Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě hra padla do oka, přesto že jsem se bál, neboť na steamu sklidila od fanoušků značný hate :D, ale byl jsem nestranný a hru jsem nakonec vyhodnotil za opravdu velmi zábavnou. Jistě, jsou zde jisté nedostatky, ale jen malé. Největší nedostatek pro mne je jen fakt, že jsem si za 16 hodin hraní nebyl schopen zapamatovat ikonky jednotek, maximálně tak workera a colonistu, tudíž vždy strávím strašně moc času hledáním dané jednotky v produkci měst.. :D a fakt, že se jednotky každých pár levelů u affinity vylepší a hlavně přejmenují tomu opravdu nijak nepomáhá :D, proto bych uvítal v brzké době nějaký mód kde budou obrázky jednotek jako tomu bylo u civ V :D. Toto je tak jediné co mi malinko vadí :D.
  • Hra bohužel staví na herním systému Civ5 Revolution (což prostě už není původní komplexní strategie Civ 1-4 pro pamětníky, ale pro děti zjednodušená nová tahová válečná hra) a nese si tak jeho negativa. Beyond Earth bohužel také ani vzdáleně nedosahuje sklíčené atmosféry Alpha Centauri a v podstatě je to jen Revolution v jiném grafickém kabátě. A nějaká ta pozitiva - hra nepadá, grafika je roztomile pěkná + intro. A kdo stále čeká na pátý díl Sidovi Civilizace (opět o něco složitější a komplexnější) si může zatím zkusit krátit čas u Europa Universalis IV.
  • líbí se mi špionaž ale nevím jestli delám neco špatne, ale než se ve meste vypracujete rekneme na intrigue level 4, tak to trvá strašne dlouho, a pak si zvolím nejakou akci (napr. hacknout satelity) a agent selže nebo je zabit a pak znova intrigue level klesne na nulu a ja mužu začít odznova.
    A to je pritom už agent na tretím levelu a ješte mam asi 8 agentu v HQ, kterí by teoreticky meli zvyšovat šanci na uspech

    tak nevim, prijde mi to dost nepoužitelné...
    • Mas speha, posles ho do nejakeho mesta k souperum a das mu tu ukoly. Od tech nejlehcich postupujes. Vypracuje se ti tam sam a pujde to jak po masle. Agenti doma jsou dobry na to, aby nekdo nespehoval tebe, ale jinak musej makat vsichni v nepratelskych mestech a ziskavat zkusenosti.
  • Nějak tomu nerozumím. Nejspíše jsem něco přehlédl a dělám špatně, ale odehraju 500 kol a najednou konec. Žádné hodnocení, body, nic. Prostě konec. Ani to nenabídne možnost hrát dál. Resp. nabídne, ale nejde to spustit. Tlačítko je tmavé a nefunkční. Docela mě to naštvalo.
    • BE je hra, kde jsem se na konec spíš těšil. A 500 kol je pak zatraceně hodně. Nevím jak velká mapa, ale i na malé (6 soupeřů) máš v pokročilejší fázi tolik jednotek, měst a hlavně podělaných obchodních konvojů, že se nebavíš… Teda já se později fakt nebavil, protože každé město má možnost mít 3 “obchodníky,“ což znamená každých x tahů, podle vzdáleností, kam je pošleš, hnusnou a nudnou opakovačku v podobě určování destinací… Pravda, mohl jsem být více HC, bez obchodování ;-) Netuším, jestli to jde na vysokou obtížnost dohrát s málo městy, patrně jo, ale nebude to ono. Správně…, významná je jen ta civilizace, která je velká. Jel jsem mírumilovnou, ale hodně expansivní cestou na “trascendance,“ affinita harmony, obtížnost Soyuz, přesto jsem končil jako totálně militantní frakce (+-340 tahů). AI chce boj, držkuje, i když je výrazně slabší, a diplomacie v podstatě neexistuje, čili slabina stejná jako v Civ5, čili kachna…
    • Mas tam 5 druhu vitezstvi. Za kazdou affinity jednu a pak dve univerzalni. Plnis postupne ukoly a snazis se to dohrat co nejdriv. Na nejtezsi obtiznost to dobry hrac hraje cca 200 kol, zalezi na nastaveni hry.
      • To jsem tak nějak pochopil, ale jde hrát potom i dále, když hra po třeba 500 kolech skončí. Co je třeba nastavit? V civkách šlo po roce 2050 hrát dále.
  • Ta politika je opravdu stupidni. Treba mi zniceho nic najednou pulka narodu (vcetne pratelskych) zacne psat,ze takhle to dal nejde. Hra vam vubec neoznami o cem to mluvi(jsou to jen obecne texty jak je urcite z Civilizace znate) a vy nemate paru jak to napravit. Pak vas napadne nejblizsi soused co byl celou dobu nepratelsky. Po par kolech valky mi i pratele zacnou vyhrozovat ,protoze valcim. Opravdu genialni.
    • Je to kvůli rozdílné affinite národa.
    • no to je to co mi na civce vždycky vadilo (tedy hrál jsem jen V a tohle). presne podobny prispevek jsem psal tady dole, podle mne tam chybí nejaky kodex spravani, napr. jako v Europa universalis.
      takhle když se civilizace chovaji jak deti na piskovisti tak mam z te hry pak takovy blby pocit
    • hm tak to vypada zase na klasiku. Skoda.
  • Je to moje první civilizace. A po 15 minutách sem to vypl. Bez češtiny nehratelné, protože jsem vůbec nevěděl co dělat jak dělat. A tutorial v Angličtině je mi nanic :(.
    • musíš vybrat technologii a budovu co stavet. nemusíš tomu rozumet, proste vyber co ti doporučují poradci (vedle je takova ikonka treba modra flaška jako doporučení od vedeckeho poradce). pak už jen do konce hry klikaš na next turn (vpravo dole)
      • Pokud si nic nectes a jen davas na doporuceni poradcu,pak ano-takova hra muze skutecne byt jen klikanim na next turn.
    • V CBE je i tutorial pro hráče, který ještě nikdy nehrál žádnou civku. Zkus to, možná ti to pomůže. Jinak čtyřka s češtinou je výborná.
    • Kazda Civilizace ma cestinu. Pokud ti ENG dela problemy,budes muset proste chvili pockat.
    • zahraj si ctyrku, je nejlepsi a cestina se tam da stahnout
  • možná mi neco unika ale prijde mi že tyhle hry se hrajou tak že si vyberete nejakou pokročilou technologii, diky ktere vyhrajete, a pak už jen 300x klikáte next turn. Tohle je zábava? *8*
    • Nekdy mas rozumne komentare a nekdy plodis jeden vykvet za druhym. Nize pises ze jsi to hral zatim na easy obtiznost,ze jsi hral i predchozi dily Civilizace a ted tohle?
      Bud mas rozdvojenou osobnost nebo nekdo pouziva tvuj nick. Jinak nevim *1*
      • ne vážne ja to takhle hraju Civ V a hraju na normal, ale je to nuda tak jsem pak zvyknul hrát vojenske vitezstvi tam je alespon zabava že mužeš tahat ty jednotky po mape.
        • tak si zahrej alespon na Emperor, nebo Immortal a zapotis se krapet vic. Nebo jeste lepe si zahrej MP a uvidis. Nuda to mozna bude zase, ale protoze budes dostavat neskutecnou cocku *1*
          • jo asi to budu hrát na vyšší obtižnost, i když mi vadí že reší obtižnost cheatovanim ai, misto zlepšovani inteligence.

            co se týče MP je mi jasny že bych dostal čočku, ale neumím si predstavit jak se to v mp hraje? hraje se mp treba i na technologicke vitezstvi (to musí trvat strašne dlouho ne), nebo jen na vojenske? imo když se hraje jen na valčení tak to tu hru degraduje. pak ti taky muže souper po hodine leavnout a pod.
            • MP se hraje vetsinou na nejvyssi rychlost, takze vyvoj i stavba trva mene kol, nez u standard. Technologicke vitezstvi je pomerne caste. Stejne tak je bezne kulturni ci vojenske. V komunite se kterou hraju jsem zatim jeste nevidel diplomaticke, protoze je zakazano, aby pri volbe svetoveho vladce kdokoli hlasoval jinak, nez pro sebe sama. Hra trva kolem 6 hodin. Obcas se stane, ze nekdo se krapet vymkne a tak se hlasuje o drivejsim ukonceni, protoze je mala sance ho porazit. Taky muzes nechat hlasovat o sve "bezvyznamnosti", kdyz jsi posledni a nemuzes vyznamne promluvit do vyvoje hry a nemas sanci zvitezit. Pro lepsi pochopeni doporucuju nejaky Civ5 stream z hrani MP na twichi apod., kde ti hraci take casto komentuji, proc delaji jednotive kroky a je mozne se jich ptat v chatu prakticky na cokoli.
    • Uniká Vám toho opravdu hodně.
    • ne jenom neco, unika ti prakticky vse. *3*
      • normalne se ptám rád bych si tu hru nejak užil
  • Ta hra je šíleně nedoladěná. Je to fiasko. Nejde to vůbec hrát. Špatně se vše graficky zobrazuje. Mám Intel i5, GT 555M, 4GB RAM. Je to jako kdyby jste koupili auto a ono nemělo jedno kolo či dveře. Pro mě velké zklamání. Poslední hra na PC co kupuji. Zlaté konzole, kde je vše vyladěno.
    • Mě to jede i na celkem staré sestavě (C2D) a na problém sem ještě nenarazil - může to být fakt typem GK nebo tak něco..
    • jo, vyladeno na 25fps, coz nastesti u strategii nevadi, kterych je a bude na konzolich plno *5*
      • Bohužel jsou tyto hry minoritní záležitost. Proto si jí musím koupit na pc. Strategie jsou také jediné hry, které si na pc kupuji. Vše ostatní, co mě někdy zaujme hraji na konzolích a je to bez problému.
    • Hledej problem u sebe,ne u hry.
      • Můj počítač splňuje vše co má tato hra v požadavcích a přesto neběží regulérně. Takže to asi nebude chyba na moji straně. Podle mě se jedná o odfláknutou práci programátorů.
        • Bez na oficialni forum. Pokud tam najdes vice lidi s podobnou sestavou a podobnymi problemy,pak mozna. A pak tam najdes i reseni.
          Vetsinou ale byva problem u jednotlivcu. Stare ovladace,stary DirectX,zavirovany pocitac....
          • Ovladače jsem aktualizoval. Directx mám aktuální. Viry žádné. Na fóru u steamu jsou příspěvky stovek lidí, kterým to z nějakého důvodu nejede. Je to šlendrián výrobce. Bohužel se to stává pravidlem, že je hra na pc vydána, přestože by zasloužila ještě pár měsíců práce. Jsem fakt zhnusen. Hra mě stála 1400,- a pořádně si ji nemůžu zahrát. Koupit to na dvd, tak už to vracím. Poslední hra na steamu co jsem za takové prachy koupil. Zlaté konzole, sami si najdou aktualizace, sami si je nainstalují atd.
            • Tak to je mi lito. Vetsinou to ale za chvili opravi.
              Nechci rypat,ale kupovat nove hry na STEAMU,kde jsou temer vzdy predrazene? V CZ shopech(i eshopech) tuhle hru v pohode sezenes do 1000Kc. A na STEAMU to budes mit tak nebo tak(vsechny verze hry potrebuji STEAM).
  • Země na tom před odletem kolonistů byla ještě hůř, než jsme si mysleli, dle úvodního menu na celou jižní polokouli nedopadá sluneční světlo! *8*
    • Jo. Zrovna tohle hru strasne degraduje *2*
  • Mimochodem,jsem jediny kdo povazuje novy strom vyzkumu za extremne neprehledny?
    • Jo, to mi take vadi, hlavne nemoznost postupnejsiho zoomu, . Ale dost pomaha vyhledavani a filtry vlevo nahore. Ale je to holt dan za "pavucinovy strom", ktery hre podle me dodava dobry naboj.
    • Na zacatku je tam tech dat hodne. Ale jinak to v principu neni zadna silena zmena. Muzes vyuzivat i doporuceni advisoru. Kdyz se rozkoukas, tak to je v pohode.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit