Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DEBILCI :) jo to jste :D hadejte se tu dal na takovych stupidnich forkach xD *3*
  • Zvlastni vec, tento rok vysly dve hry u kterych jsem se bavil tak jako u niceho uz dlouho ne a dokazaly me vtahnout na desitky/stovky hodin, jedna z nich je GT5 a druha je SC2, pro me hry takrka na hranici dokonalosti a rozhodne vic nez jen hry roku, ale pisu o tom proto, ze jsem si jednak vsimnul ze obe tyhle hry (imho neopravnene) pritahuji davy hateru, kteri maji ze me nepochopitelnych duvodu potrebu na tyhle hry plivat spinu, ackoliv jsou to obe vyborne hry. Druha vec ktere jsem si vsimnul je ze u obou her (ac z uplne jinych zanru) se ozyvaji porad ty same stiznosti, ktere by se daly shrnout do vety "trvalo jim to dlouho, grafika neni dokonala a nejedna se o revoluci nybrz evoluci predchoziho dilu" za sebe rikam "no a co?" a vubec, jsem rad ze takovehle hry vychazeji, hry ktere cloveku poskytnou stovky hodin kvalitni zabavy a pocit zadostiucineni ze se tu hru povedlo pokorit, naucit se ji hrat a ovladat jako odmenu za ten cas ktery u nich stravil, radeji nez 4hodinovy akcni herni film, kdy jedine naroky na hrace spocivaji v tom drzet cudlik a bezet dopredu. Takze jeste jednou dekuji za to, ze takovehle hry jeste existuji :)
    • Myslis to dobre, ale kazda mince ma dve strany. Proc se poustet do hrani evoluce, kdyz oproti puvodnim dilum nenabizi o tolik vic? Uz nam neni dvanact a na bozi mega cool nalestenou grafiku nedame. Starcraft II je vlastne jen tretina cele hry, navic (pro nekoho) s nepeknou barevnou komixovou grafikou. Tak proc nehrat jednicku, se vsemi narody a rasami, navic s pohodovymi HW naroky, kdy hra jede i na kalkulacce?
      Zrovna tak GT5. Premium auta a wow grafiku ozelime a zbytek jsou stejne jen pozustatky z GT3, GT4 a kdo vi, z ceho jeste. Tak proc nezustat u PS2-kovych GT? Proc se hnat do rozkolisaneho GT5, jednou bozsky krasneho, jednou PS2 vybliteho, kdyz muzu mit technicky konstatni hru? Ted jsem to psal dole, nemuzu se u GT5 bavit stovky hodin, kdyz mne hra vytaci hned zpocatku, s kuzely a zavodem dodavek? Na tohle hodne lidi nebude mit ani nervy ani cas, aby se prokousali na level 40 a odemknuli opravdovy zavodni skoro-sim, ktery tam nekde (snad?) drima.
  • Ja nechci nikomu vnucovat svuj nazor, ale....Gran Turismo 5, nehlede na to jak MOOOC jsem se tesil a veril jsem tomu, je bohuzel 9/10kovy simulator v 5/10kove hre. Ano simulace jako takova je velmi dobra, detailnost interieru premium vozu az fanaticka, rozsah hry opravdu velky. Jenze co je to vse platne, kdyz jedna cast veci, ktera prave zabrala toliko casu neni pres dalsi nedodelky videt nebo je jen tak napul cesty a druha je na jejich ukor kvuli nedostatku casu prevazata z jinych rocniku. Ja chapu ze mnoho trati je laserove zamereno, ze sbirali telemetrii desitek vozu, ze fyzika aut je nejbliz realite za posledni dobu atd. atd., ale k cemu mi jsou vsechny tyhle veci, pokud vse drzi na nejchatrnejsich zakladech co jsem za posledni dobu videl. Pokud bychom GT5ku rozebrali na jednotlive casti, nejspis bychom povazovali Jamauciho za masochistu. Ono rozhazet si puzzle o 10 milionech puzzliku a navic s motivem nocni oblohy...jeden jako druhy, ze...a pak jej poskladat do funkcniho celku a tak aby byl vysledek pekny a zabavny, coz by hra mela byt....nezapomenme ze GT5 je stale jen hra....to chce koule...a zrejme jiny pristup, nez je jen jeden po druhem zkouset, jestli nahodu nezapadne.____Netvrdim, ze je to hra spatna, nebo dokonce nehratelna, to vubec ne, ale je urcite daleko za ocekavanim. Tak tedy za ty Jamauciho koule a za to 5ti lete teseni 6/10. Fail roku 2010? Zcela urcite.
    • ano naprosto souhlasim a to jsem fanda do gt
    • Proboha, co mají všichni s tím Fail roku?
      Ano, je moderní nadávat na GT5...je moderní říkat, jak jsou všechny hry lepší než GT5...je moderní kritizovat a pomlouvat celou PS3. Ale proč?
      GT5 je výborná hra. Hra, jejíž rozsah, kvalita simulace a levelování nemá konkurenci. Je to těžká a náročná hra. Hra, která spotřebuje SPOUSTU času.
      Je to hra pro lidi, kteří milují jízdu autem. Není to hra pro každého. A už vůbec to není hra pro každého puberťáka.
      GT5 jde prostě jinou cestou a je mířeno na jiné fanoušky než např. Forza.
      Je to špatné? Podle mě není. Je dobře, že nejsou všechny hry stejné..a že se nedělají ústupky pro casuální hráče. Vím o moha lidech, kteří nehrají auta. Přesto si Forzu koupili.
      Touto cestou GT5 nejde.

      První patch pro GT5 přidával online režim. Online režim nebyl na disku především z důvodu pirátství. Patch 1.05 přidal spoustu věcí, kterou chtěli sami hráči - to žádný betatest neumožní v takovém měřítku.
      Mě se systém updatů líbí. Hra se může vyvíjet...
      • Muzu te ujistit, ze se opravdu neridim nejakym proudem, modernou ci cimkoliv. Je mi vcelku jedno, co se komu libi a co kdo hraje. Mam xbox i ps3, radej hraju na ps3 protoze se mi vic libi tituly a jejich struktura, ktere na ni vychazi. Nikomu to ale netlacim, protoze to stejne ani nikoho nezajima a lide co se porad hadaji co je lepsi, jsou podle me tupe ovce, ktere si neuvedomuji v cem tkvi podstata hrani jako takoveho. Ale zpet....Co se tyce systemu updatu. Tenhle typ zlepsovani se mi libi. Hra se opravdu muze celkem dlouhodobe vyvijet a rekneme po roce byt o stupen lepsi nez na pocatku a stale drzet krok s konkurenci nebo dokonce i byt napred. Dale, jak sis urcite vsiml, napr. kvalitu simulace a rozsah jsem vyzvdivhl hned na zacatku, takze jsem jen nekydal ale snazil se hodnotit dle vlastni chuti. Co se tyce Forzy, tu jsem hral cca hodinu a prestala me bavit....nebo teda spise bavit nezacala. Takze tady ani nic nevyzdvihuju, jen se snazim zustat objektivni. A popravde, Forza, i s ohledem na to ze me nebavi, alespon dorucila co slibila, coz se proste o GT5 rict neda i kdyz privru obe oci a zacpu usi. Se vsim co jsi rekl naprosto souhlasim. Bohuzel si ale zduraznil prave ty veci, o kterych jsem mluvil i ja. Tedy ty co jsou "v poradku"...je to vyborny simulator jizdy, ktery si uziji lide co miluji jizdu autem a o nic jineho jim nejde. Jenze ono existuje velke mnozstvi hracu, kteri cekali, ze hra bude hlavne hra nejen pomucka pro autoskoly. Tzn. cekali konkurenci dnesnich prvoligovych automobilovych zavodu...tj. prave titulu jako Forza, NFS Shift, Dirt atd....a jeste v kvalite Gran Turisma, tedy absolutni spicky. A ackoli je treba v simulaci jako takove trumfne, ve vsem ostatnim proste ztraci dech. Navic, to ze GT5 nedorucilo co slibilo, nelze ani pri nejvetsi vuli zamenovat s faktem, ze neni urceno pro casual hrace. Proto fail...
        • Jenže GT5 nemůže být fail, protože je to výborná hra. A výborná hra, která v recenzích dostává osmičky nemůže být FAIL, to prostě nelze.
          GT5 slíbilo co splnilo. Je tam Rally, jsou tam motkoáry, je tam NASCAR, je tam až 16 aut na trati i online, jsou tam efekty počasí i denní doba, PREMIUM auta jsou v kvalitě, v jaké je jiná hra zatím nenabídla...jsou tam světla(tlumené, dálková) i funkční stěrače.
          Splnili co slíbili. Jestli někdo očekával více, je to jeho chyba. Mě třeba chybí více motokárových závodů, ale motokáry se chystali až do GT6, takže věřím, že v GT6 bude více motokárových závodů.
          • Funkcni sterace ve hre, v ktere vlastne vubec neprsi, nebo proc jsou auta zcela sucha? Videl si stary PGR4 a jeho efekty deste? Zcela uricte ne.
          • Vydávání patchů na GT5 je naprostá bomba a opravdu věřím, že cca za půl roku bude dokonalá. Je super, že PD reagují na podněty hráčů a upravují ji. A že oproti konkurenci (Forza, NFS, GRID....) ztrácí??? Tak to si vůbec nemyslím, a spousta her by se od GT5 mohla učit. Fyzika , grafika taky (až na některá S auta), free závody a hlavně možnosti nastavení v online. Za mně zatím 9/10.
            • doplneni :
              souhlasim s dudecz a to sice ze gt5 neni spatne ale melo to byt uplne nekde jinde...
              ma to hodne chyb,prevazne grafickych trvalo to dlouho a vysledek neni to co jsme cekali.
              asi to je tezke ale myslim si ze je to politika sony ktera nedovolila vydat PD vsehny esa ted ale mozna
              a doufam vyjdou v GT6 a dokonce si myslim ze gt6 vyjde na ps3 a bude docela vychytane.
      • GT5 casual hráčům hodně ustupuje, podívej se na rozdíly mezi GT4 a GT5, jsou hodně patrné ty ústupky...

        Já znám zase mnoho lidí, kteří auta nehrají, ale nějaké GT si koupili, takže to s tou Forzou bych raději netvrdil.
  • Plus navíc lze vypnout HUD.
  • Všichni máte pravdu, je lepší se na hru vysrat a nechat jí tak jak je, jako to dělá EA. Děláte si ze mě prdel??? Měli by ste bejt rádi, že se o tu hru staraj a chtěj jí mít co nejlepší! Sázim se, až vyjde shift 2, tak EA vydá 1 patch a to jenom pro to, aby ta zatracená hra mohlá vůbec fungovat (viz RA3)
    • Vis kdo si z tebe dela prdel? Jisty pan Jaumaci. Pred rokem a trictvrte tvrdil, ze on ma hotovo a muze z fleku vydavat. Rok a pul potom cele GT5 opravdu dodelal (nebo si to alespon zase myslel) a hodil na trh. No a od te doby tyden co tyden vydava patche, pac ta jeho mega-hra porad neni hotova.
      Jedna vec je opravovat chyby a pridavat nove funkce (ktere uz tam ale mely dvno byt) a druha je to za pochodu dodelavat, lepit a resit problemy, ktere mel vychytat uz beta-test. A to ani nemluvim o tom, ze cele GT5 je jen poslepovane ze vsech predchozich dilu a ani poradne nedrzi pohromade. Tohle je fakt vysmech, po vsech tech monstr-slibech a letech vyvoje.
      • Jenže to je dneska uplně normální že se vydávaj nedodělky s tim rozdílem že se vydá 1-2 patche který nepořešej všechno a dál je to vývojářum ukradený.
        • Tak samozrejme. Dneska uz ani na konzolich neplati, ze hra je pro ne odlazena (ne jako u PC, kde je milion HW konfiguraci) beha bez potizi, plynule atd.
          GT5 se ale musim smat prave proto, ze slibovali dokonalost a jemnostpan mel hotovo uz vic jak pred rokem a pul. Nechtel bych videt GT5 ten rok a pul zpatky, v jake bylo kondici. Samozrejme chvalim reakce na podnety hracu, na druhou stranu ale opravuji a vylepsuji i veci, ktere uz mely trknout je samotne. Uz jen ta grafika a zubate stiny. To vazne nekdo schvalil pro vydani, jakoze "tohle je OK, lip uz to asi neudelame a komu by to vadilo". ? A kdyz se teda hraci ozyvaji, tak milostive "dobra no, ty stiny jsme prehnali, nejak to zlepsime a s druhym-tretim patchem uz se na ne celkem bude dat koukat" ?
          Tohle mi neprijde normalni. Vydali proste nedodelek a slepenec vsecho co meli, vzali casti GT z PS2, PSP, neco z PS3 GTP... no zbastlili to neuveritelne. A proc to vsechno? Jenom kvuli velkohubymu PR a tisicovce aut, co si nekdo vycucal z prstu. Mnohem radeji bych mel skutecne nove GT5, treba jen s dvema stovkama aut, nez kompilaci vseho, co kdy pod znackou GT vyslo.
          • ale houby, GT5 i v dobe vydani slapalo vice mene bez problemu, nedodelek je pro me zabugovana hra co nejde dohrat/pada a ma spoustu chyb, ty veci co tam pridavaji v patchich z velke casti pridavaji do hry NOVE veci a obsah, sampionaty, auta, trate,dalsi funkce a k tomu jeste opravuji chyby.. a stejne se vzdycky najde nejaky trouba co si na to stezuje :)
            • Jsem ja to ale trouba, proc jen se mi to dokonale GT5 nelibi, co? Nedodelek uz je to jen kvuli tomu, ze hra nema vsechno co slibili a neni ani technicky odladena. Kdyz nekde blikaji stiny, zuby mi jezdi po palubni desce, hra se kouse a ma problemy se savy, nevidim to vazne jako drobnosti, co prehlednu. Ze to spatlali asi netreba rozebirat, nepremiova auta jsou pekna loterie, jako ostatne i trate a vse co prebrali ze starsich dilu. Neco vypada dobre, neco priserne. A korunu tomu nasadily textury z anglicaku. Takhle IMHO hra roku, dokonalost sama a 6 let vytvarene veledilo nevypada.
              Patche je jiste slechti, spolu s opravami a vyslysenymi pranimi od fanousku, ale uz jen ta puvodni nemoznost nastavit si co ja chci, byla na facku. To tam melo byt od zacatku. Oni to pojali pomalu jako automatovou arkadu s tim, ze kdyz u toho prosedim 14 dni, pomalu se mi to pretvori na semi-sim. Kde tohle videli? Samozrejme pridavani veci v patchi je skvele, vetsina firem se na to vykasle. Jenze PD to nedelaji z milosti, oni tim vlastne pracuji na dalsi mega-spatlane zaplate, jmenem GT6.
              Ale i kdyby to vsehcno bylo dokonale a ruzove, uz jen kvuli podivne AI (kdy se me porad nekdo snazi pretlacit) to nemuzu s klidnym srdcem hrat. A vypeceny je i Top Gear okruh s dodavkami VW. Ja se nesmim kuzelu ani dotknout, jinak smytec. AI je vesele prejizdi a nic se nedeje. No a kdyz je odhodi na moji dodavku, tak moje chyba a smytec. Tady se nekdo zblaznil a ja to nejsem.
      • IWKYN
        To je sice pravda, ale zase vem si, kdyby to kůli tomudle odložili o další měsíc, to by se lidi posrali víc, než že musí čas od času stáhnout patch. Já osobně si něco stáhnu než abych si to zahrál až příští rok....
        • luke.skywalker
          tý jo, to je panečku chytrý komentář.
    • splash
      Ty ale nechápeš že to mělo být už ve hře a né teď vydávat pořád patche. A vše dovršuje to, jak dlouho to dělali!
  • nechapu co furt mate s nedodelkama u gt5....podivejte se na to jak vypadalo gta 4 kdyz vyslo na pc....rekl bych ze to bylo horsi,,,,,,jinak samozrejme ty dve hry nechci nejak srovnavat:)
    • GTA4 byl pouze zmršenou konverzí, GT5 je PS3 only titul, který se odkládal x let a pak vyjde hra, kde je 200 aut a polovina z toho jsou Nissany... A těch 800 aut přebraných z GT4 a GT Portable si mohou nechat. Ve hře chybí mnoho hodně známých aut - Veyron, Pontiac Firebird, Shelby GT-500 (67/8, 05)... Hlavně, že je ve hře 40 Skylinů (což je bohužel přesné číslo)...
      Takže, když chceš jakékoli hry srovnávat (i průserově), tak by měli být určitá specifika, takže v dnešní době můžeš GT5 srovnávat maximálně s Forzou 3, která žádné takové problémy neměla nebo s GT4, které je také nemělo...
      • Pokud ti chybí Bugatti Veyron, tak hraješ zřejmě jinou hru než my ostatní. *5*
        • Jelikož je Veyron standart a ne premium auto, tak tam není. ;)
          • :)))
  • splash
    Další patch? Kolik jich už na ten nedodělek vyšlo?
    • Toto je třetí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit