Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cenego..jsi legrační *1*
  • Česká tržní realita s DLC mě nutí to upirátit. Opravdu nevím, proč je v dnešní době problém takovéhle věci uvolnit maximálně týden, dva po launchi v americe. Kvůli tomu, že pár lidí neumí anglicky a čeká se na překlad, to pak stojí čtyři stovky a je to půl roku po oficiálním vydání ... Nakonec to dopadá tak, že mám doma za rok třicet originálek a všechna DLC z pirátské zátoky, prostě proto že ty DLC u nás nejdou koupit buď vůbec nebo rok po vydání.
    Jediná výjimka je steam, kde můžu hru po čase koupit s úplně všemi DLC, co kdy vyšly, a také to dělám, když můžu. Bohužel v dnešní době je ale cenega typický případ toho, jak by se to nemělo dělat, a je mi úplně jedno jestli za to může bethesda nebo cenega. Moje peníze kvůli tomu nikdy neuvidí, za to pak budou prskat, že se to pirátí ... z dobrého důvodu.
    • Však tohle je naprosto ospravedlnitelný důvod, proč to DLC prostě ukrást. Nemají být neschopní, či hloupí či co a mají nám nabídnout hru/datadisk/dlc ve stejný den jako v USA. Dneska už to není technický problém, tak proč jsme pořád podřadná rasa, skoro by se dalo říct smetí pro vydavatele her? Samozřejmě netřeba se vyjadřovat k českým distributorům.
      • Tohle neni problem jen CR. Navic je divne ze se k tomu nikdy Bethesda nijak nevyjadrila.
        Pro me za me si hry klidne stahuj,ale snazit se to omluvit? Trochu naivni.
        A mimochodem-datadisk sel koupit i u nas pres zahranicni obchody temer hned po vydani. Jen jsi musel ozelet cestinu i v zakladni hre
    • Veskoslav
      Jo příkladem budiž např. DLC k Mass Effectu 2....Kdy nefunguí některé na české, polské a maďarské distribuci. Co na to, že jsem si je chtěl koupit, když mi hra pak s nimi nejede.....Aspoň, že se poučili a u ME3 jede vše bez problémů.
  • V témhle zemi se pomalu nevyplatí kupovat ani potraviny, u her to platí odedávna.
  • Veskoslav
    A na Steamu pořád nic. Jak skvělé, ne?:)
    • Je celkem logicke ze pokud to vubec bude na Steamu,tak az po oficialnim vydani u nas. Nemyslis?
      • Veskoslav
        Myslel jsem celý Skyrim, který neí na Steamu:)DLC tam nikdy nebude, pokud tam nebude Skyrim:)
  • Cenega ma problemy s vydavanim DLC porad , a pokazde to neni jejich vina , kupodivu.
    • Cahir
      Proč kupodivu? I přes to, že příčina může být jedna, může se projevovat nesčetněkrát.
      • kdyz nekde delaji chybu , tak by clovek cekal ze se ji budou snazit napravit a ne aby se to opakovalo , jak rikas, nescetnekrat!
        • Cahir
          Jestli má Bethesda špatnou smlouvou s mateřskou Cenegou, pak s tím česká pobočka nic neudělá a může to leda útrpně přijmout. *3*
          • MrSanta
            Kdesi jsem četl vyjádření z české pobočky Cenegy, že je to přesně jak říkáš. Ta velká Cenega se stará o zámek na Steamu a domácí Cenega s tím nenadělá ani kulové.
            • Me spise zajima vyjadreni Bethesdy,nez Cenegy.
              Je divne ze mlci. Vychodni Evropa prece nemuze byt zase az tak moc na okraji jejich zajmu
      • Kdyby jenom s DLC. Matne si vzpominam treba na vice jak rocni zpozdeni X3:Reunion. Datum vydani u nas neustale oddalovali a oddalovali...
        Co hry od jinych vydavatelu? Nerikejte ze u nas je vetsina od Cenegy? Proc se vdycky resi jen Cenega? Ma smulu na hry,nebo je tam skutecne neco spatne?
  • Výborně. Gratuluji. Česká verze, kterou jsem si chválabohu nekoupil (máme civilizaci, jde nakupovat i mimo naši africkou zemi) tak zkracuje své zpoždění z 2 datadisků už jen na jeden a to nepřeložený Heartfire. Vlastně - na sezonu vydá Bethesda už třetí. Takže máme-li být přesní, Cenega se drží hezkého půl roku a 2 datadisky ve skluzu. A také bez jistoty, že ostatní datadisky vůbec někdy vydají.... České verze se opravdu vyplatí. Naštěstí i můj 8 letý syn je už schopný hrát hry v angličtině, znalost tohoto jazyka je dnes důležitější než vlastnit řidičský průkaz.
    • Cestina je stale muj rodny jazyk a pokud jde o hry, tak ji vzdy budu preferovat. Dokonce i kdyz anglictinu ovladam. Pokud je hra dobra,nejaky ten mesic cekani me nezabije(nadseny z toho nejsem a u her od Cenegy se vzdy dvakrat rozmyslim). A pokud by to byla jen sezonni zalezitost,usetrim si sezeni u zbytecne hry.
      A mimochodem-ceska verze Skyrimu jde spustit i s anglictinou,takze kdo nechtel cekat mohl hrat uz davno. S jakoukoliv verzi hry
  • Jdi uz konecne do hajzlu CENEGO!
  • V listopadu ? To jde aspoň budu mít co hrát na podzim... :-)
  • srackarim se se jeste hraje jo ?
    • deridon
      jistě, modeři vydávají tolik sraček, že se tak strašně sračkoidně u toho sračkovsky bavim, až je ta hra plná sraček a sračkovsky suprová
      • tak to jses teda velka sra4ka
      • Jo je to solidni sr4čka a sr4čkoidnim Dishonored si u me sr4čkoidni Bethesda trochu spravila sr4čkoidni reputaci po sr4čkoidnim Skyrimu.
  • Prodávat klíč od digitálně distribuované hry v krabičce v obchodě dva měsíce pozdě. Kterého kret*** může takhle na hlavu postavený obchodní model napadnout? Vůbec se nedivím, že Cenega má prodeje 20k kusů na hru, když dalších 200k už má dávno koupeno v zahraničí a dohráno. Zajímalo by mě ale, jakým zázrakem ještě nezkrachovali.
    • Je to nejspíš jedinej způsob jak to k nám v české verzi dostat. Z nějakýho důvodu Bethesda (až na Dishonored a DOOMa BFG) nepouští svoje hry od Německa na východ na Steam.
      • Cenega tvrdí, že za to nemůže. Já jim nevěřím.
        • Může za to prý Bethesda. Protože je to údajně na Steamu locknutý pro všechny státy východní/střední Evropy. Tvrdí to i tamní distributoři.
          • Zvláštní, že se k tomu nevyjádřili..... FNV je taky unlock.
            • Jenže F:NV se na Steamu odemkl až s Complete verzí se všema datadiskama, do tý doby to byl uplně stejný případ jako Skyrim, pro nás s regionálním zámkem. Takže +- za 2 roky se tam Skyrim taky objeví.

              Mě štve to, že když už to chtěli vydávat separátně, ať to vydávaj alespoň ve stejným měsíci, ne s půlročním skluzem. Na to jim kašlu a koupím si zase až komplet, který vyjde digitálně a hlavně jinde než u Cenegy. Tenhle obchodní model podporovat nehodlám *16*
            • Pocitam ze vydavatel nekeca uplne do vseho co se tyce distribuce ne? Ja jen ze treba zrovna u FNV je Bethesda jen vydavatel a pokud tvurce hry(Obsidian) rekne ze to chce mit odemceno,tak to bude odemceno.
            • FNV a F3 a Dishonored a DOOM 3 BFG proste vse az na Skyrim a Rage.
          • Ale jo, já bych věřil tomu, že Bethesda řekla Steamu, že v této oblasti ne. Ale otázka je, jestli to řekla sama, nebo jestli je k tomu smluvně či jinak zavázaná. Například někým, kdo potřebuje, aby se prodávaly krabicovky, protože jinak mu dosti klesají zisky. Že se pak prodávají i krabicovky, které obsahují jen kód ke stažení (WTF?! Ale jako fakt) do toho celkem pěkně zapadá. Spekulace? Jistě, ale Bethesda pokud vím mlčí jako hrob.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit