Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • predvčerom som zažil pekný šok. Zo Steamu som si po dlhej dobe nainštaloval Witchera 2 (že jak si to dám na novom notebooku) a zistil som že i7 3.2 Ghz, 8GB RAM a GeForce 750m 2GB mi to nerozťahá nad 30 FPS ani na low nastaveniach. Znamená to, že trojku ani len nespustím????? Ku*va fix *16*
    • Still
      Máš nějaký bordel na PC...nebo se chceš jen pochlubit sestavou *1*
      • myslím to vážne. Bordel ešte nemám, ten komp má 2 mesiace a je to hlavne pracovný stroj, takže neťahám tam kraviny. Aj ovládač na grafiku som stiahol najnovší. Som tiež bol boss najskôr a hneď som tam vypálil high nastavenie. Spustil som hru a že drb - 6 FPS. Tak si hovorím, že divné skúsim teda taký mid bez antialiasu, stredné textúry, krátky dohľad - 16 FPS. Až keď dám všetko úplne na low tak dosahujem 25 - 30 FPS. Neviem čím to je, BS Infinite mi bežal na high 30 - 40 FPS. BF 4 som nad 30 utiahol na mid+ takže fakt neviem. Ak bude Witcher 3 náročnejší a rovnako zle optimalizovaný alebo čo, tak neviem ako to pôjde....
        • Vypni ubersampling
        • Mě se to stalo taky. Před trojkou sem si chtěl dát znova dvojku na novém notebooku a hra se spouští jenom s integrovanou grafickou kartou a Nvidiu ignoruje. Vyzkoušel sem uplně všechno co se dalo a nic nefunguje :-(
    • neboj se dvojka je velice špatně optimalizovaná samy to říkaly že se jim to nepovedlo. Hele já mám o hodně horší sestavu než ty a 2ku rozchodím na vysoký detaily stejně jako na nízký, ale stejně si pořídím pár nových hraček než mi zaklínač příjde :D
  • Hra výjde s českým dabingem?
    • Hadej.
      • Hmm.. Inteligentní odpověď.
        • České budou pouze titulky.

          Full voiceover and subtitles: English, Polish, German, French, Russian, Brazilian Portuguese, Japanese. Subtitles only: Arabic, Italian, Spanish, Traditional Chinese, Czech, Hungarian, Latin America Spanish, Korean.
          • Jack1947
            To je velice dobře pokud by byl stejný dabing Geralta jako v 1čce kazilo by to hraní hodně... byl strašný, ten hlas měl jak vyšeptanej rocker na heráku. *4*
  • Tak jsem si dnes predobjednal na gog.com se slevou 20% Ted uz si jen pockat do 24.2.2015.
  • tenhle hate je stejne trapnej Polakum treba pogratulovat k uspechu, a komu se hra libi at si ji užije.
    • jakej hate trotle? Oprávněná kritika a rozpory s knihou...
      • Rozpory s knihou... Ale prosím tě nedělej ze Sapkowského nějakou nezpochybnitelnou autoritu. Tak to prostě dělaj jinak no. Vrať se ke svým knížkám a jako spravný fundamentalista se jim třeba klaň 4x denně. My normální to nějak zkousneme, že Yennefer má jinou barvu vlasů *7*
        • Nakonec podle ofic. vyjádření má prý černé vlasy, na videu to zkresluje nasvícení scény. Tomu se mi sice nechce moc věřit, ale zřejmě se na to ještě podívají.

          Guys, her in-game hair is black. It's just the matter of lightning in this scene.
          http://forums.cdprojektred.com/threads/30139-Yennefer-black-hair?p=1317896#post1317896
        • tak on hlavně Sapkowski už u prvního Zaklínače řekl že hry nejsou "canon", takže mají autoři v podstatě volnou ruku
          • Hmm čekal bych, že Sapkowski si na tyhle canony hrát moc nebude když pomalu nechtěl ani udělat mapu světa. *4*
      • tvoje baba
  • kejo
    Neviem či to tu už niekto dával, ale tu sú ďalšie gameplay videá.

    http://www.youtube.com/watch?v=ikXq5MRCQUs
    http://www.youtube.com/watch?v=7LMEi5i5wPo
    http://www.youtube.com/watch?v=2wNiiQpDPJE
  • http://www.youtube.com/watch?v=sufwxU_Uaz4
    To nové video na koni není špatné, ale já se nemůžu zbavit dojmu, že ta grafika je prostě průměrná, hlavně vzdálená krajina, Jinak video je z PC- verze
    • michaliuz18
      a dvojka to jak mala ? rovnako, a tiez kazdy mrmlal a nakoniec hra roka, tak nepindaj :D
      • flash789
        hezke..ale ta podobnost s ukázkou Kingdom Come je opravdu zarazejici..chudak Vavra..
        • Kingdom Come je garlicky úplně někde jinde. Tohle je šunt proti Warhorse nic proti..
          • michaliuz18
            len aby to vase hypovane kingdom nebolo bugnute jak je u ceskych vyvojarov a byvalich bohemistov zvykom, viz arma a ostatne ich zabugovane a zastarale animacie a chyby.. to ze daju do kingdomu cryengine este nerobi hru najlepsou na svete, uvidime ako ta hra bude s animaciami ,hra je este vo vyvoji tak uvidime co vylepšia drzim im palce nech spravia hru na urovni 21 storocia a ne 19teho :D
            • Still
              Slováci opět suverenní, všechno ví, všechno znají.... To už je takový folklor na českém internetu :)
              Fakt už na vás chytám alergii stejně jako na rákosníky. Víš o KC úplně kulové a hned soudíš *15*
            • Pokud se budeme držet dle reálií, tak 15. století :)
      • Ono mu to děla dobře pořad dokola pindat slinty, tahle diskuze je jeho revírem *6*
  • Se mi líbí jak se tu děcka snaží napodobovat "kritický" přístup Dana Vávry(mám tím na mysli zaměření na detajly které mohou ale většinou nemají vliv na výslednou hratelnost), stejně jako on střílí zcela mimo terč, ale na rozdíl od něj nemají rozhled a zkušenosti ve vývoji her.
    • Tak to se pleteš. Prostě logicky nejde, aby se Geralt z Pláže s jeho nadváhou vlezl do té úzké kůže. co nosí. Na to nepotřebuji zkušenosti s výrobou her, ale stačí trochu toho rozumu....
      • wenceslaus
        Nadváhou?
      • A koho to krom tebe a možná Dana zajímá,je to hra (tedy produkt co má bavit) ne simulátor
        • Hra je sice abstraktním zobrazením virtuální reality, to ale neznamená, že nemá obsahovat logické prvky, ba že by na nich dokonce neměla být postavená, jsou základem kvalitního herního modelu.
          • Presne tak, zakladem jakykoli hry ktera ma fungovat je jeji konzistence. A samo nejen her ... skoro sem poprskal telku kdyz sem zahlid kus dilu "prvni republiky" ... a obleceni zcela v rozporu s tehdejsi modou a pravidly (a to nejsem zadnej znalec co by se tim zabejval). ... a pak sem si nekde precet, ze to chteli "priblizit soucasnosti" ... lol.
        • Mě jako čtenáře nebude bavit hrát hru. kde je Geralt tlustý a opáleny a Ciri vypadá jako nějaká stařena...
          • Čtenář? Zamysli se nad tím, proč jsi napsal o Ciri že je stařena :D
          • Zkus stravit vikend venku, taky se opalis, Geraltova profese ho k tomu holt nuti, to vis, pred monitorem moc monster nepobije. Mimochodem, Ciri vypada jako starena i v knihach(jmenovite 5. dil), takze ctenars budes zrejme nepozorny.
            • Lore se nevenuji mozna proto, ze Zaklinac zadne lore nema, z historie se dozvis jen to, ze byla nejaka konjunkce sfer a ze zaklinacu bylo vic, o deni kolem se nedozvis nic, pokud se nedotkne hlavnich postav. A je pro to duvod, knihy jsou koncipovany jako roman, ne jako universum, o lore muzes mluvit u spousty high fantasy znacek, ale Zaklinac mezi ne rozhodne nepatri.
              • Reakce na příspěvek:

                Tak o zaklinacich toho víme dost....Me nevadí, že se hra liší....teda vadí, ale urcite to preziju....jinak nejedná se o albinismus....Geralt je mutant, prostě stratil pigment vlasů a pokožky, obzvláště když si vezme mutageny vypadá velice nechutně....je v podstatě jedno jestli ho udělali hezounkym. V podstatě bylo mnohdy těžký rozeznat zaklinace (krom očí) a Geralt byl výjimka....
            • ano, možná máš pravdu. Většina je stádo, kterým předhodíš barevné lesíky a stádo masturbuje, ejakuluje a znovu a znovu dokud hype už není dostatečný a hra nevyjde. Pak ovšem tu jsou vnímaví mladící jako, který se řídí rozumem. Pro ty co se řídí rozumem jsou tyto chyby neodpustitelné...
            • Každej na tvoje lore se** :)
            • Domníval si se špatně z toho důvodu, že jsi četl kulový. Poláci plivou na ságu, jdou proti lore a ještě se jim tleskám. Hmm idiocie herní populace nezná mezí...
            • Ztraty pigmentu jsem si vedom, ale z nejakeho duvodu jsem se domnival, ze se tyka jen vlasu, asi jsem zblbly grafickym zobrazenim duhovky. Ale kdyz se nad tim clovek zamysli, nebyl by albinismus tezkym handicapem? Pres leto by byl Geralt nepouzitelny, ale zaroven by bylo jedine obdobi, v kterem by mohl neco efektivne delat.
            • jsem rád, že někdo tady chápe moje pocity a neomlouvá chyby poláku, kteří tu jsou za světce...
            • Jen k tomu Geraltovi, vzhledem k tomu že prošel rozahlejsim mutacnim procesem je Geralt neplodný a nemá žádný pigment - jako žádný....bílé vlasy a pleť....v jednom dílu říkal, že by se i zacervenal ale naštěstí to není možné....Geralt se prostě opalit nemůže a je pravda, že vypadá až nezdravě zrdavě :-)
    • Nic proti Danovi, hry umí dělat skvěle
  • Vrook
    Nechtěla by nějak správa webu vyřešit situaci, kdy jeden člověk, kterýmu hra ze článku leží bůhvíproč v žaludku a má z ní noční můry a očividně nasr*no v kalhotech pomalu stejně jako v hlavě, spamuje diskuzi pod X různejma anonymníma pseudonickama? Je to docela otravný..
    • flash789
      vrooku..mas tam tlacitko nahlásit, jestli ti něco vadi tak ho pouzij, dle tvého prispevku budes ten typ co rad tyhle věci pouziva..
      • Vrook
        Doufám, že se pletu, když cejtim z výho příspěvku implikaci, že jsem nějakej práskač. Tady nejde o to, že by mi vadila kritika, naopak opodstatněná kritika je neocenitelná.. ale když se jdu podívat do diskuze, kde vidim, že je 70 novejch příspěvků a jsem zvědavej na nový názory a třeba právě i konstruktivní kritiku, tak mě prostě vyloženě nas*re zjištění, že 60 z těch 70 příspěvků jsou nenávistný spam-kecy na téma kůže a objemu hlavní postavy. Chápem se?
        • Ne ty nejses praskac, ty ses jenom v…ul. Tak to necti ... Co je ti potom co kdo o tvym milaskovi pise?
        • Třeba to někomu přijde zajímavý, ty seš snad nějakej arbitr pyčo?
    • Ne, že by mě nevadil případný spam (který jsem zde ovšem nezaznamenal), to ano, ale ještě víc mi vadí lidé, kteří by rádi všem přikazovali co můžou a co nesmí, to zavání etatismem, úředním aparátem, komunismem, EU, restrikčním modelem a keynesiánstvím. Pokud ještě při navrhování těchto restrikcí užijete vulgarit, což je Váš případ, hodnotu takového vyjádření považuji za takřka nulovou. Pokud někdo napíše, něco s čím nesouhlasíte, máte možnost racionální argumentace, pokud ale jen chcete vymazat to co napsal a zakázat takovému uživateli přístup, to promiňte, ale spadáte do výše uvedené kategorie, to bychom se nikam nedostali.
      • Moc hezky jsi to napsal Dave...
        • Trpíš rozdvojenou osobností ? Jen ze sebe děláš debila
      • Ty seš doopravdický magor... Když nemáš argumenty proti, tak radši nepiš...
    • Takže by jsi chtěl, aby všichni Geralta z Pláže chválili, pak by jsi byl spokojen........synku ty raději nelez do diskuze...
    • Víš, co je blbé??? Že jsem tu psal jen pod jedním nickem haha
  • V roce 2011 jsem zde psal, že bych strašně chtěl, aby atmosférický a propracovaný zaklínač 2 byl s rozlehlostí Skyrimu. Vypadá to vypadá na splněný sen. Ano, podle videí to vypadá na tzv. bramborovou krajinu, hory v dálce od Novigradu tipuji na tří minutovou jízdu na koni, ale u této hry přeci jenom dokonale reálný terén nevyžaduji. Zatím to vypadá podle všeho na silně vylepšený zaklínač 2 v rozlehlé krajině, což jednoznačně kvituji, ale dokázal by jsem si představit ještě něco fantastičtějšího :)
    • imo komprese mapy není v rpg špatná vec, je to koneckoncu jen hra a vetšímu meritku by se nutne musel prizpusobit dizajn hry protože byste nutne museli nečím vyplnit nudne cestovaní a hra by byla víc rozvlačna.
      jinak na "bramborovou" krajinu je expert bethesda. oni sve mapy napr. ve skyrimu delali tak, že nejaka lokace byla kousek od vás, ale cestovat ste tam museli podstatne delší dobu protože vám dali do cesty ruzne "prirozene" prekážky, treba strmý svah na který se nedalo vyšplhat, ruzne šutry a pod. Takhle udelana mapa mne vážne štve
      • Vzhledem k tomu ze ve skyrimu mas misto kone k dizpozici kamzika a vyjet jde na skoro cokoli ... Nic ti nebrani (trebas v tom skyrimu) prece pouzivat loadovaci dopravu povozama ... a jakmile mas objevemo, staci klipat do mapy. Nekdo by si ale treba rad uzival vyjizdky krajinou. Jenze pokud celou mapu prejedes za cca 10 minut (coz pri nastrelu 10km/h = ze mapa je velka zhruba 2 kilaky) ...

        Ale tohle mrveni svetu oni umej odjakziva ... kdyz porovnas prvni a posledni hru serie, tak je svet o 3 rady mensi ... a to minimalne.
      • flash789
        uz zase...Skyrim není simulator horolezce..jetsli te stve ze nevylezes na skalu co ma tri metry tak si zapni prochazeni enginem nebo uz nevim. A priste si zkus vyrazit na ten kopec co je kousek od baraku..uvidíš sam jak dlouho tam pujdes:)
        • lol, ale mne nevadí že nevylezu na skalu, jen rikam že to tam dali schválne aby se krajina zdala vetší.
          • flash789
            kdyby to tak chteli nedavali by tam fast travel..ten to zmensi ejste vic. Skyrim ma 60 km2, pristupnych 60km2..nevim co bys chtěl vic..me to jako brambora neprijde...jestli chces videt amximalni kompresi mapy a mega bramboru, zahraj si Might and Magic 10:)
            • flash789
              To je prave to Maxi, celej jsi ho neprochazel...kdyby jo, tak bys tohle nikdy nenapsal. On vypada mozna nekde genericky, ale prave diky te mega rozloze tam je sposuta jedinečných a unikátních lokaci, dungeonu a dlasich věci...jen je najit. A oblivion..hmm...Skyrim ma mnohonasobne vic jedinečných cellu /to jsou bloky krajiny, nebo dungeonu, domu atd) nez Oblivion. ja nevim, vy proste nechapete ze delat obrovske open world rpg je fakt tezke, kdyby hra mela byt za kazdym rohem jedinecna delali by ji 20 let. Ale uvidíte az vyjde zaklinac 3, bud to bude komprese, nebo v tom velkem svete nebude co delat krome koukani na travu a stromy..
            • flash789
              Jo ty myslis Skyrim, ja myslel ze MM10...tak remcat muzes..ale Skyrim je zatím nejlíp ,,vyplnene,, open world rpg na trhu, a osobne neverim ze to polaci udelaj lip...kratka doba vývoje, malo zkusenosti s open world svetem.
            • no to je fakt skyrim je docela velkej, ale je generickej a tím pádem nudnej, ja ho ani zdaleka celý neprolezl. všechno na co jsem narazil vypadalo stejne, dungeony, krajina i architektura. zlatej oblivion v tomhle
            • Ne... Mám rád, když je mapa vyplněná, ale aspoň, ať má ta výplň logiku, kterou Skyrim úplně postrádá... Kdyby nedělali zbytečně velkou mapu, a radši by udělali menší, kterou by lépe vyplnili, dopadla by ta hra o kousek lépe... Doufám, že tento aspekt v Zaklínačovi nepokazí (protože v 1ce i 2ce to bylo ok)
            • flash789
              no jo..mozna...ale u krokovaciho dungeonu bych logicnost asi moc neresil..vzasade kdo by chtěl krokovat 20km dlouhe pole..zejo:)
            • A díky tomu ta hra postrádá logičnost...
            • flash789
              neda..je to celkem male..ale je tam hodne obsahu..každých par kroku něco:)
            • Da se MM10 rozlohou srovnat s MM6 resp. MM7???
    • Podívej se pro jistotu znovu, abys nebyl nemile překvapen, myslím, že ze tří minut budou nakonec dvě a půl minuty a z bramborové krajiny bude sandwich.
  • Zvolený design považuji za vhodný pro hráčskou skupinu do patnácti let, barevné ladění a světlo nejsou příjemné pro oči, TPS je zcela generické, robocop/predátor vision módy a v pozadí kdákají rozladěné husy. Ne, nasvícení není dobré, hloubka scény a detailů je nečitelná, ambient light je nedostatečné a bojový systém rozhodně nepřesvědčuje o kvalitách. PS2 animace, PS2 akce, useknutá hlava gryfona, kůň a pojeďme zpět do města přetahovat zasyflené kurtizány.
    • musím súhlasiť, že svetlo a fyzika textúr/materiálov nie je dobrá. Nevyzerá to realisticky a už vôbec nie pochmúrne a temno, ale pre mňa je toto srdcovka takže budem ako ovca a všetko odpustím :) Každopádne jednotku stále považujem za najlepšiu zo sériu (teda okrem kníh)
    • A jak by to podle tebe mělo vypadat? Mě ta grafika přijde úžasná :) hlavně ten smysl pro detail

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit