Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě osobně evokuje , když dlc vychází pomalu dříve než základní hra.
    Každopádně DLC nepodporuju .. Je to hnusná taktika vydavatelů jak vyždímat z už tak předražených her ještě více. Zdárným příkladem je např. Battlefield 4 :) Každopádně hraní her se stává dosti finančně náročným koníčkem ..
    • Evokuje?
      • Chim
        Já někdy dokonce i Evoluji, nejlépe ve spojení s nějakou jinou postavou.
      • to je cizí termit
    • No já pamatuju když hry stály 2k. Ted sem např koupil Witcher 3 za 600kč. Já sem naopak s cenou her dneska spokojenej, jen stačí počkat pár týdnů/měsíců na slevu nebo rovnou na na complete/gold/ultimate atd. edici.
      • to je kurzem. Tenkrát byla koruna mnohem slabší. Tenkrát (v 90. letech) taky nebylo zvykem hry moc kupovat :-)
        • uplne ne. na konzole staly od 40 do 140 us. staci pohledat.

          napr: http://www.1up.com/news/90s-game-price-comparison-charticle
          si jeste pamatuju kdyz jsem v cizine kupoval crusadera (no remorse, no regret)
        • Na tom něco bude, každopádně to nic nemění na faktu, že hry jsou nejdostupnější v historii. Já když si vezmu, co jsem po Steamu a GOGu nakoupil jenom letos, tak před deseti lety bych se nedoplatil. Ani to nestačim všechno hrát.
    • Nj za posledních 20 let se to strašně rozšířilo. Kdysi dávno bylo jen pár vyvolených pařmenů a lidi co neuměli s počítačem tak většinou nehráli. Dneska si koupí PS a nepotřebujou umět nic.
  • "Vývojáři prý na DLC ještě nezačali pracovat.."

    Přece nepřiznají, že je vykrojili ze základní hry a budou prodávat za cenu další hry
    Tahle DLC politika se děje už u všech velkých her, smutné *7* *1*

    Bude zajímavé sledovat, kam až se to vyvrbí, nicméně už teď je lepší u většiny her počkat, až za rok vyjdou v GOTY, GOLD, ... edici se všemi přídavky (= plná, kompletní hra).Po zkušenostech s Fallout NV určitě počkám. Pěkně mě podělali, když jsem si koupil krabicovku, později chtěl dokokupit DLC ale ouha, byly staženy ze storu a v nabídce pouze Ultimate edition.
    Bethesda a DLC prostě nejde dohromady.
    • to neni nova politika. driv se to cutlo a vyhodilo (aspon ti sikovnejsi, co to chteli vydat), dnes to lze diky dlc pozdeji dodelat, ikdyz to vypada jak rikas.
  • Tady mi to az tak nevadi. Neco jineho je, kdyz v takovem Deus Ex vystrihnou z pulky cast hry, kterou nasledne dodaji jako placene DLC.
    • by to dopadlo jako ceska mafia2, az po te co by zkrachovali. jsem nahodou rad, ze to dlc nakonec v human revolution vyslo.
    • Boha, jaký je v tom rozdíl? Pořád vystřihnou část hry a prodávají jí za další prachy *7*
      • U takoveho sandboxu by mohli porad neco pridelavat...mohli by tu hru delat jeste rok nebo 2 a i potom by nekdo prisel s napadem na dalsi DLC. Ostatne, zalezi jen na tobe kdy si chces tu hru zahrat, jestli hned po vydani, nebo za ,,rok,, se vsema DLC.
  • Autoři sice ještě nezačali pracovat na DLC, ale už ví, že budou stát 40USD, hmm.. Tak to je paráda!!
    Nicméně jem na to zvědavej. Počkám na reakce kolegů hráčů a uvidíme jestli to koupím. Graficky to vypadá pěkně, ale mě hlavně zajímá herní obsah.
    • Fallout 3 byl celkem fiasko. Dobrý byl až Fallout New Vegas, který byl dělaný Obsidianem. Bethesda od dob Morrowindu neudělala dobrou hru.
      • 0011
        Jo jasně, hru kde i na sto bodech ze sta v dané používané zbrani sekneš do obrovské příšery z metru a napíše ti to, že jsi minul, nevyvážené mechaniky, kdy člověk mohl vyrobit kouzlo, kterým vyhladil celé město a zvětšit si libovolnou vlastnost o tisíce procent. Ano atmosféru to mělo zajímavou, ale vás nesnášeče skyrimu fakt nechápu, navíc je to hra, na kterou vzniklo snad nejvíc modů v historii hraní a baví mě tam toulat se krajinou narozdíl od morrowindu. Jinak taky mám mnohem radši New Vegas, ale nazvat F3 fiaskem jsou trochu silná slova
        • problém je v tom, že mně prostě nesedí herní mechaniky od Bethesdy. To co umí udělat je velký a zajímavý svět. Bohužel ten svět nedokáží vyplnit smysluplným obsahem. Všechny questy jsou zcela generické (mohl by je vytvářet nějaký bot). Málokterá sandboxová hra dokáže udělat zajímavé questy. Napadá mě snad Divine Divinity - jedna z mála her, která měla velký otevřený svět, do kterého byl smysluplně zakomponovaný příběh i zajímavé vedlejší questy.
          • Mam to naprosto stejne, jasne skyrim ma krasny svet a jsou tam i mnohem lepsi mechaniky boje apod. ale samotny obsah je desne nudny. Morrowind i kdyz vypada dnes uz dost letite ma mnohem lepsi atmosferu a zajimavejsi questy. Dokonce casto kritizovany oblivion je podle me lepsi nez skyrim, tam jsem prolezl vsechna mesta a guildy a ty questy co me tam nabizely byli zajimave. Coz u skyrimu jsem v nejakem Falkreath snad ani nebyl.
          • 0011
            nevím, mě přišli vedlejší questy dobré a některé obzvlášť vtipné, ale jestli ti jde o lepší vedlejší questy tak i to řeší nejedna modifikace:
            http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/searchresults/?src_cat=35
            na skyrimu se mi líbí to, že pro něj vzniká takových tun obsahu, že si ho můžeš udělat jaký chceš
          • Protoze jsi atypicky exot, milionum lidi ten styl sedi. Ale na svuj nazor mas pravo, globalne to ovsem neni pravda.
            • tos vystihl presne ;-) sam bych to nenapsall lip :-D
      • fallout 3 metascore 91, user score 8.0 fakt fiasko *1*
        • souhlas. fallout 3 byl bozi a libil se mi brutalne. atmosfera na jednicku. a to i presto, ze jsem miloval prvni dva dily + tactics (ale ta mi moc nelezla). a je fakz, ze drtiva vetsina hracu to hodnotila pozitivne, coz je velkej uspech. nakonec to delali pro lidi...
        • Skyrim dostal taky 10/10 a byl to pouze simulátor chůze krajinou
          • fallout new vegas mel prave nejlepsi ty DLC, zakladni hra zas az tak uzasna nebyla.Design hry byl dost spatny, kdyz si vzpomenu na New vegas jak se tam na prazdne ulici krouti dve prostitutky tak me jeste dneska beha mraz po zadech, cele to tam vypadalo jak poskladane z krabic od bot.Navic to melo po vydani mnohem vic bugu nez dokaze napachat Bethesda. Obsidiani hry moc delat neumi, a mohli byt radi ze vetsinu prace za ne udelal Bethesda, kdyby to jelo na jejich enginu a systemu byl by to stejnej propadak jako Alpha Protocol, nebo Pillars.
            • tak jasne ze Pillars sbiraly dobre hodnoceni, aby taky ne kdyz vsechny herni weby leta jely na tom jak je kickstarter super a vzejdou z nej ty nejlepsi hry, kdyby pillars daly male hodnoceni srraly by si na vlastni hlavu. Staci se podivat kolik lidi Pillars hraje dneska na steamu, a porovnat to treba tebou opovrhovanym Skyrimem, tam jasne poznas co je propadak o co ne. Vetsina recenzentu co davali Pillars vysoke hodnoceni tu hru nikdy nedohrala, jde jen o takzvany kickstarter efekt.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Jenomže kvalita a prodejnost jsou dvě různé věci.
            • @flash
              na metacritic je Pillars 4. nejlépe hodnocenou hrou letošního roku (před ní jsou GTA, MGS, Witcher). GTA a MGS nejsou můj typ her, Witcher mě trochu zklamal, takže zůstává PoE.
            • Plete si pojmy. Dobra hra muze byt popadak, taky si plete subjektivitu a globalni dojem. Je jasne ze i ten nejvetsi propadak muze nekoho bavit, ale to na celkovem globalnim dojmu nic nemeni.
            • Alpha Protokol a propadák? Běžte si laskavě nafackovat! Scie to neprodalo miliony (ono se tomu ani nedá divit když sou hráči jako VY) ale hra to byla zatraceně dobrá!
            • Jasne ze pro nektere lidi, jako treba ty to propadak neni, ale vzhledem k tomu ze zrovna vyslo vetsi DLC a neni to tak dlouho co hra vysla, uz se o ni skoro nikde nepise/nemluvi. A to z toho duvodu ze to vetsinove lidi nebavi, z globalniho hlediska se jedna o jasny propadak, ktery velmi brzy bude k dostani za 4.99 na steamu .
            • Pillars rozhodně není propadák. Pro mně je to zatím hra roku 2015. Už se těším na dvojku
          • Skyrim je dobrá hra, ačkoliv takhle zpětně by zasloužil spíš 9/10
            • 8/10 se stestím, bez modů to moc hrát nejde, už jen ten standardní inventář je zlo... poděl*t inventář u RPG je docela problém. Normálně bych dal 7/10 a za to že to jde modovat si lidi muzou přidat +1, ti kteří nato mají nervy. Ne každej má zájem koupit hru a začít jí modovat, aby byla dobrá. Docela dlouho modding Skyrimu nebyl žádnej med, dokud nevznikly programy jako ModManager a Tool (co ti udelá load order a nahlásí kritický nekompatibility + navrhne řešení)
            • 8/10 - plus za velký sandboxový svět a grafiku, minus za příběh, za vedlejší questy, za souboje, za vývoj postav
      • Fallout 3 > Fallout NV
  • F4 mám vyhlédnutý, ale na rovinu, bojím se, co Bethesda zase zmastí. :-( Že ve F3/F3NW oproti F1/F2 okleštili tvorbu postavy a z propracovaného RPG systému udělali parodii, to jsem tak nějak překousl, protože to zachránila atmosféra světa po jaderné válce. Že celý ten svět byl nakonec nelogický (např. polonazí nájezdníci uprostřed radioaktivního pekla vypadali opravdu směšně, stejně jako Legie v sukýnkách a sandálech, když mávali mačetami proti samopalům) a příběh a úkoly (až na pár výjimek) byly tupé na n-tou, to jsem bral jako nemoc současných RPG her, které prostě nic extra nenabídnou. Ale není to Bethesda, aby něco už napůl blbého nezmršila ještě víc...
    • v tom pripade byl i mad max 2 podle tebe s***ka. uz vidim po hlavu oblecenyho scavengera, jak ma na sobe kupu hader, to by prislo vtipny mne :-P predpokladam, ze kazdej gang by mel mit stado krav na kuzi, dvorni svadlenu a mistniho kozeluha.
    • tak Caesarovci byli oháklí podle obsluhy toko casina v Las Vegas a meče neměli, ostatně jediné meče byly ty obří co měli super mutanti, jinak meče ve hře vůbec nebyly.. a že chodí polo oblečení, vzhledem k tomu, že se FNV odehrává v Údolí smrti, kde je skutečně pekelné vedro, chtěl bych vidět tam někoho běhat v kožichu :)
      • :-) když je na každém kroku radioaktivní louže nebo zmutovaný škorpion, vezmeš si tam sukýnku a sandálky nebo zbroj, která tě ochrání od hlavy až k patě?
        • 0011
          myslíš, že zdegenerovaná feudální společnost, která nepoužívá počítače a pravděpodobně neumí ani číst bude řešit radiaci?
          • Tak tomu zase neodpovídalo vybavení prostředí. V kdejaké barabizně uprostřed pouště ležel na stole funkční počítač... Navíc zdegenerovaná feudální společnost řešila problémy, které do ní nepatřily ani náhodou.
            • ps: feudalni spolecnost nepouzivala pocitace, ale ani nebyla ve falloutu ;-)
            • ano. realne by to byla nuda a sed a ty jako hrac bys tam mel kulickovy pocitadlo. to je jako vykladat o system shocku 2, ze se tam i pres shodam valely vsude zaznamy... pri trose fantazie... treba s tim pocitacem moc neumeli :-P
            • 0011
              Jejich problémy si moc nepamatuju, jejich hlavním problémem jsem byl já protože jsem ukončil jejich bídnou existence a obral je do posledního víčka, takže radiace byla pro ně ve srovnání s genocidou kterou jsem rozpoutal nicotná *15*
          • ostatně, Caesar v té hře umírá na rakovinu, to má určitě z toho pobíhání v sandálech mezi radioaktivníma loužema *4*
            • *1* To by teda mohla být i příčina.
        • když cheš lepší zbroj, musíš se dát k NCR, nebo Brotherhood, obyčejný trhan než lepší než koženou zbroj nedosáhne, no možná Casarovci by mohli, ale ti jsou zas pošahaní a nic jinýho než ten power armor nepomůže
          • mě spíš vrtalo v hlavě, proč se všichni honí za nějakými bojovými roboty které pošle k žemi pár raket, když v tom světě existuje technologie naprosto nezničitelných hologramů co tě zabijou na 3 rány a nejdou vypnout *7*
  • Až bude venku všechno (DLC's, čeština), pak si to pořídím. Není kam spěchat.
    • préésnéétáák..stačí pár mesiacov počkat po vydaní a bude to všetko pokope aj s opravami a za babku.:) *1*
  • Hejlu co na to skocej a zacalujou za to jako za 3 hry se najde urcite dost ... trebas k tomu vydaj zbroj na kone za $15 ... sak inflace a tak ...
  • To že mluví o dlc před tím než hra vyjde mi zrovna důvěrou nenaplňuje ... ale to také může být že jsem od přírody skeptik *3*
    • Septik ?
  • Bethesdu mam rad, ale at jdou s téma vecnejma DLC nekam. Hra vyjde, clovek to dohraje a pak se k tomu ma vracet po pul roce zase kvůli tomu ze vyslo DLC? Bud at to tam daji hned, klidne i za cenu odlozeni vydani nebo vůbec.

    Ted třeba vyslo DLC k DA:I, odehrava se dva roky po hlavni zapletce, jakoby epilog..kurvva jakej epilog, ja myslel ze jsem to uz dohral a ne ze bude konec az tedka, rok po vydani.

    ja bych ty DLC postavil mimo zákon, jako podvod na zákazníka.
    • to má jednoduché řešení, kterým já se řídím. Nikdy nehrát hry hned po vydání, ale počkat rok nebo víc, pak koupit nějakou edici, kde jsou všehny DLC, a zahrát si to potom. DA:I jsem třeba ještě nehrál. Witchera jsem sice hrál, ale DLC mě nepřinutí si tu hru znovu nainstalovat.
      • DRIZZT: To je ale pro mě problém, protože chci hru hrát, když vyjde, všichni o ní mluví, píšou atd. Hraní má pro mě určitý společenský aspekt, který tkví v časopisech, diskuzních fórech, youtube atd. Začalo to kdysi s Excaliburem a trvá to doteď na games.cz, myslím, že zdejší diskutéři to budou chápat.

        Už teď mi například vadí, že svět hraje Phantom Pain a já se pořád potácím někde na Skellige *3*
      • Tak DA:I ani nehraj. Teda pokud tě baví hrát sám laciné mmočko tak si to klidně zahrej.
        • žádné mmočko jsem nikdy v životě nehrál, takže mi chybí srovnání. Hrál jsem Kingdoms of Amalur, které bylo přirovnáváno k single-player MMO a to mě celkem bavilo.
          DA:I si zahraju kvůli příběhu a lore. Četl jsem knihy od Gaidera (autor DA). Navíc lidi hrozně nadávali na DA2 a když jsem si to zahrál, tak to byla výborná hra.
          • Ok tak jestli pro tebe byla DA2 po perfektní jedničce dobrá hra, tak Inquisition bude pro tebe nejlepší hra na světě. Naprosto kašle na všechno dobré co v prvním díle bylo.
            • Ona prvni DA taky nebyla zadna slava, i kdyz ji mam docela rad. Vzhledove byla uz v dobe kdy vysla za zenitem (stromy vypadaly jak z roku 2002) byla nekdy unavne zdlouhava a ta naloz DLC taky zrovna nepotesila. DA:I me bavila mnohem vic a DA 2 taky nebyla spatna..Ale chapu ze nekdo povazuje prvni dil za nejlepsi, preci jen mel asi nejbliz ke klasickym hram typu Baldurs Gate a to plno lidi povazuje za plus, ja ne.
    • Je to velký problém, tohle vydávání nehotových her. Fallout 3 byl ukázkový případ, sice jsem ho dohrál hned po vydání, ale ve skutečnosti jsem hrál asi 1/2 obsahu, co má hra teď. Vůbec, za poslední roky jsem nedohrál spoustu AAA her, ačkoliv je poctivě "dohrávám" hned po vydání. Problém je, že autoři si zvykli, hry dodělávat v době, kdy už je venku jiná pecka a k jejich hře není čas (chuť), se vracet. Drzost s níž např. autoři Zaklínače 3 dali do hry truhlu až v pátém DLC nebo kdy (i když ji přidávali i do předchozího dílu, takže věděli od začátku, že bude potřeba), je na pár facek.

      Mám rád hry, které vyjdou rovnou hotové. Smrt DLC!
      • a preto si rok vždy počkám až tá hra bude mať kompletná na nejakú game of the year edíciu, lebo naozaj memám čas aby som všetky hry hral 2-3 krát a nechcem sa ochudobňovať o všetko čo tá hra môže ponúknuť a mať opravené kritické buggy
      • Navic je ta bedna nepouzitelna ...
  • gesto
    DLC u dobrých her potěší, cena už moc ne... ale co nemám rád je, když dlc vychází po půl roce nebo roce po dohrání hry, a držet ji v počítači (někdy i 40-50 giga), nebo ji zase stahovat kvůli pár hodinám hraní, nevím nemám rád tenhle trend

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit