Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • evropa 2 mě uš sejři
  • Za koho budete hrát a jak?

    Můj plán :

    - První Portugalsko na osahání kolonizace a obchodu
    - Pak Čechy, pohlcení východního Německa, Polska a pobaltí
    - Sjednocení Německa
    - Sjednocení Itálie skrz Papežský stát a kolonizace Latinské Ameriky (uber katolicismus)
    - Byzance a odstranění kebabu z Malé Asie
    - Omán a rozvinutí obchodu v Asii a šíření Islámu kam vkročím (Muhahahaha *16* )
    • Můj plán je počkat minimálně na 1-2 datadisky, případně nějakou gold edici, až se odladí mouchy jak je u paradoxu zvykem, ale potom je to většinou klenot.
    • Mojí první volbou je Byzanc, ale u té to bude oříšek. Základní hra začíná v roce 1453, takže tam už asi moc prostoru nebude. Možná počkat si na datadisk (který určitě přinese rozšíření období) a nebo na nějaký mod. Určitě zkusím sjednotit Matku Rus krví a krví *16* a potom s Rakouskem pouze za pomocí diplomacie obnovit habsburskou říši *1*

      Ale ten Oman zní hodně dobře, námořní války o kontrolu nad obchodem v Indickém oceánu s Portugalci... *14*
    • Magister_Peditum
      Tak většinou se pokouším za Česko vytvořit obdobu Habsburské monarchie, samozřejmě s tím rozdílem, že tomu všemu šéfujeme my. Výjimku jsem udělal, pravda, v Crusader Kings, když jsem obsadil místo toho Polsko a pobaltí.
  • No já se těším hlavně na kompletní změnu v rámci obchodu. Konečně bude mít námořnictvo pořádný význam.
  • Magister_Peditum
    Jediné, co hrám od Paradoxu schází je nějaký fešnější bitevní model. Ani by nemusel být ve 3D stačilo by manipulovat ikonkami formaci po mapě bojiště - to by mi bohatě stačilo. Jinak hraní za Země Koruny české je opět jistota. Škoda, že nejde hry propojit - z CK2 bych měl slušnej základ a pak bych se rovnou přesunul do Victoria 2. Na propojení pomocí savů by taky mohli zapracovat. *3*
    • Propjení savu funguje
      • Magister_Peditum
        Jo? Tak super, já na to nikde nenarazil, tak jsem žil v domnění, že nelze.
  • Videli jste taky v traileru to sami co ja? Namorni bitvy!
  • Dobyti sveta za Valassko byla pro me jedna z nejvetsich vyzev, kterou jsem kdy zazil... Prekonana snad jedine hranim za Ryu Kyu
  • smejki
    Tož, čelenč akceptet! (legenda - vše světle zelené náleží Českému impériu)

    EDIT - ještě Afrika
    • Upřímně, z těch hranic mě trochu bolí oči ))
    • Magister_Peditum
      Ta Bohemian North a South America je kouzelná. *15* *14*
      • smejki
        Boha, já zapomněl nahodit ještě Afriku!
        http://cloud-2.steampowered.com/ugc/560919718454872089/2E36EC8D8A136EEAB8AC8497902E418F289D5E75/
    • slabota, mě už se povedlo ovládnout i celou jižní polokouli vyjma austrália a pár menších regionů
    • husty, nastolil si nekdy rimsky impérium nebo se to nevyplati?
      • smejki
        řím ve hře není, pouze byzanc a ta je těsně před úpadkem (ovládá Cařihrad a Moreu a celá je obklopená silnými Osmany). Nejjednodušší hra je za Francii, Kastilii, Timuridy, dynastii Ming, Litvu, Portugalsko, Osmany, Mamlúky a Anglii, když se zprvu vzdá soupeření s Francií.
        • Cosi
          Osvětli jak je lehké hrát za Litvu?
          • smejki
            Zrovna Litvu a Mamlúky jsem vyčetl jen z toho, jak je hodnotí hra. Portugalsko je v kelu, jakmile se utvoří Španělsko a nemá s ním dobré vztahy. Zbytek mám osobně otestován.
        • ja to napsal blbe ja myslel jestli si obnovil svatou risi rimskou ,pripadne jestli si vystoupil nebo tak? pamatuju si to dobře ne? na zacatku maj cechy cisare prece?
          • smejki
            Obnovit? Nerozumím. Ta tam je od začátku. Celou dobu, až asi na dvacet let panování Bavorska jsem hlavou Svaté říše římské.
            • To ano, ale když uděláš všechny reformy můžeš všechny státy v SŘŘ spojit do jednoho státu.
  • Marllone
    Moje Země Koruny České se teprve překlenuly přes kritický rok 1526, takže do půli 19 století uplyne ještě móře času a uvidím, čím se pokusí čtverka zaujmout
  • Takže dobrá zpráva na konec léta. Vypadá to zatím pouze v kabátu CKII??? Ale snad vylepší i další aspekty hry-třeba obchod a stavby. Nechám se překvapit, z ukázky toho moc vidět není. Každopádně Já jdu do toho... *1*
  • Ja se priznam, ze mam trochu obavy. Bojim se totiz, ze se nedockame nejakeho posunu dal. Samozrejme, samotny koncept EU neni spatny. Ale dat si znovu prakticky to same bych nerad. Jenze z dosavadnich informaci jsem trochu rozpacity, pusobi to na me faceliftem se spetkou novych paradox prvku (napr. z MotE).

    Vubec by mi nevadil vyrazny krok nejen vpred – ale mozna i trochu stranou. Tedy v duchu noveho HoI. Ktere napriklad me osobne moc neuchvatilo, ale dovedu ocenit skutecnost, ze prave takovy posun ucinilo. Tedy ze se nejednalo "jen" o HoI s premalovanym ovladanim, ale ze pomerne vyrazne zmenilo koncept hry bliz klasicke wargame.
    • Však koncept hry se bude výrazně měnit. Tady máš všechny ohlášené změny :)
      http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?629770-Europa-Universalis-IV-Development-Diaries-Archive
      • Ale hlavne co jsem zapomnel napsat – nektere zmeny jsou naprosto nepochopitelne. Zmeneny, ale stale strasne omezeny novy vyzkum? Badani spjate predevsim s panovnikem?? Vylepsovani provincii v prime opozici prave s technologiemi??? To jsou hrozne prapodivne veci.
        • Tady jsem zapomnel odkaz, je to tam dobre rozebrane rozladenymi fanousky.
          http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?646993-Europa-Universalis-IV-Developer-Diary-11-The-Cost-amp-Reward-for-Technology/page9&s=7bc991ed7f00dce0e3c9315efb83953a

          tl;dr panovnik je spatny diplomat? Tak se budou spatne zkoumat obchodni lode!
        • Já nevím jestli jsem to dobře pochopil. Už se nebude zkoumat postaru v rámci investic, ale nevím "jak se bude zkoumat". Můžeš mi to prosím trochu vysvětlit ten nový systém?
          • Zjednodusene - sbiras krome penez i ruzne body, za ty koupis technologie (nebo dalsi veci jako provincni vylepseni). Tvorbu tech bodu ovlivnuje hodne panovnik. Takze jak nekdo pise na odkazovanem foru, historie se v EU4 dost mozna opakovat nebude, protoze prumyslova revoluce v Anglii nebo vzestup Nizozemska paradoxne prisel za mene uspesnych monarchu od nizsich subjektu.
            • Jasně, no tak ale je tam i druhá strana mince a tou bude cena té technologie. Určitě půjde nějak ovlivnit její výše v rámci hry, tak snad to bude stačit. Protože když si vybavím ty mizerné vládce za postmongolské chanáty, tak se trochu bojím :D
      • No prave, ze vyvoj sleduji, a ohlasene zmeny na me moc vyznamny dojem nedelaji. Jiste, nezustane to stejne jako v trojce, to by bylo velice prekvapive a konec koncu asi nerealne. Ale rozhodne to nevypada na vyraznou zmenu koncepce hry. Rozhodne to vypada na daleko mensi rozdil mezi novym a starym nez treba u zminovaneho HoI.
        • Já HoI 2 nehrál tak nemůžu bohužel porovnávat. Ale co mě udělalo velkou radost, je ta změna půjček v EU IV. Nic neničí atmosféru více, než země bez dluhů. To si totiž pak člověk připadá jak ve sci-fi *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit