Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mne se libi, jak tu furt vsichni strileji cisla jako 12 milionu registrovanych uzivatelu. 12M maji proto, ze na Origin nacpali vsechny ucty co kdy kdo mel u EA ci jeji pobocky, tedy napriklad na BSN. Osobne hodne pochybuju, ze tu s r a c k u bude pouzivat tolik lidi.
    • no pozor, ja bych taky rekl... jenze nekterym tyhle s r a c k y nevadi podivej se na steam
  • Tak EA to nic nestojí a je to dobrá reklama. Navíc to působí taky dost pozitivně a s ohledem na anti-EA nálady se jim každá pozitivní reklama hodí.
    Projev altruismu bych v tom každopádně nehledal.
  • MickeyMutant
    Tak to bude fakt výhra pro všechny. Fanoušci zafinancují hru a jako bonus k ní pak dostanou Origin. Sláva, hurá!

    Snad to proboha hodlají vydat i "normálně" a Origin bude jen jedna z cest, kterou člověk bude moci s díky odmítnout. Tahle informace tady i v původních článcích bohužel chybí, věřím, že se to bere jako samozřejmost.
  • Proč mít indie hru na originu když ji můžu mít bez něj? Ale zase na druhou stranu proč ne, bude to asi výhodné pro obě strany.
    • Ja v tom nevidim problem, pokud si ji nekdo bude chtit poridit jinde, stoprocentne tam bude. Origin rad moc nemam, ale ze bych z toho vseho silel jak nekteri...
      • Spyware moc rad nemam, ale ze bych z nej silel jak nekteri... Uplne stejna logika.
        • A v cem je Origin vetsi spyware nez Steam? To je mi prirovnani :))
          • Myslim,ze se to tu na tiscali probiralo uz nescetnekrat *1* .
  • Cosi
    Moebusu do konce Kickstarteru nezbývá 14 dní, už má úspěšně odzvoníno.
  • Já věděl, že Fargo je kluzkej slizoun. To bylo pořád plivání na velký hráče a najednou podepisuje smlouvu s ďáblem EA?!? Ale co se dá dělat, vytáhnul Chrise Aveloneho a tím pádem i prachy ze mně na Wasteland 2.
    • Jak se napíše slovo EA, většina diskutérů vidí hned rudě. Dobrý. Ale jestli vycházíš jen z informací v článku, tak jsi buď trouba, nebo neznáš význam slova distribuce. To, že ti vystavěj tvoji hru a umožněj ti ji prodávat u sebe v obchodě zdarma (na dlouhý 3 měsíce), je jednoznačně výhoda. Za distribuci se platí, všude. Reklamní letáky, regály v hypermarketech, to všechno stojí prachy. A EA teď dává nezávislejm vývojářům takovej "regál" zdarma. To si fakt dovolili moc, kravaťáci jedni oškliví *1*
      • Dovolili. Z tvorby AAA titulů je solidní žumpa a rodinná horská dráha, hratelnostně pro všechny od 6 do 90 let. Lživé reklamní kampaně, polopravdy, účelová prohlášení před vydáním. Zákazník slouží jako peněženka a když jsou $$$ na kontě, tak je dobré zákazníka zabanovat na fóru, popřípadě mu zaplacený produkt odebrat.

        A tyhle žumpoidní praktiky teď hodlají přenést i na "nezávislou" tvorbu. Rýžovat, krást, drancovat, po nás potopa. A pak se div, že si tohle spousta fandu indie nepřeje. Že nepotřebují dělat zadarmo pošťáky spywar...pardon, Originu. Že nechtějí, aby se v nezávislé tvorbě začaly objevovat EDC balíčky (to samé jako DLC, ale ne, to není DLC, to je EDC!). Že nechtějí vidět realizovanou tuhle smlouvu s podsvětím výměnou za kus žvance.
        • Jéžiš, to je snůška. Takže pro ty pomalejší. Podle článku:
          1. EA touhle akcí nehodlá přenýst žádný praktiky na nezávislou tvorbu
          2. EA touhle akcí nehodlá rýžovat, krást ani drancovat
          3. EA touhle akcí nehodlá nijak zasahovat vývojářům do jejich tvorby

          V čím víc obchodech tvoje hra je, tím víc na očích je a logicky máš větší šanci, že se prodá. Samozřejmě umístění v obchodu stojí peníze. Z čeho myslíš, že žije takovej Steam. Z každý prodaný hry jde část peněz Valve za to, že u nich hru autoři vystavili. Nebo třeba stojí vystavení hry nějakej fixní poplatek a na počtu prodanejch kusů nesejde. To je teď úplně jedno a jak to má Valve nastavený nevím. Faktem ale je, že to stojí prachy. A EA se teď rozhodla, že si můžou nezávislí vývojáři umístit svoje hry na jejich Origin, a oni za to nebudou po nich chtít první 3 měsíce žádný peníze. EA tím teda nikoho nekupuje a nikomu do ničeho nekecá, jak ty tu histerčíš. Nezjištně to nedělají. Jednak pokud chtějí s Originem konkurovat Steamu, musí rozšířit portfolio her, navíc je to i pozitivní PR - nezávislý vývojáře má každej rád. Takže klasickej win-win.

          Ještě něčemu na tom článku nerozumíš? *7*
          • Nekteri tady opravdu zbytecne sili,aniz by se na chvili zamysleli,o co tady vlastne jde.
            Na druhou stranu,nemuzes vedet,jestli si EA casem nezacne diktovat,jake charakteristiky musi dana hra mit,aby ji na origin umistili.I kdyz,pokud chteji byt konkurence schopny,tak je nejspis v jejich zajmu dostat na origin her pokud mozno co nejvice.
            • Obdivuju tvý věštecký schopnosti :)
            • "Smlouva platí v tom znění, v jakým se podepíše." Jo, to říkej Westovi & Zampellovi. Ano, jedná se o Activision a ne o EA, ale to je jádro pudla, se kterým mám ohledně této zprávy problém.

              A na rozdíl od indie rybiček (někdy větších ryb), tihle dva měli peníze na právníky.

              Situace není "win-win", ale "win-temporary win, followed by gradual lose".
            • Časem? To je co? Zítra, pozítří, za deset let? Časem možná budem mít v mozku mikročipy *2* Zpráva je teď a obsah je takovej, jakej je. Co na tom kdo pořád nechápe? Smlouva platí v tom znění, v jakým se podepíše. Snad nejsou všichni vývojáři nesvéprávní?
    • smejki
      Hru udělat, schovat do sklepa a nikde nevystavovat, to je teprv pořádný underground!
      Pokud jsi dal Fargovi prachy, abys to natřel EA, tak jsi <>idiot. Od začátku je známo, že Wasteland 2 bude na všech možných službách včetně Steamu. Teď přibyl Origin a to za výhodných podmínek. A to je všechno.
      • Black_Hand
        smejki, kasli na nej, bud je to troll, nebo je negramotny, nebo dokonce hloupy. co si chtel rict uz si rekl, za vic pismen uz ti nestoji.
      • Ne, prachy jsem mu dal, protože MCA, jestli to nedokážeš vyčíst z mého prvního postu, tak si id*ot. Jen mi prostě příjde divný, že to byla a jsou pořád příběhy o tom, jak mu velký firmy několikrát pěkně brutálně projely kaďák a teď s nima stejně leze do postele...
        • Cahir
          Píše se snad někde, že ho budou financovat a kecat mu do vývoje?? Ta spolupráce se zakládá na něčem jiným...
          • Fargo všude psal a ještě i píše, že s firmami jako EA se spolupracovat nedá nikdy a na ničem. Ale teď se mu najednou hodí obrátit. Je mi to líto, ale z Wasteland 2 se asi přecejen vyklube sprostý moneygrab, přesně jak varoval vševěd Vávra...
            • smejki
              Jenže tohle on nikdy nedělal, chlapče, to si něco vkládáš mezi řádky a vyvozuješ nevyslovené závěry.
              Vím, špatně se ti četl, to jsme se potom taky dozvěděli. *1*
            • Když si postavim image na tom, že kudy chodim tudy pliju na velky firmy, tak s nima pak prostě nemůžu dělat kšefty. NIKDY!!!
              A že viš, jak napsat h*vno si dokazal už tim zmíněným článkem...
            • smejki
              Jo, ten článek si pamatuju. Pod ním jsi dokázal, že neumíš anglicky.

              A tohle má jako nějak ovlivnit to, že hra bude vystavená na nějakym virtuálním regále? On nechce, aby mu kecali do vývoje, PR a marketingu. Nauč se proboha chápat psaný text a mluvené slovo.

              A kdyžtak <>hovno se píše takhle.
            • Ty vole Smejky!!! Sesmoliš celej članek o Wasteland 2 a pořád víš h*vno? Třeba teď je s nim rozhovor na edgy a tam brečí, jak mu při propagaci ty m*dky Haunted zakazovali používat slovo dungeon a jak ho to hrozně ranilo.
            • smejki
              ne, nepíše a ne, nevaroval. Fakt by mě zajímalo, kam na tyhle bláboly chodíš.
    • Cahir
      Taky bych chtěl vidět svět takhle černobíle. *7*
    • A? Pokud je to jen distribuce, tak v tom nevidim problem.
  • Origin ? = Zbytečnost !
    • jindra.veliky
      stejne jako steam *4*
      • jn, oni jsou jak sekta uctivaji jedno a nadavaji na druhe i kdyz je to prakticky oboji to same :D
        • Vlastně máš pravdu. Do práce dojedeš i v Audině i v myšmi prožraném Trabantu. Vyspíš se zabalen do plesnivých dek pod mostem i v ***** hotelu *3*
        • Hanzales
          Mám Steam i Origin. Ani se mi ty rozdíly nechce vypisovat. Minimálně v současné chvíli to má společný jen název "digitální distribuce" ;o)
          • To mě by ty rozdíly docela zajímaly (a jestli se něco třeba nezměnilo *4* )
          • Snad prvně v životě souhlasím s Jindrou. Je to čistě o přístupu. Pokud tyhle 2 programy používáte jen pro spuštění nainstalovaný hry, jako já, je naprostá zbytečnost obojí a veškerý rozdíly jsou mi u zadnice. Mimochodem rychlost stahování patchů je u mě na Steamu dost mizerná, nehledě na to, ze kterýho serveru je tahám. Může bejt jen náhoda, ale už se mi to stalo několikrát po sobě. A třeba takový Just Cause 2 jsem kupoval teprve nedávno, takže o launch se fakt nejednalo. Ale jak říkám. Pro mě je to prašť jak uhoď. Prostě mi na pozadí běží něco, čeho si nevšímám, a jestli se to jmenuje Steam nebo Origin je mi fuk...
  • Nikdy jsem si nemyslel, že uslyším slova "EA" a "bezplatnou" v jedný větě bez záporu :-D
    • Cena za pozitivní auru je vysoká.
    • Neboj, však oni im to hráči zaplatia inde *4*
  • smejki
    jestliže si tyto projekty nebudou uzurpovat jen pro sebe, pak to považuji za velmi pěknou nabídku. Od EA osobně celkem nečekané. Čekám na háčky.
  • EA uz zmrvila co slo, tak at se vysere alespon na indie vyvojare
    • jindra.veliky
      dneska kdyz chce bejt clovek cool tak musi nadavat na EA *12*
      • Mně nevadí EA, mně vadí šmírácký Origin.
        • Jazz
          Pozor, pán má kódy k jaderným raketám. *1*
          • doplnění: snad se tu neobjeví nějaké moudro ve smyslu: "Kdo nic špatného nedělá, nemusí se obávat" *6*
          • Když ti nevadí, že ti něco neustále prolézá disk a odesílá někam informace, co tam máš, tvoje věc. Mně to vadí.

            A rovnou odpovím na očekávanou doplňující otázku: Steam to nedělá, případný výzkum proběhne pouze tehdy, pokud ho odsouhlasíš.
      • Kdyz chce bejt clovek cool, tak ti da minusko
        • Lawliet
          mínuska je jako rád tak pro falešný pocit moci dětem.. *7* pro někoho je zkrátka jednodušší místo souvislé věty kliknout na "nelíbí" button ... k tomu se já nikdy nesnížím

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit