Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle recenze to zní jako solidní orgáč, jak jsem tušil. Miloši za co je
    odečtení bodu? Z negativních věcí jsi mluvil o jednom bugu a rozplihlé
    grafice.

  • "nový kvádrový design plasmové pušky mi nevoní" - Vy necháte recenzovat Doom Eternal někoho kdo nehrál jedničku a dvojku ? haha

    • To je dost drsne no :D

  • TheGGG

    jaké přesně jsou inovace oproti předchozím dílům? Co ta hra přináší revolučního, že dostala 9/10? Podle mě to zasluhuje spíš tak 7/10 a to jen, pokud tam bylo nějaké vylepšení oproti poslednímu doomovi, který byl tedy hodně slabý. Zlatý doom 3

    • lito

      přesně tak, na druhou stranu musíme říci, že se to děje i u jiných her. Koukni na Nioh 2. To je spíše Nioh 1,2 za plnou palbu. Recenzenti se úplně zbláznili, že tomuhle tleskají. Jak tenhle DOOM tak Nioh 2 mi připadají reskiny předchozích her s minimem nových prvků. 

    • To že ta hra zasluhuje 7/10 podle tebe, ještě neznamná, že tolik zasluhuje podle recenzenta ;-)

    • Maxianimal

      Hra nemusí být invenční, aby dostala 9/10. Viz Dark Souls a podobné. Každý díl víceméně stejný, ale vysoko hodnocený. Stačí, aby ta hra byla prostě skvělá, optimalizovaná a hlavně a především - zábavná. 

      • lito

        ha. špatně. Dark Souls v rámci PVE a PVP vždy obsahuje inovace. I Cash grab Dark Souls II toho přinesla více než Nioh 2 a Doom Eternal dohromady.

        • Murlock

          Downgrade souls II a inovace v jedné větě? Ale no to snad ne.

          • lito

            ano, Dark Souls 2 má nejlepší PVP z celé série. Je to vlastně jediné Souls, kde mě PVP bavilo. Takže pštt. I když je to jinak skoro ve všem horší než jednička, tak minimálně v tomhle je to mnohem lepší. 

            • Murlock

              PVP muže být jaký chce. Dokud je ta nedokončenej polotovar tak je to úplně jedno. A dokud existuje soul memory tak i to PVP je jenom polofunkční.

              • lito

                Reakce na příspěvek:

                v čem je hra nedokončená a v čem je to polotovar? Prosím zkus být věcný. Děkuji.

                Bez argumentů se pouštíš na tenký led, jelikož máš x lidí, co ti řekne, že je dvojka nejlepší z celé série a obsahuje nejvíce změn v jádru hry.

                https://www.rockpapershotgun.com/2016/04/08/dark-souls-ii-best-game/

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  DS2 byla kontroverzní hra, která rozdělila většinu herní komunity na 2 skupiny. Jedna skupina to považovala za ten nejlepší díl série, druhá zase za nejhorší.

                  Proto DS2 není dobrý příkladem čehosi. Čistě jenom záleží na osobních preferencích daného hráče a jak ten díl vnímal.

        • Femt0

          Plácl do větru From Soft fanatik a utřel si slinu.

          • lito

            změny oproti jedničce:


            zpomalení hry, zaměření více na PVP než PVE, vylepšené NG+, levelovaní u paní, cestovaní rovnou od začátku hry pomocí portálů, možnost odstranit respawn nepřátel, možnost respawnovat do NG+ bosse, svět není tak propojený, možnost louče atd.

            Takže se uklidni ty slinto.

            • Femt0

              Lol. Tak to je naprostá revoluce. Všecho samý velký věci, kterých by člověk nenašel desítku u čehokoliv. 😂Samozřejmě ale v Doom Eternalu není absolutně nic nového a ty to víš nejlíp, protože už si to dohrál.

              Dobrej troll, jako vždy. Krásně si potvrdil můj předchozí post. Good job.

              • lito

                Reakce na příspěvek:

                hele, vynech ty fauly. Zesměšňuješ jenom sebe. Nikde jsem nepsal o revoluci. Změn je tam dost v jádru celé hratelnosti. Pokud neumíš reagovat věcnými fakty, tak se na to prosím vyser. Děkuji.

                • Femt0

                  Reakce na příspěvek:

                  Změn v hratelnosti tam je asi jako mezi prvním a posledním Doomem. Takže jo, pobavils. I když už se trochu opakuješ.😂

                  • lito

                    Reakce na příspěvek:

                    aha a jaké že jsou ty změny? Přestaň mlátit prázdnou slámu slinto a buď věcný jako já. Popiš mi ty změny. Nejlépe i ty změny v Niohu a Niohu 2, když tak urputně na mě reaguješ slinto.

                    • Femt0

                      Reakce na příspěvek:

                      Hahaha. O věcnosti tady mluví někdo, kdo ani nehrál Doom Eternal. Ty máš fakt talent na to si **** do úst.

                      • Femt0

                        Reakce na příspěvek:

                        https://www.dualshockers.com/doom-eternal-5-biggest-gameplay-changes/


                        Už to zabal, trolle. Samozřejmě jsou to ale naprostý detaily v porovnání s nějakou pokakanou loučí v DS a vypnutí respawnu. 😂

                        No nic. Tady končí "věcná" debata s fanatikem, co che psa bít.

                        • lito

                          Reakce na příspěvek:

                          přestaň editovat slinto. Jsem rád, že jsi konečně něco vygooglil. Můžeš mi tedy vypsat ty změny. Nechce se mi koukat na video. Děkuji.

                      • lito

                        Reakce na příspěvek:

                        takže nic? Takže jen slinty od tebe do větru. Nečekané. 

                        • Reakce na příspěvek:

                          Jenom zareaguji, protoze Femt0 spis tak nejak keca do vzduchu. Vemu to velmi stroze, protoze obe hry si nechci moc spoilovat, takze treba z Dooma jsem videl pouze ty prvni predvadeci videa a z Niohu ted posloucham streamy na pozadi.

                          Jak Nioh 2 tak Doom Eternal se snazi prevazne vylepsit systemy, ktere uz ve hre byly.

                          V Doomu je hratelnost ted vic otevrenejsi vertikalite, lokace jsou rozsahlejsi a otevrenejsi a Doomslayer dostal hodne mobility ve vzduchu. Je k dispozici vice zbrani a pomucek, napr. grappling hook.

                          Nioh 2 pridava par novych zbrani pro jine styly hrani a notne vylepsuje skill tree a system "guardian spirits", kterych je ted mnohem vice a taky ti davaji moznost pouzivat nove utoky, ne jen je vyuzivat jako premenu na nesmrtelnou bytost.

                          Obe hry moc nemeni to, co bylo skvele, proste jen pridavaji mnohem vic obsahu a vylepsuji, co se da. Rekl bych, ze to neni spatny pristup, pokud jde opravdu jen o prvni pokracovani, nekdy proste chces vic toho sameho, ale lepsi, hlavne kdyz uz je ten zaklad naprosto spickovy. Trosku vetsi zmeny bych ocekaval treba az se 3. dilem, tam uz bych jim osobne absenci inovace zas tak moc nepromijel.

                          • lito

                            Reakce na příspěvek:

                            tohle je legitimní a děkuji za názor. Femt0 toho naplácá vždy hodně a bez efektu. 

                            • Femt0

                              Reakce na příspěvek:

                              Řiká clověk, co tu plácá výroky typu DS2 má víc inovací, než nový Doom a Nioh dohromady - a to přesto, že Doom nehrál, zároveň sarkasticky ignoruje moje odkazy na herní média, která píšou o změnách v gameplayi a pak to zakončuje tím, že on je tu jediný věcný. Lol. Typický pacient s hystrionskou poruchou.😂

  • Já opravdu nechápu jak tohle někoho může bavit, taková tupá střílečka absolutně o ničem....Myslel jsem si, že jsme se od 90. let někam posunuli :)

    • vindalooo

      Já taky nechápu, proč mě to tak moc baví.

    • Právěže posunuli. K rádobytaktickým střílečkám, kde je místo gameplaye jedna cutscéna za druhou a místo akce tam panáci vykukují zpoza jednoho úkrytu a hráče ani neumí oběhnout. A aby to nebylo moc těžké, tak když je hráč zraněný, stačí na chvíli utéct a uzdraví se sám. Případně, když je to na tebe moc, tak si zaplatíš lootbox :-D

      Je docela fajn, když jednou za x let, někdo vydá zase akční hru, kde jde o akci :-D

    • Derp_1337

      Mě osobně zase nebaví závodní hry. A chodím kvůli tomu spammovat do diskuzí k recenzím závodních her, že mi tenhle žánr nevoní? Ne! Proti gustu žádný dišputát.

    • PCMR

      Doufám, že tím posunem nemyslíš autoaim, autoheal a vyskakující čísla z nepřátel.

    • 0011

      Já zase nechápu jak někoho může bavit pár minut hrát a každou chvíli čumět na příběhové video. Her jako Doom není mnoho, rozhodně ne AAA her, mám nejraději komplexní rpg, ale když si chci zarelaxovat dám radši přednost "bezduché" zábavě s maximálně propracovanou hratelností. Když vyšel Doom 3 tak jsme na grafiku koukali s otevřenou pusou asi všichni, ale osobně mám tenhle restart a návrat k původnímu konceptu mnohem radši než příběhový survival horor, kterým byla trojka.

    • Ristoro

      Jednoduše - skvělá hratelnost, nadupaný soundtrack, super atmosféra. Co víc od hry chceš? 

      DOOM je tak vynikající, protože je v jádru strašně primitivní, ale vybroušen k dokonalosti. FPS žánr DOOM nastartoval a FPS korunu si vzal po těch letech zpátky 2016kou a jak tak čtu, Eternal si ji jen pojistil :). 

      Ještě se to dá shrnout touto větou - ta hra má prostě "koule". Nadupaná, testosteronová jízda, kdy si člověk připadá jak Schwarzenegger v Terminátorovi. Absolutně bláznivá, frenetická akce, kdy je třeba být neustále v pohybu. Nás hráče to jedním slovem baví a to je důvod, proč je DOOM tak skvělý a ikona PC hraní už 3 dekády.

      Ber to tak, lidi hrají LoLko, PUBG, Apex Legends, CoD a ty nechápeš, jak lidi může bavit zrovna DOOM?

      • lito

        mně nepřijde skvělá hratelnost to, že jdeš z arény do arény, kde musíš vše vystřílet, abys mohl jít dále. Spíše naopak.

        • Znáš to. 100 lidí, 100 chutí. Mě zas nepřipadá jako skvělá hratelnost táhnout se půl hodiny někam do pryč, abych tam předal balíček. Ale spoustě lidí se to očividně líbilo. Další příklad - ze začátku jsem vůbec netušil, co je vlastně tak úžasnýho na Dark Souls. Na první pohled to vypadalo jako technicky zastaralý, vcelku generický (i když správně temný) fantasy akční RPG, který sbírá body díky přepálený obtížnosti. No a vidíš jak spektakulárně jsem se mýlil. Protože věci jako atmosféra, level design (zvlášť u prvních DS), lore, nebo v základu jednoduchej, ale těžce promakanej souboják nepoznáš z 10 minut gameplay záběrů.

        • Femt0

          Tak jsme se opět nasmáli s litem. To, že jdeš z arény do arény, tam to vymlátíš, abys mohl jít zase dál, je naprostým jádrem žánru arkád/bojovek už několik desítek let - a to do dneška, od automatovek až po Dark Souls, což není v jádru nic jiného, než klasická arkáda: nechutné opakovaní lokací -> učení se patternů potvor -> checkpoint -> boss -> repeat.


          Gratuluji k blábolu dne.😂Jinak tvůj "argument" o jedné obtížnosti a designu je samozejmě argumentační faul (posouvání branky), protože to už nemá nic společné s tvým původním, nesmyslným, výrokem.

          • lito

            V Dark Souls nemusíš mlátit vůbec nic, když nechceš krom bosse. Vše máš otevřené a můžeš jít v podstatě kamkoliv. V Doomu musíš prvně vykostit do poslední mrdky v aréně a pak teprve můžeš jít dál, jelikož aréna je zamčená. To je světelný rozdíl. Zkusil jsi to. Zase fail.

            • Femt0

              Lol. Ve většině arkádových her (včetně starých Doomů) můžeš přeskočit povory krom bossů. A to znamená jen jedno. Nový Doom to dělá jinak, než většina arkád včetně DS. Takže... pěkně sis nakálel na hlavu a sám prokázal, že nový Doom je jiný. Gratulace. Na ztrapňování se máš fakt talent.


              Samozřejmě pomijím fakt, že otevřený vs uzavřený design světa je věc autora. Nemá to nic společného s kvalitou designu. Otevřený svět neznamená lepší, stejně jako to, jestli musim nebo nemusim zabít potvory. Argumentuješ naprosto nepodstanýma nesmyslama a jestě s velkým sebevědomím, jako správný fanatik, co chce psa bít.

        • danny_the_hound

          Rovnako by si mohol povedať, že aj šach je vlastne iba posúvanie stále rovnakých figúriek po jednoduchej ploche. Jasné, niekto môže šach označiť za mechanikami primitívnu hru, ktorá ho kvôli jednoduchým pravidlám nebaví a pôjde si zahrať nejakú onakvejšiu stolovku (ostatne, dnes ich vzniká fúra), ale iní práve v tej jednoduchosti pravidiel dokážu vidieť komplexnosť a baviť sa z nej.

          V prípade nového Dooma sa môže zdať, že hra je len o tom niekam vbehnúť a všetko tam vystrieľať. Lenže ono je to hlavne prežiť arénu až dokonca. A tu už musí hráč rozmýšľať ako efektívne využiť prostredie arény, ako si rozdeliť likvidáciu potvor tak aby z nich vypadlo v pravej chvíli dosť zdravia, na ktorého pekelníka použiť akú taktiku aby sa zbytočne nemrhalo strelivom, kedy prepnúť na brokovnicu, kedy na plazmu a kedy na raketomet v závislosti od vzájomnej pozície hráča a démonov. Proste ako sa píše v recenziu -- sú to presne tie šachy. Nie každý chce samozrejme v zlomku sekundy riešiť takéto zložité veci. Radšej si sadne a dôkladne si stratégiu premyslí -- ale ten hraje asi skôr ťahovky alebo stealth hry. A zasa iní nechcú riešiť stratégiu vôbec a zahrajú si nejakú akčne jednoduchšiu (ale napríklad príbehovo plnjšiu) hru.

          Doom má proste svoje publikum a to, že sa tá hra zdá jednoduchou neznamená, že taká vo svojej hĺbke aj je a že ju hrajú len nejakí prostáčikovia. Veď takí asi nesledujú ani tie šachy.

          • lito

            jo, to by možná fungovalo, kdyby ty arény měly nějaké promyšlený level-design a obtížnost by byla jedna a neměná. Pak bych mohl začít o tvém pohledu přemýšlet.

            • danny_the_hound

              Ako určíš, že nejaký dizajn je premyslený? Za mňa osobne by som povedal, že je to asi vtedy, keď aréna predstavuje pre hráča náročnú výzvu, ktorá je ale s využitím dostupných prostriedkov prekonateľná. Doom: Eternal som ešte nehral, ale z toho čo som videl si veľa ľudí pochvaľuje práve to, že pri tom boji treba premýšľať ako využívať prostredie a potvory. Čiže podľa toho by som povedal, že Doom má premyslený dizajn arén.

              Čo sa týka tej obtiažnosti, neviem presne ako si to myslel, ale väčšina hráčov skutočne nechce mať jednu a nemennú obtiažnosť. Väčšina naopak chce, aby hra pred nich predkladala stále väčšie a väčšie výzvy a to nie len napríklad v počte hitpointov u protivníkov, ale aj v spôsobe ako ich kynožiť (alebo naopak v metódach ako oni kynožia teba). Prirodzene krivka obtiažnosti pri takto postavenej hre nemôže byť pre každého hráča rovnaká. Niekto príde na fígeľ, ako použiť konkrétnu zbraň na konkrétneho démona skôr, iný neskôr. Pre toho prvého teda budú arény, kde sa vyskytuje daný protivník a kde môže použiť danú zbraň jednoduchšie ako pre druhého. Dôležité je, aby mal hráč dobrý pocit, keď ten-ktorý trik odhalí a protivníci sa mu začnú zabíjať jednoduchšie. V tom najideálnejšom prípade je hráč už taký vycvičený, že po aréne doslova tancuje z jedného konca na druhý a démonov seká v jednom choreograficky zložitom ale plynulom krasokorčuľovaní. Pre externého diváka sa môže takýto plynulý prechod bez zaváhania zdať jednoduchý, no ten hráč -- rovnako ako krasokorčuliar -- by na to asi mali iný názor.

              • Femt0

                Reakce na příspěvek:

                Jednou obtížností myslel to, že si jí nemůžeš nastavit.😂Ten člověk je fanatik From Software, co si tady hloupě hraje na arbitera kvality herního designu. Jen on ví, co je pravá hratelnost.😉

        • Derp_1337

          Já zase třeba nechápu, jak někoho můžou bavit závodní hry. A chodím kvůli tomu spammovat do diskuzí k recenzím závodních her, že mi tenhle žánr nevoní? Ne! Proti gustu žádný dišputát.

          • lito

            stupidní, diskuzní faul, jako by mohl film kritizovat jen režisér.Navíc FPS mě baví a akční žánr mám rád. Takže to zkus znova a lépe.

            • Derp_1337

              Ne, to není diskuzní faul.

              Ty říkáš "jako by mohl film kritizovat jen režisér", což je ale nesmysl. Já vyslovil úplně jinou myšlenku. Správné by bylo říct "film můžou kritizovat jen lidé, co jej vyděli".


              Ať tvrdíš co chceš, tak přečtení diskuzí nebo jakési recenze na netu ti nikdy nemůže dát plnohodnotný zážitek ze hry, aby jsi mohl soudit.

    • Já si podobnou hru sem tam prostě na oddych rád zahraju. Plnou palbu bych za to ale nedal ani náhodou a osobně mi víc sedí spíš třeba Serious Sam. Doom 3 mi sedl víc než tenhle restart, ale je to prostě o vkusu každého z nás.

    • Adrenalin jako bungee jumping. A na nic si to nehraje.

  • lito

    Taky nechápu, že tohle někoho může bavit. Na druhou stranu, teď vyšlo Ori, Nioh 2, Persona, Dreams. A mě z těchto her ani jedna nezajímá.😂. Možná jsem už starý.

  • Doom Eternal je fajn, hraje se dobře - Doom Eternal NENÍ hra, co kašle na moderní mechanismy a NEMÁ moc společného s originálem, který spoléhal víc na jednoduchý skill místo aby byl "simulátorem ovládání obleku" doom slayera.

    Jinak řečeno, chápu, že se na Games.cz redakce mění a omlazuje, ale tahle recenze je opravdu strašný plácání nesmyslů, navíc dost zavádějících - zkuste se pánové občas podívat na to s čím srovnáváte, než to s tím srovnávat začnete (pak třeba nespácháte takový renonc, jako s tou plasmovou puškou, který tak bije do očí)

  • Hráči často naříkají kvůli nedostatku munice, ale myslím, že zbytečně. Způsobů, jak získat munici je hned několik a skoro nikdy se mi nestalo, abych byl na suchu.

    Stejně tak někteří poukazují na to, že battlemode je nefér pro slayera. Taky není pravda. Battlemode zatím jen oťukávám a hraji převážně za démony. A už několikrát jsem byl svědkem toho, že nás slayer sešrotoval během pár minut.

  • Jack1947

    Nevím možná zto má o trochu lepší optimilizaci (Ryzen 5 2400p 3,6ghz, 16gb ddr4 1866mhz, 770gtx) a jede to docela dobře leckde i 60fps!

    Nicméně, těch plošinovkovejch hádanek je tam až trochu moc ale jinak mě to i baví více než minulej díl který jsem kvůli stereotypnosti ani nedohrál... ale 9/10? hmm to asi ne to si zaslouží jiné hry podle mě.

  • Mi se hra po strance hratelnosti libi, je sice tezsi nez 2016, ale boje jsou tak intensivni a dobre udelane, ze jejich opakovani nenudi. Skakani kupodivu taky nevadi, i kdyz zrovna usek hned ze zacatku za setkanim s "Zradcem" pripomina Maria az moc.

    Gameyplayem jde o klenot, kombinace plamenometu, pily, granatu a glory killu je vynikajici.

    Visualnim ladenim mi ale 2016 sedl vic. Hra mi ale porad pripomina vic heroickeho Duke Nukema nez ponury Doom.  Kdyz z rozrezaneho demona vypadnou universalni zlute symboly munice, proc ne. Kdyz z nej vytryskne duhovy geysir barevnych ikon pro kazdy druh munice zvlast, tak je to uz tragicke. Celkova vesela barevnost demonu a casti v ruinach Zeme je taky divna. Casti v pekle a na te GearsWarsovsky ladene planete jsou krasne.

    Incalovske doupe na kosmickem skalisku uz radsi nezminovat.

  • Thanquol

    Hra se asi povedla. Mohlo to dopadnout dobře pro každého? Asi spíš ne. Prostě to udělali s nějakou vizi respektu k originálu a ta není shodná s vizi respektu k originálu všech. Je těžké držet se takto staré hratelnosti a správným dílem zároveň inovovat. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit