Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pro mě osobně celé achievementy slouží jen jako rychlý náhled, kolik hry jsem dohrál, a kolik ještě zhruba očekávat.

 • Je to o výzvě (v mém případě). Trofeje založený na collectibles jsou zlo (většinou). Já takhle pořád nemohu odinstalovat hollow knight dokud nedám poslední Pantheon, což je asi 50 boss fightu na jeden zátah. Protože kdesi uvnitř si říkám že ho prostě jednou dám a dostanu tu zlatou trofej(ps4) a pak bych prostě uz jen z principu tu platinu dodelal.

   Stejně tak asi mi ty trofeje v tyhle hře nějak sednou. Co se týče nastavení naky latky obtížnosti.  To už je subjektivní. Ale celkově mám rád tyhle trofeje/echievmenty založený na výzvě. 

  Souls hry maj napriklad  stabilně dobře nastavený trofeje za mě. Série resident evil taky... Subjektivní. Každéj neco

 • Ja si achievementu nevsimam a nijak me nezajimaji, jen jednou jsem dostal zajimavy achievement a to ze jsem ve hre shogun 2 porazil vyvojare hry v multiplaeru

 • Marines

  Hry hraji pro zábavu a ne pro několik mnohokrát doslova pitomích achievmentů, mám už v životě tolik úkolů, které musím plnit, že další "dobrovolná" sbírka úkolů mne nechává v klidu..... 

 • MalyZeli

  Když dohraju hru, a jen díky hraní a nezájmu o chievy mám třeba 80%, tak se podívám co mi chybí, a když to nejsou nějaké odporné grindy, tak to dodělám, ale celkově jsou mi chievy fuk. Ale chápu že někdo může být dost na#$&n když chce všechno a poslední nejde.

 • I bez lovení achievemntu nestiham hry hrát... 

 • Asi už jsem starý, ale hry hraji kvůli zábavě. Co je tam za achievementy mě fakt vůbec nezajímá. Pokud vedlejší mise není natolik zábavná aby stála za můj čas, nebudu ji přece dělat kvůli acievementu. Pokud je zábavná, ta tu misi dohraji i bez achievementu. A pokud mi po dohrání v nějakém seznamu, který je úplně mimo hru zůstane něco neodemknuté, tak na hru samotnou to nemá žádný vliv.

  • Carnage666

   Já vidím dělání achievů jako zabávu 🙂

   • Jako i v případě, že tě ta hra nebaví?

    Protože pokud tě baví, tak ji budeš s chutí hrát i bez toho ajchu ne?

    A pokud jde o argumetn, že ti to dává nějaké cíle, tak toho lze ve hrách docílit i mnohem elegantnějším způsobem - například ingame questem. Pokud je mi nějaký úkol zadán formou checklistu "kupte si 100 plechovek v automatu (Bully), protože nás lepší obsah nenapadl", tak je to spíš ostuda vývojářů.

    Tak nějak pamatuju doby GTA 3 či VC, které achievementy neměli a přesto bylo zábavné je dohrát na sto procent a udělat tam vše. Proč to nejde dnes už ve svém věku nepochopím.

    • Carnage666

     Když mě ta hra nebaví nehraju jí vůbec. Když mě baví tak většinou nedělám všechny ale když mě fakt chytne jakože hodně tak si to rád zkompletuju a baví mě to splnit. Není to tak že bych to dělal úplně u všech, nebo se předem kouknu jeslti třeba hra neobsahuje i multiplayer achievy a protože mě moc nebaví multiplayer hry nebo jen online segmenty her tak ty většinou ignoruju.

 • Sorry za upřímnost, ale přijde mi, že je to taky ta jediná věc, kterou je tato hra zajímavá...

 • Zaujalo mě, že autor článku strašně pohrdá hrou Days Gone, ale přesto tam strávil tolik času, že má skoro všechny achievementy...hmm.

  • cms.pavel-makal

   Protože ji autor článku recenzoval a má ve zvyku recenzované hry procházet důkladně. 

 • Maxianimal

  Tuhle obsesivní honbu za achievmenty jsem nikdy nepochopil. Baví mě, jak PSkaři všude píšou, i když je článek o něčem jiném, že to mají "zplatinované" a že to bylo EZ. Je to taková videoherní obdoba veganů. Ale je to samozřejmě i u boxařů a Steamu. Jen PSkaři mi přijdou takoví nejvokálnější. ;)

  • radim.zaty

   Tak pro některé je seznam "zplatinovaných" her to nejlepší, co v životě dokázali, tak jim to neber. 

   V tomhle je mi sympatické Nintendo, které této módní vlně nepodlehlo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit