Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    No jo no. Poslední hra od EA je a bude ME3. Kvůli Ubisoftu nemám poslední Anno, kvůli EA a jejich přístupu budu muset oželet i jiné hry. A pokud už, tak si je stáhnu. Nehodlám ze sebe dělat platícího idiota, co má 1/10 práv jako pirát......Jenom, co jsem doma spočítal, tak od EA mám hry za nějakých 15 000. A takto se mi odvděčí? Ať táhnou k čertu.
    • ME3 asi taky s EA koncim... Racionalne se nechova ani omylem, racionalni by bylo uctovat si velky prachy za velky veci, jako to dela napriklad Blizzard, ale uctovat si velky penize za hry, ktery umyslne vydaji nedodelany, aby je upravili (ne opravili, na to kaslou) par DLCckama je prachsprosta zlodejna ve stylu "po nas at prijde potopa"... Mrzi me, ze studia jako DICE a BioWare se stali soucasti EA, protoze tim hraci prisli o skvely vyvojare.
    • Umaroth
      chápu že nechuť PCčkáre EA zvedá dost, Co je horsi tak me EA sere i jako konzolistu (svojemi DLC atd.) a Zanášením nemocí do studíí jako bioware
  • No. Keby tí sedláci umožňovali hráčom zakladať vlastné servery, nebol by takýto problém.
    • blaznis? a kdo by pak hral ty hry, co vychazi co dva roky a maji minimum zmen, jen jim proste bude fungovat multiplayer :D
  • A tohle je duvod, proc my PC-ckari volame po dedikovanych serverech..... neni nad to zakladat si vlastni servery jak se nam zachce.. ale proste EA
    • jo! a jeste editor map a poradne mod tools, aby si hraci mohli sami delat mapy, zbrane a mody a nemuseli kazdou blbost kupovat jako DLC.. ale proste EA :) *8*
      • To sou moc pekny prestavy a 10 let dozadu to jeste fungovalo. Ale ver mi, ze EA neni to jediny spatny, Valve, ktery tu kazdej haji jde taky jen po zisku, Activision, Blizzard taky, jen to delaji chytre a ne tak blbe okate jako EA.

        Jedna velka pravda totiz je, ze cim vic toho mas, tim vic toho chces.
  • RavenHolm
    S EA jsem už dávno skončil.
  • nikdo tu žádnou z těch her nehraje, ale všeci držkujou, to je řepa *1*

    mě třeba nesere to, že vypnou ty servery, ale že sou to takový zmrdi, že ty hry udělají jedině s online podporou bez možnosti lan hraní, takže zatímco dnes klidně můžu hrát hry, který mají 10 let i víc, protože si prostě pustím Hamachi a hraju na lance, tak nové skvělé nadupané tituly po 2-3 letech vypnou a člověk si může nasrat, kdyby ho napadlo zahrát si třeba s kámošem někdy...jo, tomu říkám pokrok *5*

    mimochodem, nevšiml sem si, co se děje s takto vypnutýma hrama třeba v případě distribuce přes Steam? tam umažou z popisku multiplayer a tím to hasne?(nemyslím nutně třeba EA, ale od Ubi nebo kohokoliv jiného)

    Ten systém je prostě špatnej, pokud hra nabízí multiplayer, měla by být vždy přítomná LAN hra, třeba na krabicích pokud vím nikde není napsaný varování "multiplayer si zahrajete pouze 2 roky", zato je tam obvykle zmíněno, že hra má multiplayer
    • S tim LANem je to sranda. Po LANu se totiz strasne tezce dalo kontrolovat, co danej clovek hraje a sbirat o nem data, coz nam "nase" oblibeny velky spolecnosti vykladaji jako obrovsky plus, protoze si prece muzete sami kontrolovat svoje statistiky a achievementy :D Pritom mi to cely tak nejak pripomina pripravu na ACTA a takovy podobny sra*ky, protoze jestli se nekdy v budoucnu povede to prosadit, tak to bude hodne krusna doba pro vsechny... Ono totiz ano, piratstvi je spatny, ale porad drzi vydavatele tak nejak na uzde, ze si nemuzou dovolit uplne vsechno, predstavte si, ze tu uz zadna takova pojistka nebude... To je stejna predstava jako arabskej svet, kdyby zmizel Izrael.
    • např. Cossacks: European Wars, kde ale navíc myslím stále funguje i online multiplayer a to máme přes 10 let...prostě najdou se fandové starších her, tady hřeší na to, viz. např. Fifa, že si přece každej koupí novou verzi a nebude hrát 2 roky starou atd.

      ve chvíli, kdy hodlají hry dělat tímto způsobem, s MP na 2 roky, mělo by na krabicích být varování o této skutečnosti, případně by měli mít připraveny servery, na které můžou virtualizovat starší tituly tak, aby fungovaly výrazně delší dobu a vypnout opravdu pouze hry, které už nehraje nikdo(což pro ně není problém zjistit), pokud není zatížení velké, není problém virtualizovat několik MP serverů na jeden, čímž se sníží náklady, ale zároveň bude nadále možné ty hry v MP hrát, faktem totiž je, že kromě hlavních, masových MP titulů většina her po úvodním návalu skončí u toho, že je spolu hrajou různě kámoši když se jim chce, což by klidně mohli přes Hamachi, bez nutnosti serverů od autorů, jenže vzhledem k tomu, že LAN se nepodporuje, tak mají smůlu...
    • Veskoslav
      Ještě, že na toto nepřišel Microsoft, když vydával AoE II *1*
  • rancor1223
    EA očividně vůbec nezajímá nějaká image společnosti *1*. Nebo možná že je dřív i zajímala, ale už to doj*bali tak, že to nemá cenu se snažit.
    • EA se chova racionalne. Nezapominej, ze je tu pro to, aby vydelavala, neni to charitativni organizace. Nevidim duvod, proc udrzovat v chodu nepouzivane servery. Neni to nic spatneho, je to prece normalni. Naopak velmi pozitivne ocenuji, ze Sony udrzuje v chodu servery jeste pro PS2 hry.
      • rancor1223
        Já chápu, že je to racionální, vypínat servery. Ale oni kontinuálně dělají věci kterými s*rou lidi. To není měsíc aby EA něco neprovedli! Kdyby alespoň Měsíc nebo dva dopředu řekli, budeme vypínat servery té a té hry tak by pár lidí řeklo sakra, ale víceméně by se to jen přešlo. Ale takhle "potají"?
        • Serou vsechny lidi na svete nebo jen cechy a spol? Jestli EA sere nekoho proto, ze vypla nepouzivany server, tak to ani neni tak problem v EA, ale v tom nasranym. Vsimni si, co se tu naslo nadavajicich, ale nikdo, koho by to primo postihlo.
          • rancor1223
            M2 to vůbec nes*re, jen mi trochu vadí jejich přístup. Dělají vše za zády zákazníků. Větším problémem ale je, že zákazníkům to sice vadí, ale hry si od nich kupují dál...
          • Už se těšíš až jednou takhle beze slova zruší Origin, protože přejdou na Origin 2 bez zpětné kompatibility? Nebo lépe, s placenou zpětnou kompatibilitou?

            Ano, provoz serverů je dobrovůle společnosti, která je může vypnout. Druhá věc jsou vztahy s veřejností. EA momentálně vytrvale pracuje na co největší vlastní diskreditaci.
            • Netesim, ale je mi to jedno, nepostihne me to. Origin i steam povazuji za zlo. Odmitam pristupovat na distribucni model na kterem se hrac stava zavislym. Jenze to zde zatim malo kdo chape.
  • zx_spektrum
    Vzhledem k tomu, že tyhle servery by už měly být tak odladěné, že je stačí spustit a nechat běžet, takže se na tom technická podpora stejně nenadře (= jejich argument je debilní). A pokud jde třeba jen o úspory, klidně můžou tyhle servery virtualizovat a sjednotit jich víc na jeden stroj, stejně to asi nehraje moc lidí... Tímhle způsobem by mohly běžet všechny starší servery a nemusí každou chvíli něco vypínat a sbírat negativní ohlasy...
    • A pak to nekdo hackne a budou spatni, ze se o to nestarali. Predstava ze provoz serveru nic nestoji je detinska. A kdyz se tech deti zeptas, kolik jsou ochotni pravidelne platit za provoz tech servru tak hadej co se dozvis.

      Kdyz je neco zadarmo, tak to lide chteji a zlobi se, kdyz ma nekdo takvou sluzbu zaplatit. Ale kdyby mel platit byt jen mizernou stovku rocne per server, tak by hned kazdy racionalizoval sve vlastni naklady a zjistil, ze o 95 % tech serveru nema zajem. A o tom to je.
      • a Online pass je teda co, kdyz ne placeni za ty servery? Maj to osetreny ve smlouve to jo, pravne je to v poradku, ale moralne je to hnus.
      • Veskoslav
        Jasně hakne. Proboha Jejdásku, to už vážně docela přeháníš a víš, většina z nás je dospělých, vyděláváme, tudíž tvá poznámka o děckách je zcela mimo. Radši si sedni za svůj pc za 40 klacků a piš oslavné blogy na konzole, u toho se člověk pobaví, jak u Ódy na manžela od Paroubkové.
        • Ty nejsi mentalne dospely ani omylem :-). Takze ti nebude vadit platit mesicni poplatky za online sluzby, ze ne, pane vydelavajici? A jestli jo, tak se nediv, ze nevyuzivane servery se neprovozuji donekonecna. Jsem rad, ze te muj blog bavi, ty jsi bohuzel k placi. Ale zrovna dnes sem napsal oslavnou odu na Nintendo handheldy: http://spokojeny.blogspot.com/2012/03/nintendo-handheldy.html Tak se muzes se pobavit a prestat otravovat :-).
          • Veskoslav
            Platím si pravidelně wg (webgame.cz) už od 8. třídy ZŠ, každý rok. Přispěl jsem jim 10 000 na koupi nových servrů jako anonymní dárce. Spolu se spolužáky ze střední jsme jednu dobu měli i vlastní servry na CoD a CS s měsíčními náklady 5000 (nákupy strojů, obsluha, pronájem a správa servrů atd.) po dobu jednoho roku. Takže raději zalez nějak hodně hluboko.
            • Aha, tady mame to zadarmo, kteremu jsem se smal, jak presne jsem to odhadnul. A i druhy odhad byl trefa do cerneho, maly zajem o tyto servery. Ale kdyz vy z duvodu maleho zajmu a vysokych nakladu se nechcete starat o servery, je to ok, kdezto ea je proste spatna.

              Priznavam, chybi mi tam jeste tri nuly, ale tim hur pro tebe, opravdu si myslis, ze EA ma zisk v 5 000 000 000 000 korun a muze s prehledem tolik serveru provozovat? Takze porad plati, ze si neumis spocitat co je realne mozne a pak se zlobis, ze tve nemozne predstavy nikdo nerealizuje.
            • Veskoslav
              Servry se vypli se dvou důvodů: Skupiny, které je užívali na cvičení se buď rozpadly a přešli do jinch, které mají své nebo ukončili herní kariéru. Za druhé i přesto, že servry by byly zadarmo, museli bychom se o ně "starat" a platit náem, kde server byl umístěn.
              No vidím, že ti miliarda*5000 dělá veliký problém, protože to číslo, co jsi napsal, je 5 miliard, nikoliv 5 000 miliard. Takže se nauč počítát prvně ty:-D Jelikož to číslo je 5 000 000 000 000. takže se tu laskavě neoháněj matematikou, když sám ji ani neovládášty lole:-D

              Evropska forma: milion(6nul), miliarda(9nul), trilion(12nul)
              Americka forma: million(6nul), billion(9nul), trillion(12nul
            • Tak vam ty servery mohly jet zadarmo (lol) a presto jste je zrusili? To jste teda jeste vetsi sv1ne nez EA, ze :-). Povidas miliardu serveru? Pri rocnim nakladu 5000 Kc, ktery jsi uvedl, by to delalo v nakladech 5 000 000 000 Kc/rok. Vazne ma EA takovy rocni zisk? Dokaz to. Ty jsi fakt dite, ktere si neumi spocitat jedna a jedna. A jen ukazujes svou ceskou zavistivou povahu, ktera se projevuje onim typickym brblanim - ten ma penez dost, ten si klidne muze dovolit hospodarit neekonomicky v muj prospech. I kdyby to byla pravda, EA tu nehospodari v tvuj prospech, ale v prospech svych majitelu. Az ti to jednou dojde, snad pochopis jak funguje svet a nebudes mit hloupa nerealna ocekavani a nebudes se detinsky certit, ze podle nich ten svet nefunguje.
            • Veskoslav
              Ne po roce nám nabídli, že nám ty servry mohou "zakonzervovat" a jeli by zadarmo. Navíc EA na prodeji těch her vydělala tolik, že by mohla udělat miliardu těch servrů a ještě by byla v zisku.
            • Vidis, a ty placene servery ti nikdo nezrusil, ze? A o tom to je. Takze se smir s tim, ze neplacene servery se proste cesem rusi. Mimochodem, proc ty vlastni servery uz neprovozujes? Ze by z duvodu jako ea? Tedy velke naklady vzhledem k nizkemu zajmu? Mel bys mit pro EA tedy pochopeni, neprovozovali jste ho ani tak dlouho jako EA.
    • Veskoslav
      Moc složité pro ně.......EA se stala nenažranou firmou, co hodlá postupně pohřbít to, co si sama vybudovala X let předtím. Pověst a přístup k hráčům.
      • Môžem sa spýtať, kedy malo EA dobrú povesť? Nieje to provokácia, ale neviem si vybaviť dobu kedy bol ich prístup k hráčom na úrovni napríklad Valve. Ktorý si tu dobrú povesť na naozaj vybudoval a stalé ju ma.
        • Myslím, že v době NFS 2 a 3 bylo EA dost v pohodě. Od té doby se hodně změnilo (začali vydělávat těžké miliony) a na hráče dnes kašlou.
      • Omyl, sama si nevybudovala nic, to hráči jim to vše vybudovali a oni jim teď se smíchem budou sr*t na hlavu.
  • Proste EA no , od nich uz nikdy nic ...
  • EA, to jsou dobry ku**y...
  • The Saboteur má MP?
    • montatatana
      Kdyz vypnuli servery u Mercenaries 2 (taky Pandemic), tak na PS3 pak hra nesla ani spustit. Proste to v menu zahlasilo, ze se hra nemuze pripojit na server a vypla se.
      Po odpojeni konzole z netu ale bezela...
      imho mozna proto je to tedy uvedeny
    • rancor1223
      Taky mě to překvapilo *1*
      • Nejste sami, taky mě to překvapilo *1*
        • tyvole to MNĚLO multak ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit