Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin

    Těším se moc, hlavně na Horizon a God of War. 

    Každopádně ale doufám, že už nás nečekají další uspěchané releasy betaverzí. Snad Cyberpunk vyslal do vydavatelské komunity dostatečně silný signál.

    • Maxianimal

      Myslíš jako vyslal signál GTAV, Skyrim, Fallout 76, Phoenix Point a další? ALe je pravda, že PS exkluzivity tímhle neduhem netrpí (čest výjimkám jako Days Gone).

      • dworkin

        Žádná z těch her nevzbudila takový poprask. A copak poprask, to by ještě vydavatel s hroší kůží nějak překousnul, ale hromadné žaloby investorů nechce fakt nikdo. A u vydavatelů, kteří mají veřejně obchodované akcie, bude odteď už napořád na stole riziko, že si na nich investoři (potažmo akcionáři) smlsnou.

        Mám z toho radost. Jen ať mají strach. Franta Vomáčka  se svojí recenzí na Steamu je z míry nevyvede. Investiční společnost, která po nich chce 100 milionů, a zastupují ji nejlepší advokáti v NYC, ale ignorovat nemůžou.


        • Maxianimal

          Já myslím, že Anthem a Battlefront 2 tomu byly velice blízko, a co se stalo? Nic :)

          • dworkin

            Když budu velice blízko podat na tebe žalobu na deset míčů a když ji podám, tak ten rozdíl určitě poznáš. :)

            • Derp_1337

              Jak reálná je asi šance, že ta žaloba dojde skutečně až k soudu a dojde k nějakému rozsudku?? Moc velká ne.

              Podle mega velkých tržeb bych to viděl spíš na nějaké mimo soudní "vyrovnání" ze strany CDP, protože ti se teď topí v penězích. Bylo to 13 miliónů prodaných kusů C2077, což je úspěch.


              Dopadne to přesně, jak MaxiAnimal napsal. Stejně jako v případě Anthem a Battlefront 2 je teď hogo-fogo v médiích, ale za chvilku opadne zájem veřejnosti a vše se vrátí do starých kolejí a nic se nezmění.

  • BlueAsari

    Škoda no, tento rok ma nič veľmi neoslovilo, teda až na remaster Mass Effectu, snáď ten ďalší vyjde už konečne Dragon Age 4 alebo Starfield (alebo žeby štúdia prekvapia?).

  • yenda1

    Hollow Knight: Silksong

    • 0011

      Když už zmiňuješ metroidvanie tak osobně se víc těším na Axiom Verge 2, jedničku mám sběratelku na switch a doufám, že i dvojka jí bude mít, akorát by to mohlo být o kousíček lehčí, sice jsem to dohrál, ale ty nervy.... Hollow Knight jsem ještě nehrál ale prý je mnohem těžší a nevím, jestli se do něj vůbec chci pouštět i když mě láká výtvarná stránka.

      • yenda1

        Axiom byl výbornej. Hodně Metroid a skvělý rejstřík zbraní. Klasická metroidvanie a i ta obtížnost šla. Hollow Knight je občas hodně přitaženej, ale jedná se spíš o takový ty dobrovolný záležitosti, kde je nějaká výhodička skovaná. Ty skákací pasáže jsou opravdu o nervy. A taky ta arena co tam je. Obtížný to je co si budem (na to já sem ouchyl na ty veleobtížný hry no), ale je to jedna z nejlepších her za poslední roky, gameplayem, stylizací, hudbou, atmoškou, zkrátka vším. 

        P.S. Na Switchi je spousta skvělejch metroidvanii a dokonce i ta nejlepší(ale ta je těžká i na mě, takže ani nebudu doporučovat). Ale zkus třeba Messengera jestli si ještě nehrál. Ten je velmi libový.

        • LessPh

          Mně se HK líbil, ale třísknul jsem s tím po 10 hodinách, ten neustálý backtrack (respektive, spíš nevědět kam jít) byl pro mě dost. A taky jsem hledal na utube, jak porazit jednotlivý bossy, prostě se mi to nechtělo zjišťovat.

          Prostě mám asi rád přímočařejší herní zážitky;-)

        • 0011

          O Messengeru jsem slyšel chválu, vyzkouším. Moje nejoblíbenější metroidvanie je ale v rámci žánru spíš guilty pleasure - Shantae. Jedinou kterou jsem vzdal kvůli obtížnosti je Metroid Samus Returns na 3DS a to jsem i použil "cheaty" amiiba.

          • yenda1

            Samus docela šlo většinu času, ale jsou tam hrozný výkyvy jako třeba Diggernaut . Toho sem dělal celej den snad, hlavně než sem přišel na to jak mu ublížit.

            • 0011

              Jo to je on, kvůli němu jsem hru vzdal. Já si i našel na YouTube jak ho porazit, ale po nepočítaně pokusech jsem se na to vykašlal, ale má nádhernou sběratelku, steelbook je stylizovaný jako cartridge do gameboye tak mi alespoň dělá radost v poličce. Třeba se někdy hecnu a dohraju to ale s tímhle bossem to přehnali.

              • yenda1

                Reakce na příspěvek:

                V únoru má vyjít tahle zajímavost. Hmmm. Pěkný.

                https://www.youtube.com/watch?v=yvM1R4wCjYA

                • 0011

                  Reakce na příspěvek:

                  O tomhle vím ale ty skákací pasáže dost odrazují - myslím obtížností. Co se týče 3D metroidvanií tak se osobně se nejvíc těším až konečně výjde Metroid Prime trilogie na switch, dost doháním porty protože jsem od N měl akorát 3ds takže No more heroes jsem dohrál jedním dechem a dodneška marně čekám na port Xenoblade chronicles x, ale ten metroid už na switchi měl dávno být.

  • Neví někdo co (jestli něco) dělají Piranha Bytes?

    Jinak samozřejmě letos si už v březnu zahrajeme The Elder Scrolls: Hammerfall 😀 Bethesda strašně překvapí kvalitním launchem, proto ten slabší marketing. 

    • Vojtzech

      Pokud vím, tak dělají na ELEX 2.

      • ahoj, diky za odpověď, tak máme stejný informace / dojmy. dlouho jsem 

  • Chybi Ancient gods 2, ackoli to je jen DLC a kvituji aspon jednou Bloodlines. Na ty jsem se velice tesil ja, karetni variantu jsem hral, ale moc mi nesedla. Doufam, mozna marne, ale doufam, ze to bude goticteji ladeny cyberpunk. S mene pocitaci, ale zato s magii. Ten 2077, jeste jsem nehral, ac se tesim, ale pockam, mi prijde screeny a videy trochu do stylu (sice cyber, ale...) slumu a garazovych gangu a kalifornskeho letniho(!!!) velkomesta. Coz mi mirne vadi, cekal jsem vice nobl a temne gotiky.

    • 0011

      Cyberpunk a gotika? Přečetl, viděl jsem a hrál jsem z tohohle žánru kde co, ale gotika mě nikdy nenapadla. Když už nějaký architektonický styl tak brutalismus nebo futurismus, ale gotika fakt ne. Jestli něco takového existuje nechám si doporučit, ale spíš si myslím že sis popletl žánry nebo pojmy, předesílám že Dark Future od Games Workshop cyberpunk není - jediné co z ní vychází a bylo adaptované i v realitě je kultura Cybergoth a ta se týká pouze módy a ne architektury.

      • Samozrejme jsem nemyslel stredovekou gotiku, ale spis "gothiku". Tj. trochu liznute techpristy z W40, nejake neokatolicke technosekty (jako z metabaronu - vida, to je taky krasny priklad cyberpunku) nez garazove gangy z sluncem spalene suburbie. 

        • 0011

          Jestli myslíš Kastu Metabaronů od Jodorowského tak rozhodně není cyberpunk. Vůbec celý Incal je postavený na nerealizovaném konceptu Duny, která je už z principu anti-cyberpunk.

          • Duna od Herberta je rozhodne antitechnicka kniha (az mi to bylo pri cetbe silne neprijemne). Incal je jakysi Jodorowskeho zivotni vnitrni pribeh, ktery nema s Dunou spolecneho lautr nic, pokud nepocitame to, ze ten samy Jodorowsky chtel Dunu zfilmovat a pripravil plno konceptu, na jejichz zaklade nakonec udelal svou space operu, tedy Metabarony, pro ktere si hlavniho hrdinu vytahl z Incelu, kde hral posledni Metabaron vedlejsi roli. (Tim propojeni konci, ac na zacatku MB je metabunkr nad jakymsi vymrelym sachtosvetem, ktery by mohl byt svetem z Incelu, ale ten se prece resetoval)

            Metabaroni samotni ovsem uz svebytna varianta cyberpunku jsou, puvodni koncept Duny byl zcela opusten a zustala jen ta monstrozni epika a galaktická veš. Rozhodne netusim, v cem Metabaroni popiraji pravidla zanru cp.

            Vesely fakt: Jodorowsky zaloval tvurce filmu 5. element, ze pry jde o vykradeny Incal! Pritom krom vertikalniho mesta a jakesi sedmdesatkove estetiky a mysteriozni entity, jez je ve filmu totalne zla a v Incelu neutralni, tam toho tolik spolecneho neni. Willis neni ani metabaron, ani Difool a Milla mozna velmi vzdalene pripomina ty dve antidivky z krystaloveho sveta.

            • 0011

              Spíš než popírají bych řekl neobsahují, nebo lépe řečeno nedostatečně obsahují, nebo ještě lépe je to kočkopsí směs všeho možného ale kdybych měl vybrat jeden žánr, tak je to především Space opera. Já už svojí chabou španělštinu léta nepoužívám a nemám Twitter, ale je na něm dost aktivní, můžeš se ho zeptat jestli svoje dílo považuje za cyberpunk, já teda ne, ale nemůžu mluvit za autora.

  • Humankind, Stellar Warfare, Manor Lords, Falling Frontier, Sumerians.

    Konečně ty indie strategie vypadají nadějně, tak snad něco vyjde. Oproti AAA, kde je tradičně sucho. AoEIV moc nevěřím a asijský Stronghold nejspíš bude průšvih. Chystá se i Knights of Honor 2, ale co jsem zatím viděl, tak krom ne moc povedeného 3D jsem neviděl nic zajímavého, zato bylo vidět zase jen 9 slotů pro maršály/pobočníky a to je zlé.

  • KIMCID

    Tak za mne jen Stalker,Mass efect a Vampire nic víc

  • TIRsk

    Roller Champions ?

    To ako vazne ?

    Tak neskutocne nudna hra... je a bude to prepadak ak s tym daco nespravia. Tie Alfa a Beta verzie po par kolach vzdy NUDAAA.

  • Thanquol

    Mmm Bětka..

    Všem díky za tipy na co se těšit. Zajímavý výběr každý z vás. 

  • Knedla

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit