to radši koupím ten switch

        • kkING

          To nepopiram. Pokud by to slo, tak Nintendu poslu za Zeldu klidne 200 dolaru, ale kupovat si dalsi a dalsi krabicku k TV uz je silene a PC to zvlada i bez krabicky.

          PC od NASA nemam (2070 a 2600x) a emulator se hrou spadnul pouze 2x za desitky hodin hrani.

          • Bumtaratabumbumbum

            No, i kdybych nebyl proti tomu ty hry upirátit (což jsem), tak by mi to stejně bylo k ničemu, protože se svojí v podstatě lepší kalkulačkou (starý "herní" notebook) si můžu být celkem jistý, že bych si stejně nezahrál. 

          • TheGGG

            ovšem to je případ zeldy, jedné hry, těžko asi teď všechny hry poběží stejně kvalitně a stejně dobře a  budou tady lusknutím prstu... jak dlouho bych měl čekat na fire emblem nebo astral chains, zrovna zelda mě vůbec nezajímá a jestli si někdy koupím switch, tak zeldu stejně vynechám

          • 0011

            To jsou výmluvy, jestli chceš poslat Nintendu 200 USD kup si switch lite, klidně ze zahraničí levnější když nemají region lock. Tím odpadá i argument "další krabičky k TV", nebo si můžeš aspoň koupit tu hru.

      • kkING

        Mozna se musi chvilku cekat, ale bude stejne jako https://www.youtube.com/watch?v=hyz5zG_txsA

        • flash789

          O tom je v kostce cele PC hrani, neco ojebat, ukrast a nezaplatit/zadarmo. Kdyz ma nekdo na 2070 ma i na switch. Vymluvy typu dalsi krabicka u TV si nech pro babicku, sam vis ze to je blabol. To jako kdyby nekomu vadilo ze si koupil dalsi boty a lezi mu u dveri nebo ve skrini. Proste se ti nechce za to platit a omlouvat to muzes jak chces.

          • honcka

            Já třeba žádnou konzoli do svýho systému ani nezapojím, že mám k projektoru nataženíý akorát jeden hdmi (další husím krkem neprotáhnu) a audio má akorát toslink, který taky konzole nemají. Řešení by bylo, nějaký switche a redukce, ale s tím bývají akorát problémy.

            BTW nic neojebavám, emulece nepoužívám, ač bych si možná ze switche něco rád zahrál, tak si nechám zajít chuť. Ojebávám pouze region lock na playstation now, nemorální mi to nepřijde, za službu platím.

            • 0011

              A o automatickém HDMI switchi jsi už slyšel? Zvuk jde přes HDMI, aspoň u switche(teď myslím konzoli) ale mělo by to fungovat se všemi konzolemi respektive všech HDMI zařízení na trhu. Jednoduché zapojení a funguje mi skvěle už 2 roky bez problému. Že začátku jsem měl takhle NS připojený k PC monitoru, používal jsem počítač gamepadem jsem zapnul konzoli na kterou se přepnul obraz i zvuk, který jde přes Jack do reproduktorů a když jsem přestal hrát a uspal konzoli během okamžiku se přepnulo zpátky do Windows.  Řešení okolo 1500 Kč, doporučuju akorát zvuk musíš vést z projektoru a ne samostatně.

              • honcka

                Reakce na příspěvek:

                O tom jsem slyšel, nevím jak ten, co máš ty, ale většina jich funguje na principu, že je zaplé pouze jedno zařízení, já třeba pc nevypínám a vypínat vstup je nesmysl.

                Jak mám vést zvuk z projektoru, když, pokud nepočítám trigger na plátno a 3d sychro, nemá žádný výstup (mám JVC DLA-X30)

                tudíš bych musel mít ruční HDMI switch a dál adaptér HDMI->HDMI toslink a to je na můj vkus levných kurvítek po cestě až moc.

                Já si počkám, třeba v nintendu to někoho trkne a vypustí do světa neco jako playstation now

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Nevím, jak teda funguje "většina" automatických HDMI switchů, ale třeba ten co mám, funguje tak, že prioritu má poslední zapnuté zařízení.

                  Takže zapnete PC a na projektoru pojede PC výstup. Když pak zapnete konzoli, tak na projektoru pojede stream z konzole a PC v klidu může běžet dál. Po vypnutí konzole jde prioriota zpět k PC.


                  A proč by jsi měl tahat audio přes data projektor?? Stačí do obvodu zapojit HDMI audio extraktor a zvuk pak můžeš vést přímo do tvojí repro soustavy.


                  PS: A k problému "to je na můj vkus až moc levných kurvítek" : tak nekupuj ty laciné krámy a kup něco kvalitnějšího! LOL

                  • 0011

                    Reakce na příspěvek:

                    Ten můj taky takhle funguje, akorát jsem předpokládal, že má audio output přímo z projektoru, většina moderních projektorů s hdmi má výstup na jack a nepotřeboval by ani audio extraktor.

                    • honcka

                      Reakce na příspěvek:

                      Nevím, co je u tebe moderní projektor, možná myslíš nějaký na prezentace, co mají i repráček, ale audio výstup nemá ani nejnovější 8k DLA-NX9B za 0,5 mega, že se nepočítá, že by někdo u lcos projektorů do toho zvuk vůbec tahal.

                      • 0011

                        Reakce na příspěvek:

                        V tom případě jak píše kolega elitní derp - všechny zařízení napojíš do HDMI switche odtud krátkým kabelem do audio extraktoru a z něj do projektoru a místo jednoho mezi prvků máš 2. Nebo si pořiď Nintendo switch Lite, který nikam nezapojíš a tohle všechno odpadá, ale bez ohledu na zařízení by popsané řešení mělo vyřešit všechny problémy s manuálním přepojováním kabelů. Můj HDMI switch má i dálkové ovládání kterým můžeš za běhu přepínat vstupy.

      • flash789

        To urcite. Tam tak indie a pixel art priapdne porty z hlavnich konzoli a sem tam nejaka strategie. 

        Hry jako Astral Chain se tam nepodivaji ani omylem.

  • Nevím, hry od Platinum Games mám hodně rád, ale tady mi přijde, že ve všem jsou tak napůl cesty. Protagonista který je němý, ale zároveň není, protože za něj mluví jiní a občas má nějakou dialogovou volbu, která vlastně není volba. Detektivní část, kde člověk sbírá informace, ale ikdyž si je dá špatně dohromady tak se nic nestane. Legiony jsou zajímavé, ale nakonec jsou si všichni dost podobní. Enviromentální puzzly, které mají ale vždy jen jedno řešení. Prostě přijde mi, že hra neví čím chce být. Rozhodně je to zábava, ale občas hodně frustrující - kamera hodně zlobí, někdy dělá ovládání nesprávnou věc (zřetelné hlavně při platformingu). Škoda, rozhodně bych za sebe tomu dal maximálně 7 bodů z 10.

  • Ja teda Astral Chain hrám (narozdiel od mnohých pirátov, ktorí len radi komentujú ako čo není alebo je na PC) a musím povedať, že je to strašne návyková hra. Ak porovnávame hry čisto na switch a Zelda bola 10/10 (v podstate system seller), tak Astral Chain je jednoznačne 9/10 ale dôvodov prečo tam chýba ten jeden bodík vidím strašne málo (slabé abilities mody = padne vám ich za hru hromada, ale len zo pár z nich je dobrých...tie slabé sú vám totálne na nič; platforming - je miestami dosť neohrabaný a človek furt padá z tých platforiem aj ked to nie je úplne jeho chyba; chýbajúci dabing na hranej postave ... neznášam tichého hrdinu, je to neprirodzené a odveci...plus chýba dabing pre všetky vedľajšie questy = čo najviac na Nintendo hrách neznášam je, že všetky, s výnikmkou Fire Emblem Three Houses, ponúkajú len titulky ktoré treba ešte ručne preklikávať; no a v poslednej rade mi vadí, že všetky kostýmy sú záležitosť endgame, takže počas prvého hrania máte veľmi limitované možnosti sa obliecť do niečoho iného ako do klasickej uniformy)

    • 0011

      Taky bych mu dal 9/10 ale spíš proto, že je to "jenom" naprosto skvělá akční platinovka. Subjektivně bych tomu dal 10/10 už jenom proto, že je to AAA cyberpunková hra, protože tenhle žánr miluju (hlavně knihy) a na poli AAA her je jich zatraceně málo. Všechny důvody co jsi vyjmenoval pro mě nejsou důvodem ke snížení známky vždyť i Zelda má odklikávací dialogy a němého hrdinu a zbytek je jen kosmetika, já si udělal takovou svojí variaci na Motoko Kusanagi s černýma zrcadlovkama už během hry. Hlavním důvodem pro 9/10 je že na mě nepůsobí jako gamechanger ve svém žánru a některé pasáže jsou tak rudimentální, že kdyby tam nebyly tak to ani nevadí, jako třeba jízda na motorce, kde jsem si vzpomněl - ve zlém - na nier automata a jeho shootemup. Když do jinak po všech ostatních stránkách hratelnosti přibude prvek, který oproti zbytku působí podprůměrně tak to na mě působí extrémě rušivě. 10/10 bych nedal ani Bayonetě 2, ale ta má k tomu ze všech platiňáckých her nejblíž.

      • Beriem to čo píšeš. Pre niekoho je odklikávanie dialógov v pohode. Ja som vyrastal ale na RPG ako Gothic a podobne, a tam neexistovalo, že by dialógy neboli namluvené. Ale chápem že v JRPG je to skôr výnimka. Zelde by som práve tiež nedal čistých 10 z 10. Nemý hrdina mi tam nevadí, kvôli tej štylizácii sa to tam hodí, ale aspoň NPC v questoch by mali rozprávať. Za mňa je Zelda 9,5 z 10. Príde mi to proste strašne lenivé tam tie dialógy nenadabovať

        • 0011

          Chápu že pro někoho je to problém, Gothicy hraju dodnes naposled třetí díl s comunity patchem pár měsíců zpátky a cca před rokem jsem znovu dohrál dvojku, ale vyrůstal jsem na hrách kde ještě dabing vůbec nebyl, maximálně midi zvuky a moje nejoblíbenější hra všech dob - Baldur's gate 2 - má odklikávací dialogy. Zeldě bych dal 10/10 právě protože mi připomíná Gothic ale působí absolutně vyladěně, dabing by tam byl skvělý, ale ve spoustě věcí nad ním Zelda exceluje a ta hlavní je ovládání, které mi dodnes, hlavně u G2, příjde naprosto strašné a přesto mě něco nutí to jednou za pár let znovu nainstalovat a dohrát. Jestli chceš na Switch skvělé rpg s dabingem a nehrál si první Xenoblade, tak se těš na příští rok, není tam nadabované všechno, ale hlavní hrdina a tvoje parta rozhodně nejsou němí.

  • 0011

    Pro mě je to nejlepší hra od PG, ale stejně bych jí víc jak 9/10 nedal, to bych dal letos maximálně Fire Emblem three houses, kde si další dvě nedohrané části šetřím a mezitím si zkracuju čekání na Xenoblade DE u her jako je právě Astral Chain. Uvidíme jaké bude pokračování, které nepochybně vznikne, klidně by se mohla opakovat situace jako portal a portal 2.

  • Jack1947

    Až to nebo něco podobného výjde někdy na pc a ostatní konzole třeba to bude dobré ale takhle společně s Bayonettou2( která třeba bude mít po letech port) nezájem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit