Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nezbývá než čekat na to až postaví Bitcoin mimo zákon ale podle zpráv to zas tak dlouho nebude :)
  • No zatím jedu na skoro 5 let starý grafice, a zatím jsem takřka bez problému cokoliv rozjet. Jedna hra, kterou jsem si kvůli grafice zatím nemohl vyzkoušet je PUBG, a druhá hra, kterou bych rozjel, ale stále čekám na vyladění je Kingdom Come. FullHD na nějaké nízké nebo střední detaily zvládne všechno a upřímně ono často ani vysoké detaily stejně moc hru nezlepší. Navíc těch her, co jsem ještě nestihl zahrát a vyšli už před nějakým tím pátkem je stále moc.

    Holt počkám, ale za dobrou grafiku fakt nedám víc než za konzoli s pár hrama k tomu z bazaru. :)
    • Jack1947
      Taky počkám nejprve třeba pořešit cpu.. možná...

      Bobek: To máš nějakej šrot cpu to zmákne v poho na vysoké/very high detaily, aspon z toho co jsem viděl a četl. ( nemáš jen 2gb verzi i 3 by mnohé vysvětlovalo).
  • A jak to vůbec je? Ty výpočty jsou k něčemu, zkoumá se lék na rakovinu nebo tak něco? Nebo jsou to jenom zbytečné výpočty?
    • Jsou to virtualni meny, ktere nekontroluji banky, takze pro obchodniky je to vyhoda, protoze te nikdo nenahlasi za podozrive transakce, neplatis dane, poplatky za prevod, daji se tam idealne proprat spinave penize atd., proste raj
      • Ráj ano, ale ve výsledku jen pro pár vyvolených.
    • Ty vypocty jsou absolutne k nicemu.
      Doufam, ze uz to konecne krachne jako v 17 stoleti tulipanova horecka.
      https://coinmarketcap.com/all/views/all/
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Tulip%C3%A1nov%C3%A1_hore%C4%8Dka
  • Zas*aný těžaři, co vytáhli ceny hardwaru až někam úplně dop*dele. Takhle jsem si prostě nechal starej PC na práci a a starší hry a na nové jsem koupil teda Xboxe X, protože ty ceny jsou fakt nehorázný a za 11 litrů srovnatelné PC nepostavím.

    Ono když už herní noťase se stávají celkem dobrou alternativou tak je s cenama fakt něco špatně.
  • mikezz
    Posledné mesiace mám problém vyrendrovať 3D animáciu na diplomku v normálnom čase, zháňal som grafické karty všade, kde bolo možné, nejaké sa podarilo splašiť ale za šialenú cenu. Keby si nemôžem len zahrať, tak je to OK, ale ťažiari mi priamo bránia v efektívnej práci (a som si istý, že podobne zúfalých freelance 3D grafikov bude viac). Nech už to prestane!
    • Tilwaen
      Nemáš možnost to renderovat přímo na univerzitních strojích?
      • mikezz
        Mám a aj ju využívam ale tie univerzitné možnosti sú dosť úbohé. Sú tu PCčka s 1050kami, bohužial som sa pustil do náročnejšej veci na grafickú pamäť, takže mám smolu (2GB je proste málo aj na jednoduché veci). Na procesoroch je rendering pomalý (sú tam staré "pracovné" Xeony a Opterony s milónom jadier, ktorým sa ale vyrovná a niekedy aj predčí hociaký novší notebookový i7) Rýchlosť by bola dostačujúca s desiatkami PC, problém je, že final render na CPU môže vyzerať odlišne od toho na GPU, takže sa to často nedá kombinovať. Proste zbytočné problémy, vzhľadom na deadline ostalo najlepším riešením rendrovať to doma na pár kvalitných grafikách. Holt podvýživené školstvo v plnej kráse.
    • Zkus vyhledat nějakou firmu, která dělá cloud computing, kolega jednou použil toto a byl spokojen. https://www.renderrocket.com/
      • mikezz
        Pozeral som, farmy sú dobré na krátke animácie ale na viac framov sa stávajú brutálne drahé.Vyšlo mi to tak, že sa oveľa viac oplatí kúpiť grafickú kartu aj za dnešnú nafúknutú cenu a potom ju za menej predať. Táto farma je free a funguje super https://www.sheepit-renderfarm.com/, je tam ale obmedzenie súboru na 500mb.
    • Máš studovat něco normálního. K napsání diplomky by neměl být potřeba superpočítač *6*
      • mikezz
        Baví ma to, naplňuje a dokonca aj slušne uživý, takže dík za koment ale napriek všetkému ostanem moc rád pri svojich nenormálnych štúdiach ;)
        • Koukal jsi do zahraničí? Třeba v DE tě vyjde 1060 ROG Strix 6GB na 390 eur. *3*
          V čechách 11799,- To jsou ušetřené 2.000,-
    • Sleduj bazos, tak 3x denně se tam objeví někdo kdo to prodává za slušnou cenu. Brácha má 1060 6GB za 6800 a já 980ti za 9000 (obě v záruce). Musíš to jen sledovat.
      • mikezz
        Práve dnes som jednu z Bazoša zobral za slušnú cenu (tj. za stále nafúknutú ale o dosť lepšiu ako na eshopoch). Myslel som, že som kúpil vadný kus, aj keď s ňou bola faktúra a predávajúci vyzeral úplne OK..na backplate bol vytečený nejaký divný olej. Takže postreh pre niekoho, kto by kupoval grafiku od minerov, aby z toho nedostal infarkt takmer ako dnes ja - mineri ich drtia vo vertikálnej polohe, takže z thermal padov môže unikať silikón alebo nejaká podobná substancia. Každopádne je to nevodivé, takže nič nepoškodí. Stačí vyčistiť a kartu používať ako normálny človek ;)
      • Pokud nemáš ani anung o fyzice a vlastnostech vodivosti materialu a tranzisrorech, tak OK
  • Obávám se, že tohle nepohne s trhem grafických karet ve prospěch hráčů ani o píď. Zde si můžete přečíst proč. http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/zase-tezari-nvidia-odklada-vydani-novych-grafik-na-konec-roku.-uvede-pro-tezare-dalsi-gpu-3.html
    • Ten zaujaty web nema smysl cist.
    • Důvod odkladu je hlavně kvůli žádné konkurenci. Kdyby mělo AMD něco o výkonu 1080ti, tak tu máme pomalu nové karty.
      • na druhou stranu, 1080ti dneska s prehledem staci 99% hracu...takze nac vydavat neco lepsiho
        • No jasný, nebylo by nad to aby se s grafikama stalo to co před 7 lety u CPU do příchodu Ryzen. Zastavíme vývoj a každá nová generace bude mít +5% výkonu navíc, protože to přece stačí.

          Teď objektivně, tobě sice může stačit výkon 1080ti, ale výkon pascalu opravdu nestačí lidem, kteří se zabývají deep learningem. Takže posun tu vždy na 100% bude, teď je jen otázka, jestli jej pocítí i hráči.
          • pokud ty karty nebude na co pouzivat = nebude na nich co hrat, tak zadny extra posun nebude, protoze pro tech par potencionalnich kupcu se nikdo nepretrhne
            • No jako já už bych nejraději přešel na vyšší rozlišení než 1080p, ale kartu za 20 000 kvůli tomu kupovat nebudu. Takže ano, vždy máš možnost to využít i při stagnaci grafické kvality.
  • To na tom nic nemění. ASIC se poté blbě prodává a bývá drahý na pořízení. Tedy to mají lidi nebo firmy co to myslí vážně.

    Na domácí těžení si každý stejně koupí grafiku na které může hrát nebo jí pak prodat. To by museli nějak omezit těžení na herních kartách SW nebo HW což snad ani nejde.
    • Tak tady se neřeší "domácí těžení", které némá vliv na thr grafických karet ani na zajišťování fungování blockchainu měn.
  • Moc tomu nerozumim ale.
    Kdyz si tezar koupi ASIC a uz nebude moct tezit, treba kvuly nakladum se to nevyplati, tak co s tim udela? Zahodi to? Komu to proda?
    Kdyz si koupi klasickou herni GK a nevyplati se mu tezit, tak porad muze vsechny ty GK prodat.
    • Těžař, který takový ASIC koupí očekává, že se mu zaplatí a ještě mu přinese výnos. Takově ASICky jsou násobně rychlejší než grafické karty a tím se v podstatě přestanou zajímat těžaři o GPU. Pokud je tedy to co se píše ve článku pravda a budeme opravdu mít ASIC i na měny, které měly být odolné, můžeme se těšit na velice levné bazarové karty.
      Ty naštěstí nebudou nijak "vypálené", protože těžaři ví, že nejlepších výkonů (spotřeba/výnos) dosáhnou pokud nebudou dostávat karty 100% napájení. Běžně tak karty jedou jen na cca 80-60%, takže karty nejsou skoro vůbec opotřebované. A co se týče teplot při těžbě, tak pokud nemáte úplně nejlevnější verzi karty, tak většina chladičů je předimenzovaných a všechny komponenty jsou dnes už naštěstí parádně chlazeny (nepřesahují 70 stupňů).

      *Toto je hlavně u nvidie, ale u AMD je to hodně podobné
      • vypálené kart? Však CPU i GPU je děláno aby jelo na 100% furt v pohodě, když to chladíš. Nikde se nepíše, že to takto nemáš používat a tím to ničíš. RAM také můžeš nechat běžet furt v memtestu a pohoda.
        • Teplotou (a napětím) se ti zkracuje výdrž. Takže ano, pokud těžíš na levné verzi gpu a nevíš co děláš tak si tu kartu můžeš odpravit.
          • Divné, to by se pak procesory které jedou v serverech na max ničili... divil bych se, kdybych nechal kartu běžet na max bez taktování, že to nějak výrazně ničí kartu jako velké OC
            • A taktování nesnižuje nikdy u ničeho životnost. Teplota a napětí snižuje.
            • Jenže ty mluvíš o křemíku. První věc co se ti "odpálí" je špatně navržená nebo chlazená napájecí kaskáda. Ta není na herních gpu konstruovaná na 100% zátěž 24/7.
    • Například to může prodat jiným minerům, nebo se přesunout za levnější elektřinou. Cenu elektřiny neovlivníš. ASCI je efektivnější a tedy výnosnější. Navíc při dnešním miningu si potřebuješ co nejdříve zaplatit všechen hardware a získat tak nainvestované peníze zpět. S ASCI to bude rychlejší.
  • Celé tohle svinstvo bych zakázal. Jako to udělali v Koreji Číně a Japonsku.
  • Dokud rodiče platí elektřinu, tak se bude těžit dál.
    • Pokud si myslíš že je tohle doména lidí bydlících u rodiču tak si úplně mimo. *1*

      A jestli budou díky tomu grafiky zase dostupné? Nemyslím si.
      • To byla nadsázka. Pak jich to hodně těží na kolejích, v práci, ve škole. Prostě všude kde nemusí platit. Pár jich znám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit