Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XXDarthVaderXX
    Přitom ho nechaj dostudovat, po roce možná dřív ho pustí pod příslibem a jestli má nadání, tak si ho vyhlédne rozvědka.
    • Jack1947
      Má o budoucí práci a živobytí postaráno to se teda vyplatí *5*
  • Hoďte si jeho jméno do googlu a dozvíte se o něco více. Mimo jiné i to, že byl autorem botů, kteří se účastnili útoků. Dále svůj software prodával jako službu, kdy uživatelům stačilo naklikat sílu útoku nasměrovat kam a zaplatit peníze. I sám provedl několik útoků ne jenom na školu.

    Článek je silně zavádějící, omluvou games budiž to, že i velké zahraniční servery předkládají tuto zprávu jako novinářskou kachnu.

    Kdyby ten člověk naprogramoval jenom nástroj, který sám nikdy nijak nevyužil, nemůže být postihnutý.
  • Ten trest je divný stejně jako britské soudnictví, o kterém nemám žádné iluze vzhledem k tomu, že je tam možné řetězem vymlátit z člověka duši a nebýt za to potrestán.

    Dva roky v base pro autistu? Snažil jsem se dohledat, ale podle všeho nedostal dokonce ani peněžitý trest. Já teda nevím. Podle mě měl přijít o veškeré peníze, které získal prodejem toho programu. K tomu navíc měl dostat pokutu. Následně se o něj měli zajímat spíše lidé z IT a pokusit se jeho talent využít k něčemu smysluplnějšímu. Že bude sedět v base společně s Muamarem, co chce bojovat v Sýrii na straně teroristů a s Džamalem, co prodává na rohu drogy, to mi smysl nedává. Poslední věta je samozřejmě jen spekulativní příklad snažící se naznačit, že tenhle týpek bude pod zámkem zhruba s takovými týpky.
    • Jack1947
      To je běžná praxe v americe pod nátlakem vynucené doznání *3*

      Když už do basy tak, určitě ne s nějakými magory aby z něj něco zbylo.
    • Definuj smyslupne. Moralni hacker, white hat? Nedejboze silicon valley salope? Ale jdi ty, jestli je neco smysluplne, tak je to prave to, co delal.
  • Jack1947
    Smůla, hochu

    Trošku si zašpásoval a hnedz toho bude vězení... takovej hacker ten to má jednodušší
    *4*
  • XorxoxTalarius
    Mel to prodavat pro "testovaci ucely" pak by byl z obliga :)
    • presne jeste by byl za hrdinu co odhaluje slabiny systemu
      • o kterých se ale dávno ví, jen s nimi na začátku nikdo nepočítal. Ochrana je možná (minimálně na vrstvě providera), ale pekelně drahá, oproti tomu vygeneroavt útok zase tolik nestojí.
  • Škoda tak povrchního článku. Snažil jsem se dopátrat nějakého výstupu, co z toho leze, jak moc je to sofistikované, jakým způsobem to generuje packety a nic. Jen videa z UI, kde je vidět roletka s různými službami (DNS, WEB, etc.). Jak obtížně se to detekuje a blokuje?
    • JamesFaith
      Proč povrchní?

      Kdyby to byl článek o tom programu, tak ano, ale ten článek má být o odsouzení je autora a tomu se věnuje dostatečně.
      • Zrovna tady bych čekal alespoň něco techničtějšího ne články ala blesk. Co vlastně naprogramoval? Nebo to jen někde okopíroval? Šířil to on? V článku je jen napsáno, že napsal program pro DDoS útoky, ale na ty musí mít boty, nějakým způsobem infikovat jiné stroje a přes C&CC je ovládat. Takže pokud jen napsal nějaký program, tak to samo o sobě nic moc nevypovídá.
  • do vězení bych ho za to nezavíral, ale šupem na nucené práce a dokud by si vlastníma rukama v kamenolomu nevydělal těch 12 milionů nesměl by přestat!!! *1*
  • Hmmm, nějak mi to nedává smysl. Provedl snad on nějaký DDoS útok? Vytvořit utilitu přece není trstným činem. Jak je pak možný, že se nezodpovídají jiní tvůrci "užitečných" utilit, které si dokonce nakupují i informační služby a vláda? I s těmi se páchají nezákonné věci.

    Zase jen hon na čarodejnice a potřeba obětního beránka jako exemplárního příkladu.
    • Jack1947
      Přesně tak a kdyby provedl byla by to jen ukázka chatrného zabezpečení vládních a nadnárodních služeb.
    • Zbrane jsou regulovane, pokud je budes vyrabet bez licence, taky pujdes sedetů
    • Paulcz
      A navíc si to vlády ani nedokáží ohlídat. Zrovna nyní se psalo (Wikileaks), že někdo ukradl nástroje CIA :)
      • Ukradl?
    • Přesně, přijde mi to stejné, jako kdyby se po celém světě začali závírat výrobci zbraní.
      • No kdyby si po domacku zacal vyrabet a distribuovat zbrane tak by si dopad hur

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit