Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nový X-come je len komerčný výplach toho čo bol starý X-come (najme dvojka)
    Tú si možem i teraz po 25 rokoch spustiť a ked sa prekušem grafikou (asi prvá hodina a pol) tak ju už absolutne neriešim a tá hra ma lepšiu atmosferu, lepsie napetie, a akciu ako nový xcome 25 rokov.. A nehovoriac o tom, že po všetkých hratelnostných stránkach toho aj ked to zaberá tolko že sa to zmestí na 3 flop diskety je nidekede uplne inde.
  • smejki
    nejvýmluvnější je post mortem Civ5. Prakticky nic z toho, na co se soustředí, není dobře uděláno
    http://www.gamasutra.com/blogs/JonShafer/20130218/186843/Revisiting_the_Design_of_Civ_5.php
  • podle mne je odpoved jednoducha, proč se s tim sr4t když stačí vzit starou hru (čti civ 5), preskinovat ji a vydat jako novej titul. Když jsme my jako zakaznici ochotni si to koupit tak to budou delat.
  • to zní docela hardcore, možna až moc. každopadne ve srovnani s timto je nova civilizace docela primitivní
  • U tretiho Diabla to ale bylo v ramci datace, takze zaplaceny. Kdyz si nekoupis datac, sice mas patch ale nemas endgame content, takze je uplne jedno ze cast prace z datace blizzard "rozdal". Je to chytre vymysleny.
  • nightborne
    Ale mě šlo o hrátky s terénem, žejo =)). I když pobít populaci virem je taky vcelku bohulibé =D.
  • tak to už si rovnou může zahrát Plague Inc: Evolved *2*
  • Jj, já si myslím, že je to hlavně o komplexnosti a novém přístupu Firaxis games... neznám pozadí, ale myslím, že tam nejspíše došlo ke změnám. Od Civ5 mi přijde, že to jde k horšímu... teda kromě X-Com, což bylo ubercool. Dnešní průměrný hráč je obyčejný člověk. Za mých dob to byla otázka "nerdů" a "geeků" a všichni na ně koukali přes prsty, protože co řešili byla kompatabilnost softwaru a zda je možnost při výstřelu photonu přes laserový urychlovač ho poslat skrz časoprostor do jiného času a prostoru. Dnes i podprůměrný kriminálník hraje na PC. No a o co jde distributorovi (a některým vývojovým studiím taky) nejvíce? Vydat nejvíc her, co budou hrát všichni a tím pádem vydělat víc peněz.
  • nightborne
    A kdyby někoho bavil jen ten terra, respektive terrain-forming, eště si může zkusit From Dust =)).
  • Coffin.Corner
    Bohužel u Beyond Earth jsou ta omezení daná enginem až absurdní, když tváří v tvář nesmírnému technologickému pokroku své frakce, si nejsem schopný prokopat cestu skrze hory, nebo přemostit kaňon a musím je do konce hry trapně objíždět... :) Tohle bohužel asi žádný datadisk nevyřeší, i když se na BE: RT těším.
  • tak jen v poslední době byly 2 pokusy - Pandora First Contact a Civilization Beyond Earth. Problém je, že jediná věc, ve které jsou lepší než AC je grafika. Ve všem ostatním jsou nejspíš pozadu (ale nemám vlastní zkušenost, protože sám jsem je nehrál, takže jen papouškuju názory co jsem četl). Jinak AC je opravdový masterpiece
    5/5 ze 4000 recenzí
    https://www.gog.com/game/sid_meiers_alpha_centauri
  • to je hrozná škoda, že takovou hru v moderní grafice nikdo neudělá, v hardwaru by problém určitě nebyl, když to zvládly 20 let starý kompy, tak v čem, myslí si, že by to na lidi bylo moc složitý? to asi nezjistí, když to nezkusej
  • ale 4 má zas o dost lepší mody, hlavně ty totální konverze jako WW2, Duna, Star Trek, Rise from Erebus, to mi u 5 trochu chybělo
  • Coffin.Corner
    Čtyřku jsem hrál do doby, než vyšla pětka v kompletní edici, resp. poslední datadisk, který hru neskutečně popostrčil. Především rozšiřuje možnosti v pozdějších fázích hry, kdy to u ostatních dílů byla při dominanci už tak trochu nuda a jak jsem dříve hrával hlavně na technologická vítězství, teď mě strašně baví hrát i na kulturní, nebo diplomatická.
    Nicméně pro válečníky je pořád asi nejlepší čtyřka, díky štosování jednotek na jednom políčku, ale celkově bych řekl, že co se týče propracovanosti není pětka o nic horší než předcházející díly.
  • Poznám ľudí, ktorí považujú 1ku alebo 2ku za najlepšie diely a zvyšok už bol iba odpad. Záleží na tom, že čo ti najviac prirástlo k srdcu. S päťkou som strávil veľmi veľa hodín (na svoje pomery) a musím uznať, že to bola zábava, či v single, alebo aj v multiplayeri. AI je síce horšia, buď je slabučká, alebo dosť podvádza, ale veľa národov, veľa rôznych bonusov a kopec znovuhrateľnosti, keďže možnosti sú všeliaké a dá sa to hrať vždy inak. Určite sa za tú cenu, za ktorú sa predáva, oplatí kúpiť komplet edíciu
  • Naprosto souhlasím. Hraju to dodnes když mě chytí HC Civ nálada. Nic komplexnějšího a zábavnější než AC jsem nehrál (ano, je to komplexní a zároveň zábavné). Co se třeba týče sociálního inženýrství... no to prostě byl diktátorův ráj.
  • Hele,k terramorphing v Alpha centauri byl na nejvyšší úrovni, co kdy civ měla.
    Mohl jsi terrén zvedat i snižovat, byli tam západní větry co si pamatuji (tzn. že když jsi zvedl pohoří, na západě bylo zeleno a na východě sucho), řeky, terramorfing jako navrtání řek, zalesňování pozemskou vegetací, zalesnění fungusem (původními houbami), dešťové kondenzátory, co zvedali vlhkost políček (tím i jejich výnosnost), solární obří panely tam byli taky, farmy, farmy pro řasy, hlubinné vrty pro zvednutí minerálů...
    Ale co bylo nejvíc cool, bylo globální teramorphing v rámci zasedání globálního koncilu (rozpustit ledovce= zvednutí globální hladiny moří atd.). Jednoznačně jsi planetu mohl překopat úplně jinak, vytvořit i nové kontinenty či je úplně potopit atd. Rozhodně více než v Beyond the Earth (tak asi o 500%).
  • tady si můžeš přečíst pěkné ohlédnutí za Alpha Centauri. Můj názor je, že AC je nejlepší díl Civilizace :-)
    http://games.tiscali.cz/tema/hledani-zatraceneho-casu-alpha-centauri-aneb-vrchol-evoluce-stary-14-let-64417
  • je to už dlouho co jsem hrál Alphu Centauri, ale pokud se pamatuju správně, tak ve výzkumném stromu máš různé technologie teraformace - třeba vysoušení bažin, zlepšování terénu, atd, jakmile je vyzkoumáš, tak je ten terén prostě přeměníš

    Jinak popis technologií budoucnosti je v alfě Centauri asi nejlepší co jsem kdy hrál - vůbec všechny ty frakce, navíc je na to navázán příběh ohledně těch mind wormů, teorie Gaia atd. Alpha Centauri je jako Civilizace II ve vesmíru, a řekl bych že je lepší než Civ II.
  • Endless Legend je prý jakoby spolu Civ5 a HOMM měli dítě :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit