Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • prudislav
    Meh :-( už mě začíná ta horda MOBA a F2P nesmyslů pěkně štvát :-( viz. Evil Genius Online :-(
  • Páni... rozhodně palec nahoru za odvahu jít do něčeho nového. Teď jen aby další palec byl i za gameplay...
  • Aha, takže ze strategie na asijské MMORPG, ve kterém jen mačkáte mezerník? Může to být zajímavé, ale rozhodně bych to nenazýval Civilizací ;-)
  • vubec si neumim predstavit jak se to bude hrát?
    • to bude nejaka forma strategie, nebo budete stavet manualne jako klast kocky jednu na druhou? to by totiž byla docela nuda ne?
      • Walldstein
        Minecraft taky baví miliony lidí a je to jen skládání kostek na sebe..
        • Potiz je v tom, ze na podobny experimenty nemaj vetsi vyvojari kule. Takze osobne ocekavam, ze to bude zcela genericky "jakoze" MMO - neco na zpusob NWN online => spis predpokaldam poradny propadak.

          Jako doved bych si predstavit civilizaci jako MMO uplne vpohode - kazde by hral za "svuj" narudek na giganticky mape, coz by samo vyzadovalo odpovidajici pomalost vyvoje a odpovidajici (ohromne) mnoztvi vynalezu (aby to vydrzelo aspon na par mesicu).
          • to by se mi líbilo a nahodou by se to dalo promyslet, treba vic zdroju, energie, plyn, museli byste spolupracovat s ostatnimi hráči, byla by tam ekonomika jako v simcity 4, že ne že postaviš baraček a automaticky se ti otevrou dalsí moznosti, ale fungujici nabidka a dopyt, diky čemu bys mohl prilakat vyšší vrstvu a lepší budovy atd. Proste takovy komplexni simulator aby to melo delsí hratelnost
  • napad neni spatny, problem bude zasa v hracoch. je jasne ze si kazdy bude moct slobodne vybrat civilizaciu za ktoru bude hrat, a co ked si drtiva vetsina vybere jednu? to maju potom vytazstvo iste. dalej je jasne ze to nebude jeden online server pre cely svet ale hromada lokalnych serverov tak ako u inych onlinoviek. takze zas, nejaky stredoeuropsky server jasne vyhraju nemci, lebo maju najvetsiu hracsku zakladnu. v amerike pochybujem ze sa najde viac nez 10% co si vyberu inu civku ako americanov.

    Ale inak je to rozhodne zaujimavy koncept.
    • Black_Hand
      tohle problem neni, protoze si kazdy temer urcite nebude moci svobodne vybrat civilizaci za kterou bude hrat. drtiva vetsina MMO ma kvoty, aby byly jednotlive strany vybalancovany. tohle je neexistujici problem.
      • Netusim jak je to u flashovych mmo, ale kdybych chtel nejaky hrat a uz na zacatku by mi hra tvrdila ze si nevyberu oblibeny narod protoze ma moc hracu tak je fakuju ne?
        • Black_Hand
          jake flashove MMO? a ber to tak, ze kdyby te pustili hrat, tak zacnes "fakovat" hru ty. takze jsou to prijatelne ztraty.
          • MMO nejsou ferrari nebo jiny exkluzivity kde prodas vsechno co muzes vyrobit, neni prijatelna ztrata hrace. Flashovy mmo myslim kejdy od bigpointu, nebo aoeo ktery je na stejnym principu. Jinak nepamatuju normalni mmo co by me reklo ze nemuzu hrat tuhle stranu protoze blabla. A to jsem jich hral hodne od Wow klonu az po Wot, Navyfield, LoL atd.
            Jako me osobne je to jedno, ja hry ktery jsou jenom o placeni (aoeo styl) nehraju, ale prijde mi to nelogicky. Navic si myslim ze strany se vybalancujou samy. Asi budou slabsi narody atd. ale ne nijak znacne.
            • Tak tak, prislo by mi to jako zbytecny odrazovani hracu, nevim presne jak ta hra bude fungovat ale moznosti jak doplnit pocty je hodne. Boti, bonusy jak pises v PS2 atd.
            • Black_Hand
              aha, takhle to myslis. ja jsem te pochopil tak, ze si to myslel tak, ze se neresi vubec.
            • Proto pisu ze balanc se vetsinou resi jinak nez "ne tohle hrat ted nemuzes". *3*
            • Black_Hand
              protoze jen malokdy to je opravdu rozvazeny ve prospech jedne skupiny a je tam nejaka tolerance. treba planetside 2 resi balancovani tak, ze zacne zvyhodnovat narod, ktery je pocetne slabsi, takze se hraci nastvou a vybalancuji to sami :).

              nevim jak moc ma smysl mluvit o LoL v tomto kontextu. ani o navyfield (jde tam proste jen o to, aby se naplnila mistnost).
  • Black_Hand
    to zni... dobre. moc dobre. sim city si myslelo, ze "prakticky" singl s online pripojenim pujde vydavat za MMO a zas tak moc jim to neproslo (rozhodne ne jako extra vynosna mikrotransakcni platforma). tady se snazi udelat civku jako opravdove MMO, s durazem na masivni interakci hracu, tak jak bych od MMO cekal. takze palec nahoru.
    • XorxoxTalarius
      No ja mam strach aby to nedopadlo jako Civilizace pro FB s tim rozdilem ze nebudes jedno mesto, ale jeden clobrda ... ale rozhodne ten projekt budu to sledovat
      • Black_Hand
        tak jasne, to riziko je tu vzdy. ale z aktualniho popisu to ma potencial skoncit jak spatne, tak dobre. coz u her znamena, ze trpelivost je na miste :). pokud to bude mizerny, tak se na to zapomene rychleji nez na AoE online. pokud ne, tak tim lip pro nas ne :)?

        urcitou davku optimismu mi dava par videi z archeage co jsem videl. ti lidi dle vseho umi delat ponekud netradicni MMO s durazem na to, co by bylo pro civku tohoto formatu dobre. ale je pravda, ze zas tolik tech videi jsem nevidel, takze bych to s tim optimismem neprehanel. otazkou je co tam budes delat, jak akcni to bude, jestli bude mit akce smysl atd.
        • XorxoxTalarius
          No musim priznat ze mne ten ArchAge naprosto uhranul a musel jsem se registrovat, tak snad brzo dostanu pozvanku :D
          • Black_Hand
            on malokdo odola nabidce: "tady, je pobrezi, muzete si tu postavit pristav, v tom pristavu si udelejte lod, vyberte kapitana, vyplujte vstric svetlym zitrkum, najdete si ostrov, postavte si vesnici, nechte ji vyrust v mesto se starostou atd."
            • XorxoxTalarius
              No ted kdyz o tom mluvis, tak jsem si to predstavil a asi by to vazne moc nepobyrali. Ale aspon o to vetsi by byla sranda, jestli tam bude jeste moznost nejake kustomizace prizpusobeni vzhledu (brneni, lode, stavby, atd ... ) tak by to ziskavalo dalsi rozmer :) No nic, jdu na Trion zaurgovat muj pristup :D
            • Black_Hand
              ok, takze "Blood for the blood god! Skulls for the skull throne!" ceka nechapajici korejce :).
            • XorxoxTalarius
              No je to Champion of Khorne :D A prave kdybych si mohl udelat vlastni nabozenstvi, tak by se mohl stat jeho hlavnim predstavitelem a vest krizackou vypravu :D
            • Black_Hand
              ty to jeste nemas vyresene? dle tvyho avatara bych tipnul: "For the Emperor!!" (teda, pokud nahodou ten marinak neni od khorna, nemel by byl, pokud ma na sobe modlitbicky)
            • XorxoxTalarius
              Prave ... ale ja se spis tesim na tu moznost se vypracovat treba na cisare a cele si to podrobit :D Jeste kdybych si tam mohl udelat vlastni nabozenstvi ... to by bylo :)
  • IWKYN
    Hmm kdyby to nebyla Civka a nevypadalo by to jako AoE Online, tak by možná nemuselo bejt až tak strašný....
  • achjo.. tak je asi načase opět nainstalovat Civ2, popřípadě SMAC anebo Civ4 Complete... ničeho lepšího se v této sérii v blízké budoucnosti patrně nedočkáme. Doufám, že se Firaxis pokusí poučit ze svých nedávných průšvihů a vykašlou se na další (a zbytečný) Civ5 datadisk a zkusí někdy ukutit pořádnou Civku. Rád bych si zahrál komplexní, fungující a zábavný nástroj na rozvoj a řízení civilizací v duchu starších zmíněných dílů, třeba obohacený o dokonalejší simulaci životního prostředí (jako mělo v nástřelu SMAC) nebo třeba lepší politický model (možná trocha inspirace od strategií z dílny Paradox?).
    • co je smac ?
      • XorxoxTalarius
        Sid Meyer's Alpha Centauri
  • ano to 1% ze stare skoly co furt jsou dusi stale deti a ne a ne vyrust . A tyto lidi chteji tuneloidni fps , miliontou variaci maria atd atd . Neumite se integrovat do nove doby ,jista podoba s hnedo/cernou.
    Diky vam games jdou rychle dolu a tez se stavaji obeti vlastni degenerace. Ano toje prirozeny jev, ktery prichazi neomlazenim redakce.
    • spis nechtej nez neumi, a recenzovat dokola ty vase neustaly recyklaty tehoz (honosne nazyvane znackami), vzdyt by to mohli delat jak ty vyvojari, jen oprasovat stary recenze a doplnovat je novou cislovkou *5*
  • Redakce uz je na tyhle new veci stara a nema proste prehled a jeto videt aj no novem Levlu same retro atd a tose prenasi aj sem. O tyhle veci proste 99% lidi nestoji , bezte do duchodu a najdete si poradnou praci !!!
    • Walldstein
      muhehehehe...ta dnešní omladina je opravdu zábavná...Chlapče už se těším až jednoho dne budeš rád za každou hru která se bude pokoušet ynovupivést k životu hru kterou jsi hrál před 14ti lety atp. Opravdu se těším...milerád ti pak pod tvůj rozjásaný komentá napíšu: "Vidíš, a to si se nám smál..."
      • A toje prave ten problem co nechapete jeme 26 let , tak par her jsem hral ale dokazal jsem se integrovat do proudu evoluce. Coz se vetsine nepovede ,stagnuji a churaví. Jeto tezky proces a plne to chapu ale aby kul tomu ctenari trpeli me prijde zalostne.
        • Jako kamaráde po přečtení tvejch příspěvků jsem rád že jsem nedopadl jak ty. 26 let a taková ubohost.. OMG. Tak jako je to s pohádkama, že se na hezkou koukneš i v 50ti, tak je to pro nás i z hrama. Znovu oživená hra, klidně i 15let stará, avšak na novém enginu, ale s původnímy hernímy mechanismy a s novými prvky, by byl strop na kterej tu většina z nás čeká a ono stále nic... Podle mě CoD serie šrot na odreagování, zastřílet si 15min a nazdar navíc kdyby nebylo MP můžeš to zahodit. Podle mě herní průmysl trpí kvůli lidem jako si ty a tobě podobný. Je to AAA hra tak to musí bejt strop, jenže po tom co za to vyhodíš prachy, zjistíš že je to odpad... ale tvý ego už ti nedovolí napsat, spletl jsem se vyhodil jsem prachy za kejdu a teď toho lituju.Místo toho furt obhajujete ty nový šroty.
          Sorry všem za obsáhlost, ale muselo to ven :D :D :D
          • Tihle tupci proste nechapou, ze krom par decek, jsou tu hraci, tkeri hraji klidne uz pres 30let a maji jaksi celkem sluzny historicky nahled a zcela konkretni predstavu o tom, ja by mela slusna gameska vypadat ... coz se samozrejme neslucuje se soudobym odpadem, kde kdyz se to musi ovladat jeste druhou klavesou, tak je to problem, a pokud se u toho musi dokonce pouzit i jeden mozkovej zavit ...

            BTW: Nektery davny ciste textovy gamesky po herni strance na hlavu porazej vsechno, co dneska vychazi v "uzasne realisticky 3D grafice" ... ale hrat se to neda.
        • jestli sis nevsim, tak zapadni civilizace spis degeneruje nez by se vyvijela, ve filmech a hrach se to jen promita (jo a hudbe hip hap hop atp. *5* )
        • Black_Hand
          nejsi sam komu je 26. jen tve integrovani do proudu evoluce spis zni jako stare zname "drz hubu a krok", misto toho aby clovek opravdu resil kam to vsechno smeruje.
        • Robotron3
          Někdo tu má problem, ale jak to tak čtu, spíš to vypadá na tebe.
    • bohuzel mas pravdu. 99% usmrkancu jako ses ty o to nestoji, a proto dnesni hry vetsinou stoji za prd, protoze vy byste koupili i hovno, kdyby o nem a fejsu letel viral, ze je cool *6*
      • Robotron3
        Tyhle lidi fakt hry nekupujou...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit