Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Předem se omlouvám za TLTR, ale ten článek myslíte vážně?:)....Dojmy z hraní a elitní válečníci? :)) Tak to mi pobavilo :D Nepochopím, že ti co absolutně netuší o co v téhle hře jde, tu mají poskytovat své dojmy. Asi bych to přirovnal k tomu, že nerozumím španělské kuchyni, tak si řeknu, že začnu poskytovat recenze na jejich restaurace a ty se pak dají přímo na titulku známého webu :D Samozřejmě trochu chápu, že když někdo o hru zakopne na pár hodin, tak mu dost věci přijde podivných, ale z osobní zkušeností z D1, kde mam nalítáno víc jak 1000h, mi přijde nemístné soudit hru tímto stylem. Divizi totiž nesmí brát člověk jako klasickou střílečku, ale střílečku s RPG prvky. Kdysi mi ten název přišel fakt vtipnej, než jsem pochopil a hra mi dokázala naprosto pohltit. Vzpomínám, jak jsem jí se season  passem nesl při vydání domu. Začal hrát a říkal si, co mam sakra kde dělat? Dal jsem tomu 20-30h a konec...Ležela v šuplíku, než jsem jí po delší době vytáhnul. Dobře jsem udělal, pořádně to i s DLC rozehrál a pochopil, kolik hodin zábavy v ní můžu utopit. Tohle není jen jdi, něco lootni, čus, přines, postřílej áááá celej zásobník a on nelehnul...trapný! To jsem slýchával od jiných hráčů a sem rád, že mám jiný názor.  Je super, že si člověk může vybrat a hrát PvP, PvE solo či v koopu, běhat jak osamělej vlk po mapě a dejchat atmosféru, je to fuk. Co fuk není,  je tvorba postavy. V tom je její hlavní kouzlo, které nutí stále a dokola hrát. Sestavení tak, aby Vám postava sedla do ruky a uměla přesně to co po ní chcete :) Ta provázanost je až neuvěřitelná a to co jsem viděl v betě 2, je úplně jiná liga, než v D1. Ať ten vizuál je klidně podobnej, je mi to fuk, ale už za sebe vím, že dokáže nabídnout v tomhle směru daleko víc. Proč to tak je, psát nebudu, bylo by to na hodně dlouho :) Klidně začátečníkům rád pomůžu. Ale kdo řekne stejná hra jako 1, tak přesně vim, kdo je jejím hráčem :) Kdo nezažlil pořádný klanový války v mrtvý zóně (někde mam ještě videjka), kde každá maličkost ve statistice postavy rozhoduje, tak ať mi nesděluje jeho názor, pro mě ztráta času...D2 stejně pohlcující jako D1! Děti ať jdou klidně bez myšlenek hrát Fortnite ("seskočit-posbírat-vystřelit-umřít" a repeat každých pár minut) Super :D aspoň se bude parádně hrát :) Čus

    • Těch "klanových" válek je plný YouTube a jsou pro smích. Skupinky hráčů kolem sebe zběsile pobíhají v kroužcích a ze tří metrů do sebe sypou zásobníky munice převážně s SMG dokud někdo nepadne na hubu.

      Hráč který si zakládá na skillu, ovládání zbraně, přehledu a orientaci na mapě jen nevěřícně kroutí hlavou. Do dvojky přidali bosse kterého člověk musí odstrojit jako karosérii auta aby ho mohl zabít. Navíc mu do ruky dali motorovou pilu. Potkal sem ho v kanále. V normální střílečce by mu člověk na první dobrou ustřelil palici a byl by klid, tady před ním musí manévrovat jak němci u Kursku.

      Někdo rád střílí, jiný místo toho raději hodiny ladí gear a prolézá kumbály na košťata kvůli virtuálně lepší zbrani. Každému dle jeho vkusu. Děti hrají Fortnite a dospěláci The Division?! Sni svůj sen nerušeně dál.

    • jack

      Já se u D1 také velmi dobře bavil. Můžeš pls popsat, v čem je D2 lepší z hlediska RPG prvků? Díky moc!

    • Corvus

      Dvojka je prakicky 1:1 kopie jedničky. Nuda, šeď, občas pobaví. Není to žádný trhák a ty RPG prvky jsou doslova směšně elementární. Pohyb v menu je opět nepříjemný, až chaotický. Stejně jako rozparcelování zákadny, kterou je nyní Bílý dům. Jediné, co opět hra poměrně hezky ukazuje, je detailní prostředí. Bohužel v parném letním období tak trochu bez atmosféry mrazivých jiter na Manhattanu. Snowdrop engine mám rád, ale na zadek mě tentokrát neposadil. Postavy jsou doslova HNUSNÉ. Hudba (jako většina her od Ubi) naprosto nezapamatovatelná. Gunplay neexistuje. Všechny zbraně zní jako flusbroky. V singlu je The Division 2 opět nudná, zcela repetetivní hra. Na každém kroku kufr, balík, kabelka, bedna s lootem. Z každé třetí mrtvoly něco vypadne. Cokoliv si člověk na sebe nasadí, vydrží mu to asi tak 30 sekund než to vymění za +1% lepší vybavení... K smíchu. Jestli tohle není loot & grind, tak už nic. Hra je ale především zcela stejná a jediné, co přibylo, je další zvelebování asi 186 položek v tzv. settlements. Čili už ne jen správa základny, ale ještě vylepšování "osad" přeživších na výškových budovách... Úkoly? Jdi, vystřílej 5 vln nepřátel, na střeše je bosss s více HP... LOLec. Rok 2019... The Division 2 = The Division 1 bez atmosféry. V singlu nedoporučuji raději preventivně nikomu.

      • Osvoboď a vylepši vlastní základnu, zachraň rukojmí, obsaď nepřátelské kontrolní body na mapě. Bez otázek a němý dojdi tam, zapni to, a nebo něco přines. Kde sem to už viděl? Jó už vím v každé hře od Ubisoftu za posledních X let.

  • Jedničku si kvůli "hordě"  ještě čas od času zapnu a zřejmě i díky tomu sem dostal pozvánku bez předobjedávky? Svět díky zasazení do pozdní doby epidemie působí mnohem živěji. Interakce s civilisty v jedničce byla tragická. Ovšem tím pozitiva víceméně končí.

    Běhá mi to hůř než jednička a hůř to i vypadá. Opakovaně se mi stalo že sem měl jasný výhled na protivníka a přitom střílet do zdi. Respawn nepřátel hlavně  v interiérech ve stylu CoD kdy na vás vyrazí ve třech i čtyřech proti jednomu není  úplně prima. Na druhou stranu mi přijde že pošuků kteří na vás běží čelně a chtějí vás utlouct mírně ubilo.

    Postavu sem si vybíral snad deset minut, hlavně ženy to bylo slušné  panoptikum zrůdiček, vedle kterých vypadá Lara Croft jako Miss Earth. Obsahově se to zdá být bohatší a i příznivci singlu si více užijí ale jinak to na mě působí jako ošklivé káčátko které hlavně musí vydělat chechtáky zatímco jednička byla tvůrci vymodlená a opečovávaná bílá labuť.

    Washington bych si dal, ale v kůži Ghost Recona, prolézat kdejaký kumbál jestli tam nenajdu o fous lepší loot a táhnout za sebou dvoukolák s tunou munice na bossy se mi už zajídá.


    • V The Division 1 jsem odehrál cca 200h, na to že jsem ji začal hrát
      někdy před cca půl rokem tak mě to fakt chytlo a bavilo až do teď. Proto jsem byl
      rád, že jsem se dostal do bety The Division 2, kde jsem teď přes víkend
      odehrál cca 10h. Bál jsem se grafické náročnosti, ale na mém starším stroji (i7 4790k + 24GB RAM + GeForce
      1070) beta běhala v pohodě na vysoké detaily ve 2k rozlišení, průměrně
      jsem měl pořád 60-80FPS, takže to půjde hrát v pohodě). Přitom to vypadá opravdu velmi
      dobře, super ohně, výbuchy, špinavá voda, všude se povalují opadky, trosky aut, rozrostlá vegetace, tráva + pobíhající psi a jeleni,  graficky fajt hezký. Všude je fakt hodně lootu (možna až moc, oproti jedničce je lootu tak 3x víc), v betě bylo asi 10 misí, co šlo odehrát, které jsou srovnatelné s misemi v prvním díle. Kapku jsem nechápal rozhraní (lehce překopané, crafting nešel moc zkusit (skoro vše zamčeno v betě), hodně mini-misí (doplňování surovin na bezp. stanovištích frindly forces atd.. Líbili se mi inteligentnější nepřítelé už od začátku hry (často měli snahu o mé obklíčení, různé taktiky bossu, používání granátu, útočných dronu a výbušných autíček proti mě i na nižších levelech atd.) , fakt hezká grafika. Za mě jako hráče TD1 spokojenost, dvojka je prostě vylepšená jednička v létě, v jiném (větším) městě, hafo misí + hledání "kešek", 3 dark zony (v betě jsem byl jen v jedné , která mi přišla zase až hodně prázdná, nikde nikdo, žadné bedny ani enemáci, ale to bylo asi tou betou). Žádné závažné bugy jsem neměl, jednou mě vykopl server a musel jsem misi hrát znova (asi moc lidí na beta serveru). Moc mě nebavil ten END GAME, kdy se mi odemkl po dosažení asi 7 levelu. Bosoové na 32 levelu byli fakt moc tuzí a byl jsem pořád mrtvej, ale to je asi i nevyhovujícíma zbraněma (sám bych si je vytunil/upravil úplně jinak, než ty co mi dali autoři "na zkoušku"), takže tohle bylo zklamání. Ale hrát to určitě půjde.  Po odehrání těch 10h jsem si to rovnou koupil na uplay, za mě prostě ve všem vylepšená jednička na nové větší mapě, s hezčí grafikou a hromadou drobných vylepšení pro fandy hry , která mi zase na pár set hodin vydrží...     

  • Lukyz

    Zimní New York měl aspoň nějakou atmosféru, tohle je takový "meh" 😕

    Aspoň díky UBI za možnost si to vyzkoušet v betě.

  • Hidden

    Jen poznamka k obtiznosti zminovane v clanku: Nemuzu soudit, jak hra upravuje balanc pro dva hrace (zda-li vubec), ale solo mi to neprislo tezsi nez The Division a neni vubec problem hrat solo i se sedou/zelenou nejzakladnejsi vybavou. Co ale hra tresta ted vice je Rambo styl, ze se nekam bezhlave nabehne a strili. Kdo si v D1 zvykl pouzivat kryty, nebude mit problem ani zde.

  • V assassin creed bol aspon nejaky posun v dalsej casti, ale toto je zase len miešačka na peniaze

    • Hral jsi betu? Jestli je tvuj koment relevantni ;)
  • BoB.2

    Tak nějak jsem čekal že se to tady nebude líbit,ale ja jsem nadšenej.

    • GeorgeOCeedy_CZ

      Presne, ja hraju betu na ps4 a jsem nadsenej! Ano, kazdemu vyhovuje jiny styl her.... Ja osobne treba nechapu, jak nekdo mohl byt tak unesenej z Rdr2 (sry jako, ale me ta hra absolutne nebavi!) Tuhle hru bud mate radi nebo nemate, nic mezi tim neni. Me osobne Div1 bavila a uz ted vim, ze 2 me bude bavit mnohem vic! 

      • A posunulo se to nekam od prvniho dilu ? Nebo je to jenom Div1 v jinem meste ? Jednicku jsem mel rad, ale tohle mi z reakci neprijde jako druhy dil.

        • Pokud jsi mel rad Division 1, posunulo se to spravnym smerem:   

          Explorace pusobi velmi solidne a vsechny ty ruzne zakouti, ktere prozkoumas, ti maji sanci dat uzitecne suroviny pro vylepseni zakladen aj., takze uz to nepusobi tak, ze by z poloviny prozkoumanych batohu vypadl loot, ktery ani nemuzes sebrat.  

          Strelba je velmi podobna, ale co se jim teda povedlo na jednicku je system armoru. Ted z nepratel odstrelujes jednotlive kusy brneni a boss fighty to tak dobre ozivilo.  

          Grafika velmi efektni, toxicky plyn a ohen vypadaji skvele a hra pri tom nedropuje framerate, optimalizace uz je ted na velmi dobre urovni. Jedna vec, co se mozna nemusi lidem libit, je presun do leta, proste zasnezeny New York se nekona, ale naproti tomu nekteri maji radi vegetaci a s tou si pohrali na vybornou.  

          Rozdilne AI jednotlivych frakci ted poznas od prvni chvile, jedni na tebe delaji kamikaze, druzi se te snazi obklicit, nepusobi to tak jednotvarne.  

          Co nedokazu posoudit je end-game, ke kteremu jsem se v Division 1 nedostal (hral jsem zatim jen solo pro pribeh), ale videi na toto tema najdes dost.  

          Zkratka pokud nemas averzi k Washingtonu v lete, tak je snad nemozne, aby te pokracovani nebavilo. Ano, je to The Division 1 v jinem meste, ale na tom neni nic spatneho. Koho ovsem nebavil prvni dil, tak muze jit o dum dal.

          • GeorgeOCeedy_CZ

            Sam bych to lepe nenapsal.... Endgame jsem zkousel. Sice bych si asi postavu nejradsi upravil podle sebe, ale i tak sem rad ochutnal :) Cetl jsem i spoustu komentaru hracu co endgame odsuzovala, ale priznejme si, tato hra neni stavena na "Rambo styl" hrani... A ten kdo to nepochopi a neprizpusobi se, tak nema sanci dlouho v teto hre prezit... A toto spouste hracum vadi... Uprimne? Mne ne! Me se to libi!!!

    • Ja jsem taky nadseny, rozhodne lepsi a kontentem naplneny nez prvni dil v Bete..

      Ale chybi mi tu ta depresivni atmosfera, ta byla v zime lepsi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit