Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Houdini

    Baba is You!

  • TheGGG

    death stranding byl pořádný mind fuk, o tom žádná... spousta lidí si udělala z Kojimi Big Bad, aby měla na co nadávat, ale málo kdo to pak taky hrál, aby mohl oprávněně posoudit klady a zápory. Je to první hra, kde jsem měl zčernalé omrzlé nohy a kde si postava odlamovala nehet na noze (což jsem zhodou okolností taky musel v době hraní DS irl podstoupit, díky bohu lokálně umrtveno). Takže nic mě nedalo větší zážitek než vidět ve hře trhání nehtu, když vím, že jsem na skutečný trhání obědnanej k doktorovi... a už jen za to té hře dávám 8,5/10

    • Jack1947

      Uvidíme co na pc... tenhle rok.

  • triptich

    no neviem, ale baba is you je kde? nič proti zvolenej trojke, kvality
    tam určite sú, ale keď sa bavíme o orginalite a nezmienime babu, tak to
    považujem za ťažký prešľap panstvo.

    OK, je to vaša voľba. ja by som určite vyhodil DS, nakoľko to bola krutá strata času (všetko čo tá hra obsahuje šlo ťažko mimo mňa. asi mám smolu, alebo starnem) a prvé miesto by som nahradil baba is you.

  • lito

    ještě bych dodal, že to je hra, která získala 3/10 4/10 5/10 6/10 7/10 8/10 9/10 a 10/10 a s velkou pravděpobností vyhraje nejvíce her roku. 

  • lito

    další originální věc na DS.

    I přes měsíc stará hra motivuje trolly naklikávat stovky nul na MT.

    https://www.metacritic.com/game/playstation-4/death-stranding/user-reviews?sort-by=date&num_items=100


    Dnes vydaná recenze s 0 má 179 souhlasů. 

    • toka

      Pleteš si slovo "originální" se slovem "rozporuplné".

      Každopádně díky za ukázku toho pověstného Kojima fanboismu :)


    • Tam ide asi skor o to, ze "zazracne" zmizlo niekolko tisic negativnych recenzii od pouzivatelov a hra sa posunula znacne vyssie. Ano, je vela trollov co tomu da 0, ale rovnako vela aj co daju 100. V konecnom dosledku su dobre hry vysoko a tie zle nizko. Nintendo hry maju aj pri troloch vysoke hodnotenia.

      Ak chces "smerodajnejsie" recenzie tak STEAM ponuka to najlepsie co mozes najst. Hru hodnoti len clovek, ktoru ju hral a ukaze ti aj kolko toho nahral.

      Hodnotenia od recenzentov tiez nemusia byt pravdive, nakolko by sme boli mozno prekvapeny kolko recenzentov ani hru nedohra. Nehovorim o 100% dohrani, ale o tom, ze si zahra 3-4h a potom na YT pozre gameplay na konci hry.

      • TheGGG

        samozřejmě, že to MT promazal, když tam naskakovali denně doslova stovky ctrlc + ctrlv negativních 0/10 recenzí, od lidí co i přiznávali, že to nehráli... btw: to stejné udělal MT u astral chain kde taky promazal pár trollů...

      • lito

        tam zmizly nuly přesně jako ty dneska. Ta hra je pod brutálním hejtem. Ty nuly tam byly před tím smazáním úplně stejné. 0 recenze a 150 lidí souhlasilo. Samozřejmě jede se masivně přes proxy. Naprosto směšné.

        • TheGGG

          na MT si můžeš klidně založit 100 účtů z jednoho PC a ani nemusíš cokoliv měnit, pak můžeš z vlastní blbosti (nebo na zakázku?) review bombovat a trollovat co chceš... v tomto případě doporučuji spíš se podívat na hodnocení na PS store, kde je přes 2000 hodnocení v průměru to dává kolem 4,5/5 hvězdiček. 4,5/5 je řekl bych skvělé hodnocení, u takto experimentální a komplexní hry, která není pro každého.

  • victor

    Death Stranding jako adept na nejoriginálnější hru ???? ....V čem ? V tom , že absolutně nudnou a zbytečnou správu rozložení balíků po těle naštěstí mohu zvládnout jedním tlačítkem ? Tím že se zkombinoval klasický céčkový mysteriózní příběh "Ljuku jsem tvůj táta"  , a kde se všechny důležité NPC postavy dotýkají svým způsobem smrti se simulátorem čarování silnic ke kterým musíte nanosit/navozit materiál ?  Nebo snad tím že vznikla hra která do jednoho celkem hratelného celku kombinuje o samotě naprosto nudné mechanismy ?

    Slay the Spire ? ....opravdu je to tak moc inovativní ? Měli jsme tu Darkest Dungeony i Hands of Fate .... 


    Spíš mi ten výběr do kategorií tady připadá jako by hodnotil jeden člověk/bleskař co toho moc letos nenahrál a tak opakoval těch několik svých favoritů :/.....

    • TheGGG

      já DS hrál a originální to bylo hodně, úžasná story, střelené postavy, skvělý design, tuny easter eggů a parádních detailů (včetně černých omrzlých končetin a odřených chodidel)... samozřejmě že hodnotí celá redakce, holt mají jiný vkus než ty. Taky se mě s tím někdy těžko smiřuje, ale je třeba s tím žít...

    • Derp_1337

      Z tebou zmíněných "originálních" her vyšel letos akurát Slay the Spire. Darkest Dungeon i Hand of Fate jsou starší hry.

      I ani ten Slay the Spire není nic přelomového. Karetní hry jsou s náma už dlouho. A v prakticky každém třetím RPG hře bojuješ proti nepřátelům pomocí určitých schopností. Ty schopnosti mohly mít určité podmínky za kterých se dali použít, šlo je různě kombinovat a taky mohly mít své cooldowny a nebo limit počtu použití. Dát ty schopnosti do formy kartiček není žádná revoluce.

      Samozřejmě se te hře podařilo celkem dobře vybalancovat své prvky a tak je dost svěží a příjemně se hraje. Ale to moc nesouvisí s originalitou.


      Jinak si myslím, že Death Stranding bylo relativně dost originální na AAA produkci. Podařilo se tam zkombinovat různé žánry v nečekaném poměru a taky přivedl neobvyklé herní mechaniky.

      • Bych řek, že tak to myslel. Slay the Spire neni nic moc originálního, protože už dřív vyšly hry jako Darkest Dungeon, nebo Hand of Fate...

        • Derp_1337

          Máš pravdu. Ten příspěvek nebyl moc jasný, ale když jsem si to přečetl ještě několikrát, tak mi konečně došlo, jak to ten básník myslel 🙂

    • lito

      můžu tě poprosit o PSnick, si prohlédnu tvoje trofeje. Než budu s tebou vést debatu, chtěl bych si ověřit, že jsi to hrál. 

      • victor

        ViktorekCZ ;)  Na trofeje si nepotrpím , nahánět kamarády aby si koupili hru a já si mohl doplnit odznáček za pomoc kamarádovi v multiplayeru mi připadá jako těžký úlet do dneška :D

          Navíc stejně jako jinde , po skončení hlavní dějové linie nemám další motivaci Death Stranding dál hrát ...je co vozit , je co stavět a u většiny jsou ještě hvězdičky oblíbenosti které bych mohl vyplnit  ...ale proč?  Vylepšení brokovnice , třetí level obrané modifikace dodávky , druhý level štítů ? Nebo snad za nové hologramy a popěvky či dokonce bojovat jen tak za čepičky (pro novoubarvu ?) ....

        Od počátku jsem mohl mít zlaté brýle a obleček ...k čertu nepotřeboval jsem to až do konce a teď už to opravdu nebudu aktivovat :) 

        Hra dohrána , dojmy rozporuplné ,bonusy k ničemu .....další :/

        • lito

          děkuji. Tak originalita už je samozřejmě hrát za kurýra. Neznám moc her, kde je postava kurýr. Neznám ani jednu AAA hru, která by ti dala možnost hrát za kurýra. Neříkám, jestli je to dobré nebo ne. Je to originální. Neznám moc her, které by ti dali takovou hloubku ve své herní profesi. Řešíš močeení, staminu, krev, pití, váhu, stabilitu, baťoh. Těch detailů je tam tolik, že jsem žasl. Za hloubkovou imerzi kurýra další bod pro originalitu. Neznám hru, kde by polomrtvé dítě v inkubátoru detekovalo nebezpečí. Další bod za originalitu. Neznám AAA hru, která by zcela ignorovala mainstream jako DS. DS je v základu odyssea a sonda do duše hráče. Obrovský bod za originalitu na poli mainstream AAA her. Mám pokračovat?

          • victor

            Močení ...litr moči a hláška o tom, že jsem se pomočil ...hmmm a hlubší význam a dopad na hratelnost  ? Neonové mohylky a muchomůrky super , dej mi lajk :/

            I v samotné hře nakonec musíš po nějakou dobu chodit bez PP , a já si na to zvykl ,prostě jsem VV utíkal kde to šlo a nezdržoval se s nošením zbraní ani nějakou extra péčí o PP a už vůbec jsem nepoužíval zbytečné granáty ....prostě věcí co ve hře jsou ale jsou neúčinné nebo prostě obtěžující a ve výsledku nic extra nepřinášející ( Žebříky a kotvy ...používal je někdo vůbec aktivně později ? Verze jedna ...verze dvě aha změna nic moc ....a o trojkovou verzi jsem se ani nesnažil i když jsem ji sem tam dostal. Výsledek jasný) .

            Klasická Kojimovina , hra nacpaná balastem který většina ocení , ale který vlastně nemá v hratelnosti žádný hlubší význam . Těšil jsem se na místnost Heartmana , doufal jsem v archív Monaghana ....ok asi bych byl ještě větší fanatik než se ukázal být sám Kojima , když už mohl pár místností nacpat popkulturními odkazy ....

            Kojima není Tarantino, aby člověk pokaždé našel detail , kterého si nevšiml a nebo objevil další promyšlené odkazy . Kojima umí uvařit dort Pejska a Kočičky a vy si ještě říkáte jak moc vám to chutná ... Ale mne u Death Stranding držel příběh , který se nakonec ukázal hodně céčkovým a ty mezihry ...kolikrát jsem si říkal tohle snad ne tohle tu je opravdu jednoúčelově a vcelku zbytečné ( simulace boxování ) ...

            Měl jsem výhrady k některým věcem okolo Metal Gearu ale tam to nebilo do očí tak jako v nespoutaném Kojimovi s Death Stranding...:/

            • TheGGG

              nevím jaké jsi měl výhrady k metal gearům, ale neznám jinou sérii jako MGS, která by tak lpěla na detailech a možnostech vypořádat se s bossy nebo řešit určitou sytuaci (samozřejmě to záleží díl od dílu, ale vždy to byl unikátní zážitek).... popkulturní narážky a hlášky jsou jen třešnička na dortu, stejně jako promazlené lore a postavy, které se okamžitě stali klasickými charaktery... v DS kojima víc experimentoval, protože nechtěl další MGS a většina věcí se mu vydařila skvěle. Že to je taky hodně cheesy a over the top, to už patří k japonské kultůře, kdo viděl nějaký anime, nebo hrál víc japonských her (nepočítám ozápadněný paskvil typu RE7), ten se nemůže ničemu divit...

            • lito

              a co to má společného s originalitou? Jsi mentálně blbý? Už jsem ti psal, nech si to na hru roku.  Jsi naprosto iracionální a nevedeš správnou debatu. 

              • victor

                Reakce na příspěvek:

                Asi jsem jak trefně říkáš "mentálně blbý"  ,když tvrdím že originálního toho u Death Stranding nakonec moc nevidím ani já  :DDDD


                PS: Baba Is You si opravdu ocenění za originalitu zaslouží .....

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  ty ale debatu vůbec nevedeš o originalitě. Chápeš? Dle mého jsi mentálně blbý, nebo prostě potřebuješ vypustit žluč. Tak se uklidni, ztrapňuješ se.


          • Řešíš močeení, staminu, krev, pití, váhu, stabilitu, baťoh.

            Tak nad takovými vecmi jsem se rozplíval u Might and Magic VI to byl rok 1998....

            Vzkutku jak originální koncept v roce 2019😉

            • TheGGG

              hodně pochybuji, že jsi v roce 1998 řešit vyvážení baťohu s aplikováním fyziky při pohybu přes různé překážky... no comment

              • Wolfcastle

                Reakce na příspěvek:

                vyvažování baťohu 😂 to je tedy ta jediná originální věc co tahle přehlídka nudy má? jo to jsem si vždy ve hrách přál....

                • TheGGG

                  Reakce na příspěvek:

                  těch zajímavých věcí je tam mnohem víc, to by jsi věděl, kdyby jsi to vůbec hrál... jak vyšlo nedávno najevo, velké množství haterů death stranding, tu hru nikdy ani nehrálo... s takovými se nemá cenu dohadovat, takoví si jen chtějí anonymě zahejtovat....

          • victor

            Kdysi jsem hrál Elite , pak Frontiera .... patřil mi celý nekonečný vesmír a já obchodoval abych mohl objevovat jeho nebezpečnější a hlubší zákoutí  ...


            • lito

              podle mě bys sis měl přečíst, o čem tahle anketa je. Jsi naprosto iracionální v této debatě. Tohle sis měl nechat pod nejlepší hru roku. Jo a přestaň pořád editovat. 

              • victor

                Reakce na příspěvek:

                Iracionální v rámci ankety ?

                :) Já neměl potřebu kontrolovat někoho jestli hru hrál a debatuji tu o originalitě Death Stranding která byla nominována na nejoriginálnější hru roku 2019 ...a ve výsledku jediné v čem byla opravdu inovativní je balanc s balíky na zádech a po těle při skákání přes kaluže ( ha ty tam jsou max jako textura) ...Ano celková kombinace žánrů se prostě také jinde nevidí ale kombinuje prvky co tu jsou už dlouho a provedené většinou lépe .

                Při editaci neměním obsah o kterém jsem psal , sem tam opravím i/y sem tam dopíšu co mi ještě zbylo jako hořká slina na jazyce k tématu .

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  ty vedeš debatu o kvalitě hry a ne o originalitě. Pochop to konečně. I céčkový příběh může být originální. Pleteš si pojmy a dojmy.

  • Baba is you

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit