Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • takhle kdyby vypadalo teso ..no snad se podobnyho vizualu v online rpg dockam aspon za dalsich 20 let .. jinak se tesim az to vyjde
  • Ako modifikacia je to zaujimave, aj ked som docela zvedavy co na to povie Bethesda. Som docela zvedavy akym sposobom to chcu distribuovat. Ak robia aj nejaku vlastnu geometriu, assety tak budu mat docela problem lebo vychadzaju z dat od Bethesdy/Morrowindu. Ak to bude cisto konverzny nastroj ktory rozbali a skonvertuje data z Morrowindu do Skyrimu tak zasa vysledna kvalita hry/modu asi nebude bohvie co, pretoze predsa len limity na pocet polygonov aj rozlisenie textur v casoch Morrowindu boli ine ako teraz pri Skyrime a shadermi sa to neda nahradit.
    Osobne mi pride zaujimavejsi projekt OpenMW, co je opensource implementacia Morroind enginu. Celkom slusne to napreduje a podla mna sa casom prida aj podopora Oblivionu a mozno aj Skyrimu. Vzhladom na to ze je to komplet cely engine tak snad pribudne do buduca aj viac moznosti.
    Teoreticky by mohla pribudnut aj podpora Falloutou kedze je to ten isty engine.
    • Zatím nikdo neví jaká bude finální podoba. Budeme -li vycházet z toho, co zaznělo již v minulosti, pak jde o klasický mod (plugin) a Zenimax nemá důvod protestovat do momentu, kdyby ho chtěli zpoplatnit. Hra má údajně vyžadovat přítomnost a platnou licenci TES III. Už z principu je jasné, že zde jsou výrazné kolize mezi daedrickými úkoly i předměty a je otázkou jak se k tomu moddeři postaví, protože mít vše dvakrát nedává zrovna logiku, stejná výrazná kolize je u Temné bratrstvo versus Morag Tong (dvojí členství) a to samé platí i pro Čepele. A to plně pomíjím fakt, že není známa ani lokalizace Původní čeština pro TES III je šílený výtvor, ale i bez něj je hra plná bugů (příkladem budiž Bloodmoon, který se mi nepodařilo dojet bez potíží ani bez lokalizace a to mám verzi 1.6.1820)
  • skyrim engine neni zadna vyhra, meli to radši delat na cryenginu
    • To je nerealne. Ani Cryengine ani Unreal Engine by nieco ako Morrowind/Oblivion/Skyrim nezvladli. Teda nie bez zasadneho prekopania hernych mechanik. Nechapem preco stale ludia su presvedceny, este od cias Crysisu ze Cryengine je nejaky Sandbox (asi koli tomu ze tak nazvali editor) alebo ze zvlada open world. Crysis tak isto pouziva levely/mapy ako ostatne zmienene enginy. Velkost mapy zalezi od zvolenej detailnosti.Cryengine sice zvlada 256x256km ale to je prakticky nepouzitelne. Podla komentov pri takej mape blbne fyzika, ragdoll a dalsie moduly, nehovoriac ze detailnost takej mapy by bola mizeran (cryengine scaluje mapu). Realne pouzitelne je tak 4x4km alebo 8x8km. Iste by sa dala cela krajna rozbit na levely a tie streamovat ale technologicky to ma dost daleko od toho co pouziva Bethesda v Gamebryu (Morrowind/Oblivion/Skyrim engine, lepsie povedane zaklad).
    • To by znamenalo uplne novu hru a teda nasobne viac prace. Okrem toho pri Kingdom Come sa spominalo, ze Crytek ma obmedzenie na velkost krajiny tusim 4x4km. Morrowind by sa tam nevosiel.
  • Parada, tohle fakt mohu, drzim palce at se to co nejrychleji dodela a cele povede
  • nevypadá to nijak extra kdyby to umělo teselaci, tak by to bylo o dost lepší je to škoda
  • To je hezké, ale než všechny ty modifikace dokončí, tak tu bude dávno další díl. Musí to dat strašně práce.
  • Keyz
    Otázka je, zda to v dohledné době bude venku a bude to v pohodě. Je tam práce jak na kostele na házet tam NPC, questy atd... To bude asi peklo.
  • xH4wK
    Clovek moze obdivovat vsetky tie krasne screeny ale nikdy nedosiahne to iste..
    Vsetky tie mody a pridavky do skyrimu su tak narocne na instalaciu ze to clovek radsej vzda.. keby tak bolo nieco user friendly..
    • ROFL, stahnes si JEDEN program, "nexus mod manager" pak najedes na stranku "tes nexus" vyberes mod, kliknes na "download with mod manager", mod se ti automaticky stahne, pak v mod manageru das aktivovat a je to... esi je to pro tebe moc, tak proste na jakykoli mody zapomen, nic vic easy neni a nebude
      • NMM je dosti stupidní program na to čím by být mohl a měl. Jistěže jsou schopnější alternativy, ale ne pro někoho, kdo vynáší NMM do nebes. *2* *1*
      • xH4wK asi myslel proces modovania hry k nejakému konkrétnemu obrazu, nie iba stiahnutie a používanie jedného módu. NMM je výborná utilitka, dokonca by som povedal nenahraditelná, čo sa týka katalogizácie módov, no okrem toho nerobí vôbec nič.

        Okrem takých prkotín, ako napríklad to, že vela módov nieje navzájom kompatibilných, že si človek musí dávať pozor aby neprekročil istú hranicu využitia ramky (aj s patchom) pri vylepšení textúr, že musí zároveň používať 7 programov vytváraných pre špecifické využitia (SKSE, BOSS, ENBinjektory...) ktoré musíš pochopiť a naučiť sa správne využívať, že musí mať trochu viac ako základy praktického kódovania ak chce aby tá hra vyzerala aspon trosku slusne z pozície post-procesingu... Musíš prakticky vedieť čo funguje na akom princípe v súvyslisti s tým ktoré časti hry sa menia, inak pri forme "pokus-omyl" stráviš minimálne dni, ak nie týždne. A najhoršie na tom je, že ak sa ti skutočne podarí skĺbyť tých 100-150 módov tak aby dávali zmysel a rozširovali hru v tom smere ktorý si si vybral, tak je to všetko v strašne krehkej rovnováhe a aj absolútne malý a nepodstatný bug v originálnej hre ktorý by si normálne prešiel mávnutím ruky a quickloadom ti celú tú prácu môže úplne zrušiť, a ty musíš začat od znovu.

        Ja sám som nad modovaním Skyrimu strávil skutočne dlhé hodiny, najprv pokus > omyl > reinštalácia, potom som sledoval som návody a zisťoval čo a prečo nefunguje, nakoniec som sa stal aktívnym návštevníkov modovacích fór a ajtak mi trvalo skoro pol roka kým som spojazdnil veľkú väčšinu módov tak, aby hra vyzerala podľa mojich predstáv, od gameplayu, cez animácie postáv až po nové meshe zasnežených tují. Módov používam 168.

        Veľa som sa pri tom ale naučil a pocit satisfakcie bol skutočne obrovský. Ak máte nejaké technické základy práce s počítačom, pevné nervy a chuť dozvedieť sa viac o fungovaní softwaru, tak odporúčam začať modovať Skyrim. *3*
        • xH4wK
          Presne to som myslel.. ale niektori ludia neuvazuju ale hned reaguju ;D
    • Zase taková hrůza to není. Stačí se držet návodu.

      Otázka do plénu, hrál někdo v poslední době Morroblivion? Je to hratelné/dohratelné? Respektive stojí za to instalovat tento mód?
      • kaermorhen
        Morroblivion jsem zkoušel hrát zhruba před rokem. Byly tam už i postavy s neodladěnými dialogy. Plusem bylo, že módy z Oblivionu mi fungovaly i v Morroblivionu. Exteriéry i interiéry byly povedené. Ovšem po několika hodinách hraní jsem si začal uvědomovat neopakovatelnou atmosféru původního Morrowindu a Morroblivion mě přestal bavit. Mnohem lepší je zahrát si původní hru, která se dá obohatit pořád dostupnými módy.
  • BoB.2
    Tohle já prostě obdivuju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit