Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tilwaen
    BDO jsem koupila tak před dvěma měsíci nejen kvůli místní recenzi a těšila se, že to konečně bude MMO pro mě. Grind mi většinou v MMO nevadí, naopak pokud je nutno vynaložit nějaké úsilí a tak mít pocit, že jste si levely a itemy zasloužili, tím lépe. Buy to play model je skvělý, grafika v MMO nevídaná.

    Jenže velice rychle vyšlo najevo, že tahle hra nemůže být můj šálek kávy. Zpočátku levelujete tak rychle, že ztrácíte přehled o schopnostech, které jste právě získali. Nepřátelská monstra jsou tak slabá, že je složíte na jednu ránu, a nově naučená komba tak nemáte šanci si zapamatovat, protože je prostě nepotřebujete. Spousta věcí, která byla v trailerech avizovaná jako velmi časově náročná (např. stavba lodi), je celkem irelevantní, protože tytéž věci (snad jen ve slabší podobě) dostanete po několika dnech automaticky v podobě dárkových balíčků, že jste se vůbec ráčili přihlásit do hry.

    vím, že do levelu +- 50 je ta hra momentálně koncipovaná jako tutoriál a dle ohlasů na fórech zjevně nejsem první, koho to rozčarovalo. Vím, že později se leveluje brutálně pomaleji a PvE i craft je těžší, nemluvě o vylepšování předmětů a random dropu z bossů. Jenomže na konci tohoto tutoriálu stojíte s jakousi postavou, ke které nemáte žádný vztah, neumíte ji ovládat, protože jste s ní prakticky nikdy nebojovali a komba útoků si tak nezapamatovali, a která má kromě top vybavení všechno, co mít může. A že vás to za ni vlastně nebaví a do té "pravé" části hry se ani nemáte chuť pouštět, tak to prostě zabalíte. Což je škoda.
  • Hezký článek, ale mám několik připomínek - ta hra má velmi špatné RNG. Pokud budete patřit mezi ty méně šťastné accounty a budete se chtít účastnit end game (bossové, node wary atd), připravte se na hodiny a hodiny nezáživného grindění, shánění armorů a zbraní a následné děsné enchantování. Armorů je tu jen pár, přičemž cílem všech je získat boss armor. Což je je jeden kousek armoru od snad každého field bosse. Někdo má štěstí a dropne top výbavu okamžitě, čímž získává brutální výhodu proti ostatním, někdo nemá jediný kousek po stovkách hodin hraní. A získat boss armor z marketu nebo od night vendora je opět o štěstí (a penězích a levné to tedy není).
    Pro nepříznivce pvp ještě poznámka - do lvl 45 máte klid, ale pak už vás může kdokoli s lvl 45 a víc kdekoli killnout. A že tu je spousta troubů, co si tu honí ego na lowlevelících, na to se spolehněte. V top oblastech na expení nebo farmení je pvp naprosto běžná záležitost.A pokud uvážíte, že pvp je tady převážně o levelu a equipu, a zároveň nemáte zrovna štěstí na drop a enchanting, máte to v pvp za pár. což taky znamená, že end game je pro vás v podstatě o ničem.
    Můžete se věnovat pve, těžit, craftit, lovit ryby, můžete chovat koně, ale to jsou týdny trénování - a v závěru zjistíte, že i tady je všechno opět jen o RNG.
    Nejsou tu žádné pořádné dungeony, nově tedy jediný dungeon v poušti, kam se před lvl 59 s top výbavou nemá smysl vydávat.
    Ta hra byla pro mě zpočátku velmi zábavná, dokud se člověk jen rozkoukával a bavil, ale jakmile to bez equipu či lvl už nešlo, tak to pro mě zábava nebyla. stereotyp, smůla, nuda.
    A end game obsah ... vlastně jen ty node wary nebo castle siege, pokud budete v dobré (pvp) guildě. Jinak tu na konci není moc co dělat. Ale věřím, že někoho to i tak může bavit. PEACE.
  • Sakra, priznam se ze o teto hre jsem doposud nevedel, ale jak uz to byva zaujal me titulek, ktery neco pise ve smyslu "uspesna MMO", tak jsem si s nadsenim, ze nejspise se jedna o westernovku zacal koukat na videjka a ono je to obycejna korejska grindovacka s pedofilni prichuti obnazenych holcicek, tak nic no ... treba jindy to vyjde
    • nightborne
      Ale tak hlavně že to víš z vidka ;)
  • Ale pořád zůstává onen neduh, že vás můžou ostatní hráči pořád dokola na místě zabíjet a tedy vám znemožnit hrát, že? No v tom případě to stále není nic pro mě. Mimochodem bych uvítal, kdyby se více MMO titulů vydalo stylem Path of Exile, které je MMO jen ve velkých městech a když se dobrovolně rozhodnete pro skupinu a jinak vás nechá hrát celý svět v singleplayeru.
    • nightborne
      Tak znemožnit hrát se nikomu nepovede - pokud se někdo rozhodne bejt agresivní, můžeš se zvednout ve městě nebo přepnout kanál. Dokáže to bejt do jistý míry otravný, když se někdo chová jak idiot, to je jasný, ale nejde to dotlačit až do takový míry, že by ti to znemožnilo hraní =).
      • Tak to je fajn zpráva. Jen ještě jeden dotaz, než si teda hru koupím :-D Když jsem hrával třeba Star Wars: The Old Republic nebo Teru, tak jsem často procházel prázdné lokace, protože je přede mnou hráči vymlátili a musel třeba i několik minut čekat na spawn bossů. Asi stejný případ i Black desert, že?
        • nightborne
          Běžný mobi se respawnujou do půlminutky, i rychlejc, elity cca jednou za hodinu (ale na ně nějakou dobu klidně zapomeň) a velký bossové se objevujou dvakrát denně ;).
  • Zdravim pratele. Takze jenom v rychlosti bych chtel oznamit, ze URNA CZ/SK ma nyni 87 clenu a z toho je 35+ denne online. Rekord zatim byl 52 online hracu a jsme pohodva CZ/SK Guilda na serveru Croxus. Mame jeste stale nejake mista u nas, takze kdyby nekdo chtel prestoupit nebo se k nam pridat, tak mile radi Vas nabereme. Nemame zadne prisne pravidla - 10K aktivita za mesic od levelu 50+. Mame vsechny pasivni combat skilly a tedka se chystame na slona. Pravidelne delame Guild Bosse, Conquest wary, Node wary a natacenime guildovni video ( dalsi uz bude na ceste az se vratim z dovolenky ). Konec koncu stejne vsichni skoncime v URNE, at chceme nebo nechceme :D Takze pokud mate zajem, nevahejte se ozvat nebo napsat primo ingame : Krumpina, Avrilka, Thorlaug_unwise, Scherma, Maidie

    web : www.urna.shivtr.com
    FB : https://www.facebook.com/blackdeserturna/
    Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=vJNW7XNEyMw
  • WoW do 2. datadisku nebude uz nikdy prekonano. Zbytecny hrat cokoliv jinyho. Jen odvar, marnost... Nakej black desert. K smichu *12*
    • Zrzzek
      Sice jsi to asi ani nehrál, ale to nevadí... Názor máš...
  • az to bude f2tp tak si to zkusim ale s mejma 2 hodkama denne max je tahle hra proste fail
  • "Pokud na podobné zkazky narazíte, nepřikládejte jim žádnou váhu, protože to zkrátka a dobře není pravda."
    Autor trpi slepotou? http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/117771-patch-notes-october-26th/ Jen posledni patch a defakto 80% obsahu je jen pridavani itemu do pearl shopu. Navic ty itemy maji staty (nektery pomerne vyrazny) tudiz je hrac proste mit musi. A nektere se v hernim marketu nedaji prodavat, tudiz ani koupit. A set "oblecku" do hry, za bratru 100Euro .. to tedy potes. Pripadne sada Petu za 50Eur.
    Nemluve uz o tom, ze se prakticky neda realne hrat bez aktivovaneho value packu, coz je taky 10Ecek mesicne (v opacnym pripade se vsechny prodeje dani 30% navic, snizena nosnost, zmensene vsechny inventare a sklady ...). Ano, da se ... s pravdepodobnosti 0.000001% ... koupit v ingame Marketu. Za podminek, ze misto hrani budete desitky hodin sedet prave u otevreneho okna marketu, protoze na jeho zakoupeni mate tak 2s. A k tomu jeste musite mit doslova z pr.ele kliku.
    Mimochodem, bez petu se taktez prakticky neda hrat, protoze to znamena sbirat veskery drop rucne, coz prozmenu znamena, hrat misto hodiny na stejny drop tak 3. Nemluve o tom, ze i peti pridavaji %. Soudruzi korejci pak resi "bezpecnost" vasich hesel tak, ze na foru nejsou schopni zprovoznit https. Pokud si nahodou koupite neco za $$$, trva jim tyden (a to jako minimalne) nez to dostanete ve hre.
    Ta hra neni spatna, ale provozovatel miri doslova kroky obrimy k tomu aby ji efektivne pohrbil. Po zminenich updatech (dokupy pres 10GB dat) na morsky svet ... zustaly napriklad vsem rozbite lode. Ano, oni zvedli maximalni vydrz, a tu aktualni nechali, je to par drobnych za opravu, ale je to taky ukazka jejich naproste neschopnosti, protoze je to jeden update do databaze.
    K PVP asi toliko, ze korejci jsou jaksi neschopni resit agresivitu evropanu, takze misto toho, aby nekdo po tom co vas napadne zustal v pvp rezimu aspon hodinu (a vy tak meli treba sanci mu to vratit , pripadne ho poslat do basy), tak se z nej vpohode obratem prepne - a pak ho sice prozmenu muzete napadnou vy, ale se stejnym postihem na karme.
    Ucastnit se zabijeni bosu je pak zcela zbytecna snaha. Jelikoz a protoze, pokud nemate boss equip, nedostanete zadny loot. (a tim minim i odpadky). V 90% nevypadne z bose vubec nic, a tech 10% si rozdeli top 5 hracu, coz jsou pochopitelne vzdy ti, ktery equip jiz maji. Nevypadne vam ani Qst item, ktery ma umoznit alternativni ziskani dane casti setu (z 50 lidi v guilde ma par kousku prave a jen clovek s full boss equipem) - tech potrebujete 100 a padaji stejne "casto" jako vse ostatni - tedy prakticky vubec. Co se ale stane zarucene, je ze nekolikrat umrete, prijdete o nejake ty kameny ve zbroji a % XP ... coz vas muze stat klidne par desitek hodin hrani a par stovek milionu. Pokud navic nema vase postava awake, zapomente ze nejaky bos existuje.
    To ze provozovatel jako omluvu za vypadek rozdal ...GMbox ... ze kteryho vsem vypad jeden blackstone ... (apropos, nechce nekdo RedNose? Pocitam ze z ty bedny, co mela byt tento tyden a je odlozena o dalsich 14 dnu ... dostanu dalsi).
    • Vypotil jsi klasický lejno jako vždy. Absolutně nechápu proč máš potřebu věnovat tolik času a psát tolik příspěvků o hře která se ti evidentně nelibí. Koukáš i na filmy který tě nezajímaj a posloucháš hudbu která se ti nelibí ?
    • nightborne
      Oukej, nedá mi to, vezmu to bod po bodu =).

      1) autor netrpí slepotou, je vcelku jasný, že budou přídávat věci do cash shopu, protože někde brát prachy musej, žejo. Pár věcí je otravně stále jenom za prachy, ale žádná z nich ti nedává přímou a jasnou bojovou výhodu. Předměty, kvůli kterým se lidi bouřili, tzn kostýmy, peti a value packy, se daj koupit za herní silvery (že tobě se to nedaří není nicméně chyba hry =)
      2) Přístup Kakao Games je tristní, naprostej souhlas. Rozbitá boss armor bedna, ty rozbitý lodě, to je pořád něco.
      3) Otevřenej PvP systém je něco, na co je potřeba si zvyknout. Mě se třeba už fakt dlouho nestalo, že by mě někdo zkusil sejmout, protože jsem k ostatním prostě zdvořilej. A propos, když zmiňuješ odeslání do basy, ten debuff, kterej to umožňuje, má na sobě frajer půl hodiny minimálně, takže tam máš dost času se vrátit a pomstít se.
      4) Bosse už jsem zmiňoval - jsem přesvědčenej, že v tom případě musíš něco dělat špatně. Chodim bosse dost často s altem (120 AP), když mám maina uprostřed pouště apod. Loot dostávám bez výjimky vždycky a svých prvních sto aur z Karandy jsem odevzdal před tejdnem. Většinu z nich jsem nabral opět na altovi.
      • k bodu 4 - mám 187 AP, na bossech bývám mezi prvními a loot mám málokdy. že by opět RNG? buď přesvědčen, o čem chceš. platí stará pravda, že sytý hladovému nevěří.
    • nightborne
      O pár věcech by se dalo diskutovat, ale s těma bossama vůbec nemáš pravdu. Loot na svým boss altovi v grunilu a s yurií dostávám pravidelně, minulej tejden jsem vytáh dandelion bednu, například =).
  • Takze kdyz hraju jen PVE a bavi me na tehle hrach predevsim questy a pribehove linie (SW:TOR,LOTRo) tahle hra mi asi nema moc co nabidnout ze?
    • rozhodně nemá. jestli jsi hrál někdy lineage 2, tak je to prakticky stejný.. questy tu jsou jen aby se neřeklo. nějaké zajímavé příběhy a zápletky nehledej.
      • Pozor Q tu nejsou jen aby se nereklo, zvysuji CP ( Contribution Point ) limit za ktere si propojujes nody, pronajimas nemovitosti, zahradky, atd atd...
        • na to se ovšem kolega neptal. ptal se v jaké kvalitě ty questy jsou. a jejich kvalita je tristní, takže odměna za ně je pro něj vedlejší
  • Jedině LEGION !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit