Přejít na výpis diskuzí

Blitzkrieg 3 - recenze

27.6.2017 20:49
Patrik Hajda 20 příspěvků

Druhá světová válka se vrací do módy, alespoň ve hrách. Zejména zavedené série se do tohoto úseku historie začínají pomalu ale jistě vracet a zřejmě největší takový návrat můžeme očekávat od Call of Duty: WWII. Pokud se ale necítíte na hrůzy války tváří v tvář, možná bude lepší na celé bojiště nahlédnout...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Když už se tu nakously konečně RTS (a že je toho poslední dobou poskrovnu) znovu jsem nainstaloval poslední Homeworld. Jednak jsou venku nějaká DLC s jednotkami (nevím jestli pro kampaň nebo čistě multiplayer). Hra mi přijde nějak lepší, než při releasu (možná subjektivní dojem). Nějak líp vypadá i se hýbe.
 • Recenze a Steel Division by rozhodne Games.cz slusela vic... :D
 • jenda84
  tak teda nevim, asi jsme každej hráli jinou hru - "většinou stačí jít kupředu, nejprve ustřílet tank, pak pomalu běžící pěchotu a máte vyhráno" - mám pár hodin nahráno a drag n drop taktika mi nikdy nevyšla, zase tak jednoduchý to neni. Ale neni to hardcore jednička no...
  • Blitzkrieg jednička byla přelomová,II,byla fenomenální,ve všech směrech vylepšená ,stále logická,přehledná,z různou škálou obtížnosti,vojska ,ovládání,funkce...ok,ale III jde uplně jiným směrem....
   Je to jeden velký chaos,vojska s mapou splývají,/v company of heroes II,je to ještě horší,jedna velká šed/někdy jsou to ukoly nelogické a protichůdné,postrádající strategické myšlení....trend je zcela špatný.
   Man of WAr asault sqat II,je prakticky totožný s jedničkou,přidali pouze pár nových map...
   Nevím,co se to děje???,jde už jenom o byznys,či marketing...asi
  • XorxoxTalarius
   Treba je autor fakt dobrej a tak mu to neprijde ze by delal neco co da ostatnim zabrat
 • skoda ze je o online-only z nepochopitelnych psudoduvodu
  • wow , to je slusnej ulet no singleplayerova strategie s rozbitym multakem a je online-only :-D
  • Je rok 2017, ne 2001. Bud rad, ze zatim nemas pod kuzi cip.
 • A čím mi vysvětlíte to hodně špatné hodnocení na Steamu? Proběhl nějaký zásadní update, který hru zlepšil? A malý počet aktivních hráčů mě taky odrazuje od koupi.
  • Jo taky si říkám, jak tato arkáda co si hraje na "simulaci" může dostat za 7 ...
  • Paulcz
   Je to jednoduché. Hodně lidí si pamatuje Blitzkrieg 1, což zřejmě byla nejúspěšnější hra té série a pak to šlo z kopce dolů, tohle je už jen taková troska. A když to ty lidi zpětně porovnávají tak chtějí hru by navazovala na ten první díl. A o nostalgii nejde. Prostě to bylo lepší a očekávání hráčů válečných strategií jsou úplně jiná. 7/10 je jen redaktorovo plácnutí do větru.

   Stejná anabáze je se Sudden Strike 4, tady je navíc problém v tom, že tu značku prodali a hru dělá úplně někdo jiný. Na Steamu je dispozici beta verze a diskuze v níž 90% lidí píše, že chtějí hru podobnou Sudden Strike 2 a ne takový paskvil co je k vidění nyní.

   Celkově je v RTS hrách úpadek, snad jen o Steel Division se více mluví a hru oceňují i náročnější hráči.
   • Díky. Moc jsem taky té 7/10 nevěřil, proto jsem se zeptal. Bohužel to tak se strategiemi je :-/ Sudden Strike 4 jsem taky vyhlížel, kdy už konečně vyjde a doufal, že to bude zase dobrá strategie... ale jak říkáš, moc nadějně to nevypadá. O to směšnější je, že si pak vývojáři či vydavatelé (nebo kdo všechno) stěžují, že o strategie už není takový zájem... přitom by byl, kdyby udělali něco pořádného. *7*
 • MickeyMutant
  "Rusové se koncentrují u svých hranic, kde se snaží odrazit německý postup… Mise jsou založené na historických událostech, což je největším plusem hry..."

  Cože?? Jaká prosím koncentrace u svých hranic, vždyť si tehdy Rusové už dávno urvali půlku Polska, jen aby vzápětí znásilnili Estonsko, Lotyšsko a Litvu a řádili tam tak důkladně, že obyvatelé Pobaltí za rok vítali Wehrmacht se slzami štěstí v očích jako osvoboditele.

  On tuhle hru totiž vydal Nival, což jsou Rusáci (nejspíš v plném významu toho výrazu), takže jim zřejmě nedělá nejmenší problém překroutit fakta a nabídnout svoji "alternativní" historii.
  • Jestli tím nejsou náhodou myšleny ty nově vzniklé hranice na základě dohody Molotov–Ribbentrop. Do německé inzave (1941) na těchto hranicích sověti stavěli systém opevnění zvaný Molotovova linie.
   • Já jsem zase četl, že tam rusové přesouvali značnou část vojsk. Stejně tak věděli o velkých německých přesunech a pak už to bylo kdo z koho ..
 • Jak tuhle hru můžete upřednostnit před Stell division?
  P.S.: combat mission dostal nový engine, má někdo zkušenost?
  • restore
   Prave tu chcel ale kazdy vediet, ako to dopadlo, kedze si vsetci pametaju starsie diely
   • blbě, always online arkáda. Původní blitzkrieg byl jinde. Tohle se snaží jít cestou CoH, ale moc jim to nejde.
  • Protože tohle dostali zdarma. To steel division ne
  • myslíš Steel division? já myslím, že to má jinou cílovku.. hrál jsem obojí a Steel division chce fakt myslet, Blitzkrieg je taková oddechovka, easy come, easy go..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit