Přejít na výpis diskuzí

Dva herní skladatelé se dostali do síně slávy Classic FM

3.4.2013 14:55
Aleš Smutný 8 příspěvků

Posluchači britské rádiové stanice Classic FM každoročně volí v rámci ankety hudebníky do takzvané síně slávy. Classic FM se specializuje na vážnou hudbu všech možných směrů a patří mezi oblíbené stanice. Letos byly výsledky poměrně překvapivé, alespoň pro ty, co podceňují herní hudbu, která nečekaně...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MickeyMutant
  Podobné ankety vypovídají o složení posluchačů a oblíbenosti, ne o kvalitě. To neznamená, že hudba ve hrách nemůže být skvělá, jen je nesmysl dělat podobné žebříčky. Nebo dělat a radši přiznat na rovinu, že je to prostě žebříček popularity, nic víc a nic méně.

  Chudák Mozart s fagotovým koncertem na posledním bodovaném třístém místě.
  • nahodou celkom suhlasim s vacsinou tych skladieb co tam su. akurat tie herne ost nepoznam

   a celkom som rad ze rachmaninov je prvy, ten koncert je neskutocny :P tiez je obdivuhodne ze nato kolko toho zlozil ma az 4 diela v prvej 50ke. skoda ze toho nezlozil viac
 • Komplikované u herní/filmové hudby je, že si lidé kteří si tento film/hru zažili na vlastní kuži, spojují emoce jak z hudby, tak samotného produktu dohromady, a tím pádem hodnotí hudbu trochu neobjektivně. A právě tohle bude asi jisté kritiky žrát.
  Ale z vlastní zkušenosti, OST od mnohých skladatelů všobecně zbožňuju, a jsou kolkrát lepší, než skladatelé, kteří skládají hudbu z rozmaru.
 • Je mi líto lidí, kteří opovrhují právě tou sférou, kde ještě vzniká kvalitní hudba. A nejde jen o hudbu, poněvadž celá řada z nich dokázala, že nabízí totéž nebo více jak kniha či film, a "hra" v tu chvíli ani není pro ně ideální název.
 • Odulin
  Super, aspoň se tam dostali moji oblíbenci. Raději mám ale hudbu z Morrowindu.;)
 • residentevilfans
  Final Fantasy soudtracky jsou bozske ! *5*
  • Listen to my story. This may be our last chance *14*.
   • Uematsu je PAN skladatel. Podle me je jeho nejlepsi OST To Zanarkand (FFX) a Liberi Fatali (FFVIII). Nejspis jsou pro me nejlepsi s tim co se delo pri tom OST ve hre, ale byly to silny emoce a ten jeho OST tomu dodal to spravny :-).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit