Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jako velký fanoušek starého ufa xcom a dalších budovatelsko realtime strategii, jako byl třeba master of orion bych se měl radovat za první místo, ale neraduji se.

    Koupil jsem si nové ufo před svátky a těšil se, jak budu celé svátky pařit. Jako třicátník už na to nemám tolik času jako v patnácti (rodina, hospody a hlavně práce). O to větší zděsení mě čekalo, když už 24. bylo na classic obtížnost dohráno *16* Strategie, které se dohrají takto rychle by se měli automaticky z žánru strategie vyloučit. Technologický strom tak malý, že by se vešel na A5 a je jedno v jakém pořadí co vynaleznete, protože jedno navazuje na druhé a za par hodin hraní beztak koukáte na prázdný list. Recenzenti jsou zřejmě mladí lidé, protože jinak by nové ufo nemohlo dostat takové hodnocení jaké dostalo, ale best strategie roku 2012 to asi opravdu je a o to je to žalostnější.
    • eeeee
      Presne tak, je smutne, ze tento sterilni oklestenec je hrou roku. Pritom i v teto dobe vychazi vysoce kvalitni hry, ale bohuzel v jinych zanrech nez jsou tahove takticke hry.
    • Rovnako považujen originálne UFO a XCOM za tie naj čo som za tie roky hral. A rovnako ma sklamalo čo som videl a čítal o novom ufe. Firaxis to orezal až na kosť. Kto čakal, že 20 rokov po vzniku originálu a s výkonom aký počítače majú dnes bude hra bohatšia, bude sklamaný. Ešte horšie dopadlo fungovanie emzákov (AI) po mape, keď tam stoja po skupinách a reagujú až v definovanej vzdialenosti.
      Ešte nie je nič stratené. Základ tu je a veľmi pravdepodobne sa bude hra rozširovať. Ako je to teraz moderné, formou platených DLC. Ale nateraz je to aj pre mňa málo.
    • Souhlas, já osobně bych tam radši viděl Crusader Kings II... Firaxis už není zárukou kvality (viz Civilizace V). Myslím, že my třicátníci se asi s hrami roku na Games letos moc neshodneme (jestli něco vyhraje Dishonored, tak mě klepne), ale přesto Games rád čtu a redakci fandím :-)
      • janchor
        A to je tu přitom pod třicet jenom pár externistům..
    • Veskoslav
      Bohužel žánr RTS je umírající labuť. Slyšel jsem, že někdo předělává staré XCom na Android;)

      P.S: XCom není špatná hra, ale bohužel nelze moc srovnávat s původní sérií. Mám třeba doma i UFO Afterlight, kdy se Češi pokusili docela úspěšně o oživení, ale XCom mě baví více. Asi jsem si zvyknul.....
      • eeeee
        Ty vole, xcom neni zadna RTS.
  • Magister_Peditum
    No, fandil jsem Crusader Kings II. *4*
    • Tahle hra se s Xcomem nemá čím srovnat... naprosto jiná liga . A proto výtězství Xcomu v téhle kategorii dost nemile překvapilo. Tohle nemělo být o masovosti a prodejních číslech .
    • Keyz
      Často vyhrají hry po masové publikum :(
      Asi hry pro méně lidí nejsou tak dobré...
      • eeeee
        Bohuzel to je tak, v tomhle by si meli udelat v redakci jasno co a jak chteji hodnotit a meli by mit jednotna kriteria. Je nejlepsi hra ktera oslovi nejvice lidi a ma nejvetsi hype? Nebo jsou nejlepsi hry, ktere jsou nejhezci (po tom volaji hodnepc hraci)? Muze to tak byt vnimano, ale radsi bych, kdyby se hry hodnotily podle kvalitativnich meritek daneho zanru a kdyby vitezily hry, ktere jsou kvalitnejsi i kdyz treba urcene pro narocnejsi mensinove publikum a tedy treba i slabsim vizualnim zpracovanim.
  • S Xcomom nesuhlasim, hlavne v tom ....ke kterému se budete zas a znovu vracet...., na to je prilis prazdny. Na rozdiel od povodnych Xcom, novy diel po dohrani nemam vobec ziadnu chut spustit znovu.
    • Keyz
      Kdyby FLT,tam se vracím pořád jak to je náhodné a jede na nejlepší score.
  • Tento rok teda musel být na strategie pěkně ubohej, když to vyhrálo Xcom, kterej je taková..strategie nestrategie. Nevím, oproti takovýmu Wargame nebo fantastickýmu Crusader Kings 2. Jasně, můj názor není žádnej světonázor, ale furt si pod strategií asi představuji něco jinýho. Docela mě ale mrzí, že to vyhrálo zrovna tohle, ačkoliv mě to jako hra bavilo.
    • Keyz
      Udílení různých cen je bohužel hodně divné.
      Často se říká,nejlepší strategie,nejlepší kapela atd....Většinou vyhrávají kapely,hry kterých se hodně prodá a hraje to hodně lidí.
      To ale není nejlepší ale možná nejprodávanější.Různé velké hudební ceny jsou toho příkladem.
      • Veskoslav
        Ale War Game měl lepší prodeje než XCom a MP je hodně rozšířené:) takže to nebude v tomto případě tento případ.
        • pichpe
          Muzu se zeptat z jakeho zdroje mate informaci, ze ma Wargame lepsi prodeje, nez XCOM? Zkousel jsem si to ted dohledat a moc jsem nepochodil *9*
          Diky za infomraci!
          • Hmm, tak diky za odpoved... Me to fakt zajima, zajimam se o tyto zebricky, ale nepodarilo se mi najit nejaky fundovany zdroj. Asi jsem na pouzivani google uz moc stary ;-)
  • Prohlásit nový XCOM za nejlepší strategii roku a postavit jí před hry jako jsou Crusader Kings II nebo Wargame.... to chce hodně odvahy. *7*
  • Opravdu je ten novy XCOM lepsi nez Crusader Kings 2? Jsem si myslel, ze vitez je dany uz davno dopredu a ejhle! :)
    • xcom neni strategie ale arkada :P jinak jaky je to Crusader Kings 2? dycky sem miloval a hraju do dneska Europu universalis 3.Je to podobny nebo rozdilny nebo zamereny na neco jinyho?
      • Je to opět grand-strategie jako řemen, ale více se zaměřuje na rodovou linii, rodinné vztahy. Neboli věci zde jsou trochu osobnější...
    • janchor
      Podívej se pravdě do očí a přiznej si, že Crusader Kings 2 jakožto strategie z války proti mimozemské invazi naprosto selhala.
      • Magister_Peditum
        A co Crusader Kings II: Sunset Invasion? Emzáci to do jisté míry pro evropany byli. *1*
      • Crusader Kings II na druhou stranu ale rozhodně neselhala jakožto STRATEGIE, na rozdíl od nového XCOMu. Nechci tím říct že by byl XCOM špatnou hrou, ale strategické elementy jsou tam prostě omezeny na minimum. Nerozumím tomu jak může někdo prohlásit že je to strategie roku.
        • walltar
          Bohužel ... tak do dneska chodí. Hry musíš zjednodušovat aby je casual kobylky mohli zkonzumovat a rychle přeskočit k jiné hře. Přece by ses u hry nezdržoval učením se jak vlastně funguje. Hra musí být prostě "Fun" a startegie už dost "fun" nejsou.

          Já bych si taky zahrál nějaký tycoon, ale můžu hrát tak leda TTD.
          • A nenapadlo tě třeba, ty rádoby HC hráči, že hráče omezuje nedostatek času? Myslíš, že každý musí být jako ty, že má dostatek času na to, aby strávil u in-game manuálu hry 10 hodin a pak teprve mohl jít hrát a užívat si ten "fun"?

            Nejdřív zapoj mozek, než někoho začneš nazývat "casual kobylkou", ty jantare.
            • eeeee
              Tak treba ja toho casu uz moc nemam, muzu hrat prevazne po vecerech, kdyz deti spi a manzelka nechcenic resit a presto dam prednost kvalitni propracovane zabave pred povrchni.
            • walltar
              O času to právě není ... když musís u ingame manuálu ztrávit 10hodih .... tak tam strávíš 10 x 1 hodinu ... právě je to o tom, že toho casual hráči nejsou schopní ... chcou hned hrát a nechcou se učit.
          • eeeee
            Tak to dnes chodi u her pro masy a hra musi byt pro masy, pokud je vysokonakladova. Nizkonakladove hry jsou vetsinou odsouzeny pro svuj nizkonakladovy vzhled a nikdo je nezvoli nejlepsi hrou roku.
          • To přirovnání ke kobylkám se povedlo.
    • walltar
      Asi Crusader Kings není dost mainstream ..... v čemž Xcom vyloženě exceluje (asi jediná věc ve které exceluje.)
  • Tak jestli nejlepší strategie roku vyhrál X-com , tak to se bojím jak dopadnou další kategorie...
  • Po X-Com uz ted nestekne ani pes, navic je to parodie na puvodni Ufo. Takovej Wargame ma porad plnej zivej MP. Tak jak tu kdo co hodnoti?
  • Tak pro me teda wargame european escalation je nejvetsi prekvapeni roku, takze urcite number 1. Xcom mi neprijde moc jako strategie a urcite ne jako vitez.
    • Veskoslav
      XCom ale strategie je. To, že to máš zafixované jinak, to je sice možné, ale je to chybné:) Je více druhů RTS:) Stejně tak RPG:)
      • Více druhů RTS možná je, ale XCOM není ani jedno z toho, když je na tahy, střevo. Myslels asi víc druhů strategie, páč to "realtime" u RTS není jen z pr*ele.
      • Xcom vyhrává titul o nejomezenější strategii roku .Tahle hra je o tom co vývojáři hráčům vnutili , ne o tom co bylo dnes možné a co bychom rádi viděli .
        Výbava , třídy, pohyb - všechno špatně . Buď přistoupíte na hru šílených gamedesignerů , nebo se se hrou až do konce nesžijete a rozjedete původní díly bez opakování tohoto nového arkádového přílepku.
        • Presne takhle jsem to myslel, dekuji.
  • skoda, ze to Xenonauts nestihli uz letos, Xcom by utrel :) Podle me moc toho, za co je Xcom chvaleny, proste nema. Ale jak se rika, je to jen muj skromny nazor.
    • rancor1223
      Nejsi sám, nový XCOM je oproti originálu taková hříčka, která si hraje na bůhví jak HC tím, že podvádí a uměle zvyšuje obtížnost (ukamenujte mě). Xenonauti vypadají perfektně!
      No a FTL, nahrál jsem se toho hromadu hodin, ale popravdě jsem se toho nějak přehrál a nemám na to už vůbec náladu. Ale i tak, skvělá hra a jedno z překvapeních roku! Nevíte jestli se chystá nějaký nový obsah?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit