Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG

    slušný žebříček, tento rok gratuluji, sestavili jste to docela dobře... jistě jsou tam wtf věci jako obrodin a into the breach, ale co už... první dvě místa byla jasná, to bylo objektivní, zbytek už je v podstatě subjektivní... mám doma PC i obě hlavní konzole a tak jsem člověk s velkým přehledem a mohu říct, že rok 2018 byl vskutku vydařený... no mojích osobních top 8 je konečně zde

    1. RDR2;;; 2. GoW;;;; 3. valkyria chronicles 4;;;; 4. spider man;;;; 5.  AC odyssey;;;; 6. warhammer vermintide 2;;;; 7. KCD;;;; 8. Detroit BH;;;;

  • Bohužel se s žebříčky her roku ukazuje, že i tento rok jsem uděal dobře, že jsem nekoupil herní komp, protože opět ty kvalitní hry, které mne zajímají, vyšly v 99%  na konzolích. Nemusel jsem pak tedy vrážet prachy do stroje, který bych nevyužil a nepřineslo by mi to oproti konzolím další hry navíc, kterými by se dala takováto koupě obhájit.

    A bohužel ani příští rok nevypadá, že by jen na PC vyšlo něco pořádného, co by mě zajímalo a co by obhájilo kopi herního PC. No, třeba za dva či tři roky to dopadne - prachy na to připravné mám.

    • Mart9

      A kdy podle tebe na PC vlastně vyšlo něco pořádného naposled?

      • No právě, toť otázka - 2012  to byl The Secret World, u kterého jsem spousty hodin strávil a jako jedno z mála MMO mě opravdu nadchnulo. Od té doby mě na kompu opravdu nic nezaujalo, co by nebylo multiplatforma.

        • Derp_1337

          To není nekvalitou her, to je tím, že se nedokážeš zabavit něčím normálním a máš opravdu "zvláštní" vkus.

          • A co bych měl podle tebe hrát, abych teda neměl ten zvláštní vkus? Jako sorry, ale prostě nebudu hrát každou blbou RTSku, ultrarealistické simulátory dvouhodinového plížení po lese, abych teda mohl být u Derpa považován za normálního hráče.

            • Derp_1337

              Já ti nic nevnucuji. Jenom říkám, že jestli jako poslední dobou hru považuješ The Secret World (z roku 2012), tak je něco špatně s tvým vkusem...


              1.) zrovna Secret World není nějaká hra na kterou by většina lidí nějak zvlášť vzpomínala po 7 letech. Na tu hru vzpomíná snad jenom těch pár hardcore fanoušků, co u toho z jakéhosi nepochopitelného důvodu vydrželi rok a více. 😐

              2.) Od té doby vyšla spousta vynikajících her.
              Jestli jsi je nehrál, tak by ses měl zamyslet nad tím, jestli nejsi nějaká ovce, která potřebuje vodit za ručičku a hraje jenom ty "AAA" hry, na které jsou milionové $ reklamní kampaně (typický příklad Call of Duty, atd.) ...
              No a pokud jsi všechny ty vynikající hry hrál a přesto tvrdíš, že tě nebavili, tak vskutku je něco špatně s tvým vkusem...

              • Reakce na příspěvek:

                TSW považju za poslední výbornou hru jen na PC. Od té doby opravdu nevyšlo na PC nic, co by mě bavilo a co by nebyla multiplatformovka.

                Ale už kvůli tobě teda doufám, že jsi nehrál nic, na co nebyla dělaná reklamní kampaň, abys teda nebyl ta ovce taky. A nebudu hrát každou blbou hipsterovatou indie pixelovatou rychlokvašku, kterou hraje 5 lidí, jen abych mohl říct, že nejsem ovlivněn reklamní kampaní.

                A tak teda jmenuj ty kvalitní hry - naprostá většina bude mj. také na konzolích. A jelikož nehraju RTS, tak na PC je minimum her, které si na konzolích nezahraju a které by mě nějak zajímaly.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  - Třeba mnoha hráči milovaný crossover cyberpunkového rpg s izometrickou tahovkou: Shadowrun (3 díly: Shadowrun Returns, Dragonfall, Hong Kong)

                  - Další izometrická RPG ve stylu Pathfinder: Kingmaker, Neverwinter Nights 2, atd.

                  - Pak je tu mix tahové strategie s real-time strategií ala série Total War (prostě to není klasická RTS).

                  - Pak samozřejmě klasické tahovky jako Europa Universalis, Crusader Kings, atd.

                  - Potom nekonečné onlinovky WoW, Eve Online, Guild Wars 2, Aion, atd.

                  - Pokud holduješ MOBA hrám, tak třeba Dota2 , LoL, atd. Obzvlášť při hraní s kamarády je to super žánr.
                  - Kapitolou samo o sobě jsou nízkorozpočtové hry, ale tady člověk nemůže nic doporučit. Záleží na tobě, jestli tě daná věc bude bavit a nebo ne. Mě třeba naposledy hodně zabavil Hotline Miami, Cuphead (v co-op je to sranda), Frostpunk, Sunrider Mask of Arcadius, atd.

                  Určitě toho bylo víc, ale z hlavy je těžké si vzpomenout, přece jenom je to pěkná řádka let a člověk si už není úplně jistý.

    • To už vyjde PS5 :-)

  • dworkin

    R* bohužel blbě implementovali checkerboard rendering v RDR 2, takže na velké 4K telce hra vypadá neostře. Patch byl slíben na kraji prosince, ale kde nic, tu nic. Naštěstí pro mě jsem hru dohrál ještě na 1080p telce a na ní hra vypadala fantasticky. O to větší pak bylo moje zklamání. Navíc hra - podle mě klamavě - inzeruje, že podporuje HDR, protože HDR je od začátku rozbité (vybledlé barvy) a podle všeho ho engine hry ani nepodporuje, takže ho přidali jen proto, aby hru mohli inzerovat jako podporující HDR. Jak by řekl Donald Trump: Bad!

  • Pročetl jsem si tuto diskuzi a uznávám jakýkoliv názor zdejších diskutérů. Ostatně každý na něj má právo. Mám tedy jen jednu připomínku k těm, co se jim žebříček nelíbí, protože lowzole a páčky a blur a redakce na nic a jde to tu do kytek a prostě pořád dokola ty samé věci jako tisíckrát předtím: redakce nemůže za to, že většina nejlepších her tento rok vyšla exkluzivně na konzole, což ostatně nepochybně potvrdí i žebříčky po celém světě. Když už tak obviňujte Sony a její chytrou politiku exkluzivit, nebo PC piráty a jejich hloupou stahovací mánii.

    • Lukass

      A co bazar na konzolich nebo pujcovani her?  

      Placas nesmysly,  i na pc sou velice slusny zisky,  piratstvi je v dobe kdy hry stoji dve stovky uz vykrik do tmy. 

      • Tomy

        60€ jsou dve stovky?😂

      • Na konzoli je aspoň při bazarových kopiích šance, že dotyčný zakoupí aspoň ty DLC a aspoň nějaké prachy přímo vývojáři dostanou. Tohle se ti na PC nestane.

        • Veskoslav
          Ano, takový GoW jedna z nejprodávanějších bazarovek má desítky DLC:-D
          • Nekecej nesmysly, Pleskoslave. Zrovna GoW se určitě vyplatí Sony i když si koupíš z bazaru, protože si koupíš i konzoli a je šance, že u jedné hry nezůstaneš - tudíž nějaké ty prachy vývojářům přes Sony, který jim platí vývoj, půjdou.

    • pirátství na PC už je dlouho pasé, to platilo možná tak před 10 lety, je třeba přestat opakovat to samé dokola jako gramofonová deska a najít nějaký jiný argument, toto už dávno neplatí, když je teď všechno online a hry stojí pár šupů, pirátit se zkrátka nevyplatí 

      • Tak o té gramofonové desce by dost zdejších PC manů mohlo vyprávět že? :-)

        • to ovšem na tom, že jsi napsal nesmysl nic nemění, že? 🙂

  • Suze

    Hry to jsou nepochybne kvalitní, nicmene se mi nelibi jak se nám podsouva názor, že ps4 je ta skutecna platforma pro hraní. Základní platforma bude vždycky PC, protoze má vyšší výkon a tyhle exkluzivity jsou jen nástroj jak vás prinutit si koupit neco, co vlastne ani nechcete.

    Jen takove zamysleni. 

    • lito
      až na to, že výkon PC nikdy nedělá kvalitní hru. Vlastně loni nevyšla hra, která by nějak potřebovala výkon nových grafických karet. Takže argumentace 0.Já si naopak myslím, že základní platforma jsou konzole, protože primárně tam směřují vydavatelé hry, na PC je pak většinou portují. PC beru jako pracovní nástroj, rozhodně ne jako základní herní platformu. 
    • souhlasím, já mám už třetí Playstation (PS2, PS3, PS4 Pro) a stejně u mě vede na hraní PC, co na PS naopak oceňuju je skladnost, hodím to do tašky, odvezu na chatu, šoupnu do projektoru a můžu přes l´éto pařit, s velkým PC casem by se mi asi tahat nechtělo 

    • Ale PS4 JE ta skutečná platforma na hraní :-)

      • ne tak docela, když si k PC připojíš gamepad, umí 1:1 úplně všechno co ten Playstation, pak je to jen o těch exkluzivitách 

        • lito
          pleteš se, PC ti v současnost neumí ani spustit hry z jednoho dashboardu. Potřebuješ x klientů, x hesel, x userů. Vždyť už např. Forza ti nepojede jinde než na Win 10. Výhody PC jsou už dávno v tahu.
          • jako, že musíš kliknout 2x na jinou ikonku? to snad neni zas tak strašný problém, na PS si tu Forzu nezahraješ vůbec, bůhví jestli vyjde plnohodnotn´é Gran Turismo pro tuto generaci 


            PS4 je dobrá hračka, ale k univerzálnosti i výkonu PC má daleko, já to beru spíš jako takový doplňek k hlavnímu hraní na PC, ale pokud si mohu vybrat a hra vyjde jako multiplatform, volím právě většinou sp´íš PC verzi 

            • lito
              A proč bych jako to dělal? Můj čas je drahý. Proč bych jako měl mít PC v obýváku(což je nebetyčná píčovina i kvůli desingu), a s gamepadem ovládat z gauče nefunkční balast Win10 pomocí gamepadu a přepínat x klientů, abych si mohl zahrát svoje hry. Ve finále tam ty hry tam ani nejsou, když tak kouknu na ty letošní žebříčky. Laptop může být doplněk pro konzoli v rámci indie her, jinak ve hraní na PC nevidím moc smysl, spíš je to předražená hračka pro zastydlé puboše. Nic víc nic mín.
              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                A klikaci konzolovy Lito prispechal z pekla nam omlatit tu stale dokola opakujici hovadinu ohledne pc. To si za ty roky co ty sracky porad meles dokola nemohl vymyslet uz neco noveho? 

              • Reakce na příspěvek:

                to holt záleží na preferovaném žánru, ty máš rád takové ty pokémoní hry, na to ti asi víc vyhovuje Playstation, já mám raději CRPG, strategie, tahovky, FPS a na to je samozřejmě lepší PC, k tomu si občas zahraju na PS nějakou tu exkluzivitu, teď mám rozehrané GoW, jak jsem psal níž, docela se mi to líbí, ale trojka se mi líbila víc


                mě osobně se hraje lépe z herního křesla u monitoru, na takové to "seriozní" hraní je to určitě lepší, než se válet někde v obýváku po gauči 

    • PanS

      Právě proto to funguje. Lidi ty hry mají rádi, protože jim dělá dobře pocit, že oni si to můžou zahrát a ti ostatní ("PC master race") ne. 

      • dworkin

        Lidi ty hry mají rádi, protože jsou to dobré hry a zabaví se u nich.

        • PanS

          Ok a jsou tak skvělé, že kvůli nim člověk utratí prachy za přístroj, v dnešní době pořád přinejmenším trojnásobek ceny za nově vydanou AAA hru? Je to samozřejmě subjektivní a přít se to nehodlám. Nicméně mám pocit, že mnozí nejsou ochotní připustit, jak velký podíl na celkovém vnímání těch her má právě jejich exkluzivita. (Beru z pohledu člověka, který má PC a o konzoli je ochotný uvažovat jedině kvůli exkluzivitám.)

          • radim.zaty

            Ano. Já si PS4 pořídil, když těch exkluzivek bylo tolik, že už mělo smysl koupit další lapač prachu. PS4 mě stál míň, něž můj současný gamepad pro PC (XB Elite) a PS4 Pro pak výrazně míň, než stála má současná VGA :-) Akorát mám problém, kdy ty hry vlastně hrát :-) Rodina, práce, další koníčky. A to jsem ještě před Vánocemi okukoval Switch, ale nakonec jsem odolal :-)

          • dworkin

            Možná nějaké menší děti mají kromě radosti ze hry i radost z toho, že si hru můžou zahrát, zatímco spolužák, co nemá konzoli, nemůže. Podtrhuju _nějaké_, protože si myslím, že i těch bude naprosté minimum.

            Já jsem si PS 4 Pro koupil teprve loni. Je to super krabice, na které a) hraješ hry, b) přehráváš DVD a BluRay, c) streamuješ filmy a hudbu, ať už z domácích zásob, nebo prostřednictvím Netflixu apod. Co se týče exkluzivních her, za sebe můžu říct, že The Last of Us a Horizon: Zero Dawn jsou jedny z nejlepších her, které jsem kdy hrál, a že jsem jich hrál fakt moc. Jestli nechceš za žádnou cenu koupit PS 4, tak si ji někde půjč a tyhle dvě hry si zahrej.

  • jenda84

    Red Dead zaslouženě první...taková hra tu nebude zase dalších x let (tajně doufám v podobnou kvalitu u Cyberpunku)

    • sérii GTA mám přecijen o něco radši, za mě auta > koně 😀

    • Veskoslav
      Westernové GTA.
      • jenda84

        jo, je to GTA z divokýho západu, ALE... ty questy tam.. ty side questy.. ty detaily - například kůň - "vrzání" kůže při nasedání, frkání koně (kdo jezdil na koni v reálu, dá za pravdu) atd atd.. nikdy mě nebavilo v GTAčku se šatit, tady mě to strašně baví - ale asi to bude i tim, že mám rád westerny - třeba takovej Tombstone (doporučuju v originálním znění). Z tý hry prostě smrdí prachy - ale v dobrym slova smyslu - side questy, co by jinde byly v hlavní příběhový linii tak tady nemusíte, ale můžete.. prostě za mě hra desetiletí :D ale každýmu sedí něco jinýho, nikomu to necpu :-) 

        • jo no, když zastřelíš zvíře, tak se mrtvola nedespawnuje, ale pár dní tam hnije přičemž m´á asi 4 různé fáze rozkladu než zmizí, detaily maj vychytaný, to zas jo, i když diskutovat o přínosu simulace rozkladu mršiny na hratelnost klidně můžeme, podle mě dost mal´ý, ale i tak palec nahoru  😀

          • nightborne

            No jo, ono by se dalo debatovat o každým tomhle detailu zvlášť. Fakt je tak zásadní, aby měl Arthur zaprasený rameno od krve, když nese mrtvolu? Má tak velkej dopad, že ze střelnýho zranění crčí potůček krve? K čemu proboha je, že se šíp zaseklej do dřeva ještě chvíli pohupuje? Hratelnost přeci nemění maličkost, jako že z uhnanýho koně ve studeným vzduchu stoupá pára. A tak dále. Jenže spoj tuhle myriádu detailů dohromady a vzniká celek, co je schopnej člověka absolutně pohltit, to je to =).

            • většiny těch věcí si běžný hráč ani nevšimne, možná to vnímá tak nějak podvědomě, že z koně stoupá pára, ale hratelnost to opravdu neovlivní, spíš by se měl místo takových drobností Rockstar zaměřit na strukturu misí, které jsou linearní a šikanují hráče co trochu uhne z cesty, nebo zkusí vymyslet nějaký kreativní postup 

            • Velice hezky napsáno...

  • Lukass

    Ja sem ze vsech her loni hral jenom God of War a  to je  sakra dobra hra,  byt vztah otce a syna me tolik neuzemil jako ostatni.  Kratos me prijde hrozne umele a tezko uveritelne.  Naopak  Sindri a Brok sou skvely,  i hlava :D

    Vcera sem si pustil poprve delsi gameplay RDR 2 a  moc me to nenadchlo,  wanted system me prijde uplne spatne,  cely je to natahovany,  srazim kone na ulici a jdou po me policajti,  wtf.  To co je pro nekoho realismus je pro me uplna blbost a spatny herni rozhodnuti

    Tim spis ze hra nema titulky me asi uplne mine. 

    Naopak Spidermana urcite zahraju,  ten vypada  perfektne. 

    Co se tyka Kindom Come,  tam me zklamal pristup vyvojaru a celkove to v jakym stavu hra je,  nekoupim. 

    Ke zdejsi redakci a jejimu vyberu se lze jen zasmat :D

    • RDR2 má titulky 😉


      natahovaný to je, ale to i God of War 

      • Lukass

        V cestine ne. 

        • aha, to jsem už vůbec neřešil, ale máš pravdu, v češtině tam neni nic, nicméně titulky to m´a

  • za mě tedy

    1. RDR2

    2. Kingdom Come

    3. Spidey

    4. Pathifnder: Kingmaker

    5. GoW

    6. Subnautica

    7. Vermintide 2 

  • jak bylo zmíněno, Kingdom Come bych letos dal do top 3, vám se ani nevešlo do tabulky? že by uražená ješitnost?😯

    • hlavne ze jsou tam lejna jako detroit a pseudobojovka s mariem

      • maros.goc

        Super Smash Bros Ultimate je takmer dokonala zabava. Najpv si to zahraj az potom sud.

      • to právě vůbec nechápu, koukal jsem na ten Gamesplay co hraje Šárka s Lukášem a Detroit mi přišel tak na 6/10, 7/10 s hodně přimhouřenejma očima 

        • radim.zaty

          Když na to koukáš, tak je to těch 6/10, když to hraješ, tak takových 3/10 protože zjistíš, že to vlastně není ani hra :)

          • TheGGG

            řekl člověk co nemá konzoli, tudiž názor nula nula nic hodnota

            • radim.zaty

              Jo a to Bloodborne, Last Guardian, GoW a další PS4 exkluzivky jsem hrál asi na toustovači ty oslíku. 

              To, že máš hrozný vkus na hry, jsem věděl, ale že je to až tak špatné, že hraješ interaktivní filmy a říkáš tomu hra, to je dno.

              • TheGGG

                Reakce na příspěvek:

                už jsi tu několikrát prokázal chlapče, že konzole nemáš... a detroit je víc hra, jak celý moba žánr a další vaše p2w pc pseudo-hry, kde se kliká na jedno místo pořád dokola...

                jako obvykle kolosální drtivé vítězství ps nad pc

                PS: buy PS m8 and CtFO

                PS2: hry nehraji kvůli gameplay, ale kvůli postavám, příběhu, dialogům, stylizaci, atmošce, hudbě, voice actingu atd. samotný gameplay je jen tak navíc

          • PanS

            Tady jsou lidi schopní se tě snažit přesvědčit, že se jedná o plnohodnotnou adventuru 🙂

  • Redakcia ma uz len oficialne 6 clenov ? Tak to sa necudujem, ze rebricky su take ake su, kedze tak uzka skupina ludi az tak vela hier za ten rok odohrat proste nemohla. Forzu 4 hral asi len Adam a do top 10 sa nezmestila ...

    Do redakcie uz nepatria Lukas, Pavel, Honza ? 


    Aspon, ze to vyhrala hra, ktora ma aj gamesplay u vas a nie ako OwlBoy ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit