Přejít na výpis diskuzí

Fight Club #230 HD: Návrat emzáků

3.6.2015 17:18
Redakce Games.cz 34 příspěvků

Jen pár minut před zahájením natáčení 230. dílu podcastu Fight Club doběhlo odpočítávání oznamující Fallout 4. Naše rváčská skupinka ve složení Pavel Dobrovský, Petr Poláček, Lukáš Grygar a Adam Homola se tedy hned na začátku natáčení svěřila se svými dojmy a mírou očekávání, která se k návratu do postapokalyptického...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • znate ty stranky na donatovany hry o kterych se zminili? zkouska nazvu co sem slysel se pres google neosvedcila jako spravna cesta k uspechu
    • itch.io ale nie je to na donatovanie, ale hranie rôznych mobilných a indie pixelovatých hier v prehliadači
      • jo dik to je ono.. ja moc nepochopil o co jde, ale uz sem si to srovnal *4*
    • fallanga
      Na tento díl jsem se díval, když vyšel, takže nevím jakou stránku tam zmínili, ale na donatování indie projektů slouží Kickstarter.
  • Taky většinou nesouhlasím s Vávrovo názory, ale hlavně (chtěl jsem napsat už před dvoumi měsíci), kdo mu proboha dovolil dát do Levelu dvoustránkovou recenzi na film!? To nemá v Levelu co dělat. Ať si to píše na Bocanův warhorse blog a ne do Levelu!
    • Mart9
      Bohužel lidé kolem her si myslí, že filmy a hry mají něco společného, nebo že tomu v tom horším případě dokonce rozumí.
      • Vojta_Ilavsky
        Už sem o tom psal u jinýho FC, je si to nesmírně blízký.
        • Mart9
          Stojím si za svým tehdejším názorem. Jsou to 2 naprosto rozdílná odvětví a člověk může být expert jen na jedno z nich.
          • "Naprosto rozdilna odvetvi" je blbost. A nesouhlasim,ze clovek muze byt expert jen na jedno..pze renesance...Tim netvrdim,ze Vavra je dobry filmovy kritik. Ale trvdit to,co pises je blbost. Bez urazky
            • Kdo tvrdi, ze cemukoliv rozumi na 100% nema soudnost. Koukam klasicka diskuse s Mart9, kdy zacne o autech, pak mu dojdou argumenty a zakonci to perlou typu, ze opice jsou sice super, ale ovoce je prece jenom lepsi. Pro me je to troll.
            • Mart9
              Kdo si myslí, že může 100% rozumět hrám a 100% rozumět filmům, nemá soudnost. Jediné, co může, je říct na film svůj názor, což ale může udělat i kdejaký bezďák.
          • fallanga
            Souhlasím, že filmy a hry by se neměly míchat, ale není to úplně jiné odvětví. Je si to blízké, ale míchat by se to nemělo.
            • Je toho celkem dost, když začnes o filmu uvažovat jako o komunikaci.
              Na té úplně elementární rovině vyžaduje dost aktivity už rekonstrukce fabule z syžetu - jinak bys vnímal sled nesmyslných obrazů, ne příběh. Pak je tu aktivita spojená s konkretizací, zaplňováním míst nedourčenosti, interpretací a osmyslňováním atd. A většina tvůrců se navíc snaží diváky aktivizovat, hrát si s nimi, mást je, vést dialog...

Jestli chceš víc, můžešzačít třeba s:
              https://en.wikipedia.org/wiki/Reader-response_criticism
              nebo
              https://melaniemenardarts.wordpress.com/2011/07/25/cognitive-film-theory/
            • Mart9
              Co je tedy u filmu za aktivitu?
            • Tak je možný, Mart9, že při sledování filmu vykazuješ kognitivní aktivitu lobotomizované opice, ale věř mi, že v tom případě jsi jediný :o)
            • Mart9
              Gregore, film vždy jen pasivně sleduješ. Šukačka v kině se nepočítá.
            • Mart9, že film jen pasivně sleduješ, to není pravda, nebo by aspoň neměla být (zázeleží samozřejmě na divákovi:)).
              JInak hry samozřejmě nabízí úplně jinou míru interakce, na druhou stranu film i hra jsou audiovizuální média a v tomhle ohledu to k sobě blízko má. Musím říct, že jedny z nejzajímavějších recenzí na hry jsem paradoxně četl v Cinepuru, kde se na věc dovedli podívat z docela zajímavých hledisek - klasická herní recenze mi proti tomu přijde trochu jako kolovrátek, odpověď na otázku koupit/nekoupit obalená trochou argumentů.

Věřím, že i opačným směrem by to fungovat mohlo, i když u Vávry asi stěží. Přijde mi, že i v jeho herních recenzích obačas zkušenost tvůrce zablokuje vnívamého hráče, takže pak hře vnucuje vlastní představy o tom, jak by měla vypadat. Ale tu recenzi z Levelu jsem nečetl - nemá někdo sken?
            • Mart9
              Hru hraju, film pasivně sleduju. Dá se to přirovnat i ke hraní FIFY a sledování fotbalu v TV - dvě naprosto odlišné věci. Mám u toho jiný pocit, jinak se u toho bavím, jinak u toho přemýšlím a sám to ovládám.

Hry a filmy si jsou tedy hodně vzdálené, pouze žánr Interaktivní film tato odvětví spojuje. Dokonce to má i jméno, protože to je samostatná kategorie.
              • C-BEAM

Reakce na příspěvek:

dnešní hry mají k filmům bohužel velmi blízko, i v nich velkou část hry pouze pasivně sleduješ animace.
  • Pro děti nižšího věku doporučuju hry od Amanity - naučí je to trošku přemýšlet (občas i vztekat) a hlavně se jim to líbí po výtvarný stránce. (a netečou tam litry krve a pod.)
    • fallanga
      Hry od Amanity jsou pro všechny věkové kategorie.
      • To nepopírám
  • MickTheMage
    Lukas, nezdielam optimizmus co sa Falloutu 4 tyka, ze sa inspiruju v New Vegas a pod. Dovod je jednoduchy, pretoze Todd Howard. Odkedy prevzal otaze pri Elder Scrolls ide to s tou seriou... niekam (a to som mal rad ako Fallout 3, tak Skyrime, to ale neznamena, ze tam nevidim ten smer, ktorym tie hry robia).

Edit: Ad XCOM2 - TFTD teraz nechajme na inu debatu. Ale co nesklamalo je reakcia internetu na "hadicu" :) Greatest Gift to Man http://d.facdn.net/art/methados/1433373599/1433373599.methados_mans_gift.png ci XCOM2 Melee Combat http://orig12.deviantart.net/caa5/f/2015/154/d/3/xcom_2_melee_combat_by_azakachi_rd_17-d8vwl4v.jpg A par dalsich vtipnych veci :)

Mimochodom, osobne je mi celkom luto ako vyriesili pokracovanie, potencial sa dal imho vyuzit ovela lepsie - ako mimozemstania prisli a... koniec.
    • To jsou všechno takové pověry, pokud dobře koukám do krabiček, tak Todd Howard je vedený jako designér už v Daggerfallu a v Morrowindu je project leader (tj. na prvním místě) - co jsou teda ty super Elder Scrolls než je "převzal" Todd Howard?
    • Kam to jde se serií? Vždyť Elder Scrolls se prodávaly čímdál lépe, takže pochybuju že by kvalitativně šla do kopru...
      • kvantita =/= kvalita
        • Tomu rozumím, ale když se prostě Oblivionu a Skyrimu prodalo takové množství, ta hra asi musí být v něčem dobrá (nemohu soudit, nehrál jsem). Navíc, moc mi nepřijde, že by se Elder Scrolls od dob Daggerfallu kdovíjak změnily a důvody té nechuti k novějším dílům si tipnu že pramení pouze z neustálého nesmyslného zoufání, jak byly dřív hry prý lepší, i když to prostě zas tak pravda není...
        • jj, se serii to jde z kopce dolu, az nekam na uroven lowzolovych standardu
        • fallanga
          Tohle bohužel spousta lidí nechápe.
    • proč? Grygar hodnotil Skyrim 10/10. Naprosto povrchní zabavá, takže osobně si myslím, že s novým Falloutem bude pan G určitě spokojen. Bethesda nikdy nezklame sve fandy, hloupá hra s milionky nedodělky je 100% pro ně přichystaná...
  • Mart9
    Klobouk dolů, jak Pavel v minulém díle rozšifroval ten XCOM. Pouštěl jsem si pak podcast Hrej a oni tam na to nemohli přijít, co to asi bude, že prý Bioshock *1*
    • celoush
      ale no tak... dávali myslím tři tipy a xcom byl jeden z nich (i když pravda tomu nevěřili asi tak jako Pavel).
      • Mart9
        Právě že XCOM byl jen jedna z možností, já oceňuju, že Pavel přišel s jasnými fakty.
  • Kedaro
    Já takhle vrátil na google play Worms 3 snad. Chtěli registraci účtu, vždy se přihlašovat, loadingy dlouhé, nešlo se přihlásit často, tak jsem jim to vrátil zpět.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit