Přejít na výpis diskuzí

Factoriu se rodí další konkurence v budovatelské strategii Factory Town

13.3.2019 14:02
Patrik Hajda 8 příspěvků

Mohli bychom za chvíli mluvit o novém subžánru „pásové výroby“? Zajímavý prvek, na kterém stojí česká přelomová strategie Factorio, se konečně dostává i do dalších her. Příští týden půjde do early accessu na Epic Games Storu slibně se tvářící Satisfactory a nyní se ocitla v early accessu na Steamu další...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Podobna hra, ktera me hodne bavila a rozhodne ji doporucuju je FortressCraft Evolved. 

  https://store.steampowered.com/app/254200/

 • triptich

  tak snáď naozaj konkurencia a nie len obyčajná kopírka. konkurencia nezaškodí. factorio baví a ak niekto príde na ďalšie možnosti, ako daný štýl hier zlepšiť, beriem.

 • Nemyslím si, že by factoriu rostla konkurence. Ani satisfactory mi nepřijde jako konkurence. Už jenom proto, že 3d pohled a nemožnost stavění do mřížek poněkud zhoršuje přehlednost.,


  Od Factory Town jsem viděl lets play. To fakt není konkurence Facrorio. Spíš to používá pár podobných prvků, ale rozhodně ne celkový mechanismus jako takový.


  BTW Factorio dostal (zatím do experimentální verze) update 0.17, na který se hodně těším.

  • v satisfactory se da stavet do mrizky akorat to musis zapnout 

 • Ještě tu je production line nebo big pharma

  • sukovf

   Production Line dokonce nějak v této době opouští EA.

   • Už je to venku. Verze 1.70 nicméně zatím jsem to nezkoušel a hodně lidí kritizuje UI, že než něco uděláte, tak se jen proklikáváte hromadou tabulek a menu. Na Factory town mne bohužel hodně odrazuje vizuál. Nepotřebuju AAA, ale na tuhle napodobeninu low poly grafiky z raných 3d strategii se dívá fakt špatně. Třeba teď Dawn of Man není graficky zázrak, ale koukat se na to dá a modely mají pěkné. Pokud nemají na grafika, tak už radši 2d, ale místo pěkně prokreslené nebo rendrované grafiky to zase často sklouzne ke hrám v rozlišení 320x240 když dnešní monitory a i integrované grafiky zvládnou víc.

 • sukovf

  Sakra práce, poslední dobou mi nějak roste konkurence 😬...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit