Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG

    jednoznačně souhlasím, death stranding jako hra není bez chybek, ale příběh byl perfektní a správně promazlený, komplexní a ulítnutý zároveň. Je úplně jedno, že ta hra dostává hate od random internetových trollů, co to ani nehráli, kdo to hrál ten skutečně ví, že ta hra byla neuvěřitelně cool svým zvláštním kouzelným způsobem.

    Ano, nechytlo mě to tak jako MGS série, kde je přeci jen ten příběh a postavy ještě lepší a lore je mnohem promakanější, ale přesto to byl v tomto roce nejlepší příběh bez debat.

    Docela mě po příběhové stránce bavilo i sekiro, resi 2 remake (za mě jinak RE2 remake hra roku), plague tale, DMC 5 a jedi mě taky udržel u obrazovky.

    Control a Metro jsem ale nehrál, protože čekám, až vyjde na PC 😉.

  • triptich

    s Heavens Vault môžem súhlasiť. disco elysium snáď niekedy vyskúšam, to more anglických textov ma odrádza. DS pre mňa určite nie.

  • Derp_1337

    Čestnou zmínku by si zasloužil ještě skvělý příběh Astral Chain a Fire Emblem Three Houses.

  • Houdini

    Za mňa Disco jednoznačne čo sa týka príbehu a jeho podania.

  • omiklon

    Asi trochu spojlery

    Kojima "natočil" v podstatě standardní jrpg báchorku o konci světa..

    • triptich

      tak ak tú báchorku dobre podal, prečo nie. taký mass effect je tuctovka až strach a napriek tomu je to jedna z najlepších trilógií. vymyslieť niečo čisto "orginálne" je temer nemožné.

      P.S.: mne ju nepodal správne, ale bojím sa, že chyba bude na strane prijímača :D

    • iSpirit

      konec světa rozhodně ne. Spíše konec lidí. Je to šesté vymíraní. Už proběhlo pět, tohle mělo být šesté. Konec světa byl např. v Zaklínači 3, tady je to mnohem sofistikovanější. 😛. To vám ale určitě nevadilo, co?  Tady samozřejmě ta premisa je mírné zklamaní, ale minimálně díky té velké pětce, to hezky pasuje do lore, co vytvořili.

      • omiklon

        Svět DS je už tak v troskách a když vymře celé lidstvo, tak končí svět tak jak ho známe. To co by přišlo po nás by se evolučně vyvíjelo úplně jiným směrem. 


        Zklamán jsem trochu byl, protože jsem nečekal to co jsem psal výše. Samova linka na tom byla lépe, ale Kojima je s těmi plot twisty také předvídatelný.


        Osobně bych si přál aby další A Hideo Kojima Game byla komornější.

        • iSpirit

          souhlasím s tou komorností, taky bych to uvítal. Konec světa si ale představuji jinak, že prostě bude konec. Přece jenom šesté vyhynutí dává prostor evoluci. Země bude fungovat dále. Já osobně bych to tam nedal a nechal bych jen linku s Clifem a Lou. Ta linka s Clifem je dobře napsaná a není předvidatelná.

  • iSpirit

    kéž by hry do budoucna měly alespoň "béčkový" story na úrovni Death Stranding. Myslím si ale, že to je utopie.

    Doporučuji trollovi, který tady proklikává, aby šel na MT, tam z toho má alespoň nižší čisílko. Tady je to fakt trapas.😂

    • Ty jo, obvinění na proklikávání tu už opravdu dlouho nebylo...

      • iSpirit

        to je snad evidentní, ne? Neříkám, že jsi to ty. Jakákoliv kritika DS je tu vyklikaná do extrému v poměru, kolik lidí tu teď komentuje. O tom snad nemusíme debatovat, ne? 

        • Derp_1337

          Z principu jsou hateři vždycky hlasitější než spokojení hráči. Hateři totiž spammují diskuze, zatímco spokojení hráči hrají.

          Je potřeba se nad to povznést a neplakat, že kritika má více "like" než chvála. 😉

          • triptich

            plný súhlas, len jeden malý dovetok: hateři a nekritickí obdivovači. dve strany tej istej falošnej mince.

            • TheGGG

              názor zaslepeného fanatika, který tu hru hrál, má pořád mnohem větší váhu, než názor trolla a hatera, který danou hru nehrál... takže to nejsou dvě strany téže mince

              • triptich

                Reakce na příspěvek:

                nie. názor zaslepeného fanatika, ktorý hru hral, je na rovnakej úrovni, ako názor hatera, ktrý hru nehral. obaja majú svoj "svätý" názor a slepo odmietajú čokoľvek, čo im ho narúša. fanatik neuvidí chyby, ani keby hra mala len úvodné menu. hater neuvidí klady, ani keby mal pred sebou "druhý príchod krista". obaja sú úplne zbytoční a rovnako škodliví.

                • TheGGG

                  Reakce na příspěvek:

                  špatně, člověk co hru hrál bude mít vždy větší váhu v diskuzi než někdo kdo hru nehrál.... není nic horšího a nechutnějšího než hater, který hru ani nevyzkoušel... s fanatikem se alespoň můžeš bavit o detailech a probrat s ním jednotlivé aspekty a třeba po čase přijít i k nějakým problémům, kterých si fanatik nevšiml a které nakonec uzná (i fanatik může změnit názor)

                  člověk co hru nehrál k tomu nikdy nebude mít co říct, nikdy s ním nebude možné vést diskuzi do hloubky a jeho argumenty ztratili na váze již od samotného počátku diskuze.

                  měl by jsi to chápat

                  • triptich

                    Reakce na příspěvek:

                    máš v tom chybu, resp. rozdielne definujeme pojem fanatik. fanatik nikdy chybu neuzná a nikdy neprizná, že sa mýlil a jeho posvätný idol nie je božský. je mi jedno, či hru hral, alebo nie, nakoľko aj chyby danej hry vydáva za klady, prípadne to ospravedlní zámerom a dokonalou myšlienkou, ktorú pochopia iba zasvätení = fanatik v zmysle nekritický obdivovateľ. tu sa nedá diskutovať nikdy a žiadnym spôsobom. rovnako, ako pri hateroch, ktorí už apriori danú hru odmietajú a je jedno, či by ju hrali, alebo nie. proste nechcú vidieť jej klady.

                    to, čo popisuješ ty je človek, ktorý sa v danú chvíľu neuveriteľne nadchne pre danú hru a nekriticky ju zhltne, vychváli do neba a krochká blahom nad jej skvelosťou. potom, keď prvotné nadšenie, wow efekt opadne, tak spätne dokáže zhodnotiť +/- racionálnejšie. taký adam homola ;) = obdivovateľ, fanúšik daného diela/autora. tu je diskusia možná, občas aj počas trvania wow efektu.

                    no a preto trvám na tom, že či fanatik, či hater, vždy rovnako zbytočná diskusia. fanatik bude hru chváliť, aj keď ju nehral, hater bude hru zhadzovať, aj keby ju odohral na 110% celú. ide im totiž obom o princíp obdivu/nenávisti.

                    • TheGGG

                      Reakce na příspěvek:

                      pořád se pleteš, byla spusta případů naprostých fanatiků, kteří roky následovali určitou ideologii, ale nakonec dokázali změnit názor a alespoň částečně pozměnit své vidění světa. Mohl bych tu napsat konkrétní příklady, ale nechci dostat ban, za tahání politiky do diskuze.

                      A neexistuje nic jako "fanatický zastánce hry, který ji ani nehrál". Si myslíš, že někdo fanaticky bojuje v diskuzích za death stranding, aniž by tu hru hrál? Proč by to dělal? Na druhou stranu případů haterů, kteří hatují nějakou herní, filmovou sérii, serial atd. aniž by s tím měli nějaké osobní zkušenosti je celá řada. Proč? Nesedne jim to do jejich pohledu na svět, trollují tak dlouho že se z trollování stane nenávist, štve je že o tom ostatní mluví, nebo mají pocit že musí bojovat proti něčemu populárnímu.

                      To máš jako s konzolemi, lidí co hatují konzole a nikdy žádnou nezkusili je celá řada, lidi co fanaticky obdivují konzole je taky dost, ale tam jsem si naprosto jistý, že z těch obdivovatelů tu konzoli má 99 %.

                      Takže ne, i s fanatikem se dá mluvit, s haterem co o dané věci nic neví, jen opakuje bláboly co si někde přečetl se nedá mluvit, protože není o čem.

              • Femt0

                Reakce na příspěvek:

                Zaslepený fanatik nemá názor. Zaslepený fanatik označuje každého, kdo neuctívá jeho modlu za trolla a hatera, co to nehrál.

                • TheGGG

                  Reakce na příspěvek:

                  těch trollů kolem death stranding je ovšem spousta... tolik, že i MT musel mazat tisíce naspamovaných 0/10 recenzí

                  • triptich

                    Reakce na příspěvek:

                    aj okolo zaklínača je more trollov, aj okolo dark souls, nintenda, ubi hier, sony exkluzivít, indie hier...

                    čítaš games pravidelne, tak si si isto všimol, že niektorým diskutujúcim "nepredáš" akúkoľvek hru, ktorá nie je od AAA tvorcu/štúdia. apriori ju odmietnu ako indie sra*ku. rovnako sú tu jedinci, čo proste nepriznajú, že zaklínač 3 je výnimočná hra, ani keby si ich rezal. to sú proste fanatici. akurát stoja na strane hate, nie obdivu.

                    • TheGGG

                      Reakce na příspěvek:

                      u těchto her nemusel MT mazat tisíce naspamovaných recenzí s 0/10 hodnocením jako u death stranding (něco podobného v menším musel udělat i u astral chain btw). Něco má větší hate a něco menší, to je fakt.

            • tomwolf33

              s tym sa da jedine suhlasit

  • Kéž by to mělo příběh alespoň jako béčkovej film....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit