Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžete mi prosím doporučit nějakou alternativu, kde není tolik diplomacie?
    • Série Total War. Nebo Europa Universalis - tam je sice taky hodně diplomacie, ale myslím, že je to přístupnější, než CK2 - neřešíš tam potomky atd.
      • Díky moc :)
  • Da se hrat i puvodni hra nebo je tam skrytej paywall jako v EU?
    • Také jsem žádný nezaznamenal, aktualizace přinesly podstatné rozšíření možnosti nastavení samotné hry podle tvojí nálady, nechceš bandity, nemáš a další. Jelikož se vracím i k původní hře, rád hraji za svatou říši a její frakce, je možnost otevřena.....
    • jamar28
      Žádný jsem nezaznamenal.
  • Kolik muže mit čína protektorátů na západě?
  • Super, děkuji za recenzi. Můžeme se těšit i na recenzi datadisku k EUIV?
    Já jsem Paradox hrám propadnul tohle léto a skoro až lituju, že jsem se nenakazil dřív. Začal jsem s Europou a po chvíli jsem musel dokoupit zbytek (CK2, Vic 2, HoI4 a Stellaris). Souhlasím s "zsw" - hru jsem si užíval i bez datadisků, ale pořád jsem měl divný pocit, že s nima to bude ještě mnohem lepší.
    Nakonec to nebylo tak tragické. Pokud nechcete i všechny kosmetické balíčky, tak pro CK2 je momentálně těch datadisků 14 (včetně Jade Dragon) a pro EUIV jich je 12 (včetně nového Cradle of Civilization). Základ se dá pořídit velmi levně - kolem 200czk jak CK2, tak EUIV. Za všechny datadiksy k ck2 jsem zaplatil zhruba 1 200 CZK a za datadisky k EUIV taky tak nějak. A vzhledem k tomu, že jsou to datadisky za 5 let, tak mi ta cena přijde úplně v pořádku. Chybí mi teď jen tento a CoC pro EUIV, ale s tím počkám až po Vánocích :-).
  • jamar28
    A když hraju výhradně za evropské národy, má pro mě DLC smysl, nebo mi dá jen nové záminky k vyhlášení války?
  • nevim....milarda rozsireni je neco, co me od te hry total odrazuje...
    • Nj zdimaj to vic než EA
    • jamar28
      To vůbec nemusí, užiješ si i základní verzi. Taky jsem docela dlouho žádné rozšíření neměl.
      • tomu verim, ale mel bych pocit, ze nehraju kompletni hru a abych ji mel, musel bych utratit opravdu moc.
        • Ten pocit je holt mylný.Stačí koupit základ a až člověk vyzkouší vše co nabízí / spousta hodin / si říct chci hrát za Vikingy, za Muslimy, za Indy ... chci aby došlo k invazi Aztéků do evropy, chci více RPG prvků, chci hrát za republiku atd... ?

          Dovolím si tvrdit, že jen lidé co mají CK2 od vydání, tedy 2012 jsou schopni vyzkoušet všechny možnosti, které DLC nabízejí, ale vzhledem k časové náročnosti tě DLC nemusí trápit, protože pro vyzkoušení všech možností budeš potřebovat, taky minimálně oněch 5 let.

          Jinak různé komplet edice jsou každou chvilku ve slevě za pár éček.
          • cumpi3
            Kdyby vydali jeden dve extrnsion...ale tohle je na nic a utok na penezenku, ktery se mnohdy jinde neodpousti
            • No je nutné se uvědomit, že ty datadisky vydávají už 5 let. Kdyby vydali půlku z nich rok po vydání a druhou půlku další rok, tak by byla situace jiná. Teď jsou to 2, maximálně 3 za rok.
  • Bylo by fajn kdyby se hra zase vrátila zpátky ke kořenům a o něco míň byla o pohanech a o něco více o CRUSADER KINGS. Ta mechanika s Čínou se dala krásně využít už kdysi třeba pro papežskou stolici
    • Holt levicova New Age SJW klika nechce o krestanstvi moc slyset
    • Přesně tak, je tam tuna věcí, která by se dala vylepšit a měla by dostat přednost - systém Svaté říše římské, celková mechanika fungování křížových výprav, italské městské státy, systém nástupnictví a dalo by se pokračovat. Bohužel Paradox už na svých fórech před více než rokem oznámil, že CK čekaji 2-3 datadisky. To už za naplnili. Takže to vidím bohužel ještě tak na jeden a sbohem a šáteček!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit