Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja se nerad poustim do kritizovani recenzi - a dvojnasob to plati pro tuhle, se kterou, obavam se, budu po drivejsim ziskani stejneho dojmu z nazoru a reportu jinde souhlasit.

    Presto mi to neda. Skutecne je vhodne ohodnotit tento datadisk sestkou a prohlasit o nem, ze je "ledva nadprumerny" v okamziku, kdy je v textu ukazano, jak zoufale ty zmeny jsou? Ze nove funkce sice jsou pritomne, ale bud zbytecne, nebo nedostacujici?

    Je to "spatne navrzene" a "na vztekle prekoceni stolu" a skutecnym prinosem jsou jen karavany a "drobna oprava designu". Tohle ma byt nadprumer? Vzdyt to ze zbytku celeho textu vyzniva jako velike zklamani.
    • smejki
      Podstatná věta:
      "Osobně se zdráhám hodnotit datadisk zcela samostatně, protože s ním nutně okoušíte celou hru a dojem tak musím hodnotit celkový."
      Ten je ledva nadprůměrný.

      Chápu, že může panovat pocit jisté nesrovnalosti mezi textem a hodnocením. Příčina je v tom, že text popisuje hlavně nové věci, popisuje datadisk, ale verdikt patří celku - základní hře pospolu s datadiskem/datadisky.

      Známky 6-10 všechny značí nadprůměr. A když padá šestka s odřenejma ušima, je to ledva nadprůměr. Samotný datadisk se hodnotí velice špatně, protože by u něj šly bez větší námahy obhájit známky od 3 do 7. Připomínám, že na začátku jasně píšu, že vanilla má u mě šestku. Pro mě osobně ta největší frustrace pramení právě z toho, že tuhle hru chci mít rád, že vím, že by mohla být skvělá, protože velká část jejích mechanismů je navržená dobře. Lze ji opravit, lze ji částečně redesignovat, vyměnit v ní modely chování AI. Přesto tam někdo cpe věci, které s těmi rozbitými částmi, jež zastiňují dobré stránky hry, nic nedělají, ba dokonce mají mizivý význam samy o sobě. To je na překocení stolu.
      • Diky za odpoved, brat to v celku, to jasne dava smysl.
      • XorxoxTalarius
        Ale kdyby vsechno to co ty popisujes udelali, tak uz by to nebylo mainstream :D
        Ne ted vazne, musim uznat ze vydavat petku v takovem stavu v jakem je je silene, hlavne kdyz si clovek srovna cenu Civ 4 Complete edice. Myslim si ze kdyby zakomponovali vsechno z C4C a vydali to z lepsi grafikou a par obmenami, tak udelali daleko lepe ... ponevadz prebyt Beyond the Sword jim s dolarkama v ocich nepujde ...
        • Výborný string. Moje řeč. *4*
    • recenze je subjektivní názor 1 člověka, v recenzi PC gameru měl jiný člověk názor 88/100 nebo tak nějak
  • Je hrozně vtipný, jak jste všichni strašně chytří, obzvláště vy, kritici. A ještě více vtipný je to, že autor, kterej nemá Civ 5 moc rád, což jde vidět už od recenze Vanilly až přes další DLC Gods and Kings, jde stejně hodnotit další DLC už s jasně předem daným postojem.
    JE NAPROSTO ZŘEJMÉ, že člověk, kterej hru moc nemusí, NEOCENÍ její doplňky a všecko strhne a odsoudí.
    Je to to samé, jako kdybych já hodnotil třeba Fifu. Řekněme že nemám rád fotbal. A jdu hodnotit Fifu. Jak to asi dopadne? Jak asi ocením FiFu 2013, když se pro mě, nějak extra nezaujatého hráče, prakticky nezměnila od minulé verze?

    Kritika je důležitá, ale neměl by to hodnotit člověk, kterej hru nemá rád a nechápe a pořádně nezkusil. Mně by moc zajímalo, jak by autor vyhrál "za prá tahů na diplomacii", kdyby hrál MP proti lidem nebo proti AI na velké obtížnosti.

    Já třeba Civ 5 mám rád. Preferuju to, že obroti IV je pro mě přehlednější a jako pro začínajícího hráče byla lehčí, jak civ 4 na to prvotní pochopení. (tím neodsuzuju 4, vím, že má tisíce fanoušků a je to nepochybně super díl).
    Víte, autore, ono i těch "pár blbech botíků výzkumu" hraje docela velkou roli, když si vezmu, že to je z "jednoho blbýho obchodu". Ale to bohužel autor už nevidí a absolutně nechápe.
    Doporučil bych autorovi, aby si hodnotil hry, ke kterým má POZITIVNÍ VZTAH a tím pádem pak dokáže vidět KRITIKU tam, kde DOOPRAVDY JE. A né zkritizovat vše, co vlastně tento DLC přinesl.
    • smejki
      Takže říkáš, že jsem povinen mít hru rád abych měl právo ji analyzovat? Jaká logika za tímhle tvrzením stojí? hurrr durrr, on kritizovat můj milášek? Hru možná nemám rád (já ji ve skutečnosti mám docela rád, právě pro to, co dělá dobře), ale vždy se snažím být maximálně fér a pokud něco vyčítám, argumentuji. Jsem ochoten kdykoliv uznat chybu, pokud mi je prokázána, nebo na ní sám přijdu, ale ty máš prostě jenom pifku na můj postoj. Argumentaci obsaženou v téhle recenzi jsi nijak nevyvrátil. Nemám se tedy zač omlouvat a nemám z čeho couvat. A mně nevadí, že pro někoho je Civ5 boží hra. Je mi to putna a jen mu můžu přát, že si užívá. Ať si.

      Opravdu? Těch pár bodíků výzkumu skrz karavany znamená obyčejně 1-2 body. V momentě, kdy moje produkce lítá přes stovku, tedy většinu času, je to fakt zanedbatelný. Extra bájo je ale to, že podobná čísla z obchodu má i protistrana, přičemž všichni obchodují se všemi. Tím pádem mají všichni stejný bonus. A když jsou všichni na světě supermani, nikdo jím není, jak se říká.

      Vanillu jsem nerecenzoval, tak proč ji sem motáš?
      • Ok, vanillu jsi nerecenzoval, to jsem se špatně podíval. asi proto má tak vysoký hodnocení, ty bys tomu dal tak 6 zase že..

        každopádně k tématu. Nejde o nějakého miláška nebo nemiláška.. Já si jen myslím, že prostě recenzovat DLC, nebo datáč by měl ten, kdo je spokojený se hrou a ten datáč očekává.. Jaký má smysl kritizovat nějaké přídavky? Přece nikdo nikoho nenutí si to kupovat. Nikde není napsaný, že to je MUST BUY jinak si nezahraješ. Ať je cena jakákoliv. Mohu říct něco ve smyslu ano, myslím, že tenhle datadisk nebo dlc nebo whatever toho moc nenabízí, takže s inemyslím, že to je úplně tak super koupě. Ale je to názor a je to o mnohem lepší, než z toho udělat recenzi a zkritizovat to a dát tomu 60%, což je v dnešní době prostě málo.
        Jak pak může IGN, Multiplay a další tomu dát 80?
        Samozřejmě, názor je názor, bylo by naprd, kdyby všichni tomu dávali 100vky. Ale dle God and Kings, kde jsi měl jasně negativní postoj (až na pár výjimek), mi nepřijde, že bys zrovna prahnul po dalším DLC a čekal na to, co přinese a změní.

        Mně osobně se třeba rework kultury líbí. Člověk má mnohem více "akce" u toho, když to tak řeknu, může se více snažit a díky turismu překonat někoho jiného. Co se týče těch obchodů, tak přeci, když obchoduju s někým, kdo je daleko, mám lepší bonusy. Takže ono se nedá říct, že všichni mají totéž. Taky záleží, jak se kdo rychle objeví. A ono i zezačátku nějakých pár bodíků se hodí. Je jasný, že v late-game už to nemá moc význam, ale to je pak spíš k jiným účelům..

        a hlasování a návrhy různých sankcí apod.. Vždyť to je přece zajímavé ne? Mít možnost někoho omezit. Zkusit udělat nějakou alianci s někým a bejt proti tomu, kdo dělá armádu a aspoň nějak ho omezit třea tím, že bude mít větší maintenance.
        Souhlasím, jsou to drobnosti. Ale i ty drobnosti jsou někdy víc, než si člověk přizná.. Vždyť třeba i z toho náboženství, když si dám bonus, nějaké to 1 kladívko.. tak to v EARLY znamená SAKRA hodně. jen jedna blbá produkce má zezačátku rozdíl obřích rozměrů a může rozhodnout, kdo dřív udělá divy nebo ne. Já si myslim, že BNW si zalouží pochvalu v tom, že se autoři (já to neberu tak, že chtěj vydolovat peníze) snaží tu hru zlepšit. Že naslouchají komunitě. I teď nedávný patch, který vlastně konečně, KONEČNĚ po letech fixne to, když v MP na sebe jdou 2 hráči. Už konečně nemusím řešit ty podělané simultální tahy při válce, které všecko kazily.
        • smejki
          >"Jaký má smysl kritizovat nějaké přídavky? Přece nikdo nikoho nenutí si to kupovat."
          Sorry, ale dál odmítám číst.
          • smejki
            špatná reakce, smazáno
          • sorry, ale teď si ukázal, jak máš 0 schopnost argumentovat. Napíšeš hovadinu a ani se neumíš bránit. Gratuluji, jsi nejlepší recenzent, jakého jsem kdy viděl :DDDD
            • smejki
              Odpověz mi, prosím. Jon Shafer je taky blbec, který tu hru akorát nenávidí? Je vážně zajímavý, že tuhle podstatnou věc tu ta vaše partička svorně ignoruje.<>
              • Reakce na příspěvek:

                Ale já přece nekomentuju Jona Shafera, ale tvou recenzi a tvé argumenty. A když teda tak s Shaferem na všem shodnete, tak mi tedy ukaž, jak on kritizuje BNW a říká, jak je to vlastně dlc napd.
            • smejki
              no vždyť to tak je, o tom jsem přesvědčen. Karavany mají strategický význam, ideologie jsou jen jinak (a podle mě nepříliš dobře) organizovaný tři nový policies (resp. nahrazují policy Order, takže nový jsou jenom dvě), světový kongres je od základu k smíchu, když se uváží systém volby. To je nuda a šeď, což není nutně hodné strašného sepsutí. Problém je stále nejvíc na straně základní hry, která i těmhle novým věcem podtrhává nohy. A ta je rozbita na několika elementárních úrovních. To neříkám jen já, ale i hlavní designér hry, tak nevím, o čem se tady bavíme.
              • Reakce na příspěvek:

                Mnojo. To je pak ale jasný, že když se ti nelíbí už základní koncept hry a vlastně jinými slovy říkáš, že Civ 5 je postavená špatně, nebo chybně apod. (a asi i disagrner), tak je pak samozřejmě těžký ti vyvracet jakékoliv argumenty, protože budeš prostě přesvědčen vždy, že to celé je k smíchu a základy civ podtrhnou jakýmkoliv doplňkům nohy.
                Tímpádem ale pak si myslím, že nevidím důvod, proč musíš recenzovat DLC/Datadisk, o kterém jsi přesvědčen, že základy jeho hry jsou prostě špatné a tobě se nelíbí.. Ale tady se asi nepochopíme.
            • Mno já hlavně vidím defacto jeden argument shrnutej do všech a ten je takovej, že ty přídavky jako takový jsou o ničem.. Že trade je vlastně furt stejnej, jen jinak postavenej, že bonusy z tradů jsou zanedbatelný a že vlastně to celé je o ničem.
            • smejki
              Argumentů máš plnou recenzi. Ty tu předvádíš zvrácenou logiku a na základě té se nedohodneme na ničem, ať budem argumentovat jak chcem. Klidně si ji měj, ale takovéhoto přístupu se od herních kritiků nikdy nedočkáš. Hru kritizuje ten, kdo má s žánrem zkušenosti, kdo je schopen analyzovat systém a ideálně, do zná onu sérii, ne ten kdo má hru rád. A i kdyby měl hru rád, což se stává často, nesmí se to do hodnocení promítnout. To by pak nebyla kritika, ale fanservis.
    • jiri.krepler
      Naprosto souhlasím
  • Civka je dobrá ,vůbec ji nevadí ,že nepatří k hardcore strategiím své místo si v žánru našla.Nejradši jsem měl Civku 2 kampan za Německo *15* . Jinak mohli by udělat pokračování její staré sestřičky Proxima Centauri pokud si název dobře pamatuji ,kdy lidstvo se přestěhovalo k již zminovanému sektoru Centauri.
    • Alpha Centauri, ale jinak souhlas, pokračování by udělat mohli, když už byl i remake Colonization *3*
  • Tenhle datáč dostal na IGN.com 9.2/10 takze fakt nevim jestli jo nebo ne *7*
    • smejki
      A copak na tom ign PÍŠOU?
    • pokud mas civ 5 tak u ni zustan a na vanoce mzna uz na podzim bude suiper mega akce na steamu jako obvykle a koupim cele dlc balicky za par susnu ale davat 500+500 za dlc balicky je slusna palka
    • XorxoxTalarius
      Jestli se ti libi Civ5 a hral jsi Civ 4, tak ano. Pokud se ti libi Civ5 a nehral jsi Civ4 Complete, tak ne a porid C4C.
      Jednoduche :)
      Ikdyz pokud jsi hral C4C, tak nechapu jak se ti muze petka libit ...
      • stejne tak je suprove udelan system stavby silnic a zeleznic, kdy jsou placene a nedochazi tak k tem totalni absurditam, ze je cela mapa pokryta zeleznici apod. A i dalsi veci mi vyhovuji vice, takze ja osobne jsem s C5 hodne spokojeny. A hlavni vec je ten multiplayer, ktery je paradne dynamicky, jeden obrat stiha druhy a pocatecni favorit muze drobnou neopatrnosti skoncit rychle v propadlisti dejin apod.
        • XorxoxTalarius
          Jenze zastavet celou mapu zeleznici je dosti casove i financne narocne a multak je dynamicky i ve ctyrce, dodnes pamatuji na ty desitky hodin v Hotseat modu :)
          • asi muze byt ve ctyrce tezko dynamicky hotseat mod v 6 a vice lidech, kdy se musi stridat jeden za druhym. hehe. ty asi myslis hru ve dvou, maximalne ve trech. Ale duel nema s civilizaci moc spolecneho, vyzva je hrat aspon v sesti, aby mela smysl diplomacie. Jsi asi v Civ5 multak nehral, co?
            • XorxoxTalarius
              Hral ... oproti ctyrce je to opruz ;) A hrat jen v sesti lidech je docela blbost, nemyslis? Proto si klidne zahrajeme ve 3 hotseat, pripadne LAN a dodame treba 16 AI-cek ... a o dlouhe vlekle konflikty mame postarano ...
      • ja to chapu. Rad bojuju a proto me petka bavi daleko vic nez ctyrka, protoze bojovy system, ziskavani zkusenosti a vsechno kolem toho je v petce udelan daleko lepe nez ve C4 a je treba premyslet daleko vic a stejne tak jednotlive bitvy jsou dymamictejsi apod. nez v C4. Chapu, ze kdo se radsi vice pipla v budovani rise, staveni velkych mest apod. tak ho slozitejsi boje v C5 muzou otravovat. Ale mi to naopak sedlo daleko vic a C5 si uzivam.
        • XorxoxTalarius
          No dobre, jedna jednotka na tile, je dobra featura, ale k cemu mi to je kdyz je to jedine plus? :D
          Navic boj si clovek musel planovat i ve ctyrce, jelikoz armada neco sezrala a stavet na bezicim pasu taky nesla ...
          A nejsem si jist, ale mam pocit ze do Civ4 existoval mod kterej pocet jednotek na tile upravoval (s jistyma vyjimkama) ... takze to je takovy plus/neplus
  • Dobrý den, já tady asi naštvu úplně všechny.

    Civilizaci V hraji téměř od jejího začátku. Je to moje první Civilizace, nikdy jsem žádnou jinou nehrál. Hra se mi líbila od začátku, jako někoho, kdo nemá o strategiích žádné povědomí, mě chytila.

    Bohužel jsem oproti všem stále velmi špatný hráč, ale hraju jenom single player a nekazím tak nikomu zážitek z MP.

    G+K mě celkem chytilo, náboženství není špatné, bohužel nemá žádnou extra položku v možnosti VÝHRA. Špionáž se mi také velice líbí, úprava bojů hodně pomohla (mnohdy jsem prostě nechápal, co AI dělá, protože to bylo absolutně nelogické). Když člověk nemá peníze a políčko se železem leží mezi dvěma hráči, je vždy sranda sledovat, komu nakonec připadne při rozšíření hranic. AI rozšiřuje logicky a agresivně - podle toho, jak má konkrétní město zaměřeno. Prostě u hry trávím dost času, pořád mě baví - dokonce mě baví spíš začátky při zakládání a ranném budování říše.

    Proto jsem hledal nějakou recenzi BNW, která by mi ukázala, co a jak. Inu, není úplně pozitivní, ale jak jsem z mnoha a mnoha diskuzí vyčetl, tak pětka se oldschool hráčům ve velké většině nelíbí, takže jsem podobný tón recenze čekal. Každopádně díky debatě jsem se dozvěděl plno nových věcí (mimojiné i tipy na hraní) a datadisk koupím. Su typický noob, který se chce jen bavit a autoři ze mě musí mít radost. :-)
  • Tak jsem strávil docela dost času hraním a testováním nového BNW, abych měl více podkladů a případných argumentů tady na recenzenta.

    Jak jsem již řekl, recenzovat něco, co se mi nelíbí, je prostě kravina. To je asi nejdůležitější bod.
    Ten druhý nejdůležitější je ten, že BNW je nejlepším datadiskem, co na Civ V vyšel. Když budu ignorovat to, co je ve civ IV nebo není, tak BNW dělá z CIV V mnohem záživnější hru.

    Jen shrnu. To, že kongres je kravina a hlasování je trapný - autor nehrál asi hru s více jak jedním hráčem, protože pak by poznal, jak je těžký něco prohlasovat a naopak by pak poznal, že když 90% frakcí žije v míru a jeden vyhlási válku, tak jak se na něj hned všichni sesypou jak psi.
    Trade routs. Trade routs jsou klíčové k tomu, aby člověk se vůbec uživil. Pokud nebudu mít obchodní cesty, krachnu a udělám hov*o. Dříve jsem si mohl všecko zlato generovat sám a kašlat na vše, teď to nejde. Dle autora to je ale furt to samý a stejně naprd..
    A rework kultury. Cultural win je teď asi tak 10x záživnější. Navíc, mohu i po "kulturní cestě" zneškodnit stát, se kterým jsem v míru a dokonce i získat jeho města.

    Abych to shrnul.. Bavili jsme se už tady o tom mnohokrát. Autor prostě jednoznačně věnoval málo času hraním datadisku, protože jinak by tato recenze MUSELA vypadat totálně jinak. Chápu, že autor asi nemá rád CIV V., nechápu pak tedy, proč shazuje ale dodatky do hry, které za to stojí a pro hráče CIV V. jsou VELICE VÝZNAMNÝMI a VÝTANÝMI změnami. Neznám nikoho, kdo hraje Civilizaci V, kterému by tento datadisk vadil či byl nespokojen. Frakce, které jsou playable nově, jsou některé tak UNIQUE, že to je prostě až krása. O ceně by se samožřejmě dalo polemizovat, není to nejlevnější, to jistě, rozhodně si to ale 6/10 nezaslouží a to už jen proto, že to je udělané dobře. Takže i když očekávám, že odpověď(pokud nějaká bude) bude ve stylu, že prostě stejně to je nahov*no Civ V a že i designér nebo návrhář nebo kdo to tvrdí, tak si stejně myslím, že by autor měl více věnovat času hraním před recenzováním, a pokud je za to placený, tak to nedělat jen pro prachy. (PS. nechci tady kritizovat autora jako takového. Nečetl jsem většinu jeho recenzí, takže nemohu posoudit, jaké má. Ale u této hry je jasně vidět, že hází ZBYTEČNOU špínu tam, kde je čisto)
    • Ja som dlhoročný hráč všetkých častí civilization a tiež si myslím, že autor recenzie nevie hrať strategické hry. Napríklad to, že karavana prináša málo bodov do vedy.
      Prosím vás, ukážte mi karavanu, alebo prechod pár ľudí na voze, aute (vedcov), ktorí urobia obrovské vedecké objavy v druhom štáte za týždeň, potom sa vrátia a hodia vám obrovské + do vedy? Dosť zlá recenia. Skoro všetko bludy.
      Odporúčam čítať ľudí, ktorí hrajú dlho Civilization a sú to stratégovia. Nie ľudí, ktorí hrajú sto hier za týždeň, lebo musia robiť recenzie a nerozumejú skoro ani jednej. Bez urážky pán autor.
    • Ještě bych chtěl podotknout, jak je VELMI smutné, že se VULGÁRNÍ recenze dostane i na metacritics.com (myslel jsem, že profesionální portál na recenzování by si toto mohl ohlídat).
      A autor by možná měl trochu zapřemýšlet nad svými "cool přirovnáními", které jsou špíše ubohé než cool.
    • Ps. pokud by autor chtěl názorně vidět, jak vyvrátím jeho argumenty (které jsou teda těžké v recenzi najít), tak s radostí udělám.. Já si tu práci dám, protože nesnáším lidi, kteří jen umí očerňovat dobrou práci druhých.
  • Vsichni tu mluvi o subjektivnosti...ok - ale...... Civ5 by asi nemela vsude po svete takove jmeno, kdy by to byla opravdu "setkova" hra. To ze nekdo ma radsi TBSky typu Total War, nebo Europe Universalis ci Hearts of Iron, jeste neznamena ze Civ5 je odpad... Autor ma evidentne rad mraky tabulek, propracovanejsi spionaz, ruzne mocenske pletichy atp. Ale o tom Civilizace neni, nebyla, a pevne verim ze nikdy nebude. Hraju Civilizaci uz od prvniho dilu ( a to byla tenkrat PECKA!) a musim rict, ze za ty leta se Civilizace lepsi a lepsi. Neni to simulatorbehu Zeme, je to proste oddechvoa hra pro pobaveni. Pokud ma nekdo pocit, ze musi vypadat jako Bonaparte, zvolil spatnou hru... Mechanismu je v Civ5 dost, jsou friendly, jednoduche a i totalni novek v TBS si tu hru bez problemu dohraje. Zkuste tohle rict o jinych TBS ktere jsem zminoval... Holt Civ5 cili na jine hrace.... To ale neni duvod popsat celou stranky a spinit Civ5 jako takovou.... Tahle recenze je jak divadelni kritika z Brodwaye, plna urazek, totalne nekonstruktivniho napadani vseho co hra nese, i novinek v tomto DLC. Taky nerad hraju detske hopsacky, myslim ze na ne zacnu delat recenze a davat jim 1/10.... Jediny rozdil mezi mnou a autorem teto recenze bude, ze mi z toho nenarostou ramena a nebudu se citit jako frajer, ze jsem strhal letitou praci vyvojaru z Firaxisu....
    • A tady musím s autorem souhlasit. Když jsem začínal s Civ, rozmýšlel jsem mezi 4 a 5. Více friendly pro mě byla civ V. Možná mi nějakej Civ IV. player řekne, že jsem noob, a že to je jasný, že sáhnu po 5tce, protože IV. je pro pořádný pročka.. Ok, jestli to tak je, tak fajn. Ale mně vyhovuje, že jsem se CIV V a její základy mohl naučit rychle a mohu pak pracovat na své taktice, strategii apod.

      Asi je pravda, že Civ V. cílí na jiné hráče. a to je přece dobře ne? Ať ti zkušení veteráni hrajou tu svou IV. a tam owní a užívají si toho, jak to je dokonalé, a těm novým hráčům nechce V., kterou si oblíbí.
      Kteří si jí oblíbí proto, protože to je kvalitní hra s tunama možností apod. Ale samozřejmě, kritici se dycky najdou. A nejlepší pak je, když doplňky kritizuje někdo, kdo pochybuje o samotném základu a konceptu hry Civ V.
      • XorxoxTalarius
        No a tady je prave problem kteri mi kritici mame, pokud si Civ 5 najde spoustu novich hracu, tak dalsi Civka bude jeste jednodussi a tak dale ... aneb cilime na vetsi a vetsi publikum ...
        Takze se poradne Civky uz nedockame
  • No, teprve teď se mi hra zdá jako docela plnohodnotná, což je trošku smutné.
    Nadruhou stranu jsem osobně rád za určité kroky blíže k nováčkům a ne až tak důvtipným stratégům, ke kterým se bohužel řadím. Ačkoli mi zde hodně chybí možnost micromanagementu a preferoval bych spíše volbu nechat jej řídit pomocníkem (tedy jej vypnout, jako je tomu teď), musím říct, že se mi hra hraje příjemněji, když pořád neprohrávám kvůli zdánlivým prkotinám, které přehlédnu.
    Takže ač chápu přinejmenším roztrpčenost recenzenta a rozpaky starých pák, pro méně vášnivé hráče Civ V (s oběma datadisky) mohu jedině doporučit, byť třeba jen jako úvod do her tohoto typu :)
  • Komunita hracu, prijala datadisk velmi pozitivne ( G&K takovy ohlas po vydani nemel ):
    http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=500422

    Ze autor recenze tuhle hru vubec nepochopil, je nejlepe videt na odstaci o Benatkach.
    • Ze srandy najel na mody do civ 4 a nasel tento mod
      http://www.moddb.com/mods/caveman2cosmos
      Kdyby todle vydali v civ 5 tak je to na 50 dlc balicku a ano 6 bodu to ma za to ze je to dlc balicek ne datadisk
      • XorxoxTalarius
        Tohle vubec neznam *8*
        Diky moc, dneska vecer nainstaluju a zaparim :)
  • Já s recenzí jako takovou nemám problém, tedy na pojetí Civ V mám odlišný pohled, ale to je můj názor. Co mi přijde poněkud zvláštní je ovšem zdejší konstatování recenzenta na adresu diskutujících, že se někdy ukáže že jsou to "fanboyvé/hlupáci/lháři/trollové". Ano dozajista tomu tak je a autor si to může myslet, ale pokud chtějí být tyto stránky profesionální a komerční,nikoliv komunitní blogísek, tak si taková hodnocení autor nemůže NIKDY dovolit.
    • smejki
      taky tak nikoho neoznačuju. to ať si každý rozhodne sám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit