Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No uz aby to bylo, dodnes hraji NTW (shogun me nebere) a s darth modem je to opravdu paradni rezba, ono vubec cela serie TW si drzi svou latku velice vysoko a mody ze hry udelaji herni skvost, coz se u mnoha jinych her neda rict.
  • Menttor
    "Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno!"
  • raz som skúšal demo a stačilo, so strategiou to nema vela spoločneho
    • Práce pro detrollizátora :)
    • raz som zkúšla honit a stačilo, so sexom to nema vela spoločneho...
    • Mohl by si mi říct, jak si hrál demo něčeho co ještě není?
      • samozrejme ne demo tohoto dilu ale cela serie ma stejnou hratelnost
        • Takže si hrál demo Římu jedna a soudíš podle toho druhej díl...chtělo by se napsat "dobrej vtip" ale do toho to má daleko
        • walltar
          Počkat a jak bys tu hru zařadil do žánru? Akce? FPS? Simulátor?
          • Veskoslav
            Adventura;)
    • ZvacA
      Kdybych byl svině, tak by se dalo opáčit, že i ty jsi se zaseknul někde na úrovni dema a nemáš s člověkem nic společnýho. Ale já to prostě neudělám. :)
    • Good one. ;)
  • Veskoslav
    Přepíšu dějiny a Řím bude hořet v plamenech. Kartágo zvítězí:)
    • Pilgrim66
      Ano!

      "Rome must be destroyed" zazni z Kartaginske rady starsich
      • Na kříž s vámi, vy nepřátelé Říma!
        • Smetana.pavel
          Kouzlo těhle her je v tom že každej může změnit historii ku obrazu svému *3* . Doteď rád vzpomínám na Medieval: Total war, když jsem s byzantskou říší dobyl Evropu až na hranice španělska, v Rise of Nations za Rusko (s budovatelskými písněmi ve winampu *1* ) podrobil celý svět a v Red alertu 2 ho zase za spojence zlikvidoval *5* . Na tohle se prostě velmi těším *14*
          • Presne tak.. To boli hordy hodin stravenych za kompem ked sa somnou holky rozchadzali cakali ma stretkach.. a ja som proste zabudal. Krasne to detstvo. Na tuto hru sa best tesim... Len sa bojim a dufam v co najvacsiu historicku presnost. Jakvystudovaneho klasickeho archeologa to moze totis sklamat. Pre mna je TW best...jak mrnuz sem si vymyslel hru co by sem si chcel zahrat... Vtom bum shogun jedna!!!! Odtedy som verny jak samurai!!! TOTAL WAR JE BEST???
          • to je ta přidaná hodnota, která mě na historických strategiích baví... ale nejen válečných, třeba Europa 1400 the guild zase člověku dá možnost ze sebe udělat středověkého obchodníka, časem i šlechtice, zkrátka kam se hrabou třeba vesmírné strategie :-)
    • dlouhou kampaň v RTW jsem dohrál pětkrát nebo šestkrát a hra za Kartágo mě bavila ze všech nejvíc, v druhém díle to bude nejspíš první frakce, za kterou to rozjedu
  • nový screenshot ze hry

    http://pcmedia.gamespy.com/pc/image/article/122/1226941/1_1355519983.jpg
    • rancor1223
      Ty detaily postav mě nepřestávají udivovat. *14*
      Hádám, že mé PC úplně nadšené nebude. Už u Fall of Samurai se s High nastavením občas trochu zaškublo. Co teprve tady? Větší a detailnější armády, to bude masakr! *1*
  • walltar
    No tak máme dvě nudné frakce za sebou ... teď nějaké germánské barbary.
    • Si myslím, že v minulosti to zas taková nuda nebyla když člověk koukal do očí jinému člověku a přitom projížděl meč jeho tělem. ... To dnešní války jsou docela nuda. Těžká technika která se bez počítačů neobejde a sem tam nějaká pěchota na čištění budov.
      • walltar
        Nikdo netvrdí, že válka je nudná ... jenom římani a kartaginci už sou tak jistí, že to nikoho nepřekvapí. Navíc sou to celkem generické fakce které známe. Mě osobně spíš baví rozebírat velké civilizace s bandou špinavých barbarů, než se podílet na prodlužování nevyhnutelného konce. Takže pro mě je řím a kartágo nudná frakce za kterou určitě jako první hrát nebudu.
        • Já mám rád zas válečnou mašinérii, páč není lepší cesta k výkonu. Můžou tam dát národy které překvapí, ale potom to bude víceméně úlet. Pokud to je historická strategie, pak v tomhle překvapit prostě moc nemůžou.
          No a aby ti barbaři byli úspěšní v tom cupování, tak to musí začít uvnitř té civilizace samotné. V regulérních bitvách dostávali barbaři pravidelně výprask. *1*
      • Magister_Peditum
        No, myslím, že žádný druh války není nuda. Už jen z toho důvodu, že ti v ní hrozí smrt. Jo, až budeme jen koukat do monitorů a na dálku ovládat roboty, co se budou řezat místo nás, tak to se už bude nudě trochu podobat. *15*
        • ZvacA
          Až na ty inženýrský čety, které budou muset nějakýho toho rozbitýho robota z přímo intenzivního bojiště stahovat. Obětovat pár lidí nebo těžce vyzbrojenýho nejnovější technologií oplácanýho kusu plechu za miliardy? Velení by asi dneska mělo jasno. :D
          • walltar
            Jo lidi sou levní .. pokud jich máš dost. A nebo dokud nevynalezneš nanotechnologii co toho robota rozebere za tebe a materiál dopraví dál od bojové línie a tam ho zase složí.
    • Co ti připadá zábavného na "velení" hordě barbarů?
    • Pleteš si nudnost s výkonností.
    • Mám podobnej názor.... Já ale naopak spíš "ujíždim" na Řecké kultuře...takže jestli mi tam nedají Řeky....a když ne Řeky, tak aspoň ty chlupatý vousatý Germány....
      • rancor1223
        Já chci Spartu a nic jiného! Klasická Sparťanská falanga je dokonalá! *1*
        • Přesně tak.. s deseti spartskými oddíli po 80 mužích jsem dobyl celou celou evropu a kus afriky..ve falanze naprosto nepřekonatelní..
  • No kartágo nepatřil mezi mé oblíbence v jedničce slabou pěchotu střídala ještě slabší jízda.Až na slony a elitní jednotky celkem slabá frakce, tak doufám že si pohrají s těmi žoldnéři.Uvidíme až to vyjde cojak na tom doopravdy kartágo bude.
  • No pokud já vím, tak Kartágo mělo pouze malou jednotku jízdy z členů vlivných rodin a zbytek vojska byli žoldáci a podrobení Lybijci, kteří do města nesměli. Takže nějakou kartáginskou elitní jednotku tvořící páteř armády si asi vycucali z prstu...
    • ales.smutny
      Nevycucali. Svatý oddíl byla jednotka složená z občanů, kteří měli na to pořídit si prvotřídní výzbroj, bojovali ve stylu řeckých falang. Byla to těžká pěchota, problém tkvěl v tom, že často byl zbytek armády kvalitativně i stylem nekompatibilní - a bylo jich málo na potřeby dlouhodobého válčení. Svatý oddíl byl několikrát vybit do posledního muže. Zanikli myslím cca 100 let před prvními Punskými válkami.
      • Já myslel, že ta hra bude v období stejně jako jednička tj. od 1. punské války.

        P.S. Máš nějaký zdroj, abych se mohl vzdělat? Období před punskými válkami nemám příliš nastudované...
        • ales.smutny
          Pfúúú, s Kartágem je to těžké. Slušně vypadala The Carthaginians (Peoples of the Ancient World) od Dextera Hoyose, šikovná a nadupaná obecně o válečnictví je celá The Cambridge History of Greek and Roman Warfare (a drahá, pekelně drahá), letos vyšlo k tématu Sacred Band of Carthage, ale to jsem nečetl.
          Ale já to spíš tak nějak vyzobal z nespecializovaných publikací obecně o starověkém válečnictví. Kupodivu i třeba The Immortals: History's Fighting Elites, což je knížka spíš povšechná, co přelétne téma pár odstavci a hned letí jinam - a občas děsně blábolí, protože autor jde po senzacích a dělá od všeho trochu. Ale rychle a dobře se to čte :)

          Česky ale nevím, možná něco bude (asi, snad určitě), ale teď mne nenapadá co.
          • Díky za tipy, až bude po zkouškách tak se na to juknu.
          • Prý pekelně drahá, to je dle mého pořád slabé slovo.

            Co třeba něco o římském válečnictví? Nebyl by typ na dobrou knížku?
            • ales.smutny
              Na Řím toho je spousta, i v češtině. Grada měla několik slušných menších publikací na téma opevněných táborů, obléhací techniku apod, Slovart vydal Armáda starého Říma (tu jsem viděl jen v AJ originále, nevím, jak dopadl překlad), já mám rád A Companion to the Roman Army od Erdkampa. Vyšlo i pár monografií na pre-Mariovskou armádů a císařskou.
              A skvělá byla kniha, kde byly poznámky a vzpomínky velitelů z antiky...a já si teď nevzpomenu, jak se jmenovala. Tak to vygoogluju - Antické válečné umění - http://www.baset.cz/tituly/anticka-knihovna/anticke-valecne-umeni
          • Kam na tyhle knihy chodíš?
            • ales.smutny
              Čas od času projedu online prodejce klíčovými slovy a uvidím, jestli se něco novéoho objevilo.
    • Hannibal měl u sebe tzv. Svatý oddíl, což byla jednotka vytvořena čistě z obyvatel kartága
      • Tento oddíl byl stále ve městě, nebyl na tažení s Hannibalem. Účastnil se pouze bitvy u Zamy, kde způsobil akorát značný zmatek.
        • V bitvě u rozvodněné říčky Crimisu, kde sedmdesátitisícová kartaginská armáda podlehla dvanácti tisícům Řeků. Nejelitnější útvar kartaginské armády, "svatý prapor"terý čítal tři tisíce šlechticů, byl úplně zničen. .

          Tato bitva byla dávno před Hannibalem....Jinak ano, V kavalérii byly šlechtici z Kartagá, ale hlavní oporou byla numidská či Mauretanská jízda....ve které bylo málo šlechticů z Kartága.
      • Magister_Peditum
        To jsou právě ti aristokratičtí kavaleristé.
  • smejki
    >>
    • a tebe chtějí do podcastu k Falloutům ? umíš i lomítka ?
      • smejki
        na požádání umím i zabublat, za úplatu mrknu.
        • Viktor_H
          "za úplatu mrknu" - Zaděláváš na kariéru prostituta? *1*
          • Na kariéru politika
      • To neumí ale umí přivolat Cthulhu
        • a mazat cookies
  • Suprise!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit